[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
13 719
43 270
113
Ohhh... Tőled mit is várhatnék. Még értelmezni sem tudod, amit leírtam.
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett. Majd jön valamikor a H-225 váltótípus. Miért nem azzal búcsúztatták el. Ennyi. Nem kell ebbe többet belegondolni.
Mert az 2023-ban jön. Gondolom erre a régi vasra már nem akartak többet költeni. Remélem Nigériába el tudjuk passzolni.

• Tetszik
Reactions: vasszekely

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
9 544
24 901
113
Ezt komolyan gondoltad? Hihetetlen, hogy néha, némelyeknek a rosszindulat annyira elhomályosítja a gondolatait, hogy a legalapvetőbb agyi funkciók sem működnek. Az elmúlt hónapokban, években letárgyalt beszerzésekről nincs semmi infód?Beengedtetek ezt a sok h...ét a fórumba és ezt a színvonalat eredményezte. Lassan lassan már olvasgatni sincs értelme ide járni. Á!!
Amúgy te mivel is járultál hozzá bármikori random morgáson kívül a témák megvitatásához? :rolleyes:

Gaudi

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
1 079
3 665
113
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett. Majd jön valamikor a H-225 váltótípus. Miért nem azzal búcsúztatták el. Ennyi. Nem kell ebbe többet belegondolni.
Kétségtelen, hogy nem azonos kategóriájú géppel búcsúztatták, de a képesség nem veszett el. A Mi-17-esek repülnek a 225-ök érkezéséig.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 528
17 674
113
Milyen képesség veszett el?
2017-ben érkeztek vissza a felújított Mi-17-esek! Csak az utolsó Mi-8 kivonásáról van szó.

Szerk.: most látom, hogy már @Gaudi is írta.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. április 19.
20 025
32 561
113
Mert az 2023-ban jön. Gondolom erre a régi vasra már nem akartak többet költeni. Remélem Nigériába el tudjuk passzolni.

Ha minden igaz, akkor ez a Hende Csaba által 2014-ben vett 3 db civil Mi-8-as közül volt az utolsó. Akkor azt mondták róluk hogy "A 2013. szeptember és 2014. március között végrehajtott ipari nagyjavítást a Mil Gyártó-Tervező Iroda által feljogosítással bíró javítóüzemekben hajtották végre, biztosítva a helyszíntől független, magas szintű műszaki és repülésbiztonsági elvárások teljesítését."

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
15 554
46 695
113
A MI 17-eseink még repülnek az meg gyakorlatilag ugyan az a gép.

• Tetszik
Reactions: ghostrider

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
817
1 996
93
Azt gondoltam a példaértékű An-26 kivonás után hogy sikerült átvenni ezt a külföldi szokást és nem lesz többé a nagyközönség előtt titkolt típuskivonás a Honvédségnél... o_O

Ha minden igaz, akkor ez a Hende Csaba által 2014-ben vett 3 db civil Mi-8-as közül volt az utolsó. Akkor azt mondták róluk hogy "A 2013. szeptember és 2014. március között végrehajtott ipari nagyjavítást a Mil Gyártó-Tervező Iroda által feljogosítással bíró javítóüzemekben hajtották végre, biztosítva a helyszíntől független, magas szintű műszaki és repülésbiztonsági elvárások teljesítését."
Lehet pont emiatt sunnyogták el a kivonást, nehogy rárepüljön megint az ellenzék(i sajtó) a Hende féle beszerzést övező botrányra és lehessen újra mantrázni, hogy mennyire átláthatatlanok a beszerzések eccetera eccetera. Bármennyire is szükséges és tűzoltó volt az a három gép...

Talán majd a 17-es kivonásánál méltóképpen megemlékeznek róluk is.

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 450
2 255
113
A MI 17-eseink még repülnek az meg gyakorlatilag ugyan az a gép.
ránézésre.. :D

Ahogy elnézem, még csak nem is egy kategória. Bravó!
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett.
Ahogy mások is leírták, még náhány Mi-17-es egyelőre képviseli a kategóriát.... Addig várjuk az újat. Akkor remélhetőleg nagyobb ünnepséget baszarintanak, elvégre közel hetven éves korszak záródik majd le (keleti helikopterek a haderőnél: főleg, ha egyszerre megy ki a 24-essel).
Szerintem most sem került volna pénzbe, ha egy Mi-17-es is elkíséri őket, csak most ugye a Medicoptert kell mindenhol mutogatni, mert az az új és azon csillan szépen a napfény. :p
De már az is becsülendő dolog, hogy ennyit megtettek az öreg vastücsök végtisztességéért. :)

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 123
2 241
113
Elveszett a képesség? Hát ööö...te tényleg tájékozatlan vagy...

• Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 528
17 674
113
Igazából a jelenlegi helyzetben nincs se szándék se erőforrás a spotterek lelki világát ápolgatni némi csinnadrattával, így is volt kötelékrepülés nyugodtan meg lehet elégedni vele..
Én igazság szerint ezt a szentimentális marhaságot sem értettem, amit az AN-26 kapcsán előadtak. Volt vagy 35 "utolsó" felszállás.... o_O
Szerintem csak be kell tolni a reptér sarkába (esetleg a Reptárba) aztán viszlát. Vagy még oda sem. Ha el lehet még adni, akkor menjen minél hamarabb.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
5 736
5 697
113
Én igazság szerint ezt a szentimentális marhaságot sem értettem, amit az AN-26 kapcsán előadtak. Volt vagy 35 "utolsó" felszállás.... o_O
Szerintem csak be kell tolni a reptér sarkába (esetleg a Reptárba) aztán viszlát. Vagy még oda sem. Ha el lehet még adni, akkor menjen minél hamarabb.

Bakker, miért akarsz te mindent eladni? Olyan vagy, mint a Róka az Üvegtigrisben. :D

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
194
622
93
Azért egy példányt a Reptárba jó lenne beszuszakolni,mégiscsak évtizedekig szolgált a légierőnél... De amúgy igen,tényleg ennyi...

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 528
17 674
113
Bakker, miért akarsz te mindent eladni? Olyan vagy, mint a Róka az Üvegtigrisben. :D
Semmi jövője sincs a típusnak (A Mi-17-essel egyetemben) a MH-ban, '23 után. Ráadásul - emlékeim szerint - a H225-ösök viszonylag sűrűn fognak érkezni.
A hazai SAR feladatokat végre átveszi a H145M.
Katasztrófa helyzetben a maradék 5db Mi-17 is jól fog esni, de alapvetően nagyjából a H145M is alkalmas lehet a segítségre. Tűzoltás, homokzsák hordás, evakuálás.
Az egyetlen dolog ahol jól jön a nagy tehertér, az a csapatszállítás. De 23-ig már nagyon kevés idő van hátra.
Szóval én már nagyon elkezdeném beizzítani a nigériai kapcsolatokat, hogy villámsebességgel amennyit csak lehet lepasszoljunk belőlük. Már akár a 2025-ös üzemidő lejárta előtt, jóval.
Ha lejár az üzemidejük, akkor már semmit sem érnek.
Azért egy példányt a Reptárba jó lenne beszuszakolni,mégiscsak évtizedekig szolgált a légierőnél... De amúgy igen,tényleg ennyi...
Erre kiválóan alkalmas lehet egy már régen lejárt és teljességgel használhatatlan darab is, amit összelegóznak annyira, hogy kiállítási darabnak elmenjen.
Van belőle - lennie kellene - egy halommal!

• Tetszik
Reactions: Pogány

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
194
622
93
Semmi jövője sincs a típusnak (A Mi-17-essel egyetemben) a MH-ban, '23 után. Ráadásul - emlékeim szerint - a H225-ösök viszonylag sűrűn fognak érkezni.
A hazai SAR feladatokat végre átveszi a H145M.
Katasztrófa helyzetben a maradék 5db Mi-17 is jól fog esni, de alapvetően nagyjából a H145M is alkalmas lehet a segítségre. Tűzoltás, homokzsák hordás, evakuálás.
Az egyetlen dolog ahol jól jön a nagy tehertér, az a csapatszállítás. De 23-ig már nagyon kevés idő van hátra.
Szóval én már nagyon elkezdeném beizzítani a nigériai kapcsolatokat, hogy villámsebességgel amennyit csak lehet lepasszoljunk belőlük. Már akár a 2025-ös üzemidő lejárta előtt, jóval.
Ha lejár az üzemidejük, akkor már semmit sem érnek.

Erre kiválóan alkalmas lehet egy már régen lejárt és teljességgel használhatatlan darab is, amit összelegóznak annyira, hogy kiállítási darabnak elmenjen.
Van belőle - lennie kellene - egy halommal!
Az An-26-ra értettem! :D Minyó már van ott,az bőven elég is... :D

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 450
2 255
113
Szerintem csak be kell tolni a reptér sarkába (esetleg a Reptárba) aztán viszlát.
A jelek szerint nem vagy repülős, úgyhogy ezt nem értheted (ott az ilyen szentimentális dolgokból több van, mint gondolnád). :)
Értelem szerűen utolsó felszállás csak egy volt. Az azt megelőzőek az „utolsók egyike” megjelölést kapták általában( illetve aki fent volt a listán annak az utolsó volt...).
Az évek során kialakul egyfajta kötődés és jól esik így búcsút venni tőle :)