[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 527
79 651
113
Nem azt mondom,hogy ha beküldenék a zászlóaljat a Pandzsir-völgybe akkor egy hét alatt megölnénk minden felkelőt és egy életre elvennénk az afgánok kedvét a háborúzástól de azért feladatokat bíznak magyar katonákra és nem csak raktárpakolást.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 647
76 608
113
A megszorítások óta az amerikaiaknál sem repül mindenki 180 órát évente. A Közel- és Távol-Keletre települt gépek repülnek ennyit.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Nem azt mondom,hogy ha beküldenék a zászlóaljat a Pandzsir-völgybe akkor egy hét alatt megölnénk minden felkelőt és egy életre elvennénk az afgánok kedvét a háborúzástól de azért feladatokat bíznak magyar katonákra és nem csak raktárpakolást.

Igen, a <b>kint lévő, misszióra felkészített</b> magyar katonákra, nem azokra, akik itthon maradnak. Ha a pilótáknak is menniük kéne, akkor ők is megkapnák a szükséges képzést és gyakorlatot a misszióra (és gyanítom ez úgy nézne ki, hogy gépestül viszik őket valamelyik NATO bázisra, hogy a többi, esetleg már háborút is megjárt tapasztaltabb pilótával együtt gyakoroljanak).
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
?

Novemberben Ramat Davidon az egyik karbantarto ellenőrzés közben két gépen is leamortizálta az egyik párezer dolláros kormányvezérlő izét.
Át kellett vizsgálni ott az összes gépet.

elvitte az MP
Vád szerint szándékosan rongált, védelem szerint túlhajtotta a parancsnoka és összeomlott.
volt egy ideig miről beszélni a bázison...
kiváncsi vagyok mit szólnak egy ilyen gyorsan szintrehozzuk a pilótát h a kell mondathoz
 
M

molnibalage

Guest
az amik érdekes módon 180 órában hatarozták meg az a minimum óraszámot ami az alapvető képességek elsajátításához szükséges,ezek után nehogy azt mond nekem,hogy mi az óriási tapasztalatainkra alapozva kitaláltunk valami jobbat.

És ezt hol olvastad...? Az egyfelados gépek vadászpilótái már elég régen "csak" 120-130 órát repülnek évente. A multirole gépek pilótái sem repülnek már ennyit a megvágások miatt.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Terminator: Hogy van a szerződésben? Évekre lebontva, 2016ig majd 2026ig?
csak két pl. Ha évekre lebontva van akkor amit anno nem repültek le az már kuka.
Ha 2016ig volt meghatározva akkor ami 2016ig nem lesz lerepülve az kuka.
...

szoval amíg nem tudjuk mi van a szerződésben addig...
 
M

molnibalage

Guest
Bocs, de ezt most átküldtem egy bizonyos I-betűvel kezdődő országba. -azóta nem volt miről agyalniuk a reptéren, mióta az egyik karbantartónak majdnem sikerült szándékosan leamortizálnia azt az F-16-t

Mi az az eset amire hivatkozol?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 647
76 608
113
Terminator: Hogy van a szerződésben? Évekre lebontva, 2016ig majd 2026ig?
csak két pl. Ha évekre lebontva van akkor amit anno nem repültek le az már kuka.
Ha 2016ig volt meghatározva akkor ami 2016ig nem lesz lerepülve az kuka.
...

szoval amíg nem tudjuk mi van a szerződésben addig...

Én a legjobbat feltételeztem,ne mondják hogy negatív/rosszindulatú vagyok :)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
két perc türelmet, valahol megvan az ynevnet linkje, ahelyett hogy fejből beírnám amit meséltek a neten.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 527
79 651
113
molnibalage

Arról szólt az interjú,hogy minden képességét ki akarják használnia Gripeneknek kevesebb óraszámmal mint amivel az amiknál az egyfeladatos pilóták repkednek.Azt nem tudom,hogy a megszorítások miatt most mennyi az óraszám a többfeladatos alakulatoknál de itthon még az egyfeladatos óraszámot sem érjük el.Emiatt szerintem ez így pénzkidobás.

Azt persze,hozzá sem vettük,hogy a mi gyakorlataink milyen minőségűek és egy ami gyakorlat milyen minőségű vagy mennyi és ilyen fegyverhasználat van éleslövészetek alkalmával.

GrGLy

A missziós felkészítések rendszerét át fogják alakítani mert rájöttek,hogy tök felesleges hónapokat eltölteni vele.
Amúgy a missziós felkészítés nem kiképzés mert oda már kiképzett katonák mennek.a felkészítésen az adott misszió sajátosságaira készítik fel a katonát nem pedig megtanítják lőni vagy fegyvert fogni.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 108
113
<blockquote rel="dudi">GrGLy

az amik érdekes módon 180 órában hatarozták meg az a minimum óraszámot ami az alapvető képességek elsajátításához szükséges,ezek után nehogy azt mond nekem,hogy mi az óriási tapasztalatainkra alapozva kitaláltunk valami jobbat.

Nem, hanem azt mondom, hogy a valóságnál találtok ki magatoknak jobb "tényeket". Ott van, le van írva, hogy 100 óra körül repülnek a Gripen pilóták, ráadásul egy hivatásostól, de ez baromira nem érdekel senkit, mert itt "azt hallottam" információk alapján kell a repült órát kiszámolni. Persze az "azt hallottam" és "azt olvastam" információkra senki nem tud forrást adni...

Szóval ez az egész így egy vicc :)</blockquote>

Nem szoktam tényeket kreálni,ha megtalálom belinkelem az oldalt vagy videót (mert emlékeim szerint egy pilótával készült riportban volt)...
Pl. az alábbi videóban is elhangzik, az éves repülési terv egyharmada szimulátoron történik:
http://www.youtube.com/watch?v=7VAF6vbYkVw
Ugyanígy elhangzott vagy irva vagyon valahol,hogy a szimes repülés is beleszámítódik a repült órákba...én erre is emlékszem.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
furcsa, így félálomban nekem is egy Aranysas(?) cikk ugrik be régről, ott is azt mondták ebből az X órából Y a szimulátoron.

nem az hogy x repülve és y felette szimen...

ha jó az emlékem.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 108
113
Lehet,...de tutira volt ilyen infóm valamilyen médiumból,mert jómamagam is megakadtam rajta.Keresem tovább...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 647
76 608
113
Ha kitelepülünk a Baltikumba, akkor 4 gép megy. (Mások is ennyit küldenek.) A 4 gépre hány pilóta kell a 7/24 órás légtérrendészethez?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Ha 4 gépre kimegy 12 pilóta és van belőlük bő 20, akkor a maradék 10 gépre lesz szűk egytucat pilóta?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 527
79 651
113
GrGLy

4 szolgálatban van,4 pihen,4 felkészül.Ez persze attól függ,hogy hány géppel adnak szolgálatot.Ha csak kettővel és két tartalék akkor 6 pilóta a minimum.