[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 726
6 585
113
Ez igy egy csak egy állitás-indokold
elmondtam már párszor miért nem lehet indokolni, tudom mit szeretnél de nem fogok Neked konkrét számokat írni :D nem rúgatok senkit csak azért hogy online valaki boldog legyen :D
Mivel a korszerűsités után csak a puszta páncél váz lenne a régi (az is korszerű páncélelemekkel elfedve),lényegtelen,hogy jelen pillanatban működőképes járműröl van e szó.
Olifant_Mk_2_Tank_%289689832846%29.jpg

Ez eredetileg igy nézett ki
Centurion_cfb_borden_1.JPG
ez mondjuk kemény
A vázon kivűl semmi nem azonos benne.Másik motor,váltó,felfüggesztés,fegyverzet,harcelektronika,teljesen más alkatrészbázis.
Hasonló példa a T55 Tiran,vagy az M60T.
ühüm, és az ára hogy alakul?
Ja,hogy azt se tudod,mit nézel le nagy mellénnyel...
pont ezaz, hogy én tudom :D Te viszont csak max találgatsz. Ezt a nagy mellény dolgot meg nem értem.
Ez meg téged jellemez.Lapozz vissza,és olvasd el
kezded megint? azt hittem most konstruktívan próbálunk társalogni amennyire lehet
(bár ez is érdekes kérdés,hisz ma a modern hk-k szemtől szemben nem tudják egymást kilőni
???
hogyne tudnák?
A nyilvános infókbol is látszik,hogy van valóban honvédelmi képességű haderőre való próbálkozás.(egyébként nincs is messze az elképzelés az általem egyszer felvázolt kétszintű haderőtöl).
Ugyanezekből az infókbol az is látszik,hogy (sokféle okbol) ezek az erőfeszitések sikretelenek
én inkább azt mondanám, hogy vannak sikeres és kevésbé sikeres területek
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Tegin

