[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
A teljesen értelmetlen és iszonyú pénzért cserébe semmilyen használható képességet nem biztosító Mi-24 felújítás után az első komolyan problémás beszerzés az alakuló Lynx-é ahogy nézem. A legsúlyosabb probléma vele a hosszú távon túl kicsi gépágyú lesz az emberes toronyban. Mind a harminc milliméteres gépágyú, mind az emberes torony a XX. század elavuló öröksége, amin egy vadonatúj beszerzésnél, ahol elvben a legkorszerűbb technikát vesszük túl kellett volna lépni a távirányítású 35mm-es torony irányába (nem véletlen, hogy a Puma nyerte a cseh tender értékelését anno, ebben kulcsszerepe volt a többiek tornyát állva hagyó távirányítású fegyverének).

Hogy nem sikerült, az rengeteg pénzbe vagy vérbe kerülhet nekünk, akár már a közeljövőben, amikor egy nagyobb orosz Armata vagy Kurganyec beszerzés elavulttá teszi az egész magyar KF41 programot. könnyen lehet, még azelőtt, hogy az utolsó járművet összeszerelnék Zalaegerszegen. Márpedig az orosz BMP-k is rohadnak szét, nem fog örökké tartani ott sem a hidegháború öröksége és akkor jönnek az utódok, amik már itt vannak előttünk. Számíthatnánk rájuk és eleve úgy vásárolhatnánk, hogy a NATO számára is használható járművünk legyen a kelet-európai tankcsatában, hiszen ehhez ajánljuk fel a nehézdandárt. Az orosz Első Gárda Páncéloshadsereg ellen fog a magyar dandár a székesfehérvári többnemzetiségű hadosztály részeként harcolni a Lengyel alföldön, ha az USA kiprovokálja a háborút! Az oroszok pedig annál magabiztosabbak lesznek amikor vissza kell már ütni az USA-nak, minnél inkább látják, hogy a potenciális ellenségeik, nem elég hatékony technikával fognak felvonulni ellenük!

57mm-es automata toronnyal szerelt orosz HIFV, aminek a páncélzatát valahogy fel is kellene törni:
Armata_03.jpg


57mm-es automata torony BMP-3 változaton:
deriv.webp


A 30mm-es gépágyú ma már inkább APC fegyverzet és nem IFV tűzerő, mert az utóbbi szerepkörben egyre inkább hatástalan. Nemcsak az oroszok, hanem a legtöbb kortárs jármű/fejlesztés ellen. Magát a KF41-et se lehet ezzel szemből kilőni! Elvben.
Egyébként értem, amit mondasz! De én úgy látom stratégiai együttműködést kötöttünk az RM-el. Nagyon sok közös fejlesztésben résztvehetünk. Európában minden új fejlesztéshez adva lesz Zalaegerszegen mindenféle tesztpálya. Varosi, terep.
Szóval türelem. Sztem lesz nálunk Wotan ágyú is.
 
W

Wilson

Guest
Igen, jelenleg. Amikor tervezték és gyártani kezdték még nem voltak színen az orosz fejlesztések.

És érdekes módon a közeljövőben nem is fognak változtatni rajta érdekes módon ők elégnek érzik a 30-t,ellenben a Puma következő upgrade-n a következő dolgokat fejlesztik a Pumán (amit mellesleg a Rheinmetall és KMW közös cége fogja végrehajtani A Rheinmetall részesedése a System Panzergrenadier VJTF 2023 projekt szerződéseiben meghaladja a 470 millió eurót ).

A A „System Panzergrenadier” projekt a Puma gyalogsági harcjárművet és a moduláris Future Soldier, Expanded System (IdZ-ES) katonarendszer hálózatot kapcsolja és fogja össze a harctéri környezetben .

-integrálják a MELLS könnyű irányított rakétarendszert.
-új generációs digitális rádió (Rohde & Schwarz)
-TacNet csatairányítási rendszer (BMS)
- Új tovább fejlesztett elektrooptikai rendszer.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Most éppen mi a problémád?

Mérd már meg légvonalban Európa közepet az orosz határtól!A Baltikum nem Európa közepe, Fehéroroszország nem Európa közepe,Lengyelország sem Európa közepe.
Mielőtt veretes butaságot írsz legalább a térképre nézz már rá...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Mérd már meg légvonalban Európa közepet az orosz határtól!A Baltikum nem Európa közepe, Fehéroroszország nem Európa közepe,Lengyelország sem Európa közepe.
Mielőtt veretes butaságot írsz legalább a térképre nézz már rá...
Te miről beszélsz! Megint elvesztél valami hülyeségben! Közép-Európa = Németország, Kelet-Európa = a volt keleti-blokk. Néha önérzetes keleteurópai politikusok elkezdenek középeurópázni maguk kapcsán, de nem kell vele törődni!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Ha ugy gomdolod hogy ez a csomag lynx tatara megy akkor egy idore igen. Ha latod annak eselyet hogy ez a Bocskaiba akkor nem.

Szerintem inkább a harmadik vagy negyedik dandár lesz majd 35 mm-es gépágyúval felszerelve. Ez a 218 más úgy néz ki ezzel lett rendelve. Ez viszont hamar meg lehet, ezzel indul az ausztrál tenderen is. A torony és fegyverzet már lényegében kész van, bár csak az augusztusi képeken lehetett először látni a KF 41-es demó járművön. Ez legalább már lőtt. A wotan gépágyús Lynx-ről én még nem láttam képet, ahol lőtt volna.
Az első 46 sztem abban a konfigban jön, ahogy ma az RM bejelentette.
Az itthoni gyárral sztem nagyobb szabadságunk lesz.

Azzal elbüszkélkedtek volna, ha 35 mm-es toronnyal tudták volna eladni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
És érdekes módon a közeljövőben nem is fognak változtatni rajta érdekes módon ők elégnek érzik a 30-t,ellenben a Puma következő upgrade-n a következő dolgokat fejlesztik a Pumán (amit mellesleg a Rheinmetall és KMW közös cége fogja végrehajtani A Rheinmetall részesedése a System Panzergrenadier VJTF 2023 projekt szerződéseiben meghaladja a 470 millió eurót ).

A A „System Panzergrenadier” projekt a Puma gyalogsági harcjárművet és a moduláris Future Soldier, Expanded System (IdZ-ES) katonarendszer hálózatot kapcsolja és fogja össze a harctéri környezetben .

-integrálják a MELLS könnyű irányított rakétarendszert.
-új generációs digitális rádió (Rohde & Schwarz)
-TacNet csatairányítási rendszer (BMS)
- Új tovább fejlesztett elektrooptikai rendszer.

Igen, a németek érdekes módon kb. 2000 vagy hány darabosra csökkentették a harckocsi állományukat is, mert beleélték magukat abba, hogy vége a történelemnek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Te miről beszélsz! Megint elvesztél valami hülyeségben! Közép-Európa = Németország, Kelet-Európa = a volt keleti-blokk. Néha önérzetes keleteurópai politikusok elkezdenek középeurópázni maguk kapcsán, de nem kell vele törődni!

Te írtad a marhaságot,hogy megint közép-európai tankcsat...
 
W

Wilson

Guest
Igen, a németek érdekes módon kb. 2000 vagy hány darabosra csökkentették a harckocsi állományukat is, mert beleélték magukat abba, hogy vége a történelemnek...

Az tény,hogy csökkentették a darabszámokat de ők úgy gondolják,hogy legalább még 15 évig elég lesz a 30 mm gépágyú a Pumákon.Velük szemben mi egy olyan IFV rendszeresítettünk amibe bármikor bele lehet rakni a 35-t és a toronyban sokkal több fejlesztési tartalék van mint a Pumáéban.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Megkérnék valakit, foglalja már össze nekem a két toronytípust, mármint az emberest és a távirányítottat. Mert ugye az emberes is 'távirányított' , csak a kezelő a toronyban ül, ha jól értem. Ezzel ugye a bent ülők védelme csökken csak - ha nem tévedek - de a lövés pontosságát nem befolyásolja, mert ugye a ballisztikai számítógép ugyanaz. Ezen kívül?
 

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Az tény,hogy csökkentették a darabszámokat de ők úgy gondolják,hogy legalább még 15 évig elég lesz a 30 mm gépágyú a Pumákon.Velük szemben mi egy olyan IFV rendszeresítettünk amibe bármikor bele lehet rakni a 35-t és a toronyban sokkal több fejlesztési tartalék van mint a Pumáéban.
Igazából a BK 27 is bele tehették volna kezdésnek mert az már rendszerben van..
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan
W

Wilson

Guest
Igazából a BK 27 is bele tehették volna kezdésnek mert az már rendszerben van..

Igen de biztos meg volt a pontos oka,hogy miért a 30mm választottuk.
Dehogy minden elégedetlenkedőt megnyugtassak berakom ide a Rheinmetall egy rövid közleményét a magyar Lynx-e kerülő toronyról.Feketével kiemeltem a lényeges részt.:)

"A torony fő fegyvere az MK30-2 / ABM automata ágyú, amelyet a Rheinmetall fejlesztett és épített. Ennek az ágyúnak a használata számos előnnyel jár a jármű személyzete számára. A torony 200 db két különböző lőszert tartalmaz a fő fegyver számára. Ez azt jelenti, hogy a fegyver újratölthető lőszerrel anélkül, hogy a katonáknak el kellene hagyniuk a jármű védett belsejét. A torony lehetővé teszi a mozgó célok pontos és hatékony leküzdését még akkor is, amikor maga a jármű mozog. Természetesen más, különféle kaliberű vagy más beszállítók fegyverei is integrálhatók a LANCE toronnyal. Ebben a tekintetben is a teljes rugalmasság biztosított.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Megkérnék valakit, foglalja már össze nekem a két toronytípust, mármint az emberest és a távirányítottat. Mert ugye az emberes is 'távirányított' , csak a kezelő a toronyban ül, ha jól értem. Ezzel ugye a bent ülők védelme csökken csak - ha nem tévedek - de a lövés pontosságát nem befolyásolja, mert ugye a ballisztikai számítógép ugyanaz. Ezen kívül?

Semmi köze nincs a tűzvezetésnek ahoz,hogy taviranyított vagy emberes a torony.A tűzvezetés teljesmértekben digitalizált folyamat,a kölönbség annyi,hogy az emberes toronyban a kijelző és a joystick a toronyban van a távirányítottban meg a tornyon kívül.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 825
4 748
113
Az oroszok olyan messze vannak ezeknek a nagyobb számban való rendszeresítésétől mint makó jeruzsálemtől, ugyanis elég szarul állnak anyagilag.
Pontosan. A sokat emlegetett T-14 Armatából is pár darabot vettek eddig. (hogy milyen a minősége azt pont mutatja, hogy a még a díszsezlén sem tudott átvergődni). Egy orosz tábornok panaszkodott, hogy - nyilván a szokásos orosz korrupciós felárral együtt - az Armata aranyárban van, inkább T-90-et vesznek vagy T-72-t modernizálnak ahhoz képest fillérekért.
 
W

Wilson

Guest
Érdekes itt a lance toronyhoz is írnak 35 mm es wotan-t.. Mármint, hogy bele lehet rakni. De a KF41-hez lance 2 tornyot írnak, abba meg csak a 35 milist. Akkor most mi a KF41 hez a Kf31-es tornyot kértük? Kicsit fura ez nekem..

Neked is bemásolom a Rheinmetall közleményét a toronyról.:)

"A torony fő fegyvere az MK30-2 / ABM automata ágyú, amelyet a Rheinmetall fejlesztett és épített. Ennek az ágyúnak a használata számos előnnyel jár a jármű személyzete számára. A torony 200 db két különböző lőszert tartalmaz a fő fegyver számára. Ez azt jelenti, hogy a fegyver újratölthető lőszerrel anélkül, hogy a katonáknak el kellene hagyniuk a jármű védett belsejét. A torony lehetővé teszi a mozgó célok pontos és hatékony leküzdését még akkor is, amikor maga a jármű mozog. Természetesen más, különféle kaliberű vagy más beszállítók fegyverei is integrálhatók a LANCE toronnyal. Ebben a tekintetben is a teljes rugalmasság biztosított."
 
  • Tetszik
Reactions: arcas