[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
amugy a Saab termekoldalan ott logNAK a Gripenen

Sanszosan igen erős G korláttal repülhet csak akkor.
Gripen3-935x500.jpg


2ef972fc431eb8c362471cf3ee2ac449.jpg

Nem tudom melyik az eredeti kép...
 
S

speziale

Guest
Hat a ketsegeidrol csak te tehetsz, mert amugy a Saab termekoldalan ott logNAK a Gripenen: https://www.saab.com/products/taurus-kepd-350

Édes faszom....megnézted, hogy ez a link hova mutat a SAAB oldalán belül??? ott virít a Products/Missile system alatt....ennek semmi köze ahhoz, hogy a Gripen tudja-e hordozni...

a Saab/Bofors ugyanis részt vett a Taurus fejlesztésében...oda is van írva a végére:

"TAURUS KEPD 350 is a product of TAURUS Systems, a joint venture between Saab and MBDA Deutschland. The partnership includes the system’s development, production and global marketing."
 
M

molnibalage

Guest
Hat, a példa scenario szerint ugye magyar légtérből inditjak, azaz csak karikazik fenn...
Csak akkor mi ebből a logikus következtetés?
Minek kell ehhez Gripen?
Földről indítható változat kéne és csókolom.
Minek erre pazarolni a kevés gépet? A potenciális célokat mind el lehet érni, nem kell hozzá egy ilyen platfrom...
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Nem tudom már milyen összefüggésben került szóba a Taurus (HIMARS talán?) de azért ez egy igen drága képesség lehet. Azt a 481 kg-os robbanófejet inkább stratégiai célra használnám fel.
 
K

kamm

Guest
Édes faszom....megnézted, hogy ez a link hova mutat a SAAB oldalán belül??? ott virít a Products/Missile system alatt....ennek semmi köze ahhoz, hogy a Gripen tudja-e hordozni...

a Saab/Bofors ugyanis részt vett a Taurus fejlesztésében...oda is van írva a végére:

"TAURUS KEPD 350 is a product of TAURUS Systems, a joint venture between Saab and MBDA Deutschland. The partnership includes the system’s development, production and global marketing."
Huh, te sem vagy egy bonyolult srac... nezd mar meg a kepet legfelul, baszki.

Az hagyjan, de le is forditottam neked, hogy a Boforsszal jott a Saabhoz es a nemetekkel gyartjak.
 
S

speziale

Guest
Ezt írják a Kepd 150-ről:


KEPD 150 is a member of the TAURUS family of advanced long range, high precision stand-off weapon systems. It will provide the JAS 39 Gripen with an enhanced strike capability against a broad target spectrum. The accuracy and stand-off capability ensure highly effective weapons delivery while minimising the threat to aircraft and crew and largely avoiding collateral damage.

The KEPD 150 successfully performed its first captive flight test on JAS 39 Gripen at the FMV Test Center in Linköping, Sweden, on 27 August 1998.
 
S

speziale

Guest
A képek forrása szerint mindkettő 350. Keress rá nyugodtan, google a Te barátod is. ;)

azért remélem azt vágod, hogy attól, hogy a Google keresőbe azt írod be, hogy Kepd350 és kidob egy képet, attól az még nem biztos, hogy ami ott virít azon a gépen az tényleg a 350-es
 
K

kamm

Guest
azért remélem azt vágod, hogy attól, hogy a Google keresőbe azt írod be, hogy Kepd350 és kidob egy képet, attól az még nem biztos, hogy ami ott virít azon a gépen az tényleg a 350-es
Nem hiszem el, komolyan. Ott van a Gripenen a termekoldalan a Saabnal, baszki, ne trollkodj mar tovabb.

@molnibalage
Rabeztem a Wikire az árát ellenorizendo es jol emlekeztem, van infrakameraja is:

"Mission planners program the missile with the target, air defence locations and planned ground path, then the missile uses a low terrain-hugging flight path guided by INS, IBN, TRN, and GPS to the proximity of the target, although it is capable of navigating over very long distances without GPS support.[12][5] Once there the missile commences a bunt (climb) manoeuvre to an altitude intended to achieve the best probability of target acquisition and penetration. During the cruise flight a high resolution thermographic camera (infrared homing) can support the navigation by using IBN and is also used for GPS-free target attack. The missile attempts to match a camera image with the planned 3D target model (DSMAC). If it cannot, it defaults to the other navigation systems, or, if there is a high risk of collateral damage, it will steer to a pre-designated crash point instead of risking an inaccurate attack with undesired consequences."