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 409
31 787
113
elmondtam már párszor miért nem lehet indokolni, tudom mit szeretnél de nem fogok Neked konkrét számokat írni :D nem rúgatok senkit csak azért hogy online valaki boldog legyen :D
Kényelmes takaró.....
ez mondjuk kemény
Újabb semmit mondó,és semmit nem érő hsz
pont ezaz, hogy én tudom :D Te viszont csak max találgatsz. Ezt a nagy mellény dolgot meg nem értem.
Azt se tudod,mit szapulsz,de nagyképű lenkezelő stíllus az van hozzá
Mert a páncéltörő löszereik átütése kisebb,mint a modern hk-k frontvédelme?
én inkább azt mondanám, hogy vannak sikeres és kevésbé sikeres területek
Mondj egy sikerest
kezded megint? azt hittem most konstruktívan próbálunk társalogni amennyire lehet
Nem én utasitok el úgy,hogy közben el se olvasom,hogy mit utasitok el......
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 726
6 585
113
Kényelmes takaró.....
de igaz...
Újabb semmit mondó,és semmit nem érő hsz
a kövi részt nem sikerült már elolvasni? ezt:
ühüm, és az ára hogy alakul?
Azt se tudod,mit szapulsz,de nagyképű lenkezelő stíllus az van hozzá
megint nem sikerült elolvasni?
pont ezaz, hogy én tudom :D Te viszont csak max találgatsz. Ezt a nagy mellény dolgot meg nem értem.
ha nem tudnám, nem szapulnám
Mert a páncéltörő löszereik átütése kisebb,mint a modern hk-k frontvédelme?
ja ennyi? akkor szólok az ukiknak hogy ne csináljanak kamu vidiket :D
Mondj egy sikerest
pl a lynx program, ahhoz képest ahonnan indult kb az egész IFV programunk/beszerzésünk, a korona az lenne már csak ha azok az országok amik szemezgetnek vele tényleges rendelést adnának le ( 3-4 ilyen ország van, ebből ha minden jól megy 1 biztosan érinti Zalát, egy pedig lehetséges)
Nem én utasitok el úgy,hogy közben el se olvasom,hogy mit utasitok el......
ezt megint nem értem, mit nem olvastam el?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 409
31 787
113
ezt megint nem értem, mit nem olvastam el?
na, mesélj, milyen harci feladatban lenne jobb egy tuning 40+ éves 72-es mint egy A8? ( illetve milyen modernizációt vázoltál fel? arról lemaradtam sry)
pl a lynx program, ahhoz képest ahonnan indult kb az egész IFV programunk/beszerzésünk, a korona az lenne már csak ha azok az országok amik szemezgetnek vele tényleges rendelést adnának le ( 3-4 ilyen ország van, ebből ha minden jól megy 1 biztosan érinti Zalát, egy pedig lehetséges)
Rajzasztalrol vettünk egy IFV-t,ami nem hozza azt,mit igértek.
Zala ipari jelentőségét kissé túlértékelitek
OMFV Lynx az a Lynx,ami megfelel a szolgálati idejének kihivásaihoz.
Önálló honvédelem hadműveleti harcászata szempontjábol a Lynx értéke meg kérdéses
-Magas a logisztikai igénye
-Magas a harcászati támogatás igénye.
Leforditva,a nehéz láncos jármű karbantartás,javitás,alkatrészellátás és fogyóanyag igénye magas.Harcának támogatásához nagy fokú müszaki támogatás kell.Erősen igényli a hk támogatást....
Hááát......Mitől is olyan nagyon sikeres ez a program?
ja ennyi? akkor szólok az ukiknak hogy ne csináljanak kamu vidiket :D
Tegyél már fel egy videót,amin szemből korszerű hk-t kilő egy másik hk-i,ha kérhetlek
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 726
6 585
113
Rajzasztalrol vettünk egy IFV-t,ami nem hozza azt,mit igértek.
Zala ipari jelentőségét kissé túlértékelitek
OMFV Lynx az a Lynx,ami megfelel a szolgálati idejének kihivásaihoz.
Önálló honvédelem hadműveleti harcászata szempontjábol a Lynx értéke meg kérdéses
-Magas a logisztikai igénye
-Magas a harcászati támogatás igénye.
Leforditva,a nehéz láncos jármű karbantartás,javitás,alkatrészellátás és fogyóanyag igénye magas.Harcának támogatásához nagy fokú müszaki támogatás kell.Erősen igényli a hk támogatást....
Hááát......Mitől is olyan nagyon sikeres ez a program?

Tegyél már fel egy videót,amin szemből korszerű hk-t kilő egy másik hk-i,ha kérhetlek
jó feladom igazad van
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 014
7 219
113
Amerikaiak építettek egy rohadtul drága és megbízhatatlan, gyalogsági támogató járművet...úgy hívták hogy M1128 Stryker. Feladata kimondottan NEM a harckocsik ellen való harc volt hanem hogy biztosítsa gyalogságuknak a direkt tűz támogatást.
Szar páncélzata volt, nulla aktív védelem, ultra szar megbízhatóság, de a gyalogság örült mint majom a farkának hogy előre lehetett hívni egy Strykert hogy átjárót nyisson, vagy néhány papucsost küldjön a szüzeikhez egy-egy repeszgránáttal. Ehez hasonló feladatot látnának el minimális szarból való kivakarással a T-72 -es tankok amíg az übernémet csipet csapat Leopárd éppen nyolc fele szakad mert annyi feladata van
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 523
8 888
113
Amerikaiak építettek egy rohadtul drága és megbízhatatlan, gyalogsági támogató járművet...úgy hívták hogy M1128 Stryker. Feladata kimondottan NEM a harckocsik ellen való harc volt hanem hogy biztosítsa gyalogságuknak a direkt tűz támogatást.
Szar páncélzata volt, nulla aktív védelem, ultra szar megbízhatóság, de a gyalogság örült mint majom a farkának hogy előre lehetett hívni egy Strykert hogy átjárót nyisson, vagy néhány papucsost küldjön a szüzeikhez egy-egy repeszgránáttal. Ehez hasonló feladatot látnának el minimális szarból való kivakarással a T-72 -es tankok amíg az übernémet csipet csapat Leopárd éppen nyolc fele szakad mert annyi feladata van

Ezért lehetne két dolgot összekapcsolni.

