[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 377
10 054
113
Őszintén már teljesen mindegy olvass utána mit szavaztak meg az EU parlamentben...frissen! Paks 2 kizárólag nyugati cégek fogják megépíteni! Abszolút járható út a cserebere leváltás irdatlan mennyiségő 7.62 lőszer és RPG van még raktáron Metis annyira már nem sok, de azért szép mennyiség. Szerintem abszolút járható út a csere még, ha A4 lesz a 72 helyett az is jobb később megkapja a Rheinmetall upgradet. Ha átadjuk a fegyvereket és minde eljárás alól kikerülünk már akkor is megérné bőven! Meg kell próbálni alkudozni kell! A Migeket is oda adhatjuk alkatrésznek ingyen is senki nem fogja megvenni. Lehet arcoskodni a nyugattal szembe, de nem kifizetődő kicsik vagyunk nagyon, ezt el kell fogadni! Realistán kell gondolkozni. Még egyszer el kell felejteni a Szovjet technikát, most lehet a zavarosban halászni. Ponton rendszerünket egy az egyben cserélném nyugatira pl.:M3 nem halált okozó fegyver... soroljam még... Kraz,Ural-D20-al mehet a... nem oszt vagy szoroz csak azért van az a tucat, hogy a képesség ne vesszen el...
Csak ebből könnyen az lehet, hogy odaadjuk a cuccainkat az UKRÁNOKNAK (ember az UKRÁNOKNAK), aztán "majd küldjük a csere cuccokat, kis türelmet".
Ebben a helyzetben életveszélyes bármilyen fegyverről is lemondani amíg nincs helyette másik bevethető, ATGM-et meg több év pótolni, úgyhogy végképp felejtsük el.
Végtelenül naiv vagy, ha azt hiszed, hogy az eljárások egy adományozás után nem kezdődnének újra egy kis idő elteltével.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
526
1 023
93
Csak ebből könnyen az lehet, hogy odaadjuk a cuccainkat az UKRÁNOKNAK (ember az UKRÁNOKNAK), aztán "majd küldjük a csere cuccokat, kis türelmet".
Ebben a helyzetben életveszélyes bármilyen fegyverről is lemondani amíg nincs helyette másik bevethető, ATGM-et meg több év pótolni, úgyhogy végképp felejtsük el.
Végtelenül naiv vagy, ha azt hiszed, hogy az eljárások egy adományozás után nem kezdődnének újra egy kis idő elteltével.
Szerinted én , úgy értettem, hogy nincs helyette más azért ennyire ne nézz már.....természetesen csak akkor, ha itt van már a cucc!
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Catles

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 918
91 557
113
Őszintén már teljesen mindegy olvass utána mit szavaztak meg az EU parlamentben...frissen! Paks 2 kizárólag nyugati cégek fogják megépíteni!
Ez sztem azért nem ilyen egyszerű.

1.Az EPnek nincs döntési hatásköre. Az a kormányfők tanácsa. Az EP max ajánlást tesz, amit vagy figyepembe vesznek vagy nem. Pl. VdLeyen konkrétan az EPvel szemben lett az Európai Bizottság elnöke.

2.Paks 2. Mivel szovjet alapokon működik Paks 1, nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy az oroszok nélkül megvalósítható legyen. Azt is, hogy amíg tatt a háború nagy előrelépés legyen.

3. Lehet kell 1 B terv és egy új nyugati atomerőműprojekt.

Ezt nagyon beszoptuk. Putyin a háborúval rendesen kicseszett velünk.
Sajnos nem tartom reálisnak, hogy orosz tervek alapján, egyszerűen a kivitelezésnél lecseréljük az orosz fővállalkozót nyugatira. Abból brutális káosz lenne. És ez atomerőmű, nem legogyár.

Bármennyire is fáj, ez a projekt most jegelve lesz. Addig is alternativ terveket kell készíteni. Idáig úgy nez ki, elbasztunk 8 évet a semmire.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
Őszintén már teljesen mindegy olvass utána mit szavaztak meg az EU parlamentben...frissen! Paks 2 kizárólag nyugati cégek fogják megépíteni! Abszolút járható út a cserebere leváltás irdatlan mennyiségő 7.62 lőszer és RPG van még raktáron Metis annyira már nem sok, de azért szép mennyiség. Szerintem abszolút járható út a csere még, ha A4 lesz a 72 helyett az is jobb később megkapja a Rheinmetall upgradet. Ha átadjuk a fegyvereket és minde eljárás alól kikerülünk már akkor is megérné bőven! Meg kell próbálni alkudozni kell! A Migeket is oda adhatjuk alkatrésznek ingyen is senki nem fogja megvenni. Lehet arcoskodni a nyugattal szembe, de nem kifizetődő kicsik vagyunk nagyon, ezt el kell fogadni! Realistán kell gondolkozni. Még egyszer el kell felejteni a Szovjet technikát, most lehet a zavarosban halászni. Ponton rendszerünket egy az egyben cserélném nyugatira pl.:M3 nem halált okozó fegyver... soroljam még... Kraz,Ural-D20-al mehet a... nem oszt vagy szoroz csak azért van az a tucat, hogy a képesség ne vesszen el...



