[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Terminator said
OFF:

Nekem furcsa hogy itt van GBU beszerzéses hozzászólásom vasárnap délután óta és egy ember szólt hozzá 4 nap alatt (pedig ezt a beszerzést hiányolja már mindenki évek óta), úgy hogy ma belinkeltem a másik gripenes témához is. Nagyon érdekelne ki hogy használja a HTKA oldalt. Az a gyanum hogy a többség a nyitóoldalon ránéz a 4 utolsó hírrre (vagy a hírek hozzászólásszámára) és az utolsó 10 hozzászólásra. Így sokan lemaradnak arról ha más témához új hozzászólás születik.

ON.
Majd ha több konkrétum lesz, akkor lehet csámcsogni. Egyébként nem feltétlen PGM, hanem gyakorló és buta bomba beszerzést forszíroztak sokan. Ugyanis az LGB is "csak" végfázisban korrigált zuhanású bomba, tehát az oldás nagyon hasonló ahhoz, amit buta bombával végez az ember, csak a véletlenszerű hibákat a végén a lézeres rávezetés korrigálja.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 665
113
Én csak egy-két ilyen hozzászólást vártam, mint a tiéd is. Vagy hogy valaki bemásolja a vonatkozó bekezdést a cikkből. Ahhoz képest hogy egy-egy "semmiről" milyen vita szokott itt kialakulni, meglepett hogy ehhez egy hozzászólás sem érkezett. 
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 665
113
2 hónapon belül magyar Gripenek védik a szlovén légteret

 

http://www.hirado.hu/Hirek/2013/03/16/07/Hende_Nemsokara_magyar_Gripenek_is_vedik_Szloveniat.aspx
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Magyar segítséget kap Szlovénia

PR

Forrás: MTI

 

Hamarosan, várhatóan két hónapon belül a Magyar Honvédség Gripenjei is védik Szlovénia légterét. Az erről szóló megállapodást Hende Csaba honvédelmi miniszter és szlovén kollégája, Ales Hojs pénteken véglegesítette a szlovéniai Lendván.

 A tárcavezető szlovéniai látogatása során kollégájával részt vett a muravidéki magyarság március 15-ei ünnepségén is. Hende Csaba elmondta, hogy a Magyar Honvédség szlovén légtérvédelmi szerepvállalásáról szóló megállapodást többéves előkészítő munka előzte meg. Az egyezmény értelmében a Magyar Honvédség a NATO integrált légvédelmi rendszerének keretében negyedik generációs Gripen harci repülőivel, az azokat vezető magyar pilótákkal a közeljövőben bekapcsolódik Szlovénia légterének védelmébe.

 

A végleges megállapodás aláírására a két ország kormányának kell felhatalmazást adnia. Szlovéniában jelenleg kormányváltás zajlik, ezért ott a parlamenti ratifikációra tovább kell várni – mondta Hende Csaba. Szerinte két hónapon belül, várhatóan májusban aláírhatják a végleges egyezményt, méghozzá valószínűleg a Gripenek bázisán, Kecskeméten.

Magyarország segít

 

Azt követően már másnap megkezdődhet a magyar légtérvédelmi tevékenység. Annak keretében, a szomszédos ország légvédelmi parancsnokságának utasítására, adott esetben a Kecskemétről felszálló magyar Gripenek látják el a Szlovénia légterébe behatoló légi járművek miatt szükséges védelmi tevékenységet, amely akár a légi járművek lelövéséig is terjedhet – mondta a miniszter.

 

Hende Csaba elmondta, hogy Szlovénia nem tart fenn harci repülőket. Márpedig korunkban az egyik legnagyobb fenyegetés a nemzetközi terrorizmus, amelynek a civil légi járművek eltérítése és fegyverként való felhasználása is eszköze lehet. Szlovéniának szüksége van a légvédelmi támogatásra, és ehhez hamarosan Magyarország is hozzájárul – mondta a miniszter.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 665
113
(Ugyanezt linkeltem az előző hozzászólásban, 4 órával előtted. De lehet hogy ez a jó módszer hogy elolvassák. )
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
chimera said
Az aktuális Aranysasban van egy rövidhír miszerint egy kezdeményezés indul tucatnyi Eu-s és NATO tagállam részvételével egy közös légi utántöltő flotta létrehozásáról!

Ehhez hazánk is csatlakozik a tervek szerint.

Annak idején amikor beszereztük a gépeinket sok-sok  fejtegetés indult többek között ezen a fórumon is hogy mennyire felesleges és drága a magyar gépeken az ezirányú képesség ,sokan a korrupciót is biztosra vették!

Nos ha ez a közös flotta megvalósul a pápai ezred mintájára(vagy mellett) elvárnék pár mea culpa-t itt a kommentelők jelentős többségétől...  :D

 
még tavaly novemberben volt hír róla a HTKA-n

http://htka.hu/2012/11/20/magyarorszag-is-beszall-a-kozos-tankerflottaba/
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 665
113
RTL Klub: Hadgyakorlat Gripen gépekkel

 

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/201007
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 665
113
http://airbase.blog.hu/2013/03/26/hazai_termekek

 

"<b>a MH Légijármű Javítóüzem műhelyeiben az elmúlt években legyártásra kerültek a JAS 39 Gripen típushoz rendszeresített egyes kiszolgáló eszközök és földi tartozékok</b>"

 

Egyrészt örülök, ha ilyen apróságokat is, de magunknak le tudjuk gyártani.

Másrészt meglepett hogy a bérleti díjban ezek az eszközök pótlása, duplikációja nincs benne.
 

attijump

New Member
2013. március 27.
17
0
1
Sziasztok!

Tud valaki többet a GBU beszerzésről? Örömmel állatam hogy végre beszerzünk ilyeneket!

Jó ha van ilyen a raktáron!

Illetve mivel tud többet a Paveway II Plus (Laser Guided Bomb) mit a paveway II sima?

Lehet tudni hogy mi milyet rendeltünk meg? (A honvéd magazint én is olvastam)
 

attijump

New Member
2013. március 27.
17
0
1
Sziasztok!

Tud valaki többet a GBU beszerzésről? Örömmel állatam hogy végre beszerzünk ilyeneket!

Jó ha van ilyen a raktáron!

Illetve mivel tud többet a Paveway II Plus (Laser Guided Bomb) mit a paveway II sima?

Lehet tudni hogy mi milyet rendeltünk meg? (A honvéd magazint én is olvastam)

 

Most ide is bemásolom  hát ha valaki csámcsog majd ratja!!!
sf-wink.gif
 

ricsi792

New Member
2013. január 21.
8
1
1
Hello Attijump!

Elvileg a GBU-12-esekből illetve GBU-10-esekből rendeltünk, előbbi 227kg utóbbi 907kg, viszont a darabszámról nem írtak semmit.
 

ricsi792

New Member
2013. január 21.
8
1
1
Star Trek: A Magyar Honvédből itt van fehéren feketén, nem tudom hányadik oldalon, elég lassú most a netem de ebben 100% hogy benn van :))  http://www.honvedelem.hu/container/files/attachments/37302/mh_2013_03_digitk.pdf
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
A 40. oldalon van, de csak nagy vonalakban írnak a bombafegyverzetről. Pedig kíváncsi voltam én is hogy hátha írnak valamit, de még egy kósza dátum sem szerepel, teljesen úgy jön le a cikk hogy a többi fegyverrel együtt lettek beszerezve.

Semmi részletesebb információ esetleg fénykép, vagyis hiszem ha látom a GBU-kat.

 

Ezért nem szeretem azt a magazint, eléggé propagandaszagú csak a hozzá nem értő célközönségnek szól.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
joker said
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Elfogás és légiharc Szlovénia felett
A 2. és 3. képen látható "NO STEP" felirat a gripen pontosan melyik részén van és miért olyan érzékeny az a rész, hogy nem bírná ki ha valaki rááll?
Konkrétan a szívócsatorna belső és külső burkolata közötti részben van elhelyezve a kacsaszárnyak bekötési pontja és a mozgató munkahengerek. Azt hiszem, nem kell magyaráznom, miért nem ildomos táncikálni rajta...
 
Status
Not open for further replies.