• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 625
8 256
113
Eddig relatíve megúsztuk afgánt és Irakot, itt mi lesz…?!
Gazsink szeret Afrikába járni, mint tudjuk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 581
76 476
113
Magyarország elhalasztja katonai misszió Csádba küldését...

A magyar védelmi erőknek gondot okoz, hogy megfelelő számú önkéntest találjanak a nagy kockázatú csádi katonai misszióban való részvételhez, ezért csúszik a bevetés megkezdése abban az afrikai országban - írja az Intelligence Online szakportál.

Az eredetileg decemberre tervezett magyar csapatok csádi telepítését többször is elhalasztották, most áprilisra.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 581
76 476
113
Én nem szeretek vesz madár lenni meg az ördögöt a falra festeni de ez egy olyan övezet hogy szerintem lesz aki nem
Jön elve haza…
Úgy tűnik mintha már nem lenne olyan jó a viszony Makronnal, lehet hogy nem is lesz belőle semmi... az általad linkelt cikkben azt írják hogy 1500 francia katona van Csádban.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 625
8 256
113
Úgy tűnik mintha már nem lenne olyan jó a viszony Makronnal, lehet hogy nem is lesz belőle semmi... az általad linkelt cikkben azt írják hogy 1500 francia katona van Csádban.
Azért az nagyszerű és a stratégiai tervezés csúcsa, hogy a személyes viszonyról függ egy ilyen katonai művelet.
Nagytudású döbröginek ezúton is gratulálunk.
 
  • Szomorú
Reactions: bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 467
93 491
113
Jajj, bocs, megsértettem a vallásodat, ne haragudj!
Majd Novákné Balogh Zoli atya meggyóntat :D :D :D
Vki kitalálja, hogy rossz lett Macronnal a viszony, ezért nem küldünk már katonákat. Még csak hasonló hírtöredékről sem olvashattunk sehol, de te csont nélkül beszopod, aztán hülyézed Orbánt, mekkora barom, mert ilyen személyes sértettségre alapozza a strategiáját.
Aztán süllyedsz a saját pöcegödrödben és minden faszságot idekeversz.

Ha esetleg érdekelne a misszió is két gazsizás és orbánozáson kívűl, akkor eléggé úgy tűnik, hogy folyamatosan zajlik a misszió, nemcsak katonai előkészítése.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 625
8 256
113
Vki kitalálja, hogy rossz lett Macronnal a viszony, ezért nem küldünk már katonákat. Még csak hasonló hírtöredékről sem olvashattunk sehol, de te csont nélkül beszopod, aztán hülyézed Orbánt, mekkora barom, mert ilyen személyes sértettségre alapozza a strategiáját.
Aztán süllyedsz a saját pöcegödrödben és minden faszságot idekeversz.

Ha esetleg érdekelne a misszió is két gazsizás és orbánozáson kívűl, akkor eléggé úgy tűnik, hogy folyamatosan zajlik a misszió, nemcsak katonai előkészítése.
Neked minden este személyesen a Vezír mond esti mesét, vagy csak egyszerűen magadtól vagy ilyen?

Az adófizetők nevében elnézést kérünk, hogy rosszat mondtunk a példaképedre!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Majd kijelölik az önként jelentkezőket.
Egyébként úgyis szolnok kezd ott.

Óriási felelőtlenség, oda, abba a környezetbe, ilyen kis erőt küldeni. Minimum zlj harccsoport kellene. Teljes fegyverzettel. Nem véletlen hogy 4 Mi-24 helikoptert is emlegetnek ,hogy velük megy. Igaz, csak rakétablokk, meg csöves fegyverzettel bír, de lehet ez ott elég is lenne légi támogatásra. Viszont ha mennek a gépek is, akkor tényleg számolunk harccal, amihez légi támogatás is kell. Így viszont én nagyon zsengének érzem a 200 fő kézifegyveres gyalogságot. Egyáltalán miféle harcjármű megy velük ? Csak nem BTR ? Az vicc lenne. Gidrán ? Itthon sincs elég még belőle. Lynx, komolytalan a felvetés is tőlem, ha jól gondolom. Hazárd játék lesz ez. Én nem mennék oda.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 467
93 491
113
Megnéztem, honnan jön a hír.
A balkansec.net az Intelligence online hírét vette át.

Rákerestem és a tavalyi magyar sajtóban futott híre ez volt a portálnak.


Röviden. Pintér visszavonul.
Szijjártó miniszteriumát feldarabolják, a külgazdaság marad nála és Orbán Balázs viszi tovább a diplomáciai területet.
Ez eddig nem jött be.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 363
33 450
113
Óriási felelőtlenség, oda, abba a környezetbe, ilyen kis erőt küldeni. Minimum zlj harccsoport kellene. Teljes fegyverzettel. Nem véletlen hogy 4 Mi-24 helikoptert is emlegetnek ,hogy velük megy. Igaz, csak rakétablokk, meg csöves fegyverzettel bír, de lehet ez ott elég is lenne légi támogatásra. Viszont ha mennek a gépek is, akkor tényleg számolunk harccal, amihez légi támogatás is kell. Így viszont én nagyon zsengének érzem a 200 fő kézifegyveres gyalogságot. Egyáltalán miféle harcjármű megy velük ? Csak nem BTR ? Az vicc lenne. Gidrán ? Itthon sincs elég még belőle. Lynx, komolytalan a felvetés is tőlem, ha jól gondolom. Hazárd játék lesz ez. Én nem mennék oda.

Bangladesi békefenntartóknak is megfelel a BTR.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 593
14 903
113
Amúgy akármilyen hihetetlen, azok az emberek akik azèrt katonák, mert azok szetetnènek lenni, nincs azzal problèmájuk hogy úgymond veszèlyes külszolgálatba kell menni.
Rèszben mert vègre azt csinálja az ember amièrt katonának állt(nem a haza vèdelme lebeg a legtöbbek szeme elött), rèszben mert jó èrte a pènz.

200 ember amúgy szerintem karcsú.
Főleg ha akarnak vinni heliket is. Úgy nekem necces.

Szolnokon meg nem gondolnám, hogy problèmát jelent összeszedni ennyi embert.
Szerintem örülnek hogy nem a határra meg a balkánra kell menni. o_O
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 581
76 476
113
Vki kitalálja, hogy rossz lett Macronnal a viszony, ezért nem küldünk már katonákat. Még csak hasonló hírtöredékről sem olvashattunk sehol, ...
Macron mostanában nem Csádba akar katonákat küldeni és az izraeli kérdésben is másik oldalon áll... A franciák szorulnak ki Afrikából, így leginkább nekik lenne jó ha más országok is odamennének segíteni nekik. Nyilván nem megyünk oda csak úgy valahová, ahol van kb. 1500 francia katona helikopterekkel, vadászgép támogatással stb. Csádban valami puccskisérlet/zavargás is volt a múlt héten. Május elején pedig elnökválasztás lesz. Annak az eredményét talán még meg kellene várni, ha tényleg magyar katonákat akarnak odaküldeni. Ha esetleg a franciákat addig Csádból is elüldözik, akkor az megint egy másik helyzet lesz. A segélyszervezetek eddig is ott voltak a térségben.