[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
@szaboj
"Nem tudom Te hogy vagy vele de én még mindig inkább mennék ütközetbe egy 25-30 éves A4-es Leo2-vel mint egy vadi új T72-vel :D"

Forma-forma. Már nagyon sok lehet a T-72B3 meg a T-90A

T90 ellen már lehet A5-öt vinnék :)

Csak az a kérdés hogy hány nehézdandár jelentené. Tatán lesz egy fél.

Tatán ha megjönnek a lánctalpas IFV-k akkor számolhatunk egyel és mint olyan ha a 3 dandáros tervet nézzük akkor ennyi volt a nehézdandárokból , lesz egy közepes APC-kel meg egy könnyű + a különlegesek és csókolom elvileg , de az a tatai "nehézdandár" is csak max a nevében lesz az. Nagyon sokat lehetne arról vitatkozni hogy mi is a normális nehéz-közepes-könnyű dandár struktúrája de szerintem ha eljutnánk oda hogy mindkét dandárunknak lenne 1 felderítő százada ,3 láncalpas IFV zlj , 1 harckocsi zlj , egy SPH zlj ,páncéltörő osztály + a támogatók (híradós/utász stb stb stb) elég technikával + a különlegesek meg az Arrabona szintén elég technikával akkor már boldog lennék.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 183
113
Én még mindg nem értem miért kell most a NATO-nak újból a nehéz képesség. a nem létező orosz fenyegetésre?
Arra hát :D.
No meg ha valakinek érdekében áll esetleg megcsinálni a jót ebben a térségben, sokkal könnyebben elő lehet idézni úgy a nagy felfordulást, ha az érintett feleknek vannak olyan játékszereik mint MBT, tüzérség, korszerű csapásmérésre alkalmas repülőgépek.

Eddig az EU vonal ment, mindenki egy égisz alatt, szeressük egymást gyerekek felkiáltás, most meg egyre inkább a nemzeti radikális hangok erősödnek mindenfelé. A NATO felett eljárt az idő, az a büdös nagy helyzet, nem az oroszok ellen készül itt szerintem a lengyeleken kívül VALÓJÁBAN senki, hanem a szomszédai ellen, mondjuk ki a frankót! A NATO-nak való megfelelés csak az álca, mindenki ezt mantrázza, de közben okosan figyelgeti a NATO-társ régi cimboráit.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Nem. Hasonlítsuk össze mondjuk egy német dandár szervezetével.
Tehát akkor csak az lehet nehéz dandár. Máshogy néz ki az olaszoknál, görögöknél, portugáloknál. Nem csak egy felépítés létezik. Örüljünk, hogy lesz ez az 56 hk.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
@szaboj
Meg nem csak két lövész-zászlóalj van benne
attól függ éppen melyik dandárjukat nézed ,ha a 12.páncélos dandárt (Panzerbrigade 12) akkor ott 2 harckocsi zlj - 2 glzjl , ha 37th Panzergrenadier Brigade akkor ott 1 harckocsi zlj és 3 glzlj a többi meg megint eltérő attól függően hogy APC vagy IFV-vel vannak felszerelve a zászlóaljak
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and therob

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 974
8 511
113
@szaboj

attól függ éppen melyik dandárjukat nézed ,ha a 12.páncélos dandárt (Panzerbrigade 12) akkor ott 2 harckocsi zlj - 2 glzjl , ha 37th Panzergrenadier Brigade akkor ott 1 harckocsi zlj és 3 glzlj a többi meg megint eltérő attól függően hogy APC vagy IFV-vel vannak felszerelve a zászlóaljak

A válasz a nevében:
Panzerbrigade.. Harckocsizó, Panzergrenadier (gépesített gyalogság, - a németeknél páncélgránátosok - a 2 vh. óta
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
@kelepisti
ez oké én ezt értem, arra akartam csak rávilágítani hogy a németeknél van vagy 4 féle dandár és ki tudja hogy náluk mi a nehéz/közepes/könnyű , nem csak gl lehet nehéz , harckocsi dandár is ugyanúgy lehet , szóval értem én hogy a nevében van a dolog de más itt most a lényeg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 223
113
Miért fél ??? Nehogy azzal gyere, hogy 2x vagy 3x ennyi Leopard kell.
Saccra 4x ennyi legénység kb, és közel még ennyi A7+ Akkor nyugisan megvan a mennyiség. 10 év és fele (na jó innét kezdve 20 év ha 2025-ben érnek csak ide) nem lesz bevethető a szervizek, meg azok hiánya miatt. Ennyire kicentizni,kiszámolni szerintem nem bölcs dolog. Mi az hogy nem lesz belőle tartalék?
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Saccra 4x ennyi legénység kb, és közel még ennyi A7+ Akkor nyugisan megvan a mennyiség. 10 év és fele (na jó innét kezdve 20 év ha 2025-ben érnek csak ide) nem lesz bevethető a szervizek, meg azok hiánya miatt. Ennyire kicentizni,kiszámolni szerintem nem bölcs dolog. Mi az hogy nem lesz belőle tartalék?
2025-re ér ide az utolsó...
https://magyaridok.hu/belfold/nehezdandart-alakit-ki-a-honvedseg-3819707/?fbclid=IwAR1J_ccdQfE
"44 darab legmodernebb, Leopard 2A7+ német harckocsit rendeltek meg 2025-ig szóló legyártással, ezzel párhuzamosan pedig 12 darab korábbi, A4-es változatú Leopard 2-est lízingel a honvédség, hogy azonnal meg lehessen kezdi a kezelőszemélyzet kiképzését."
...szóval már korábban elkezdenek szállingózni csak az a kérdés mikortól.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
411
1 079
93
237 db T-72 vs 12 Leo2A4?

89-ben volt több mint ezer tankunk. Aztán laktanyákat zártak be. Dandárokat szüntettek meg. Mindegyikben volt 2-3 harckocsi zászlóalj. Meddig is volt meg a képesség?
89-ben mindenképp. Vagy amíg volt 237 T-72-esünk. Vagy amikor még volt 2-3 dandárunk, és volt mindegyiknek harckocsi zászlóalja. minimum.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 685
5 508
113
d600cad1052b07f0498b86bd96542766.jpg


Lengyel sztyeppe után, idén ősszel ilyen kép a Bakonyban? ;)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
csak hogy visszatérjünk az új nagy cicához ,srácok , szerintetek mennyire lenne értelme az új Leo2-re Trophy rendszert rakatni?megvalósítható egyáltalán? nem tudom hogy ez hogy működik