1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. T.Tom

T.Tom Active Member

Sajnos nincs, de lehet addigra átvonul rajtunk a vihar.

3. Terminator

Van már ötleted, honnan fogod fotózni?

4. T.Tom

T.Tom Active Member

Én valószínűleg sehonnan :)
    A Hősök tere mindenképpen jó megoldásnak tűnik, talán a Citadelláról még sikerülhet a várossal a háttérben is. Viszont Ferihegyen most 31-es irány van, gondolom ahhoz fogják igazítani őket, és nem a Duna felől, hanem keletről repülnek át a Hősök tere felett. De csak spekulálok.

5. Terminator

Borult ég, elszórtan felhő 1500 méteren, néha esőcseppek... nem sok fény lesz.

6. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Én eleve kelet-nyugatról tudtam. Nem gondoltam volna, hogy a pályairány, sokkal inkább Pápa miatt.

7. Terminator

https://www.idokep.hu/radar

8. Terminator

A budai hegyek felett nagyokat villamlik. Augusztus 20-an a tuzijatekot ilyenkor mar le szoktak allitani mostanaban. 5 perc mulva kiderul, tenyleg jonnek-e...

9. T.Tom

T.Tom Active Member

Elvileg a helyszínen bemondták, hogy a rossz időjárási körülmények miatt elmarad.

10. Terminator

A facebookon is kirtak.

11. Terminator

A 43-as Gripen kinn volt a hétvégén Bundeswehr nyílt napján Jagelben (Fliegerhorst Schleswig.)

anonim999, fishbed and arcas like this.
  12. papajoe

papajoe Well-Known Member

Van egzakt adat arra,hogy milyen sebességű szélben képes még fel,és leszállni a gripen?
    Gondolom a kereszt szél a legrosszabb.
    De lehet tévedek.:)

13. Madár Fokker

Madár Fokker Member

Szerintem a hátszél rosszabb, csak azon könnyű segíteni. ;) Én is kíváncsi lennék a max szélértékekre.

14. Terminator

On 25 and 26 June, during exercise Ramstein Alloy 19-2, NATO Allies and Partners will be flying together in the Baltic region to train quick reaction alert drills. Participants from plus and a NATO E-3A Component plane are scheduled.

15. Terminator

16. Terminator

Foto: MA-01, Hungarian Air Force.

arcas, Loken, Python and 7 others like this.
  17. Python

Python Well-Known Member

MS20 szoftvercsomag, és még pár érdekesség azért realizálódott! ;)

A magyar Gripen-ek többsége már átesett Svédországban a soros módosításon, amelynek során lecserélték a régi szoftvercsomagot a legújabb MS20-ra. Ez nagymértékben kibővíti az alkalmazható fegyverzet választékot, de nálunk ennek kihasználására nem sok esély van. Viszont hasznos képesség javulás, hogy a PS05 fedélzeti radar lehetőségei kibővültek, többek között a hatótávolsága is nőtt. Az új szoftverek mellett kisebb külső változásokra is sor került, megváltozott néhány antenna, pl. az elektronikus hadviselési rendszerhez tartozó a függőleges vezérsíkon.
    Őrségváltás és költözés

18. Centurio

Centurio Well-Known Member

19. Terminator

AN-26-osból fotóztak ma...

fishbed, Gaudi and arcas like this.
  20. Terminator

Ezen oldal megosztása