1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. Negan

Negan Active Member

?????

2. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Tankot kell venni még és akkor nem gond.

3. rudi

rudi Well-Known Member

Nagyobb harcérték:
    - A meglévő Gripenek harcértékének nagyjából 10-20%-át használjuk ki. Mi a fenének kellene addig egy 5.gen típus amíg a meglévő4. gen gép képességeinek is csak tört részére tartunk igényt?
    - Ki ellen kéne a nagyobb harcérték? A környékünkön legfeljebb a Lengyeleknek lesz F-35. A környékünkön lévő velünk összemérhető méretű országok hasonló helyzetben vannak mint mi és őket ellensúlyozni bőven elég egy 4+++ generációs gép.

Ocses likes this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Értem én,hogy a fél világ hülye...

papajoe likes this.
  5. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Én nem, mert én helikopter vagyok :p

borisz and Pocok75 like this.
  6. Negan

Negan Active Member

Légvédelem ellen.De a feltételezhető ellenséges légierő(k) ellen is.
    A geostratégia határozza meg a szükséges erő mértékét.Ha valóban komolyan gondoljuk a meghatározó erőt,akkor ez az a még megfizethető felépités,ami szükséges.
    De a Gripenek jelenlegi helyzete pontosan mutatja,hogy valójában nem készülünk ténylegesen ilyesmire,a Z2026 lényegében a NATO felajánlásrol/követelmények kielégitéséről szol.Valójában katonailag mi továbbra is az amerikai védőernyőre hagyatkozunk.
    Nézz meg egy 30évvel ezelötti,még nem karcsúsitott BW dd hadrendet.4zl,úgy,hogy ho kötelékben való működésre tervezték.Nem harcászati okokbol,hanem sporolásbol karcsúsitottak.

7. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ne haragudj de mit szedsz? :D
    Mert vagy ne szedd vagy emeld az adagot. ;):D

misinator and molnibalage like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Nézd meg mit tud ma egy zászlóalj meg mit tudott akkor...

Ocses likes this.
  9. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Őszintén szólva nem értem miért vitatkoztok Celebrával, úgy is jobban tudja. A topic(ok) igen jelentős hányada erre megy el.

alfa74 and vilmoci like this.
  10. Negan

Negan Active Member

Hát speciel a magyar zl akkor többet tudott,mert volt még 6 120milis aknavetője,meg századonként 3db 82milis(Expal akármilyen jó,12cm mégiscsak duplája a 6nak,és ha joltudom,a századoknak most nincs av-jük).Viszont a páncéltörő részlegnek most már Metiszei+Fagot vannak az SzPG+Fagot helyet.MANPAD viszont nincs ma már.(Van még Fagot?)
    De különben ugyan azt tudja,csak a mai kornak megfelelő felszereléssel-jobb esetben.
    De várhatóan aki ellen mennek,annak is a mai kornak megfelelő lesz a felszerelése.
    Ettöl eltekintve ugyan azt tudják.

11. Ocses

Ocses Well-Known Member

Lövészszázadokban a támogató szakasznak van 2 aknavető raja.

Negan likes this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

A mai magyart ne vedd semmilyen szempontból alapul.Nem a harcászati szükség szervezte őket hanem a totális pénztelenség ami 2014-re kb oda jutott,hogy gyakorlatileg nem volt épkézéáb harcolni tudó erő az országban.Na ilyen mélyről indultunk el.Persze a szervezet nem változott de fog az új technika megérkezésével.

fishbed, arcas, svajcibeka and 3 others like this.
  13. rudi

rudi Well-Known Member

Ha már "geostratégiát" :rolleyes: emlegetsz...
    - Milyen légvédelem ellen, milyen légierő ellen kéne nekünk STEALTH gép?
    A környékünkön - a Lengyelek kivételével - az összes légierő 4. gen típusokkal van felszerelve és db. számban is legfeljebb egy századdal járnak előttünk. Ezek ellen minek egy STEALTH gép...amire mellesleg az ingünk, gatyánk is rámegy.

Abban teljesen igazad van hogy ami most van az nem légierő, hanem legfeljebb légirendészet és még csak halvány utalás sem volt rá hogy ezen változtatni szeretnének.
    Ha marad ez a kurzus akkor minek kéne F35? Légirendészeti célra, renitens utasszállító gépeket kergetni kicsit felesleges az F35.

ghostface likes this.
  14. papajoe

papajoe Well-Known Member

:D:D:D

15. Negan

Negan Active Member

Na mégiscsak?Mikor kiválasztották az Expált,arrol volt szó,hogy zl szintre megy-amihez baromi kicsi.Z
    Különben mosolyszünetben vagyunk az asszonnyal,és ettől kicsit morózus a hangulatom.
    De különben kb ekkora erő kéne a vajda által propagált önálló honvédelmi képességhez.A térségbeli domináns erőhöz még ez is kevés,de már nem lennénk másodrangúak.De kb ezt tartom a maximumnak,amit még elég erős sakkozással és fejvakarás után még ki tudnánk hozni-az más kérdés,hogy szerintem se lesz ennek az istennek az idejében.
    Komolyra forditva egy mai jobb átlagos zl nem tud jelentősen többet egy 30évvel ezelőtinél.Jobb az északai harckészség és a vezetéstechnika,hatékonyabb a fegyverzet,de a hatótáv nem lett nagyságrendileg nagyobb.Zl szint felett van jelentős fejlődés.De ugyanakkor az elháritó fegyverek is fejlődtek.
    Szoval egy 1százados légierő,és egy 1dd hcsop-os hadsereg még nem tesz minket a környék Janijává-de kétséktelen fejlődés,amire már nagy szükség volt.

16. dudi

dudi Well-Known Member

De sokkal többet tud egy modern zászlóalj mint egy 30 éves...

fedett_mókus likes this.
  17. Ocses

Ocses Well-Known Member

Nemrég szóbajött.
    Akkor írtam a támogató szakaszban van
    1 mesterlövész raj
    2 páncéltörö
    2 aknavetős

Kriss azt mondta most is így van.
    2013ban 81 milisek voltak. Nem tudom Tata kapott e 60milist és ha igen az hogy van beillesztve a rendszerbe.

Ekkora haderő iszonyat pénzbe kerülne modern felszereléssel. Kiképzéssel. Olyan mennyiségű emberrel akinek a töredéke nincs most.
    Semmilyen szinten nincs realitása szerintem.

molnibalage and Negan like this.
  18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Most már lassan lehetne másik topicba! :rolleyes:

Ocses and Terminator like this.
  19. Negan

Negan Active Member

F35 már sokadszorra-a stealth gép a légifölény kivivásához és az ellen légvédelmének elnyomásához kell.Hány gépbe kerülne az csak 4+++ generációs gépekkel számolva,mondjuk a romulánok ellen,ha azoknak van 3század F16,Patriot és Hawk XXI?Ha egyáltalán sikerül.
    Mi olcsóbb,elveszteni a 4+++ gépeket,és vele a háborút,vagy költeni egy F35 századra?
    És sokadszorra-reálisan szerintem se lesz érdemi fejlődés.Marad ez a kirakatszázad ki nem használt képességekkel.
    Különben szerintem amig az EU működik,nem valószinű hogy háborúba keverednénk(misszios gyarmati dolgokkal most nem foglalkozom).De az EU nem olyan betonszilárd,és ha neadjisten szétesik,már nem olyan biztos a béke.

20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ezen oldal megosztása