Mondjuk ehhez korrekt mission planning kell, rendes muholdas kepek, modellek stb.
 
S

speziale

Guest
Nem hiszem el, komolyan. Ott van a Gripenen a termekoldalan a Saabnal, baszki, ne trollkodj mar tovabb.

én trollkodk....röhejes vagy baszki...

állítólag tudsz angolul...le van írva feketén fehéren be is másoltam, hogy a Saab benne van a Taurus programban partnerként....ezért van ott a termékoldalán a MISSILE SYSTEM topik alatt...de ebből kurvára nem következik az, hogy a Gripen C tudja is hordozni....
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
azért remélem azt vágod, hogy attól, hogy a Google keresőbe azt írod be, hogy Kepd350 és kidob egy képet, attól az még nem biztos, hogy ami ott virít azon a gépen az tényleg a 350-es
Nincs kedvem most szájakaratéba belekezdeni, de a neten 90%-ban a 350-re találsz infót, képet, bármit. Az álatalm belinkelt két kép inkább arra bizonyiték, hogy amit látunk sem szabad elhinni, mert sanszosan a két kép egyike manipulált, az is lehet hogy mindkettő.
Ettől függeltenül @kamm már prezentálta, hogy mi hol szerepel az anyagokban, tehát egyértelmű, hogy a 350-ast szánták a C/D szárnya alá anno.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and kamm

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 327
13 648
113
Csak akkor mi ebből a logikus következtetés?
Minek kell ehhez Gripen?
Földről indítható változat kéne és csókolom.
Minek erre pazarolni a kevés gépet? A potenciális célokat mind el lehet érni, nem kell hozzá egy ilyen platfrom...

Akkor viszont ha földi indítású akkor minek is CM? Onnan már lehet akár SRBM. Azok ellen a védekezés kevéssé megoldott.
 
K

kamm

Guest
én trollkodk....röhejes vagy baszki...

állítólag tudsz angolul...le van írva feketén fehéren be is másoltam, hogy a Saab benne van a Taurus programban partnerként....ezért van ott a termékoldalán a MISSILE SYSTEM topik alatt...de ebből kurvára nem következik az, hogy a Gripen C tudja is hordozni....
Ott a KÉPE.
Total egyértelműen trollkodsz, most mar biztos (az angolodat meg szerintem inkább hagyjuk, a Saab-Tempest kapcsan kiderült, hogy nem tudsz rendesen.)
 
S

speziale

Guest
Nincs kedvem most szájakaratéba belekezdeni, de a neten 90%-ban a 350-re találsz infót, képet, bármit. Az álatalm belinkelt két kép inkább arra bizonyiték, hogy amit látunk sem szabad elhinni, mert sanszosan a két kép egyike manipulált, az is lehet hogy mindkettő.
Ettől függeltenül @kamm már prezentálta, hogy mi hol szerepel az anyagokban, tehát egyértelmű, hogy a 350-ast szánták a C/D szárnya alá anno.

Hát b*szki, tényleg? Talán azért mert a 150-es verzió nem ment gyártásba, mivel a svédek végül nem rendelték meg!

viszont jó lenne, ha nem mindneki csak write onyl módban lenne....behivatkoztam ezt korábban:

"KEPD 150 is a member of the TAURUS family of advanced long range, high precision stand-off weapon systems. It will provide the JAS 39 Gripen with an enhanced strike capability against a broad target spectrum. The accuracy and stand-off capability ensure highly effective weapons delivery while minimising the threat to aircraft and crew and largely avoiding collateral damage.

The KEPD 150 successfully performed its first captive flight test on JAS 39 Gripen at the FMV Test Center in Linköping, Sweden, on 27 August 1998."

nézd csak mi van ott: volt a 150-es verzióval flight test...(sőt a first jelző arra utal, hogy több is volt)

a másik meg az, hogy a Gripen-E már tudja hordozni (azt nem is kérdőjeleztem meg)...

de nem furcsa egy kicsit, hogy a Gripen mellett vagy csak statikus kiállításon lehet látni a Taurust (amik ráadásul egyértelműen már nem a sima C-k)....az egyetlen 1 kép ami fellelhető ahol ténylegesen repül Taurussal a Gripen, ez a 208-as oldalszámú gépről van....de erről sem derül ki, hogy melyik verziója a Taurusnak
 
Status
Not open for further replies.