[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Ha valóban született ilyen döntés.
született, nem is egy
(Amúgy évekkel ezelőtt is tutira tudta itt pár ember, aztán egy eseményen egy érintett főtisztet hallottam, ahogy egy beosztottjának mondja, hogy jó lenne, ha az állomány nem írna az interneten olyan dolgokat amit nem is tudhat, mert a döntéshozók sem tudják még...)
ez meg vicces volt :D de azért nincs sűrűn, sőt, egyik kolléga direkt a fórum közelébe sem ment mikor megtudta hogy érkezik a leo+pzh kombó
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 283
7 396
113
Majd meglátjátok.

Ha valóban született ilyen döntés.
(Amúgy évekkel ezelőtt is tutira tudta itt pár ember, aztán egy eseményen egy érintett főtisztet hallottam, ahogy egy beosztottjának mondja, hogy jó lenne, ha az állomány nem írna az interneten olyan dolgokat amit nem is tudhat, mert a döntéshozók sem tudják még...)
Ez történik ha meg az allomany felé sincs kommunikálva egy vázlatos bubanatos faszantos terv se :eek: Elkezdődik a pletykálas a tipikus esete mikor fent a 3.rol valaki mondja hogy új tankokat akarunk venni az elsőn már a típus meg van, a laktanya végében meg már konkrét típus darabszáma meg van és meg hozza is teszik hogy Józsi a 2.on össze szarta magát :)
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 377
10 054
113
született, nem is egy
Akkor serényebben reménykedünk a békében :)
Léptetőmotoros rózsafüzért innoválok.

ez meg vicces volt :D de azért nincs sűrűn, sőt, egyik kolléga direkt a fórum közelébe sem ment mikor megtudta hogy érkezik a leo+pzh kombó
:) Többen vannak itt valódi értesülésekkel mint gondolnád, csak utalni sem utalnak semmire. Nem kell belőle ügyet csinálni :)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 923
8 260
113
De ez elég nyilvánvaló, mivel a Leopárdokat már szállítják a KF51-re meg fejlesztési szerződést írtak alá...
Hány fejlesztésből nem lett végül harc vagy harctámogató eszköz?? A fejlesztés egy dolog, közben a világ változott pld. a KNDS+RM ismét osszeborult az uj európai tankra. Akik meg a közel-keletre akarnak magyar építésű KF-51-et eladni azt kijozanítom, hogy kurvára mindegy, hogy mi gyártjuk vagy a németek, a Német kormány a rendszer berendezések beépítésére hivakozva nem engedi akkor cseszheti itt minden okos kolléga. Ilyen volt Eurófigher ügyben német vétó, vagy éppen Gripen ügyben argentinának brit vétő, vagy a ALCA eladásokra USA vétó.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 540
113
Akkor serényebben reménykedünk a békében :)
Léptetőmotoros rózsafüzért innoválok.
Na, kezded már kapiskálni?
Per pillanat más értelmes opció nem nagyon van. Minden más forgatókönyvre ráb@szunk.
Pénzügyileg biztosan, de nagy valószínűleg a jövő Honvédsége szempontjából is...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 318
31 464
113
ühüm, nagyon megérős lenne, végülis annyi pénzünk van úgyis, belefér
Ha nem megfelelő felszereléssel kerül harcba,csak gördülő koporsó.A Leo2A7Hu is.
-Nincs felülről támadó eszköz elleni védelme.Akár dron az az eszköz,akár egy origonál/iráni másolat Spike,akár egy Kitolov irányitott gránát.
-Nincs megfelelő lefogó másodfegyverzete.
Ha a T72 korszerűsitését nézük,akkor ezt ahoz kell viszonyitani,hogy egy újabb Leo/KF51 (ami egy nemlétező valami) rendelés esetén jelenlegi áron minimum 25,de inkább 30millió dollár,és alsó hangon 6,de inkább 10 év egy újabb (különben elég karcsú) hk zl beszerzése.