Az egyik, hogy háborúban sosincs elég fegyver. Így egy észszerű mértékben felfejlesztett T-72 is el tudna látni értelmes feladatokat.

A másik, hogy ha lenne magyar hadifejlesztés, akkor a T-72-k pimpelés jó gyakorló-projekt lenne szaktudás és gyakorlat megszerzésére.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 014
7 219
113
Ezért lehetne két dolgot összekapcsolni.

Az egyik, hogy háborúban sosincs elég fegyver. Így egy észszerű mértékben felfejlesztett T-72 is el tudna látni értelmes feladatokat.

A másik, hogy ha lenne magyar hadifejlesztés, akkor a T-72-k pimpelés jó gyakorló-projekt lenne szaktudás és gyakorlat megszerzésére.
A harmadik az hogy a technika megbecsülésének gyakorlata nem ott kezdődik hogy majd az újat rendesen fenntartjuk hanem ott hogy megbecsüljük azt ami van. S ez a szemléletváltás inkább a döntéshozó technika kiszanáló Bohócky féléknél kéne hogy kezdődjön.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 973
18 531
113
Nem táncolunk ki belőe, csak kiderült, hogy a semmiből létrehozott kamucégek nemigen felelnek meg hadiipari célokra.

Óvatosan az ilyen állításokkal, mert itt többen is vannak, akik a T-72-es felújítást is megoldanák egy garázsban, egy satupaddal, klasszikus esztergapaddal, régi elektródás hegesztő trafóval. Fel is vannak háborodva, miért nem csináljuk már úgy. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 516
55 832
113
Óvatosan az ilyen állításokkal, mert itt többen is vannak, akik a T-72-es felújítást is megoldanák egy garázsban, egy satupaddal, klasszikus esztergapaddal, régi elektródás hegesztő trafóval. Fel is vannak háborodva, miért nem csináljuk már úgy. :)

Az a baj, hogy sehogy sem csináljátok... ;)
Végül is csak 40 éve van hazánkban a típus. Nem kell elsietni semmit :rolleyes:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 409
31 787
113
na, akkor a wiki szerint még bőven van elérhető ötvenöcsi afrikában, szerintem angola, és algéria még el is adna nekünk több100-as mennyiségben, ha más nem Indiában több 1000 maradt raktárokban
Hm.
Egy T55M3 Tiran korszerűsitést kapott ötvenöcsi szakasz kb 5(öt) perc alatt szarrá tudna lőni egy komplett Lynx századot.És nem,a korszerűsités nem csinálna belőle modern MBT-t,csak egy korszerűsitett öreg vasat.
De arra bőven elég lenne,hogy szarrá lőjön mindent,amin egy M900 sabot átmegy.És az bizony hosszában átmegy egy Lynxen 2km-ről.
Röhej,hogy a tényleg nagyon elcseszett és gyönge konsrtukciójú BTReket korszerűsitjük,és a massziv,még mindig jol korszerűsithető T72eket meg nem.
Hát ez olyan......magyarosch.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 781
77 903
113
Hm.
Egy T55M3 Tiran korszerűsitést kapott ötvenöcsi szakasz kb 5(öt) perc alatt szarrá tudna lőni egy komplett Lynx századot.És nem,a korszerűsités nem csinálna belőle modern MBT-t,csak egy korszerűsitett öreg vasat.
De arra bőven elég lenne,hogy szarrá lőjön mindent,amin egy M900 sabot átmegy.És az bizony hosszában átmegy egy Lynxen 2km-ről.
Röhej,hogy a tényleg nagyon elcseszett és gyönge konsrtukciójú BTReket korszerűsitjük,és a massziv,még mindig jol korszerűsithető T72eket meg nem.
Hát ez olyan......magyarosch.
Ugyanaz a kategória a T-72 is mint a BTR.