[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 020
54 037
113
A Leopard2a5 59,8 tonna lett a kiegészítő páncél után a tornyon, a Leopard 2PL is 60 tonna, a Leopard 2A6 62 tonna. A Leopard 2E 62,5 tonna, az A7V 64,5 tonna, az A7+ 65 illetve 67,5 tonna a frissítéseikkel. Meg van ez:
ST_20150629_XMOBILE29_1457231.jpg


Ja meg az Indonézeknek ez:
image-13.jpg


Ha azt mondod, hogy megálltak 60,4 tonnában... :D



Bakker,ezt nem üti át oldalról a 30 millkós gá,az tuti,fél méteres rátét páncél van oldalanként,sacc/kb a rátét páncél alsó síkja alatt már csak a futómű elemei vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A Leopard2a5 59,8 tonna lett a kiegészítő páncél után a tornyon, a Leopard 2PL is 60 tonna, a Leopard 2A6 62 tonna. A Leopard 2E 62,5 tonna, az A7V 64,5 tonna, az A7+ 65 illetve 67,5 tonna a frissítéseikkel. Meg van ez:
ST_20150629_XMOBILE29_1457231.jpg


Ja meg az Indonézeknek ez:
image-13.jpg


Ha azt mondod, hogy megálltak 60,4 tonnában... :D


Nem én mondom, hanem a Szingapúri Nemzeti Archívum. ;)
Amúgy szerintem ezek a szép méretes rátétek vagy NERA (aminek a jelentős része műanyag), vagy kerámia, vagy a kettő kombója, meg légrések. Bármelyiknek jelentősen alacsonyabb a sűrűsége és így a méreteihez képesti tömege, mint pl. az acélnak, úgyhogy szemre csalóka lehet a nagy méret.
De nem voltam ott, amikor mázsálták, szóval egyelőre kénytelen vagyok az általam ismert "legautentikusabb" forrásnak hinni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 111
113
Nem én mondom, hanem a Szingapúri Nemzeti Archívum. ;)
Amúgy szerintem ezek a szép méretes rátétek vagy NERA (aminek a jelentős része műanyag), vagy kerámia, vagy a kettő kombója, meg légrések. Bármelyiknek jelentősen alacsonyabb a sűrűsége és így a méreteihez képesti tömege, mint pl. az acélnak, úgyhogy szemre csalóka lehet a nagy méret.
De nem voltam ott, amikor mázsálták, szóval egyelőre kénytelen vagyok az általam ismert "legautentikusabb" forrásnak hinni.

Ott valami elírás lehet, esetleg direkt félretájékoztatás. Sajnos nem találom már ahol olvastam ezt a 72 tonnás tömegadatot. De ha az indonéz vasat nézed, annak a tornya ugyanazt a kiegészítő páncélt hordozza mint a PL verzió ami ugye 60 tonna, csak ahhoz képest a törzsén is van irgalmatlan anyag. Az SG pedig ehhez képest is vastagon páncélozott és a hasán is van aknavédelemnek plusz irgalmatlan réteg.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ott valami elírás lehet, esetleg direkt félretájékoztatás. Sajnos nem találom már ahol olvastam ezt a 72 tonnás tömegadatot. De ha az indonéz vasat nézed, annak a tornya ugyanazt a kiegészítő páncélt hordozza mint a PL verzió ami ugye 60 tonna, csak ahhoz képest a törzsén is van irgalmatlan anyag. Az SG pedig ehhez képest is vastagon páncélozott és a hasán is van aknavédelemnek plusz irgalmatlan réteg.

Nézd, a nagyesküt nem merném letenni, hogy tényleg csak 60.4 tonna. Viszont abban biztos vagyok, hogy nincs 72 tonna.
És éppen a 72 tonna lehet az elírás, valaki véletlenül a sebességét írta a tömegéhez. Mert sok helyen 72 km/h (45 mph) van max sebességnek megadva.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 640
5 375
113
Nézd, a nagyesküt nem merném letenni, hogy tényleg csak 60.4 tonna. Viszont abban biztos vagyok, hogy nincs 72 tonna.
És éppen a 72 tonna lehet az elírás, valaki véletlenül a sebességét írta a tömegéhez. Mert sok helyen 72 km/h (45 mph) van max sebességnek megadva.

Google barátunkat megkérdezve, minden cikk, amiben van tömeg adat, 60 vagy 62,5 tonnát mond. A pótpáncél valami kompozit anyag, a hátsó fele körben csak rács, ott tudtak súlyt nyerni pl.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 111
113
Nézd, a nagyesküt nem merném letenni, hogy tényleg csak 60.4 tonna. Viszont abban biztos vagyok, hogy nincs 72 tonna.
És éppen a 72 tonna lehet az elírás, valaki véletlenül a sebességét írta a tömegéhez. Mert sok helyen 72 km/h (45 mph) van max sebességnek megadva.

Google barátunkat megkérdezve, minden cikk, amiben van tömeg adat, 60 vagy 62,5 tonnát mond. A pótpáncél valami kompozit anyag, a hátsó fele körben csak rács, ott tudtak súlyt nyerni pl.

Nekem olyan érzésem van, hogy baromira valóságot hamisítottak. Régebben a sima Revolution pakkra 65 tonna volt megadva. De ha azt nézzük, hogy itt az ezen alapuló Leo 2 pl:
Leopard-2PL-%C5%BAr.-Bumar-Gliwice.jpg


A törzse változatlan, a tömege:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Leopard_2PL

http://www.military-today.com/tanks/leopard_2pl.htm

59,2 illetve 60 tonna a megadott tömeg.

Aztán itt a Revolution:
revolution.jpg


A teljes frontrész elölről, felülről plusz réteg amap-ot kapott, az oldala uhh b+ kategóriás, hasi kiegészítő páncél, +rács vagy lemez jellegű védelem a motortéren.

http://www.military-today.com/tanks/revolution.htm

A fenti, csak toronypáncélozotthoz képest a megadott tömeg 60 tonna. :rolleyes:

Aztán itt az ezen alapuló NG:
b1f8ff44c30fa0ad6f3435882fdad7b3.jpg


Kis formai változtatásokkal ugyanaz az IBD csomag amit az Aselsan gyárthatott volna. Ugyanúgy A4 upgrade. Mivel ez nem élő, gondolom kimaradt a valósághamisítási szórásból.

http://www.military-today.com/tanks/leopard_2ng.htm

Megadott tömege 65 tonna.

Aztán itt az SG, ami szintén a Revolutionon alapul, csak ezen nincs formakialakítás túlzásba esve, nincs könnyítés, hanem mindenből az extrém szintű védelem.
p31abw8d6rf31.jpg


Lehet a 72 tényleg a sebesség és sok, de a 60 ugyanannyira kevés. Na ennek a verziónak vicces módon nincs már oldala mondjuk egy Military Today-en, vagy egy Army Recognition-ön.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 111
113
Még annyit tennék hozzá, hogy az anyagösszetétele is lehet komolyabb, mert régebben még az is keringett róla, hogy SG verzió A7 szintű védelemmel bír.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 640
5 375
113
Nekem olyan érzésem van, hogy baromira valóságot hamisítottak. Régebben a sima Revolution pakkra 65 tonna volt megadva. De ha azt nézzük, hogy itt az ezen alapuló Leo 2 pl:
Leopard-2PL-%C5%BAr.-Bumar-Gliwice.jpg


A törzse változatlan, a tömege:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Leopard_2PL

http://www.military-today.com/tanks/leopard_2pl.htm

59,2 illetve 60 tonna a megadott tömeg.

Aztán itt a Revolution:
revolution.jpg


A teljes frontrész elölről, felülről plusz réteg amap-ot kapott, az oldala uhh b+ kategóriás, hasi kiegészítő páncél, +rács vagy lemez jellegű védelem a motortéren.

http://www.military-today.com/tanks/revolution.htm

A fenti, csak toronypáncélozotthoz képest a megadott tömeg 60 tonna. :rolleyes:

Aztán itt az ezen alapuló NG:
b1f8ff44c30fa0ad6f3435882fdad7b3.jpg


Kis formai változtatásokkal ugyanaz az IBD csomag amit az Aselsan gyárthatott volna. Ugyanúgy A4 upgrade. Mivel ez nem élő, gondolom kimaradt a valósághamisítási szórásból.

http://www.military-today.com/tanks/leopard_2ng.htm

Megadott tömege 65 tonna.

Aztán itt az SG, ami szintén a Revolutionon alapul, csak ezen nincs formakialakítás túlzásba esve, nincs könnyítés, hanem mindenből az extrém szintű védelem.
p31abw8d6rf31.jpg


Lehet a 72 tényleg a sebesség és sok, de a 60 ugyanannyira kevés. Na ennek a verziónak vicces módon nincs már oldala mondjuk egy Military Today-en, vagy egy Army Recognition-ön.

A Revo-nál/SG-nél upgrade volt a futómű is, hogy bírja? Mert a lengyelek azért nem nyúltak a testhez, mert akkor a futóművet is újítani kellett volna, az meg már sok pénz lett volna összesen. Valami ilyesmi rémlik a PL kapcsán.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 111
113
A Revo-nál/SG-nél upgrade volt a futómű is, hogy bírja? Mert a lengyelek azért nem nyúltak a testhez, mert akkor a futóművet is újítani kellett volna, az meg már sok pénz lett volna összesen. Valami ilyesmi rémlik a PL kapcsán.

Szükségszerűnek gondolom. Keresgélek a neten, ha találok érdemleges infót, nem fogom eltitkolni.. Az a6/a6m/a6e/strv122 62-62,5 tonnájához már ugyanúgy kellett a módosítás, hogy bírja hosszú távon, bár a törökök az új csomagjukhoz nem módosítottak, mert a hosszú tesztjeik alatt alatt arra jutottak, hogy elég tartalék van a futóműben ahhoz, hogy bírja a strapát. Sajnos sokkal kevesebb elérhető anyag van az SG-ről mint korábban volt.

f0205060_5146cccf29025.jpg


Anyag került rájuk mindenesetre.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 111
113
@ms07 Defence Talk fórumon volt egy ilyen hozzászólás:

Red said:
1) They will retain the L44 120mm gun for the time being while retaining the possbility of upgrading them to the L55 gun in future. SAF feels that the L44 will be more than adequate currently given our own threat scenarios. Instead, the SAF will leverage on new versatile kinetic energy and multiple purpose ammunition(advanced kinetic energy rounds and programmable fuze, multi-purpose rounds) to hit and kill targets.

2) New network-centric Battlefield management system to be installed so that the Leos are linked to the SAF`s over-arching battle network.(Already known)

3) New "data-bus" system for better connectivity(SAF`s UAVs and other network centric systems)

4) New Auxilliary Power Unit for better sustainability and power

5) New fire control system for enhanced lethality

6) New armour modules "all-round" for better protection;hence new look

7) New running gear to cater for new weight growth due to new armour; im guessing it will probably be in the range of 60-65 tons.

https://www.defencetalk.com/military/forums/t/singapore-army-pictures.10396/
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson and ms07

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Nekem olyan érzésem van, hogy baromira valóságot hamisítottak. Régebben a sima Revolution pakkra 65 tonna volt megadva. De ha azt nézzük, hogy itt az ezen alapuló Leo 2 pl:
Leopard-2PL-%C5%BAr.-Bumar-Gliwice.jpg


A törzse változatlan, a tömege:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Leopard_2PL

http://www.military-today.com/tanks/leopard_2pl.htm

59,2 illetve 60 tonna a megadott tömeg.

Aztán itt a Revolution:
revolution.jpg


A teljes frontrész elölről, felülről plusz réteg amap-ot kapott, az oldala uhh b+ kategóriás, hasi kiegészítő páncél, +rács vagy lemez jellegű védelem a motortéren.

http://www.military-today.com/tanks/revolution.htm

A fenti, csak toronypáncélozotthoz képest a megadott tömeg 60 tonna. :rolleyes:

Aztán itt az ezen alapuló NG:
b1f8ff44c30fa0ad6f3435882fdad7b3.jpg


Kis formai változtatásokkal ugyanaz az IBD csomag amit az Aselsan gyárthatott volna. Ugyanúgy A4 upgrade. Mivel ez nem élő, gondolom kimaradt a valósághamisítási szórásból.

http://www.military-today.com/tanks/leopard_2ng.htm

Megadott tömege 65 tonna.

Aztán itt az SG, ami szintén a Revolutionon alapul, csak ezen nincs formakialakítás túlzásba esve, nincs könnyítés, hanem mindenből az extrém szintű védelem.
p31abw8d6rf31.jpg


Lehet a 72 tényleg a sebesség és sok, de a 60 ugyanannyira kevés. Na ennek a verziónak vicces módon nincs már oldala mondjuk egy Military Today-en, vagy egy Army Recognition-ön.

A Military Today, Army Rec. és hasonló oldalak adatait én azért némi fenntartással kezelem. A gyártók és üzemeltetők adatainak jobban hiszek általában. De tényleg nem tudom. Továbbra is annyit merek kijelenteni, hogy 72 tonna biztosan nincs.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 398
113
Hunter killer, lényegében annyi, hogy a pk is képes kijelölni célt, na ez például ismeretlen a legtöbb orosz mbt-ben.
A T-72 és utódai tudják. A pk. TKN-3-as műszer markolatán lévő gomb megnyomásakor a torony oda fordul, ahova a TKN-3-as néz (stabilizátor használata esetén). Parancsnoki célmegjelölés a hivatalos neve. A szlengben úgy mondják "átdobja az ágyút", mert a maximális toronyforgatási sebességgel történik, ezért eléggé gyors.
A Leopard-2 és társai annyival tudnak többet, hogy a parancsnok nemcsak át tudja dobni az ágyút a célra, hanem át tudja venni annak irányítását és tüzet is tud vezetni, egynémely korláttal (a régebbieknél éjszaka ez nem igazán működött pl.).