[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Mit gondoltál?Képzeld el mi lenne hogyha ahol dolgozol az egyik részlegnek jó cuccai lennének a másiknak meg levetett szar.
Igaz igaz.
De ha már itt vagy.Múltkor belinkeltem egy parlamenti Hende választ 2015-ből, képviselői kérdésre nem kívánt honvédségi cuccokról és vásárlóikról. Említett az írás valami 14,5 mm.-es robbanólövedékű cseh puskát!
Mi lehet az?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 013
123 872
113
Ja, értem.
Én vagy 8-9éve hogy utoljára jártam ott bent, akkor volt egy nagy betonplacc ahol álltak rozsdás BTR-ek meg pár tank, teherautók, de lehet az különleges eset volt.
A tankoknak van helye, illetve a BTR-ek nagy részének is, a BTR-ek továbbra is ott tartózkodnak amik "feleslegben" vannak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 388
11 368
113
sziasztok.
az a baj hogy a lusta emberekkel nincs mit tenni.
2 példát mondanék bár egyik sem idevaló,de jo példa.
1. Nézzétek meg a bp-cegled-szolnok-debrecen vasutvonalon, hogy az állomások szepen le vannak terkovezve, de a közökben nő a gaz..pedig csak annyit kellene hogy kb 2 havonta 1 liter glialka árával 1 ember/állomás körbejárna és lefujná..de minek..sokkal jobb feküdni bent nem??? majd mondani hogy megette az idő vasfoga..majd ujra lerakni másnak 20 év mulva. Ugyanez a laktanya is..meg minden ebben az országban.ha az első vasat neki kell majd ledrótkefézni mert rozsdás, majd lekeni évente abban biztos lehet mindenki..

Glilkát? :D Nem erdőt kell irtani, hanem szaros kis gyomokat. C2-es géplánc végig kézzel, azt zene.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 216
113
Ja, értem.
Én vagy 8-9éve hogy utoljára jártam ott bent, akkor volt egy nagy betonplacc ahol álltak rozsdás BTR-ek meg pár tank, teherautók, de lehet az különleges eset volt.

Te valószínű a mosó,benzinkút melletti telephelyet láttad.
Ha rámész https://earth.app.goo.gl/cj1iEr
a zöld járművek lehettek.
A btr-ek,hk-k ha nem mosóra, szervízre vagy benzinkútra vártak, az utóbbi 16-17 évben biztos hangárban voltak.
A bmp-k még félig nyitottban.
A többi zártban.
Nyitott helyen úgy emlékszem btr 60asok voltak. De 2002ben sem használták őket
Valami kicsi nyitott eüs jármű, meg teherautók. De azokat nagyrészt(tán mindet) kivonták.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 451
4 271
113
A magyar hidak, utak, vasutak mennyire vannak felkészítve a leopárd és a PzH 2000-es hadrendbe állítására?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 355
113
A magyar hidak, utak, vasutak mennyire vannak felkészítve a leopárd és a PzH 2000-es hadrendbe állítására?
Gumiszonyeg mindent elbir. Amugy traileren viszik majd kozepes tavon hosszu tavon vasuton /a mav nak vannak olyan szeles "kocsijai" amire felfer/. Haboruba meg az utak esetleges karosodasa a legkissebb problema.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 355
113
De a leok gumibetetes lancal rendelkeznek ugy meg a talajnyomas nagyon lecsokken a 72 lancahoz kepest./72 e ugye foldes hagyomanyos talajon se egbekialto./ nehez a lancos technika de a lanc is joval nagyobb feluletet mint par par kumi kerek osszege./
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 849
113
De a leok gumibetetes lancal rendelkeznek ugy meg a talajnyomas nagyon lecsokken a 72 lancahoz kepest./72 e ugye foldes hagyomanyos talajon se egbekialto./ nehez a lancos technika de a lanc is joval nagyobb feluletet mint par par kumi kerek osszege./



A gumibetéttől nem csökken a talajnyomás,csak nem rongálja a közutakat.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 355
113
A gumibetéttől nem csökken a talajnyomás,csak nem rongálja a közutakat.
Aszfalton nemileg szerintem igen. A lancszemek nagyobb feluleten fekudnek fel./a 72 eshez kepest mindenfele kepp./ leo lancszemet nem lattam kozelrol /gumibetretes nelukulit./de szerintem annak is van pereme./ 72 nel aszfalton ugye csak a perem/pozitiv./ fekszik fel az aszfaltra /a gumiszonyegbe ugye belesupped nem csak ez a lenyege de tobbekozott ez is./ foldon ugye ugyan ugy belesupped a perem de a ott mar a szem magja is tomeget oszt./ ha a leo lancanak nincs pereme akkor valoban. /72 bol indultam ki./
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A gumibetéttől nem csökken a talajnyomás,csak nem rongálja a közutakat.
Ráadásul nemcsak a fajlagos talajnyomás számít, hanem ahogy egy hídhoz ér a hk., azonnal belép a híd max teherbírásának korlátja is (ezért van sok híd előtt egy tábla, ami ugye nem a talajnyomást hanem a max súlyt korlátozza). Ha csak 40 t-ra van méretezve akkor nem segít ha kicsi a láncos fajlagos talajnyomása, leszakad az ennél jelentősen nehezebb jármű alatt ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 355
113
Ráadásul nemcsak a fajlagos talajnyomás számít, hanem ahogy egy hídhoz ér a hk., azonnal belép a híd max teherbírásának korlátja is (ezért van sok híd előtt egy tábla, ami ugye nem a talajnyomást hanem a max súlyt korlátozza). Ha csak 40 t-ra van méretezve akkor nem segít ha kicsi a láncos fajlagos talajnyomása, leszakad az ennél jelentősen nehezebb jármű alatt ...
Ez mar legyen a torzs dolga :) ilyen mimdig bele van kalkulalva ahol at kel vinni egy tankot es a hid nem birna oda vetnek eggyet a nagyobb folyok hidjai meg elbirjak gond nelkul.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg