• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 229
5 304
113
Lelepleződött a nagy rejtély - mit is keresünk Csádban?

A tevetej a jövő stratégiai élelmiszere:

VALÓBAN A TEVETEJÉ A JÖVŐ?

A tevetej feldolgozását tanulmányozza egy csádi delegáció Magyarországon​

A tevetej kedvező élettani hatásai és különleges összetétele miatt értékes táplálék.​

https://magyarnemzet.hu/gazdasag/20...ulmanyozza-egy-csadi-delegacio-magyarorszagon

Viktorunk egy zseni!
Mondjuk olvasd el a cikket is, bár a címében is benne van. Jöttek azért hogy megtanulják az itteni protokollokat. Mi ezzel a gond?
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 018
5 409
113
Édesfaszom....
A franciàknak ígértünk segítséget az atomonergia eu-n belüli propagálásért csád a harmadik ország ahova mentünk volna velük csak a többiben megpuccsolták a franciabarát vezetést és ki kellett cuccolniuk mielőtt komolyabbra fordult volna a tervezés.
Szerinted ez indokolja a csádi kalandot? Amikor kajára, üzemanyagra nincs pénz akkor jó ötlet milliárdokat elszórni valahol a Szahara közepén?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 958
6 067
113
Nem indokolja, de belementek az alkuba és ez a helyzet.
De szerintem nem megyünk sehova egyébként se.
Mekkora arcvesztés lesz ebből kihátrálni?
Az indokaink is homályosak és a bukás is az lesz. Érdemes volna megmagyarázni, mert akkor majd végképp beindul a konteo gyártás és közröhej tárgya lesz a kormány mellett a honvédség is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 593
113
Mekkora arcvesztés lesz ebből kihátrálni?
Az indokaink is homályosak és a bukás is az lesz. Érdemes volna megmagyarázni, mert akkor majd végképp beindul a konteo gyártás és közröhej tárgya lesz a kormány mellett a honvédség is.
Őszintén szólva a lakosság egy ezrelékén kívül a kutyát se érdekli így se meg úgy se
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 955
95 267
113
Majd ha ne adj isten mégis megyünk es meghalnak az első magyarok akkor már nem csak egy ezrelék fog erről beszélni…de remelem nem így lesz de ha mégis azt már tuti nem éli túl bobita széke.
Tudom, hogy a szokásos kötelező rutin belerúgni, de ez nem a honvédelmi miniszter, hanem a miniszterelnök döntése. Úgyhogy itt vajdázni kell. Figyelj jobban!!

Afganisztánban hány magyar katona halt meg???

Ott az USA segédcsapata voltunk. Ott konkrétan amerikai érdekekért haltunk meg, hogy sarkítsam. Annak lett itthon politikai következménye? Semmi, mert a nyugatról kitartott média tette a dolgát.

Itt ha meghal vki, akkor az a magyar kormány önálló döntése.
Nagy a rizikó benne, hisz mind külföldön az amerikai szövetségeseink, mind itthon sokan mámorosan örülnének neki.
Nem szereti a nyugati fősodor, ha vki önálló döntéseket hoz és kibéget a nyájból. Ha Ukrajnában halnánk meg ahhoz a nyugati fősodor és a hazai kitartottjaik aszisztálnának.

Ebből a csádi misszióból az látszik, hogy a Száhel nem amerikai, hanem francia, európai csatatér, Kisebb részben az oroszokkal és nagyobb részben az Europára itt konkrétan törő iszlamistákkal és az általuk generált menekülthullámmal szemben.
Persze vannak francia, európai gazdasági érdekek is, Magyar nincs, de lehet teremteni. Megéri?Senki nem tudja, mert ilyet még sosem csináltunk, eddig mertünk kicsik lenni.

Katonai szempontból is elmondta RSZR, miért kerestek, keresnek missziót, konkrétan Csádról is beszélt.
Biztos vannak félelmek alkalmas-e erre a Honvédség. Megéri az ár, amit ott lehet fizetni,
Én örülnék, ha alkalmas lenne ilyen missziókra a Honvédség. De innen a fotelből, mi nem látjuk tisztán a kockázatokat, Mindenesetre a humanitárius misszió, gazdasági aktivitás már lassan egy éve zajlik magyar részről Csádban.

Ami nekem figyelmeztető jel, az Koszovó. Sokkal kisebb rizikójú területen, de csúnyán megégett a Honvédség tavaly.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 763
9 482
113
Tudom, hogy a szokásos kötelező rutin belerúgni, de ez nem a honvédelmi miniszter, hanem a miniszterelnök döntése. Úgyhogy itt vajdázni kell. Figyelj jobban!!

Afganisztánban hány magyar katona halt meg???

Ott az USA segédcsapata voltunk. Ott konkrétan amerikai érdekekért haltunk meg, hogy sarkítsam. Annak lett itthon politikai következménye? Semmi, mert a nyugatról kitartott média tette a dolgát.

Itt ha meghal vki, akkor az a magyar kormány önálló döntése.
Nagy a rizikó benne, hisz mind külföldön az amerikai szövetségeseink, mind itthon sokan mámorosan örülnének neki.
Nem szereti a nyugati fősodor, ha vki önálló döntéseket hoz és kibéget a nyájból. Ha Ukrajnában halnánk meg ahhoz a nyugati fősodor és a hazai kitartottjaik aszisztálnának.

Ebből a csádi misszióból az látszik, hogy a Száhel nem amerikai, hanem francia, európai csatatér, Kisebb részben az oroszokkal és nagyobb részben az Europára itt konkrétan törő iszlamistákkal és az általuk generált menekülthullámmal szemben.
Persze vannak francia, európai gazdasági érdekek is, Magyar nincs, de lehet teremteni. Megéri?Senki nem tudja, mert ilyet még sosem csináltunk, eddig mertünk kicsik lenni.

Katonai szempontból is elmondta RSZR, miért kerestek, keresnek missziót, konkrétan Csádról is beszélt.
Biztos vannak félelmek alkalmas-e erre a Honvédség. Megéri az ár, amit ott lehet fizetni,
Én örülnék, ha alkalmas lenne ilyen missziókra a Honvédség. De innen a fotelből, mi nem látjuk tisztán a kockázatokat, Mindenesetre a humanitárius misszió, gazdasági aktivitás már lassan egy éve zajlik magyar részről Csádban.

Ami nekem figyelmeztető jel, az Koszovó. Sokkal kisebb rizikójú területen, de csúnyán megégett a Honvédség tavaly.

Az afganisztáni (és iraki) részvétel kb elkerülhetetlen volt. És az USA se szórakozásból, vagy önös érdekből ment oda. Igaz, szigorúan véve nem volt az annyira NATO dolog. De végül is így dobta a történelem, ezért volt elkerülhetetlen. Afrika viszont kizárólag Orbán egyszemélyi mániája. Se történelmi kényszer, se nemzeti közmegegyezés nincs mögötte.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 612
10 390
113
Afganisztánban hány magyar katona halt meg???

Ott az USA segédcsapata voltunk. Ott konkrétan amerikai érdekekért haltunk meg, hogy sarkítsam. Annak lett itthon politikai következménye? Semmi, mert a nyugatról kitartott média tette a dolgát.
Valamiért abban a hitben vagyok, hogy azért voltak magyar csapatok Afganisztánban, hogy egyrészt legyen valami valódi harci tapasztalatuk másrést javítsanak Magyarország megítélésén a szövetségeseink körében. A katonáink meg azért akartak kimenni, hogy jó pénzt keressenek, nem kényszerből. Úgyhogy nem értem, miféle amerikai érdekek voltak ebben. Az a pár száz ember meg elaggott technika nem osztott, nem szorzott.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 955
95 267
113
Valamiért abban a hitben vagyok, hogy azért voltak magyar csapatok Afganisztánban, hogy egyrészt legyen valami valódi harci tapasztalatuk
Jó regget! Ez ide is igaz.
másrést javítsanak Magyarország megítélésén a szövetségeseink körében.
Most megfogalmaztad PC módon, amit én más szavakkal, Az amerikai érdekek miatt.
A katonáink meg azért akartak kimenni, hogy jó pénzt keressenek, nem kényszerből.
Valszeg Csádba sem apróért mennek,
Úgyhogy nem értem, miféle amerikai érdekek voltak ebben.
Nemáá!!Ne játsszuk a szűzkurvát. Addig voltak ott külföldi csapatok, amíg Amerika akarta. Amikor lelépett, mki futott, mert a többieknek nem szóltak, hogy tipli van, voltak akkora parasztok,
Az a pár száz ember meg elaggott technika nem osztott, nem szorzott.
10-20 ilyen ország már kiváltott jópár amcsi katonát.Erre tartja a NATOt.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Pogány and gafzhu

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 955
95 267
113
Az afganisztáni (és iraki) részvétel kb elkerülhetetlen volt.
Irakba a franciák, de a németek sem mentek annyira elkerülhetetlen volt.

És az USA se szórakozásból, vagy önös érdekből ment oda. Igaz, szigorúan véve nem volt az annyira NATO dolog. De végül is így dobta a történelem, ezért volt elkerülhetetlen
Történelmileg így alakult mint a szovjet csapatok, amikor 50 évig itt rohadtak. Sztem ez kínos. Annyiban igazad van a történelmet a győztesek írják, így ennek a meséjét is az USA írta,
. Afrika viszont kizárólag Orbán egyszemélyi mániája. Se történelmi kényszer, se nemzeti közmegegyezés nincs mögötte.
Sztem közmegegyezés magyar csapatok külföldi bevetésében sosem lesz, sosem volt. A sajtó úgy terelgeti a népet, ahogy a tulajdonosai elvárják. Az Orbán család mániája elég egyszerű megfejtés, Sokszor nem látjátok, hogy ami itt a Stop Soros, az nektek O1G. Ugyanaz a célközönség, ugyanaz a propi módszer, csak ellentétesek a célok.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 531
13 288
113
Valamiért abban a hitben vagyok, hogy azért voltak magyar csapatok Afganisztánban, hogy egyrészt legyen valami valódi harci tapasztalatuk másrést javítsanak Magyarország megítélésén a szövetségeseink körében. A katonáink meg azért akartak kimenni, hogy jó pénzt keressenek, nem kényszerből. Úgyhogy nem értem, miféle amerikai érdekek voltak ebben. Az a pár száz ember meg elaggott technika nem osztott, nem szorzott.
De az erre elcseszett 100 mrd HUF (akkor értéken) igen.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 531
13 288
113
Esetleges csádi szerepvállalásunk margójára:

"A mali fegyveresek azt állítják, hogy a Wagner-csoport és a mali hadsereg egységeit megsemmisítették Tin Zoutine térségében, miközben megpróbálták elfoglalni Tinzahuatin városát."

videók a linkelt oldalon.

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/158903