[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 264
113
Az ok hogy kintről szétlövöd vele az épületeket lépésről lépésre amiben az ellenség van, de mi van ha te vagy védelemben a városban. Inkább bujkálok velük a háztömbök között,alatt, mint kirakjam a placcra közszemlére. Hiába írja a nagykönyv hogy ne menj be vele városba,mégis mindenki bemegy vele a mai napig.
Rossz beidegződés. Nem oda való. A nyílt terepen igazán csak a légierő a veszélyes. A légifölény kivívásával a területi vagy legalább a lokális csapat légvédelemmel ez a probléma mérsékelhető. A településen védekező gyalogságot is hatékonyabban segítheti kívülről. Ostromlók gyors átkarolása, bekerítés elleni ellenlökések, ostromgyűrű áttörése, kitörés támogatása.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Rossz beidegződés. Nem oda való. A nyílt terepen igazán csak a légierő a veszélyes. A légifölény kivívásával a területi vagy legalább a lokális csapat légvédelemmel ez a probléma mérsékelhető. A településen védekező gyalogságot is hatékonyabban segítheti kívülről. Ostromlók gyors átkarolása, bekerítés elleni ellenlökések, ostromgyűrű áttörése, kitörés támogatása.
Hát én most elő nem keresem,de egész tanulmányokat irtak a gépesitett csapatok,hk-ik, városharcban történő alkalmazásárol és gyakorlati tapasztalatairol
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 264
113
Hát én most elő nem keresem,de egész tanulmányokat irtak a gépesitett csapatok,hk-ik, városharcban történő alkalmazásárol és gyakorlati tapasztalatairol
Elfogadom. Én csak azt írtam, hogy magyar viszonylatban (db szám) nem erőltetném. Vannak jobb felhasználási lehetőségek pl. belátható, nagy, nyílt, sík területek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hát én most elő nem keresem,de egész tanulmányokat irtak a gépesitett csapatok,hk-ik, városharcban történő alkalmazásárol és gyakorlati tapasztalatairol
Most nem azért, de ma Mo-on kinek van valós, éles harci tapasztalata gépesített csapatok, hk városi alkalmazásának tárgyában ?
Pár magyar harcolt a délszláv háborúban, de nem hazai színekben. Külföldre meg nem vittünk páncélosokat, max eladni.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 712
80 075
113
Most nem azért, de ma Mo-on kinek van valós, éles harci tapasztalata gépesített csapatok, hk városi alkalmazásának tárgyában ?
Pár magyar harcolt a délszláv háborúban, de nem hazai színekben. Külföldre meg nem vittünk páncélosokat, max eladni.

Kész szerencse,hogy nem csak saját tapasztalatokból lehet építkezni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Elfogadom. Én csak azt írtam, hogy magyar viszonylatban (db szám) nem erőltetném. Vannak jobb felhasználási lehetőségek pl. belátható, nagy, nyílt, sík területek.
Ez attol függ,milyen a harcászati helyzet.Egyik helyzetben idiótaság bemenni a városba,a másikban meg létszükséglet.Vagy éppen már bent a városban az egyik taktikát alkalmazva csak halomra lövik őket,a másféle taktikával meg a létfontosságú ötőerőt adják.A jó parancsno attól jó,hogy tudja,érzi,hogy egy adott helyzetben mit is csináljon.
Most nem azért, de ma Mo-on kinek van valós, éles harci tapasztalata gépesített csapatok, hk városi alkalmazásának tárgyában ?
Pár magyar harcolt a délszláv háborúban, de nem hazai színekben. Külföldre meg nem vittünk páncélosokat, max eladni.
Senkinek.De nyomon követhetik azoknak a tapasztalatait,akiknek vannak.Éshát amig elsszőr harcba nem vitte őket,Guderiannak sem volt gyakorlati tapasztalata
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Kész szerencse,hogy nem csak saját tapasztalatokból lehet építkezni.
Ehhez képest az amerikai szárazföldiek sem a washingtoni könyvtárakban lapozgatják németek vagy Patton emlékiratait.
Nem gondolom, hogy ugyanaz lenne amikor elolvasom, sőt megnézem videón, hogy XY hogy jutott fel a Grossglocknerre, Mont Blanc-ra, hogy kell ezt meg azt a ferratát megcsinálni, mint amikor nekem kell, saját felszerelésben és a vánnyadt testemmel felcammogni, eleddig ismeretlen időjárási körülmények között.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ehhez képest az amerikai szárazföldiek sem a washingtoni könyvtárakban lapozgatják németek vagy Patton emlékiratait.
Nem gondolom, hogy ugyanaz lenne amikor elolvasom, sőt megnézem videón, hogy XY hogy jutott fel a Grossglocknerre, Mont Blanc-ra, hogy kell ezt meg azt a ferratát megcsinálni, mint amikor nekem kell, saját felszerelésben és a vánnyadt testemmel felcammogni, eleddig ismeretlen időjárási körülmények között.
Erről eszembe jutott a 91es iraki háborúrol csinált dokufilm részlete.
Amerikai hk-zó meséli,hogy a fogságba ejtett iraki hk-zó tiszt nézzi Rommel képét az Abrams oldalám és kérdi
Maguk kiteszik a volt ellenségük képet a tank oldalára?
Igen.Sőt,el is olvassuk amit irt.Ha maga is olvasta volna,most lehet én volnák a maga fogja....
És a minnél élethűbb gyakorlatok se habókbol vannak
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 264
113
Az ukránok megkapták a javelint végül az USA-tól? Az mennyire lenne veszélyes az új Leopárdokra egy esetleges hely konfliktus esetén?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 615
25 100
113
Nem, nem igazan. Az 55A1 utolag kerult be, friss, ropogos cucc.
Annyira azért nem friss, az L55 egyidős a Leo2A6 (pontosabban az A6 verzió az L55-nek köszönhető) verzióval aminek a születése 2000-2001 környéki, azóta minden elkészült leopard2-t L55-ös löveggel szerelnek.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Tessék elolvasni a hozzászólást.
Az L44-et a régebbi típusokhoz gyártották, az A7+ alapban L55-el készül. Nem a hozzászólásomhoz tartozik a későbbi fejlesztés.
Valoban, attol, hogy A1, nem lesz hosszabb.

Annyira azért nem friss, az L55 egyidős a Leo2A6 (pontosabban az A6 verzió az L55-nek köszönhető) verzióval aminek a születése 2000-2001 környéki, azóta minden elkészült leopard2-t L55-ös löveggel szerelnek.
55-os loveg igen, de en az emelt gaznyomasu A1-rol beszeltem.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 214
2 713
113
Tehát az USA kongresszusa is támogatja, további 150 rakéta és 2 indító eladását Ukrajnának a még 2018-ban vásárolt több mint 200 rakéta és 37 indító mellé. Nem túl jó hír...

Hmm...miert pont 2-t? Lehet, hogy 1 mar Pekingben van, 1 meg Moszkvaban es fel kell tolteni a keszleteket 37 re? :p:p:p
Jo na, gonoszkodtam kicsit :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 615
25 100
113
Az L55A1-es lövegben nem a csőhossz a nagy dolog hanem a megemelt töltényűri nyomás amivel úgy értek el torkolati energia növekedést,hogy egy centit sem nőtt a csőhossz az L55-ös löveghez képest.
Tudom, de nem is azt írtam, hogy nem így van. :)