[HUN] Rába Magyar Vagon- és Gépgyár / Rába Járműipari Holding Nyrt.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 409
113
A sok szerintem relatív. De biztosan kell érkeznie török mérnököknek is!
Ha probléma lenne ez munkások toborzása (Győrben nehéz), akkor a NUROL biztos hozna náluk képzet törököket akár tartós munkára. Jobb a fizú, mint Anatóliában és nyelvet sem kell tudniuk, mert a főnökök egy része is török...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha Győrben lesz a közös gyár mi a fenérét mennének Kaposvárra a "döntően" a törökök? Beszerelni az Elbit rádiót meg az RM Ragnarököt?
Milyen közös gyárról beszélsz.
Pont azért került a képbe a Rába, mert neki már van (vagy könnyedén újraéleszt) az ügyhöz gyártókapacitást.
Attól, hogy lesz egy közös Nurol-Rába vegyesvállalat, annak nem kell feltétlen gyárának lennie.
A CZ-Coltnak is van magyar vegyesvállalata, a gyártás meg az Arzenalnál folyik.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 409
113
Milyen közös gyárról beszélsz.
Pont azért került a képbe a Rába, mert neki már van (vagy könnyedén újraéleszt) az ügyhöz gyártókapacitást.
Attól, hogy lesz egy közös Nurol-Rába vegyesvállalat, annak nem kell feltétlen gyárának lennie.
A CZ-Coltnak is van magyar vegyesvállalata, a gyártás meg az Arzenalnál folyik.
Értsd jól: "production line"
Azért össze kell rántani egy helyre a gyártáshoz/szereléshez szükséges szakember gárdát meg felszerelést, be kell tanítani mindenkit. Fizikailag egy Rába csarnokban lesz vagy máshol az már mindegy.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 409
113
Akkor most mégsem a Rheinmetall fogja építeni ?
Mi is van most végül is ?
eddig sem volt róla szó hogy az RM építi!
Max néhány spéci eszközt (pl. RCWS) tett vonal a bele, de úgy tűnik már ez sem téma...

Rába meg a Nurol helyi cége fogja építeni őket többnyire Törökországból érkező főbb komponensekből.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Akkor kávé erre gondolt, hogy a héten lesz valami. Mármint, a Rába török fúzióra, harcjárműgyártásban.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Hogy kaposvarra átszallítani beszerelni dolgokat minek, az jó kèrdès.
Bár ha ott meg van egy gárda aki tudja mit, hogy kell.
Bár ahogy látjuk az átadási sebessègből lehet ők sem nagyon tudják.

Eddig, mint azt talán kriss már megírta, a rendszerintegrációval szenvedtek. Azt kellett megszülni, utána már mehet az összesre, legen akármennyi.

Szerintem a Rába csak addig fog szerelni, míg jármű nem lesz belőle (Önerőből mozog, meg világit, meg dudál). Militarizálni már Kaposváron fogják.
Mondjuk a fegyvereket (aknavető, fegyvertorony), a katonai extra érzékelőket (radar, lövésérzékelő), fegyvertartó csetreszeket, tűzoltó rendszert, hiradó berendezéseket, C2 rendszert simán lehet Kaposváron szerelni.
De pl. a mentő verzióba az orvosi cumó sem feltétlenül a Rába dolga lenne.

Most csak kombinálok, de ez egy logikus munkamegosztás lehetne a 2 gyár között. Így a Rába lenne a felelős a mechanikai dolgokért, az egyéb funkciók meg a Kaposvári üzem fennhatóságába tartozhatnának.


A megosztásban racionálisnak azt tudom elképzelni, hogy a Kaposvári üzem már berendezkedett ezekre a speciális szir-szarokra, amihez kellett engedély, az már megvan, stb. Ezt nem akarták az elejéről kezdeni a Rábánál, illetve Kaposváron már van valami munkaerő is ehhez.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Ott a Kongsberg Protector családja, amelyiknek 7,62-től egészen 30/40mm-ig van megoldásuk.
De az FN-nel is lehetne alkudozni a fegyverek beszerzése kapcsán a tornyokra is. Mondjuk ez csak abban az esetben játszhat, ha nehézgéppuskánál megállunk.
És bár korábban nem tartottam sokra őket, de vannak ráutaló jelek, hogy ezügyben lehetne üzletet kötni a szlovénokkal is. (nekem kicsit furcsa, hogy a gyártó anyagai elsősorban renderelt képekkel van tele, holott már bőven eladásértettek a megoldásaik) A Valhalla tornyai igazán impresszív képességekkel rendelkeznek, és ebben felkeltették a nagy fegyvergyártók érdeklődését is.
Ez mind igaz,de én már két éve is azt jósoltam ha török cucc jön 8x8 vagy láncosban,arra Cockerill lesz. És nagyon arra fut a dolog.
A törökök nagyon össze vannak bútorzva ott,és nem gondolom hogy mi esetleg mást akarunk integrálni,mikor ott minden kész,6x6 ra sem gondolok mást,ha esetleg az is képben lehet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ez mind igaz,de én már két éve is azt jósoltam ha török cucc jön 8x8 vagy láncosban,arra Cockerill lesz. És nagyon arra fut a dolog.
A törökök nagyon össze vannak bútorzva ott,és nem gondolom hogy mi esetleg mást akarunk integrálni,mikor ott minden kész,6x6 ra sem gondolok mást,ha esetleg az is képben lehet.
fölöslegesen drágítanánk a konstruktciót bonyolítanánk a dolgot az integrációval csak.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
267
243
43
  • Hűha
Reactions: Kim Philby