[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 989
23 096
113
Van egy ilyen rész a cikkben:
"The German A7V is the most powerful tank in its class due to its ability to fire HE ammunition and use a modern weapon system. This makes it slightly superior to the Hungarian Leopards and the Leopards delivered to the Arab world. According to Ketzel, the tank in this version was configured together with Denmark."
"This main battle tank (A7 széria - saját megj.) is armed with a Rheinmetall 120 mm/L55 smoothbore gun. The same gun is used on the Leopard 2A6. It has increase fire accuracy and longer range, comparing with the previous Leopard 2 tanks. The gun is loaded manually and is compatible with all standard NATO ammunition, as well as newly developed DM11 programmable HE rounds. These programmable multi-purpose munitions enable to engage targets behind cover and within buildings. These rounds can be also used against enemy troops, armored vehicles. Developers claim that these new rounds can even engage low-flying helicopters."

Ha csak mi - valami fillérb@szás végett - nem kértük másképp ez az A7+ csomag szerves része kell(ett). hogy legyen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 372
113
"This main battle tank (A7 széria - saját megj.) is armed with a Rheinmetall 120 mm/L55 smoothbore gun. The same gun is used on the Leopard 2A6. It has increase fire accuracy and longer range, comparing with the previous Leopard 2 tanks. The gun is loaded manually and is compatible with all standard NATO ammunition, as well as newly developed DM11 programmable HE rounds. These programmable multi-purpose munitions enable to engage targets behind cover and within buildings. These rounds can be also used against enemy troops, armored vehicles. Developers claim that these new rounds can even engage low-flying helicopters."

Ha csak mi - valami fillérb@szás végett - nem kértük másképp ez az A7+ csomag szerves része kell(ett). hogy legyen.
Kértük hozzá, szóval érdekes.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 999
38 305
113
Meg volt szó arról, hogy a lengyelek csináltak sima csapódó gyújtós HE-t leopardhoz ami olcsó mint a tök és akarunk belőle beszerezni. Nem tudom az megvalósult-e.
Az RM is csinált!
A DM11-nek van egy olyan változat ami tökugyanaz, csak az időzítő elektronikát kicserélték egy egyszerű csapódó gyújtóra. Szóval az "olcsított" verzió. Talán ezt is gyártjuk majd...

RH31 SQ néven fut!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 999
38 305
113
"Rheinmetall also offers a lower-cost variant of this cartridge, the HE SQ (“High Explosive Super Quick”) Rh31. It features an
impact function without delay. The cartridge can be fired with no need for modifying existing systems. It can also be used in all
climate zones. Due to its also modular design it has the potential to be cost-effective upgraded to the DM11.
" - írja az Armyrecongition

Talán azért nincs DM száma mert a németek nem rendszeresítették. Remélem mi veszünk, gyártunk ilyet - sok feladathoz ez is elég.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 143
7 604
113
Van egy ilyen rész a cikkben:
"The German A7V is the most powerful tank in its class due to its ability to fire HE ammunition and use a modern weapon system. This makes it slightly superior to the Hungarian Leopards and the Leopards delivered to the Arab world. According to Ketzel, the tank in this version was configured together with Denmark."
Ezt Ketzel mondta ? Mert nekem a fogalmazás alapján úgy tűnik. Az meg érdekes hogy egy CEO ekkora marhaságot mondjon, mert még az optika terén se modernebb....Max az arab rendelés esetében lehet igaza s azzal keverte a magyart...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 629
113
Az RM is csinált!
A DM11-nek van egy olyan változat ami tökugyanaz, csak az időzítő elektronikát kicserélték egy egyszerű csapódó gyújtóra. Szóval az "olcsított" verzió. Talán ezt is gyártjuk majd...

