1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - rudi által indítva @ 2018. december 20..

Címkék:
  1. honved

honved Well-Known Member

Én is tanultam vezetni a BMP-1-et. Talán több kiképzési nap is erről szólt. De ettől még nem én voltam a vezető, csak megtanították, meg kicsit gyakoroltam. Mint lőni is az ágyújával és a toronygéppuskával, de ettől még nem lettem irányzó. A rpk kiképzés része volt. Azért kell a rutin, és a tudás, ha készség szinten akarsz kezelni egy fegyvert, pláne nehézfegyvert.

2. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Én a büdös életben csak autót és katonai jeepet vezettem. Születésnapomra kaptam egy harckocsivezetési kupont a páromtól Tapolcára. Volt ott Tiger replika, T-54 és még sok más. Egyszer régen már feltettem, a videót róla. Nos, én kb 15 perc alatt végeztem a tanulással és repesztettem. Ja voltam katona itt és ...... ott.....
    Még egyszer felteszem okulásul..... ha megtalálom
    .

Szittya likes this.
  3. honved

honved Well-Known Member

Igen, a BMP vezetésem ,az első nekem is ilyesmi volt. De ettől még nem lettem rutinos BMP vezető. Ennyire nem egyszerű.

4. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

5. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Tudtommal a T-72 osztott lőszert tüzel, a Leók pedig nem. Nem lenne könnyű dolga a töltő kezelőnek, ha külön kellene betöltenie a lőszert és a töltetet, pláne, hogy több féle lőszert szoktak bemálházni.

6. honved

honved Well-Known Member

Te tudod legjobban, mint katona, hogy éles helyzetben is készség szinten kezelni egy fegyvert és úgy dolgozni, hogy az életeket mentsen, hatalmas gyakorlást és rutint igényel. Mondhatni vég nélküli gyakorlás kell. Ráadásul soha nem leszel kész, mert mindig újra és újra kell venni mindent.

7. Rferi66

Rferi66 Active Member

Én csak hátul ültem a BMP -ben, de amikor megjöttek az új BMP vezetők, és először ültünk be mögéjük, akkor ment az anyázás, meg a "Nem krumplit szállítasz.' -hoz hasonló beszólások. Eléggé bénáztak. Pedig 4 hónapos kiképzés után jöttek. És sokan traktorosok meg hasonlók voltak civilben. Kellett idő amíg beletanultak.

8. Ocses

Ocses Well-Known Member

A BMP nagyon libeg, billeg. Szerintem egy hk azért nem annyira.
    Pont pár napja linkelt valaki a cseh tenderről?
    Ott is voltak fotók ahol a nagy fékezésben a segge az égnek áll."Majdnem" orrabukik.

Én az első BMPzésemnél pár km után kiszálva sugárban hánytam.:D
    Természetesen ott a sofőr az én kedvemért dobálta a gépet a kedves rajom kérésére. :cool:
    Bár ezt tagadták. :rolleyes:

FilcTroll likes this.
  9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

:D

Ocses likes this.
  10. Rferi66

Rferi66 Active Member

Nálunk is volt hogy a sofőr direkt hintáztatta a gépet. Aztán elhangzott néhány fenyegetés, és inkább nem akarták kipróbálni, hogy milyen 7-8 dühös emberrel egy körletben aludni. Nálunk 1 raj 1 körlet volt. A körletek is 11 személyesek voltak. Hányás nálunk akkor volt, amikor először mentünk 2 órát terepen folyamatosan.

Ocses and mindenen kívül like this.
  11. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ihen de en nem is azt irtam.

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Hm, en csak egy Btr-50 tetejen utaztam. Aki vezette az eloszor vezetett ilyen tipust, viszont Bmp-t es T-72-mar korabban, siman elboldogult vele. Szoval szerintem nem egy orokkevalosag atkepezni valakit egyikrol masikra. Mondjuk azt tuti nem dijaznak ha a leonak megkarcolodna a fenyezese. :)

honved, Loken and Littlejohn like this.
  13. nyugger

nyugger Well-Known Member

Azt hiszem ezt én még megfejelem, mert azelőtt ültem be a T-55 vezetőülésébe, hogy a jogsi közelébe kerültem volna, sőt asszem előbb vezettem tankot, mint autót. Bár az is egy UAZ volt :D

Masztiff, Loken, honved and 4 others like this.
  14. honved

honved Well-Known Member

Igen, egy személygépkocsi vezetését is valahol elkezdi az ember, az oktató mellett. Átéli az első vezetés élményét. De ettől még nem rutinos gépkocsivezető, éppen csak tanuló vezető. Egy harcjármű vezetése nem annyiból áll, hogy elmagyarázzák hol mi mennyi és indulj el vele, a nyílt terepen. Ettől még nem tud az illető harcalakzatban menni, ott a rádión kapott parancsokat értelmezni és végrehajtani. Nem tud felállni egy vagonra, trélerre, beállni egy tüzelőállásba, stb. Nem ismeri a harcjármű működését, mit miért, hogyan, adott helyzetben. A kiképzés azért tart addig, ameddig, mert annyi kell hozzá. Nem véletlenül vesszük a csak vezetés megtanulására való járműveket.

15. Rferi66

Rferi66 Active Member

Ráadásul ezekből a gépekből nagyon rossz a kilátás. Gyakorlaton volt olyan, hogy a századunk egyik Bmp -jének nekiment egy T-55. Nem egy embert nem vettek észre T-55 -ből, hanem egy 7 méter hosszú Bmp-t. A Bmp -ben pedig a vezetőnek nem volt jobbra periszkópja. Egyedül még az alakzatot sem tudta tartani.

arcas and honved like this.
  16. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

17. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Leopard 2-ről cikk a Haditechnika magazinban, remélem, meg tudjátok nyitni.

18. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Meg, frankón, köszi!

vasszekely likes this.
  19. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Copy Katar

Ez a legfejlettebb verzió, kis HU-s magyarosítással jön hozzánk.

20. megazez

megazez Well-Known Member

Mekkora királyság lesz majd az automata gp toronyban a pkm :hadonaszos:

Ezen oldal megosztása