[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Nem értem, hogy jön a Lynx-hez a BTR, meg az önjáró aknavető.
Én arra írtam, hogy melyik alváltozatot ki és hol fogja készre gyártani. Ugye képen, és valószínű tervekben már megvan az APC, az IFV 2-3 féle toronnyal, a sebesültszállító, a felderítő, és a műszaki-mentő verzió. Az APC és IFV verziók már sorozatgyártásra alkalmas állapotban (ez volt az ausztrál tender követelménye)
Az ausztrálok lestoppolták a combat support verziót ezzel a hibrid műszaki mentő/vontató/logisztikai járművel, egy kis műszaki beütéssel.
Aknavetős verziót meg még csak a NEMO tornyosat láttuk renderelt képeken.
Namost mi ebből biztosan megrendeltük a CS gépen kívül az összeset. Az ausztráloknál addig biztosan semmi több verzió nem fog megjelenni, amíg le nem lesz OK-zva a tender.

Ha a sebesültszállító BTR-re gondoltál, akkor inkább "ürítsd ki az elmédet"! :)
Az aknavetős verzió azért nem lesz a legelső, mert szerintem többet kell vele bajlódni, mint a sebesültszállítón.
Sebesültszállító nélkül meg nincs lövész zászlóalj. De egy álványos aknavetővel - átmeneti megoldásként (lásd még Rosmoka S) - meg lehet úszni a zl. indirekt tűztámogatását. Nem elegáns, de legalább működő. És ehhez nem kell csak egy APC verzió, ami meg már kész van.
A felderítő verzió meg csak annyi, hogy 1-2 szenzor árbócot rögzítenek teleszkópos állványon egy IFV-re, aztán stáblista...
Az SPM verzió viszont alapos tervezést fog igényelni.

Én arról beszéltem, hogy nekünk az APC nem annyira fontos, mert az van, mégha szar is. Szemben az IFV verzióval, és a többivel, ami ugye nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 357
113
Ennyire azért nem egyszerű a helyzet.
Miért, milyen extra tervezési igényt jelent egy felderítő jármű az IFV-hez képest? Azt most hagyjuk, hogy kap pár + rack kommunikációs eszközt, de itt nem kell emiatt belenyúlni a struktúrába. Egy aknavetős verzió esetén meg azért kell némi matekozást letolni, hogy amellett, hogy ergonomikus marad a deszanttér, még azért el is viselje a terhelést (még ha csökkentett is). Ha meg tornyos kivitel lesz, akkor meg tetőt érő nyíróerőkre kell inkább odafigyelni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 357
113
Én arról beszéltem, hogy nekünk az APC nem annyira fontos, mert az van, mégha szar is. Szemben az IFV verzióval, és a többivel, ami ugye nincs.
A nehézdandárba is szükséges lesz pár Lynx alapú APC-re. Rendeltünk is sima APC variánst (illetve parancsnoki ). A parancsnoki járművek általában torony nélküli APC variánsok, amelyekbe kerül egy halom munkaállomás, meg egy jópár kom. eszköz. SD rádió, Routerek, Műholdas kom. egységek, miegymás (pl.: füst generátor - kizárólag a dakota nemzetiségek miatt ;) )
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 273
120 064
113
A nehézdandárba is szükséges lesz pár Lynx alapú APC-re. Rendeltünk is sima APC variánst (illetve parancsnoki ). A parancsnoki járművek általában torony nélküli APC variánsok, amelyekbe kerül egy halom munkaállomás, meg egy jópár kom. eszköz. SD rádió, Routerek, Műholdas kom. egységek, miegymás (pl.: füst generátor - kizárólag a dakota nemzetiségek miatt ;) )
Hogy mit rendeltünk?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 357
113
Hogy mit rendeltünk?
Hja, bocs a parancsnokit csak hozzáképzeltem (logikus lett volna):
De azóta mintha valaki más szájából is hallottam volna.
Viszont a sebesültszállító is csak egy APC alapú jármű, csak belül más a berendezés.
Lynx_APC.jpg
Lynx_Ambulance.jpg

Nincs rajta még csak nagyobb ajtó sem emlékeim szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Hja, bocs a parancsnokit csak hozzáképzeltem (logikus lett volna):
De azóta mintha valaki más szájából is hallottam volna.
Viszont a sebesültszállító is csak egy APC alapú jármű, csak belül más a berendezés.
Lynx_APC.jpg
Lynx_Ambulance.jpg

Nincs rajta még csak nagyobb ajtó sem emlékeim szerint.
Nem is kell, no meg attol meg dragabb lenne...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Hja, bocs a parancsnokit csak hozzáképzeltem (logikus lett volna):
De azóta mintha valaki más szájából is hallottam volna.
Viszont a sebesültszállító is csak egy APC alapú jármű, csak belül más a berendezés.
Lynx_APC.jpg
Lynx_Ambulance.jpg

Nincs rajta még csak nagyobb ajtó sem emlékeim szerint.

Persze, ez is pszh, csak nem annak csinálták, és másra is használják.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 766
35 964
113
van aki ellenkezőjét mondja,, mármint az nagymarosi beruházásra...
OFF
Nagy tüntetések voltak ellene, népszerűtlen volt a projekt és az ország történelmének egyik legnehezebb gazdasági időszaka volt - nem csoda, hogy nem épült meg. Nagyon nem volt rá pénz sem.
Lynxre ez nem igaz.
ON
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 088
31 027
113
OFF
Nagy tüntetések voltak ellene, népszerűtlen volt a projekt és az ország történelmének egyik legnehezebb gazdasági időszaka volt - nem csoda, hogy nem épült meg. Nagyon nem volt rá pénz sem.
Lynxre ez nem igaz.
ON
Nem lett volna környezeti katasztrófa.
És megépült-Ausztriában.Ugyanis kifizettük az árát az osztrákoknak,amiből ők azt meg is épitették Bécs alatti Duna szakaszon....A mi pénzünkböl.
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro and zulu

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 357
113
Hogy mi?
Én arról beszélek, hogy a pszh az pszh, a sebesültkihordó meg sebesültkihordó.
Én meg arról beszéltem, hogy ha van már egy legyártott APC konfigurációd, akkor abból 2 hét alatt - a belső átrendezésével - tudnak sebesültkihordót csinálni/kialakítani.
Itt nem barkácsolásról beszélek, hanem áttervezésről.
Ha olyan sürgős a tempó, mint nálunk, akkor nem azzal fogunk kezdeni, aminek az áttervezése, és tesztelése több hónap/év.
Legalább is én nem azzal kezdeném. De ha egyszerre kezdenek is bele, akkor is - értelem szerűen - az APC fog hamarabb elkészülni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
OFF
Nagy tüntetések voltak ellene, népszerűtlen volt a projekt és az ország történelmének egyik legnehezebb gazdasági időszaka volt - nem csoda, hogy nem épült meg. Nagyon nem volt rá pénz sem.
Lynxre ez nem igaz.
ON
Tévedés.
Az elmebeteg Hornek elárasztották volna a Dunakanyart, erről szolt az elmebeteg ötlet, ezért tuntettunk (anno en is.) Primitív barom kommunista korrupt szar impexesek.

van aki ellenkezőjét mondja,, mármint az nagymarosi beruházásra...
Ja, a komcsi neocon bibsik, esetleg.
Nekik soha nem számított az ország, lasd Apró, Rákosi, Vas, Rajk, Bauer stb.
A mozgalom ill a nemzetköziség, az a fontos.