RH31 SQ néven fut!
Meg volt szó arról, hogy a lengyelek csináltak sima csapódó gyújtós HE-t leopardhoz ami olcsó mint a tök és akarunk belőle beszerezni. Nem tudom az megvalósult-e.
Ne legyetek zsugoriak! A DM11 gyújtóját is be lehet állítani csapódóra.
money-millennials.jpg
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Meg volt szó arról, hogy a lengyelek csináltak sima csapódó gyújtós HE-t leopardhoz ami olcsó mint a tök és akarunk belőle beszerezni. Nem tudom az megvalósult-e.
És az mennyire olcsó? mert még sosem láttam leírva semmire ami modern hogy olcsó.
Persze, az tök szégyen hogy eddig nem volt olyan He ami egyszerű és olcsó, nem is értem mit gondolnak ez ott nyugaton, még kecskepásztorokra sem lehet mindegyikre ellőni egy programozható 120-as gránátot. Csádba meg kurvasok tehénpásztor van, nem bírnánk fizetni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 629
113
És az mennyire olcsó? mert még sosem láttam leírva semmire ami modern hogy olcsó.
Persze, az tök szégyen hogy eddig nem volt olyan He ami egyszerű és olcsó, nem is értem mit gondolnak ez ott nyugaton, még kecskepásztorokra sem lehet mindegyikre ellőni egy programozható 120-as gránátot. Csádba meg kurvasok tehénpásztor van, nem bírnánk fizetni.
Az azért megvan, hogy arrafelé nem az ár az egyetlen tényező, hanem igen komolyan szerepet játszik a harcérték is. Gondold végig, ha málházol programozható és nem pogramozható lőszert is (a repszlőszer keszleten belül) spórolás miatt, akkor előfordulhat, hogy nem lesz nálad elég programozható amikor kell így kénytelen vagy nem programozhatót lőni ami bizony korlátozottan lesz csak eredményes, hisz nem véletlen akartál alapból programozhatót lőni. Ellenben ha csak programozható van akkor ilyen probléma soha nem merül fel.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and endre

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Az azért megvan, hogy arrafelé nem az ár az egyetlen tényező, hanem igen komolyan szerepet játszik a harcérték is. Gondold végig, ha málházol programozható és nem pogramozható lőszert is (a repszlőszer keszleten belül) spórolás miatt, akkor előfordulhat, hogy nem lesz nálad elég programozható amikor kell így kénytelen vagy nem programozhatót lőni ami bizony korlátozottan lesz csak eredményes, hisz nem véletlen akartál alapból programozhatót lőni. Ellenben ha csak programozható van akkor ilyen probléma soha nem merül fel.
Vagy ha elfogy a kevés megvásárolt programozható, nem marad helyette semmi, ha nincs Tesco-gazdaságos változat.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Nem létezik olyan, hogy Tesco gazdaságos haditechnika. Max az 1000 eves elavult szar, ami többet árt mint használ.
Nem vagyok hozzáértő, de a lövész harcban a karabély(meg egyéb)lőszer mindmáig buta, mint a tök. Lehet, hogy a tüzérségi zárótűz hasznosabb, ha programozható a lószer, da ha x pénzed van több 100$os kütyüt tudsz odalőni mint 10.0000$osat, mondjuk azt nem tudom megítélni, a hatás miben lesz más.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 629
113
Nem vagyok hozzáértő, de a lövész harcban a karabély(meg egyéb)lőszer mindmáig buta, mint a tök. Lehet, hogy a tüzérségi zárótűz hasznosabb, ha programozható a lószer, da ha x pénzed van több 100$os kütyüt tudsz odalőni mint 10.0000$osat, mondjuk azt nem tudom megítélni, a hatás miben lesz más.
Az ukrán topikban leírtam, hogy 152-es buta gránatból több 100db kell egy rajtámpont megsemmisítésehez (ez a tüzéreknél 30%-os vesztesegokozás támadó gyalogsaggal szemben, de most védekezesről van szó, így legyen 70%), irányított gránatból eleg 3-4db.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 631
76 593
113
Elméleti tudás, gyakorlati tapasztalással

A napokban Budapestre szállított Leopard 2A4HU harckocsinak köszönhetően gyakorlativá vált a harckocsizó szakcsoportban tanuló honvéd tisztjelöltek képzése a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Honvédtisztképző és Hadtudományi Karán. Az október harmadikán tartott első tanórán a honvedelem.hu is jelen volt...


651c0399848ed775641500.jpg
Egy hónapos írás és videó, de ha jól látom, még nem volt...

Ez egy „technikai sport” – Leopard 2HUA4-es harckocsi segíti a honvéd tanulók gyakorlati képzését...


Videó
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 448
67 741
113
Egy hónapos írás és videó, de ha jól látom, még nem volt...

Ez egy „technikai sport” – Leopard 2HUA4-es harckocsi segíti a honvéd tanulók gyakorlati képzését...


Videó
Kurvára ideje lenne a beérkező A7-ekről cikkezniük, csak hát még ugye ezek sem ömlenek befelé. :mad: