[HUN] Rába Magyar Vagon- és Gépgyár / Rába Járműipari Holding Nyrt.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 538
74 497
113
Akkor lesz gidrán gidrán, meg gidrán nms?
Vagy nem lesz több Gidrán, hanem NMS EWB lesz, amit szintén Gidránnak hívnak majd, hogy aki nem annyira követte az esemenyéket, annak ne tünjön fel, hogy nem éppen úgy lett, mint ahogy korábban mondták? Egyszer majd kiderül ez is. Annyi mindent mondtak már, most épp Szittya verziója a legaktuálisabb, amin lehet vitatkozni...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 117
36 599
113
engem mindenki véleménye érdekel. azért járok ide közel 20 éve.
oké, de nem kell mindenkiével vitatkozni, aztán meg morogni hogy miért kell neked vitatkozni! ;)

Pláne nem olyan ésszerű megállapítással hogy ha most írták alá a szándéknyíltakozatot, akkor még évekre van mire ez a gyártás beindul. Pláne Győr környékén nehéz szakembert fogni - különösen nehéz 200-at...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 387
34 221
113
oké, de nem kell mindenkiével vitatkozni, aztán meg morogni hogy miért kell neked vitatkozni! ;)

Pláne nem olyan ésszerű megállapítással hogy ha most írták alá a szándéknyíltakozatot, akkor még évekre van mire ez a gyártás beindul. Pláne Győr környékén nehéz szakembert fogni - különösen nehéz 200-at...
1.a rábának nem csak győrbe van üzeme.
2. nem fog a rába soha 100% os járművet gyártani.
Pár napja írtam le neked a konstrukciót ugyan ez le is van nyilatkozva csak átsiklassz felette.
3. a Rába nem önálló cég N7 része. és a Gidrán török projektbe sem csak az N7 van benne.
de ezeket már leírtam neked és reagáltál is rá pár napja.
úgy kezdtem hamarosan többet fogtok tudni.

engem az zavar hogy ezek után is képes vagy leállni velem vitatkozni ahelyett hogy kérdeznél. ha többet akarsz megtudni kérdezz ha megkérdezlek mire vagy kiváncs ne általános válszt adj hanem hogy mire vagy kiváncsi meg ne kötekedj vissza hanem kérdezz ennyi.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 117
36 599
113
1.a rábának nem csak győrbe van üzeme.
Egész Nyugat-Magyarországon brutális munkaerő hiány van, máshol meg csak "simán" munkaerőhiány van.
2. nem fog a rába soha 100% os járművet gyártani.
nem is mondtam, hogy fog! Akkor nem vették volna be a Nurolt!
Pár napja írtam le neked a konstrukciót ugyan ez le is van nyilatkozva csak átsiklassz felette.
Nem olvasom el mindig amit írsz - néha nyelvtanilag nincs értelme annak amit összehozol...
3. a Rába nem önálló cég N7 része. és a Gidrán török projektbe sem csak az N7 van benne.
A Rába egy tőzsdén jegyzett önálló cég, amelynek többségi tulajdonosa N7 Holding.
Ettől még nem fog gyorsabban Gidránt gyártani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 387
34 221
113
Egész Nyugat-Magyarországon brutális munkaerő hiány van, máshol meg csak "simán" munkaerőhiány van.

nem is mondtam, hogy fog! Akkor nem vették volna be a Nurolt!

Nem olvasom el mindig amit írsz - néha nyelvtanilag nincs értelme annak amit összehozol...

A Rába egy tőzsdén jegyzett önálló cég, amelynek többségi tulajdonosa N7 Holding.
Ettől még nem fog gyorsabban Gidránt gyártani.
mind1
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 044
92 060
113
Ha kizárólag a Gidránt fogjuk itthon gyártani, akkor valószínű, hogy NMS-ből csak korlátozott számban szerzünk be, és a lehető legtöbb mindent Gidrán platformon igyekszünk megoldani.
200-as keretszerződésünk van NMS-re.
sok mindennél nem hittek pedig sok dologba benne vagyok. és amit lehet én elmondom örömmel mert nem szeretem az agyontitkolózást olyan dolgokrol IS amik egyébként nem is titkok. de nem tetszik a stílusom (legalábbis akad általába mindig 1 valaki aki belém áll.)
Xarjál rá, ne foglalkozz vele!
Ez úgy lett ahogy mondtad! Én örülök ha információmorzsákat megosztasz.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 863
6 808
113
Logisztikailag egyszerűbb lenne mindent a Rábánál csinálni - Kaposvárnak nem sok értelme van, legfeljebb csak átmenetileg...


Ha gyártunk 8x8-ast, akkor azt is érdemesebb Győrben csinálni...

Ezzel a NUROL-RÁBA közös gyárral már egyre inkább török 8x8-ra fogadnék. Olcsóbb és gyorsabb lenne mint bármilyen RM megoldás - nem is jó egy lapra (cégre) feltenni mindent.
Mit magyarazok nektek már hónapok óta...? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 863
6 808
113
Ezek után a török 8x8 meg 6x6 járművek is sokkal esélyesebbek: lesz lényegében a NUROL gyárt nálunk a Rábával közösen.
FNSS-től jöhetnek nehezebb járművek, mivel az 51%-ban a török Nurol Holding, 49%-ban pedig a brit-amerikai BAE Systems Inc. tulajdonában van.
PARS III és PARS IV mellett még az OTTER kétéltű komp lenne érdekes a FNSS-től...
Ennek semmi értelme. Az FNSS és a Nurol versenytársak.
A Nurolnak nincs 8x8 terméke egyáltalán, nekik pont jól jöhet egy Hitron, mint PoC a next-gen hibrid hajtássával, ami mindenhol jön, beelőzhetik a török versenytársakat.
Az olcsóbb hull és armor technológiájuk meg jól passzolhat a magyar-német hajtáshoz meg elektronikához ill. networked sw platformhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby