1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. Terminator

RTL Klub: Hadgyakorlat Gripen gépekkel

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/201007

3. honved

honved Well-Known Member

http://www.honvedelem.hu/cikk/37080_gripenek_legi_loveszeten_

4. Terminator

http://airbase.blog.hu/2013/03/26/hazai_termekek

"<b>a MH Légijármű Javítóüzem műhelyeiben az elmúlt években legyártásra kerültek a JAS 39 Gripen típushoz rendszeresített egyes kiszolgáló eszközök és földi tartozékok</b>"

Egyrészt örülök, ha ilyen apróságokat is, de magunknak le tudjuk gyártani.

Másrészt meglepett hogy a bérleti díjban ezek az eszközök pótlása, duplikációja nincs benne.

5. attijump

attijump New Member

Sziasztok!

Tud valaki többet a GBU beszerzésről? Örömmel állatam hogy végre beszerzünk ilyeneket!

Jó ha van ilyen a raktáron!

Illetve mivel tud többet a Paveway II Plus (Laser Guided Bomb) mit a paveway II sima?

Lehet tudni hogy mi milyet rendeltünk meg? (A honvéd magazint én is olvastam)

6. joker

joker Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Elfogás és légiharc Szlovénia felett
    A 2. és 3. képen látható "NO STEP" felirat a gripen pontosan melyik részén van és miért olyan érzékeny az a rész, hogy nem bírná ki ha valaki rááll?

7. ricsi792

ricsi792 New Member

Hello Attijump!

Elvileg a GBU-12-esekből illetve GBU-10-esekből rendeltünk, előbbi 227kg utóbbi 907kg, viszont a darabszámról nem írtak semmit.

8. alfa74

alfa74 Active Member

9. Star Trek

Star Trek New Member

10. ricsi792

ricsi792 New Member

Star Trek: A Magyar Honvédből itt van fehéren feketén, nem tudom hányadik oldalon, elég lassú most a netem de ebben 100% hogy benn van :))  http://www.honvedelem.hu/container/files/attachments/37302/mh_2013_03_digitk.pdf

11. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

A 40. oldalon van, de csak nagy vonalakban írnak a bombafegyverzetről. Pedig kíváncsi voltam én is hogy hátha írnak valamit, de még egy kósza dátum sem szerepel, teljesen úgy jön le a cikk hogy a többi fegyverrel együtt lettek beszerezve.

Semmi részletesebb információ esetleg fénykép, vagyis hiszem ha látom a GBU-kat.

Ezért nem szeretem azt a magazint, eléggé propagandaszagú csak a hozzá nem értő célközönségnek szól.

12. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Konkrétan a szívócsatorna belső és külső burkolata közötti részben van elhelyezve a kacsaszárnyak bekötési pontja és a mozgató munkahengerek. Azt hiszem, nem kell magyaráznom, miért nem ildomos táncikálni rajta...

13. joker

joker Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Elfogás és légiharc Szlovénia felett
    Kösz szépen Phoenix. Viszont kissé még mindig hihetetlen, hogy egy emberke súlyától félnek, miközben iszonyatos erőhatásoknak van kitéve fent a levegőben.

14. ksspsta

ksspsta New Member

Pontosabban nem koncentrált terhelés felvételére tervezték a borítás ezen részét... (meg a többit se, de van ahová mégiscsak rá kell lépni:) Lehet, hogy elbírna egy embert, de egy lábbal, sarokkal ránehezedve sérülne. Mint ahogy a kocsid tetején se kell végiggyalogolni. Keresni kell a neten képeket, hogy néztek ki a 29-esek pár év után, pedig azok nem műanyagok voltak. (nem a szárnyak tetejére gondolok, ott elég vastag a "lemez")
    Lesz repnap, meg kell taperolni a múzeumi gépeket.

15. imike

imike Well-Known Member

16. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

17. joker

joker Well-Known Member

Azért mekkora lehet, amikor faszául elvagy a kis magángépeddel és egyszercsak rádront két Gripen a semmiből. Mintha bemennél a behajtani tilos táblánál az egyirányú utcában és a TEK kurvajó festésű BTR-je menne érted. A pilóta nagyon olcsón megúszta, ilyenkor nem szokott leszállítás, elpcsiázás, kihallgatás, megbűntetés lenni?

18. joker

joker Well-Known Member

Az ilyen gyakorló riasztásokon meg éles riasztásokon a Gripenek fel vannak szerelve levegő-levegő rakétákkal és töltve van-e a gépágyújuk?

19. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Gondolom nyílván. :)

Amúgy azóta a HVG Facebook linkjének elfogulatlan hozzászólásain sírok/röhögök...

"csak nehogy a háborút is kirobbantsa Hende Csaba."

"Biztos leakartak bennünket támadni azzal a kisgéppel."

"-Legalább lelőtték a betolakodó bocskoros, szőröstalpú oláh gépet?

-Mivel fiam tamas glaser? a Fidesz által megvásárolt rakétákkal - no ne már!!"

"PR - fogás..."

"-Ezek szerint tudnak repülni a Gripenek. Dz is több, mint amire számítottam..

-Kedves XY. Ezek szerint a Gripenek vagy a magyar pilóták nem tudnak repülni! Vagy dilettáns a légi irányítás. Ha minden jól müködne akkor a következőknek kellet volna történnie a légtérbe: Felszólitja a géppár pk-ja a PA-28 at azonosításra. Amikor ez megtörtént betapossa a legközelebbi rep. helyre a magyar légtérbe. Ez a géppár kiengedte slissolni. Régen egy MIG 23 egymagába a Taszári betonon landoltatta a kis betolakodót!"

"Meg vagyunk védve, még a NATO partnerektől is. Hiába,".... a béke tábor legyőzhetetlen..""

20. joker

joker Well-Known Member

Az egész egy kis semmi történet, de a HVG-s cikkben az AN-26 -os meg a facebookos hozzaszólások nagyon fel tudják dobni az egészet :)

Ezen oldal megosztása