Egy meglévő T72 vázakat használó korszerűsités kb 3 év alatt biztositana kb a Leo2A8 árának harmadáért mintegy másfél zl hk-t.(COVID elött zsidók 2 év szállitási határidővel hirdették a felvázolthoz hasonló nagyságrendű korszerűsitett T72 zl leszállitását)
Egy önálló "nehéz" dd-nak ahoz,hogy valóban őnálló hadműveleti egységként funkcionálhasson,kéne kb 10 századnyi hk,ideális esetben.De minimum 6......
Egy(1) önálló manőver dd-hoz.
Mennyi pénz és idő ezt csak Leokbol kiállitani?
Természetesen vannak alternativ lehetőségek is.K2,Merkava,M1 Abrams.Lehet válogatni,gondolkodni,hogy melyik megoldás a jobb és reálisabb lehetőség.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Ha nem megfelelő felszereléssel kerül harcba,csak gördülő koporsó.A Leo2A7Hu is.
teljesen egyetértünk, de ez kb minden harckocsira igaz, minden harckocsi kilőhető, csak ennek az esélyét lehet csökkenteni
Nincs felülről támadó eszköz elleni védelme.Akár dron az az eszköz,akár egy origonál/iráni másolat Spike,akár egy Kitolov irányitott gránát.
rá kell rakni a eurotrophyt, A8-ra upgradelve
Nincs megfelelő lefogó másodfegyverzete.
na itt mire szeretnél gondolni?
Ha a T72 korszerűsitését nézük,akkor ezt ahoz kell viszonyitani,hogy egy újabb Leo/KF51 (ami egy nemlétező valami) rendelés esetén jelenlegi áron minimum 25,de inkább 30millió dollár,és alsó hangon 6,de inkább 10 év egy újabb (különben elég karcsú) hk zl beszerzése.
majdnem mindegyik szám rossz ebben a mondatban
Egy meglévő T72 vázakat használó korszerűsités kb 3 év alatt biztositana kb a Leo2A8 árának harmadáért mintegy másfél zl hk-t.(COVID elött zsidók 2 év szállitási határidővel hirdették a felvázolthoz hasonló nagyságrendű korszerűsitett T72 zl leszállitását)
honnan szerzel komplett használhato és upgradere alkalmas 72-es alvázat?
lehet hogy olcsóbb lenne, dehogy a harcértéke nem lenne az A8 harmadánál sem az is biztos
alkatrészt honnan szerzel hozzá?
logisztikát ki biztosítja mögé?
support honnan jönne?
Egy önálló "nehéz" dd-nak ahoz,hogy valóban őnálló hadműveleti egységként funkcionálhasson,kéne kb 10 századnyi hk,ideális esetben.De minimum 6......
hát, ha a NATO irányelvet nézed, akkor hamár van 1 hk zlj a dandárban már nehéznek minősül ergó 3-4 századdal is lehet nehéz dd egy dd , de pl ha a svédeket nézed, ott a manőver dd-kbe van 6 ( mellette 6 lvszsz) az ami ABCT-kbe meg 23 előtt volt 6, mostmár csak 5 , szóval ez így eléggé nesze semmi fogd meg jól, szerintem (szvsz) nem a vas a szűk keresztmetszet hanem jobban inkább az ember aki benne ül
Mennyi pénz és idő ezt csak Leokbol kiállitani?
mint ahogy írtam pont fentebb, nem a vas a szűk keresztmetszet hanem jobban inkább az ember aki benne ül
Természetesen vannak alternativ lehetőségek is.K2,Merkava,M1 Abrams.Lehet válogatni,gondolkodni,hogy melyik megoldás a jobb és reálisabb lehetőség.
honnan veszed hogy ezek hamarabb ideérnek? vagyhogy előbb lenne rá ember? vagy infrastruktúra? vagy üzemeltetési kultúra? tudod mekkora gondolkodásbéli váltás kellett a 72-esek után? irgalmatlan nagy, nekem személy szerint a K2 tetszett még anno mikor szóba jött harckocsi beszerzés, merkavát hagyjuk, abrams meg nem, utána lett átnézve a 72-esek tuning lehetőségei, ( honnan-hogy-mennyiért-ár/érték arány stb) a szakma egyértelműen megfogalmazta mit szeretne, majd el lett döntve a vadonatúj Leopárdok, nem véletlen hogy nem más lett rendelve és/vagy a 72-esek nem lettek tuningra küldve
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 318
31 464
113
rá kell rakni a eurotrophyt, A8-ra upgradelve
Nem véd a felülről támadó eszközök ellen
majdnem mindegyik szám rossz ebben a mondatban
Ami azt illeti,szerintem kb reális becslés az új Leok beszerzésére
na itt mire szeretnél gondolni?
Gp-kra
honnan szerzel komplett használhato és upgradere alkalmas 72-es alvázat?
Amik nekünk megvannak.70pár db T72ünk van még,amit kb másfél zl-nak vettem (és számoltam azzal,hogy párat műszaki gépnek kéne átalakitani)
A világban még van beszerezhető T72,ha az európai készleteket el is vitte az ukrán háború.De alapbol csak a saját készlettel számoltam
lehet hogy olcsóbb lenne, dehogy a harcértéke nem lenne az A8 harmadánál sem az is biztos
Biztos,hogy jóval több lenne az összesitett harcérték is az A8 harcérték harmadánál.Nem egy harcfeladatnál még jobb is lenne.(a felvázolt modernizációt számitva)
alkatrészt honnan szerzel hozzá?
Onnan,ahonnan az upgradehez.Mivel gyakorlatilag csak a váz maradna a régi.
hát, ha a NATO irányelvet nézed, akkor hamár van 1 hk zlj a dandárban már nehéznek minősül ergó 3-4 századdal is lehet nehéz dd egy dd , de pl ha a svédeket nézed, ott a manőver dd-kbe van 6 ( mellette 6 lvszsz) az ami ABCT-kbe meg 23 előtt volt 6, mostmár csak 5 , szóval ez így eléggé nesze semmi fogd meg jól, szerintem (szvsz) nem a vas a szűk keresztmetszet hanem jobban inkább az ember aki benne ül
Hangsúly az önálló hadműveletre képes jelzőn van.Szabvány NATO "nehéz" dd nem önálló hadműveleti képességű dd képességminimumára van megállapitva,hanem magasabb kötelékben való alárendelt működésre.
mint ahogy írtam pont fentebb, nem a vas a szűk keresztmetszet hanem jobban inkább az ember aki benne ül
Ennek is van megoldása-pénz,pénz,és pénz.Meg még más is,de ez már összetettebb kérdés (tanulás,lakhatás,családpolitika,akármi beleszőhető)
honnan veszed hogy ezek hamarabb ideérnek? vagyhogy előbb lenne rá ember? vagy infrastruktúra? vagy üzemeltetési kultúra? tudod mekkora gondolkodásbéli váltás kellett a 72-esek után? irgalmatlan nagy, nekem személy szerint a K2 tetszett még anno mikor szóba jött harckocsi beszerzés, merkavát hagyjuk, abrams meg nem, utána lett átnézve a 72-esek tuning lehetőségei, ( honnan-hogy-mennyiért-ár/érték arány stb) a szakma egyértelműen megfogalmazta mit szeretne, majd el lett döntve a vadonatúj Leopárdok, nem véletlen hogy nem más lett rendelve és/vagy a 72-esek nem lettek tuningra küldve
Ez meg igy egy semmitmondó duma.
Pl,a T72 is egy hk.Ugyanúgy tömkremegy,mint bármnelyik másik hk,köztük a Leo,ha nincs megfelelően üzemeltetve.
Zplánrol különben egyáltalán nincs jó véleményem.Semmi köze a valóságnak a népbutitó propagandájához.NATO majd megvéd doktrinához idejétmult elvek alapján politikai megfontolásokkal alaposan átszőtt látványpékség.
Önálló honvédelemre helyi szinten is alkalmatlan.Érdekérvényesitésre alkalmatlan (az a legjobb fegyver/hadsereg,amit soha nem kell bevetni,mert puszta létével eléri célját-perzse ez igy 100%ban megvalósithatatlan)
Egyébként új hk-k közül én is a K2 egy számunkra optimalizált Hu változatát vállasztanám (tegyük hozzá,igy fotelből,nyilvános papirinformációk alapján-mindig tessenek minden javaslatom mögé odaképzelni az ELÖBB ALAPOS GYAKORLATI PRÓBÁKON BIZONYITSON kitételt)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Ami azt illeti,szerintem kb reális becslés az új Leok beszerzésére
én meg tudom hogy nem, azért írtam azt amit
Amik nekünk megvannak.70pár db T72ünk van még,amit kb másfél zl-nak vettem (és számoltam azzal,hogy párat műszaki gépnek kéne átalakitani)
A világban még van beszerezhető T72,ha az európai készleteket el is vitte az ukrán háború.De alapbol csak a saját készlettel számoltam
honnan veszed hogy az összes itthoni van olyan állapotban hogy megérje upgradre küldeni? tény hogy javult a helyzet mondjuk 16-hoz képest de azért nem ennyire
arról nem is beszélve, hogy többször is ki lett mondva hivatalosan, hogy kivágjuk a vsz vasakat (idővel)
Biztos,hogy jóval több lenne az összesitett harcérték is az A8 harcérték harmadánál.Nem egy harcfeladatnál még jobb is lenne.(a felvázolt modernizációt számitva)
na, mesélj, milyen harci feladatban lenne jobb egy tuning 40+ éves 72-es mint egy A8? ( illetve milyen modernizációt vázoltál fel? arról lemaradtam sry)
Ennek is van megoldása-pénz,pénz,és pénz.Meg még más is,de ez már összetettebb kérdés (tanulás,lakhatás,családpolitika,akármi beleszőhető)
az a baj hogy a " meg más is" az kb a probléma fele, szerintem már 2-3 éve biztos írom ide hogy az emberhiányra a pénz csak 50%-ban megoldás ( de mostani tapasztalatok alapján inkább csak 25%)
Ez meg igy egy semmitmondó duma.
azt hogy Neked egy semmit mondó duma sajnos nem tudok mit kezdeni, ezt lehet mondani, ha tetszik ha nem, vagy mit szeretnél mit mondjon az ember pontosan itt?
Zplánrol különben egyáltalán nincs jó véleményem.Semmi köze a valóságnak a népbutitó propagandájához.NATO majd megvéd doktrinához idejétmult elvek alapján politikai megfontolásokkal alaposan átszőtt látványpékség.
Önálló honvédelemre helyi szinten is alkalmatlan.Érdekérvényesitésre alkalmatlan (az a legjobb fegyver/hadsereg,amit soha nem kell bevetni,mert puszta létével eléri célját-perzse ez igy 100%ban megvalósithatatlan)
én csak annyit mondok hogy nem teljesen van igazad, nagyon sajnálom hogy nagyon nagy része titkosított/ megy róla a titkolózás
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint and Venom85

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 318
31 464
113
én meg tudom hogy nem, azért írtam azt amit
Ez igy egy csak egy állitás-indokold
honnan veszed hogy az összes itthoni van olyan állapotban hogy megérje upgradre küldeni? tény hogy javult a helyzet mondjuk 16-hoz képest de azért nem ennyire
arról nem is beszélve, hogy többször is ki lett mondva hivatalosan, hogy kivágjuk a vsz vasakat (idővel)
Mivel a korszerűsités után csak a puszta páncél váz lenne a régi (az is korszerű páncélelemekkel elfedve),lényegtelen,hogy jelen pillanatban működőképes járműröl van e szó.
Olifant_Mk_2_Tank_%289689832846%29.jpg

Ez eredetileg igy nézett ki
Centurion_cfb_borden_1.JPG

A vázon kivűl semmi nem azonos benne.Másik motor,váltó,felfüggesztés,fegyverzet,harcelektronika,teljesen más alkatrészbázis.
Hasonló példa a T55 Tiran,vagy az M60T.
PTSZ azért felújitva lett.Éshogy nálunk ilyen a hozzáállás.....Az csak az MH-t jellemzi.IDF meg még mindig nem dobja ki a zsákmányolt T55 vázait,hanem felhasználja őket.Dehát ők tök hülyék,mert csak
na, mesélj, milyen harci feladatban lenne jobb egy tuning 40+ éves 72-es mint egy A8? ( illetve milyen modernizációt vázoltál fel? arról lemaradtam sry)
Ja,hogy azt se tudod,mit nézel le nagy mellénnyel...Ez meg téged jellemez.Lapozz vissza,és olvasd el
Egy területen lenne hátrányban a felvázolt módon korszerűsitett T72.A szemtöl szembeni nyilt hk párbaj egy modern hk-val.(bár ez is érdekes kérdés,hisz ma a modern hk-k szemtől szemben nem tudják egymást kilőni)
én csak annyit mondok hogy nem teljesen van igazad, nagyon sajnálom hogy nagyon nagy része titkosított/ megy róla a titkolózás
A nyilvános infókbol is látszik,hogy van valóban honvédelmi képességű haderőre való próbálkozás.(egyébként nincs is messze az elképzelés az általem egyszer felvázolt kétszintű haderőtöl).
Ugyanezekből az infókbol az is látszik,hogy (sokféle okbol) ezek az erőfeszitések sikretelenek
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Ez igy egy csak egy állitás-indokold
elmondtam már párszor miért nem lehet indokolni, tudom mit szeretnél de nem fogok Neked konkrét számokat írni :D nem rúgatok senkit csak azért hogy online valaki boldog legyen :D
Mivel a korszerűsités után csak a puszta páncél váz lenne a régi (az is korszerű páncélelemekkel elfedve),lényegtelen,hogy jelen pillanatban működőképes járműröl van e szó.
Olifant_Mk_2_Tank_%289689832846%29.jpg

Ez eredetileg igy nézett ki
Centurion_cfb_borden_1.JPG
ez mondjuk kemény
A vázon kivűl semmi nem azonos benne.Másik motor,váltó,felfüggesztés,fegyverzet,harcelektronika,teljesen más alkatrészbázis.
Hasonló példa a T55 Tiran,vagy az M60T.
ühüm, és az ára hogy alakul?
Ja,hogy azt se tudod,mit nézel le nagy mellénnyel...
pont ezaz, hogy én tudom :D Te viszont csak max találgatsz. Ezt a nagy mellény dolgot meg nem értem.
Ez meg téged jellemez.Lapozz vissza,és olvasd el
kezded megint? azt hittem most konstruktívan próbálunk társalogni amennyire lehet
(bár ez is érdekes kérdés,hisz ma a modern hk-k szemtől szemben nem tudják egymást kilőni
???
hogyne tudnák?
A nyilvános infókbol is látszik,hogy van valóban honvédelmi képességű haderőre való próbálkozás.(egyébként nincs is messze az elképzelés az általem egyszer felvázolt kétszintű haderőtöl).
Ugyanezekből az infókbol az is látszik,hogy (sokféle okbol) ezek az erőfeszitések sikretelenek
én inkább azt mondanám, hogy vannak sikeres és kevésbé sikeres területek
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Tegin

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 318
31 464
113
elmondtam már párszor miért nem lehet indokolni, tudom mit szeretnél de nem fogok Neked konkrét számokat írni :D nem rúgatok senkit csak azért hogy online valaki boldog legyen :D
Kényelmes takaró.....
ez mondjuk kemény
Újabb semmit mondó,és semmit nem érő hsz
pont ezaz, hogy én tudom :D Te viszont csak max találgatsz. Ezt a nagy mellény dolgot meg nem értem.
Azt se tudod,mit szapulsz,de nagyképű lenkezelő stíllus az van hozzá
Mert a páncéltörő löszereik átütése kisebb,mint a modern hk-k frontvédelme?
én inkább azt mondanám, hogy vannak sikeres és kevésbé sikeres területek
Mondj egy sikerest
kezded megint? azt hittem most konstruktívan próbálunk társalogni amennyire lehet
Nem én utasitok el úgy,hogy közben el se olvasom,hogy mit utasitok el......
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Kényelmes takaró.....
de igaz...
Újabb semmit mondó,és semmit nem érő hsz
a kövi részt nem sikerült már elolvasni? ezt:
ühüm, és az ára hogy alakul?
Azt se tudod,mit szapulsz,de nagyképű lenkezelő stíllus az van hozzá
megint nem sikerült elolvasni?
pont ezaz, hogy én tudom :D Te viszont csak max találgatsz. Ezt a nagy mellény dolgot meg nem értem.
ha nem tudnám, nem szapulnám
Mert a páncéltörő löszereik átütése kisebb,mint a modern hk-k frontvédelme?
ja ennyi? akkor szólok az ukiknak hogy ne csináljanak kamu vidiket :D
Mondj egy sikerest
pl a lynx program, ahhoz képest ahonnan indult kb az egész IFV programunk/beszerzésünk, a korona az lenne már csak ha azok az országok amik szemezgetnek vele tényleges rendelést adnának le ( 3-4 ilyen ország van, ebből ha minden jól megy 1 biztosan érinti Zalát, egy pedig lehetséges)
Nem én utasitok el úgy,hogy közben el se olvasom,hogy mit utasitok el......
ezt megint nem értem, mit nem olvastam el?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 318
31 464
113
ezt megint nem értem, mit nem olvastam el?
na, mesélj, milyen harci feladatban lenne jobb egy tuning 40+ éves 72-es mint egy A8? ( illetve milyen modernizációt vázoltál fel? arról lemaradtam sry)
pl a lynx program, ahhoz képest ahonnan indult kb az egész IFV programunk/beszerzésünk, a korona az lenne már csak ha azok az országok amik szemezgetnek vele tényleges rendelést adnának le ( 3-4 ilyen ország van, ebből ha minden jól megy 1 biztosan érinti Zalát, egy pedig lehetséges)
Rajzasztalrol vettünk egy IFV-t,ami nem hozza azt,mit igértek.
Zala ipari jelentőségét kissé túlértékelitek
OMFV Lynx az a Lynx,ami megfelel a szolgálati idejének kihivásaihoz.
Önálló honvédelem hadműveleti harcászata szempontjábol a Lynx értéke meg kérdéses
-Magas a logisztikai igénye
-Magas a harcászati támogatás igénye.
Leforditva,a nehéz láncos jármű karbantartás,javitás,alkatrészellátás és fogyóanyag igénye magas.Harcának támogatásához nagy fokú müszaki támogatás kell.Erősen igényli a hk támogatást....
Hááát......Mitől is olyan nagyon sikeres ez a program?
ja ennyi? akkor szólok az ukiknak hogy ne csináljanak kamu vidiket :D
Tegyél már fel egy videót,amin szemből korszerű hk-t kilő egy másik hk-i,ha kérhetlek
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Rajzasztalrol vettünk egy IFV-t,ami nem hozza azt,mit igértek.
Zala ipari jelentőségét kissé túlértékelitek
OMFV Lynx az a Lynx,ami megfelel a szolgálati idejének kihivásaihoz.
Önálló honvédelem hadműveleti harcászata szempontjábol a Lynx értéke meg kérdéses
-Magas a logisztikai igénye
-Magas a harcászati támogatás igénye.
Leforditva,a nehéz láncos jármű karbantartás,javitás,alkatrészellátás és fogyóanyag igénye magas.Harcának támogatásához nagy fokú müszaki támogatás kell.Erősen igényli a hk támogatást....
Hááát......Mitől is olyan nagyon sikeres ez a program?

Tegyél már fel egy videót,amin szemből korszerű hk-t kilő egy másik hk-i,ha kérhetlek
jó feladom igazad van