Szerintem várjuk ki a végét,hová fut ki a dolog,nagyon rosszul venné ki magát,ha a mi ajándékainkkal ölnék az Orosz katonákat,ha mégis a rossz oldalra kerülünk egy Jalta 2.0-nél.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 959
18 457
113
Szerintem várjuk ki a végét,hová fut ki a dolog,nagyon rosszul venné ki magát,ha a mi ajándékainkkal ölnék az Orosz katonákat,ha mégis a rossz oldalra kerülünk egy Jalta 2.0-nél.

Utáljuk az ukránokat, jogos. De vagyunk egy katonai szövetség tagja és a nyugati világ részének is érezzük magunkat, még ha fenntartásokkal is. Oroszország, jól látható, nem a világháború végi SZU haderővel rendelkező birodalom. Szerintem stratégiai hiba, hogy nem adjuk a régi szovjet vasakat és nem kérünk helyette, korszerű és NATO kompatibilis nyugati eszközöket. Már rég megszabadultam volna a Mofém sisakoktól és a műbőr tártáskáktól, ami pedig csak személyi felszerelés és nem fegyver. 100.000 db-ot is küldhettünk volna, cserébe kérve, 30.000 db amerikai málhamellényt és kevlár sisakot. Én is átadnám a T-72, Btr, stb eszközöket, de csak ha itt van helyettük 2 zlj Abrams és 300 Strayker. Az meg hogy mivel ölik egymást a felek, szerintem senkit nem érdekel.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
Utáljuk az ukránokat, jogos. De vagyunk egy katonai szövetség tagja és a nyugati világ részének is érezzük magunkat, még ha fenntartásokkal is. Oroszország, jól látható, nem a világháború végi SZU haderővel rendelkező birodalom. Szerintem stratégiai hiba, hogy nem adjuk a régi szovjet vasakat és nem kérünk helyette, korszerű és NATO kompatibilis nyugati eszközöket. Már rég megszabadultam volna a Mofém sisakoktól és a műbőr tártáskáktól, ami pedig csak személyi felszerelés és nem fegyver. 100.000 db-ot is küldhettünk volna, cserébe kérve, 30.000 db amerikai málhamellényt és kevlár sisakot. Én is átadnám a T-72, Btr, stb eszközöket, de csak ha itt van helyettük 2 zlj Abrams és 300 Strayker. Az meg hogy mivel ölik egymást a felek, szerintem senkit nem érdekel.



2x már szétkapták a szánkat a dicsőséges nyugati szövetségben,illene tanulni belőle, várjuk ki a végét.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 979
14 061
113
Utáljuk az ukránokat, jogos. De vagyunk egy katonai szövetség tagja és a nyugati világ részének is érezzük magunkat, még ha fenntartásokkal is. Oroszország, jól látható, nem a világháború végi SZU haderővel rendelkező birodalom. Szerintem stratégiai hiba, hogy nem adjuk a régi szovjet vasakat és nem kérünk helyette, korszerű és NATO kompatibilis nyugati eszközöket. Már rég megszabadultam volna a Mofém sisakoktól és a műbőr tártáskáktól, ami pedig csak személyi felszerelés és nem fegyver. 100.000 db-ot is küldhettünk volna, cserébe kérve, 30.000 db amerikai málhamellényt és kevlár sisakot. Én is átadnám a T-72, Btr, stb eszközöket, de csak ha itt van helyettük 2 zlj Abrams és 300 Strayker. Az meg hogy mivel ölik egymást a felek, szerintem senkit nem érdekel.

A "harcolos" Abrams a lengyeleknek legkevesebb 20+2/3/4 millió $-ba került!
Egy ilyen, vagy a "németes" verzió esetén SEMMI, az az NULLA forrás maradna legkevesebb az évtized végéig a többi fegyvernemnek!!!

...vagy ha mégis ilyen szemlélettel folytatódna a "jóindulatos" pénzégetés a többi fegyvernemnek, akkor az a pénz-szivattyú az összeomlást jelenti a polgári gazdaságnak, és --szerintem szinte biztosan-- akkor már Varga Mihály nélkül megy tovább a csapatmunka.
Ezzel a "Jóidulatos" Z2026-ttal gyakorlatilag kihúznák Viktor alól a hazai támogatottságához szükséges --és általa megígért biztonsághoz fejlődéshez és megmaradáshoz szükséges-- anyagi fedezetet! Ekkor Viktor bukik!!! ...és jön egy magyar-Zelenszkij!
Ez régóta Brüsszel és a jelenlegi USA vezetés célja, álma!!! Remélem erre már Viktor is rájött!!! ...és ennek megfelelően dönT!!!



U.I.:

Idáig semmi következménye nem lett, ha vki fegyvert küldött az ukránoknak.

...közeleg a tél. Szerintem ezen a télen nem alszik majd a Medve!


.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Utáljuk az ukránokat, jogos. De vagyunk egy katonai szövetség tagja és a nyugati világ részének is érezzük magunkat, még ha fenntartásokkal is. Oroszország, jól látható, nem a világháború végi SZU haderővel rendelkező birodalom. Szerintem stratégiai hiba, hogy nem adjuk a régi szovjet vasakat és nem kérünk helyette, korszerű és NATO kompatibilis nyugati eszközöket. Már rég megszabadultam volna a Mofém sisakoktól és a műbőr tártáskáktól, ami pedig csak személyi felszerelés és nem fegyver. 100.000 db-ot is küldhettünk volna, cserébe kérve, 30.000 db amerikai málhamellényt és kevlár sisakot. Én is átadnám a T-72, Btr, stb eszközöket, de csak ha itt van helyettük 2 zlj Abrams és 300 Strayker. Az meg hogy mivel ölik egymást a felek, szerintem senkit nem érdekel.
1. Ha követed a háborút, akkor láthatod, hogy a legutolsó ukrán tartalékosnak is modernebb cuccai vannak annál amit írsz. Ha "hulladéklerakónak" lehetne használni az Ukrán fegyveres erőket, nem mi lennénk az elsők a szomszédságban, akik élnek ezzel, gondolhatod.
A kevlársisakot meg a málhamellényt ebben a feltételezett helyzetben az ukránoknak küldenék el, minket meg melegebb éghajlatra. :)

2. Kapott már bárki bármit az átadott katonai eszközökért cserébe? Az egyetlen amiről tudok, hogy a Excalibur elfekvő eszközeit nem csak a cseh állam fizette ki a cégnek, más is beszállt. Szerintem senki nem fog kapni "csereeszközt", csak azér mert áttadott valamit az ukránoknak. A baltiak esetleg.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 959
18 457
113
1. Ha követed a háborút, akkor láthatod, hogy a legutolsó ukrán tartalékosnak is modernebb cuccai vannak annál amit írsz. Ha "hulladéklerakónak" lehetne használni az Ukrán fegyveres erőket, nem mi lennénk az elsők a szomszédságban, akik élnek ezzel, gondolhatod.
A kevlársisakot meg a málhamellényt ebben a feltételezett helyzetben az ukránoknak küldenék el, minket meg melegebb éghajlatra. :)

2. Kapott már bárki bármit az átadott katonai eszközökért cserébe? Az egyetlen amiről tudok, hogy a Excalibur elfekvő eszközeit nem csak a cseh állam fizette ki a cégnek, más is beszállt. Szerintem senki nem fog kapni "csereeszközt", csak azér mert áttadott valamit az ukránoknak. A baltiak esetleg.

Igazad is van végül is, azonban van politikai oldala is a történetnek és most a mi szempontunkból ez a fontosabb, szerintem. Folyamatosan kritikával illetnek bennünket, hogy nem segítjük őket, katonai felszerelésekkel. Én bátran átadnám azt, ami nekünk úgy is ki lesz dobva. próbálom hinni, hogy a Mofém sisak műbőr tártáska, stb, cuccok ideje csak, csak, lejár. Aztán ilyesmivel be lehet fogni, politikai értelemben a nagy szájukat. Nem kell nekik ? Kérem, mi akartuk adni. Egyébként, ami kommunikációt folytat az ukrán vezetés, követelőző hangnemben, Európa országai felé, meg fogja hozni a gyümölcsét. Minél tovább tart ez a háború, annál inkább lesz politikai értelemben is teher az ukrán történet a kontinensen több országnak is. Ne feledjük, rajtunk kívül más országok vezetőit is próbálják kioktatni napi szinten. Meg lesz ennek az eredménye a végén. Amint az orosz támadás megindul keleten, tisztább lesz a kép, kb., 10 nap alatt.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 191
10 952
113
Ciprus lehet, hogy ad ruszki teknyikát Ukrajnának, USA pótolná az eszközöket.
Most kéne felajánlanunk az összes T-72-est, D-20-at, Maljutkát, Kub-ot, BRDM-2-est stb, meg a szovjet géppuskákat.
Kaphatnánk cserébe Leopard2A4-et, MARS2-t meg nyugati ATGM-et, NASAMS-t, FN-t.

Szerintem mi egy nagy fityiszt kapnánk.

Gyáraknak lehet, Svájcnak lehet. Spanyolt is érdemes megpróbálni, szükség törvényt bont alapon.

A spanyol A4-ekről írta Kriss, hogy hulladék mind.

Szerintem egy háborúban csak az nyer aki ki tud belőle maradni.

Ó, sokan nyernek ezen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 959
18 457
113
A spanyol A4-ekről írta Kriss, hogy hulladék mind.

Minden relatív. Mennyire hulladék ? Szerintem bárhonnan vennénk harckocsit, használtat, azt először vinnék a gyártóhoz vissza, nagyjavításra és felújításra. Ez lenne a protokoll. Ahogy a 12 db-ot is kaptuk, nagy javítva, felújítva. Valamint a lengyelek is úgy kapják az Abramsot hogy korszerűsítés, nagyjavítás után hozzák csak nekik. átadhatnánk a T-72-est, azt ami van. 50-70 db ? cserébe egy nagy javított Abrams harckocsiból 1 zlj. mennyiséget adhatnának az amerikaiak, vagy bárhonnan 1 zlj Leopárd 2A4, Európából.