[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 603
68 257
113
Nna. Mivel sokan unatkoznak mert csak az ismert beszerzések utolsó nyilvánosságra került betűit lehet rágcsálni, kicsit megpörgetem a generátort, hogy termeljen egy kis feszültséget. :D :D :D Szóval arra gondoltam, hogy kicsit kiterjesztem @Negan elgondolásait:

Lesz egy Lynx gyárunk. Meg van T-72M1-ünk. Meg lesz K+F részlegünk. Meg van a környezetünkben is elég sok T-72M1 és azzal egyenértékű egyéb verzió, hogy kiküszöböljem a nincs belőle elég, túl sokban kerülne mindet magunknak, annyira sok van belőle érveket. :D

Ugye kisebb acéldarabokkal elboldogulunk mi is. Nagy vonalaban ez azért lenne jelentős, mert az elképzelésem nagyjából a teljes kibelezése az alvázaknak. Az alváz oldalának megerősítése acéllal, hasonlóan a Leo 2A5Dk-hoz.
EUas7MTWAAMrF6q.jpg



Motor, váltó, kormánymű átemelése a Lynx-ből. Itt a legtöbb faragást jó eséllyel a lánchajtó kerekekhez történő átviteli alkatrészek igényelnék. Lehetőség szerint a felfüggesztés megtartása, ha ez nem kivitelezhető, akkor szintén átemelni és a Lynx futóművére állítani. Innetől amit gyártani és kicsrélni kellene, az megfelelő befogadódarab a felfüggesztés és a Lynx futóműve részére. A láncfeszítőkerék átpozícionálásához ha szükséges, szintén egy cserélhető darab decentralizált rögzítésű alkatrészt készíteni. Így a lánctalpat is használhatja. A sofőr részére opcionálisan éjjellátó, hőképalkotó, kombinált rendszer, a Lynx-ből.

Az alváz frontrészére erősebben döntötten, a sofőr látóterére persze figyelemmel, 2 cm acél légrés közbeiktatásával töténő felcsavarozása + DND ERA(esetleg módosítva). Az oldalsó szoknyákat lecserélni valami jobb design-nal rendelkező kivitelre, hogy szép is legyen, erre is ERA blokkok, amennyi és amddig csak mehet. A motortér immáron standard grillrács védelme.

A torony esetében a lehetséges opciók (szerintem) anyagi vonzat függvényében:

-Az eredeti torony és fegyverzet marad, szenzorosan, számítógépes rendszerekben szintén a Lynx eszközeivel feltuningolva, APU, Egy plusz, akár alakmódosító acélrétegre csavarozott DND blokkok, hátulról grillrács, esetleg egy acélréteg légréssel. Lehetséges opcióként RCWS, APS.

-Az eredeti torony marad, de a fegyverzet változik. Lehetséges opcióként Rm L44A1, L55A1 automata töltésre átállítva. Ehhez a lőszerelheyezésre toronymódosítás szükséges a fenéklemez tekintetében illetve esélyesen hátsó toronnynyúlványt is igényel. A többi tekintetben a Lynx rendszereire támaszkodik.

-A piacon elérhető, mindenre integrálható tornyok megrendelő szerinti felszerelése.

-Toronyfejlesztés RM+hazai ipari és kutató együttműködésben.

Ez az egész nem csak a mentsük meg a T-72-őt a kihalástól mozgalmam miatt született meg így bennem, hanem mert egyrészt bevallom, kicsit én is unatkozok ( :D ), másrészt meg a világon létező T-72-esek piacán igény szerint kielégítő modernizációs csomagot kinálhatna. Egyrészt, itt Európában a Lynx számára is vonzóbb környezetet teremthet, ha lecsapunk egy ilyennel a csehekre, szlovákokra, akár a bolgárokra, horváokra. Így a fődarabok, alrendszerek tekintetében logiszikailag 40-50%-os egyezést lehetne elérni, lyen szerintem a Boxerrel sem áll fent. Új gépként a Lynx alkatrészgyártása-utánpólása még hosszú ideig akadálytalan kell, hogy legyen. Ezáltal az így átalakított T-72 akárhol még sokáig jó szolgálatot tud tenni. Ha eladjuk/eladja a használó ország akár Afrikába, továbbra is bevételt hozna nekünk a jogok és persze az alkatrészbiztosítás miatt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 341
16 201
113
Nna. Mivel sokan unatkoznak mert csak az ismert beszerzések utolsó nyilvánosságra került betűit lehet rágcsálni, kicsit megpörgetem a generátort, hogy termeljen egy kis feszültséget. :D :D :D Szóval arra gondoltam, hogy kicsit kiterjesztem @Negan elgondolásait:

Lesz egy Lynx gyárunk. Meg van T-72M1-ünk. Meg lesz K+F részlegünk. Meg van a környezetünkben is elég sok T-72M1 és azzal egyenértékű egyéb verzió, hogy kiküszöböljem a nincs belőle elég, túl sokban kerülne mindet magunknak, annyira sok van belőle érveket. :D

Ugye kisebb acéldarabokkal elboldogulunk mi is. Nagy vonalaban ez azért lenne jelentős, mert az elképzelésem nagyjából a teljes kibelezése az alvázaknak. Az alváz oldalának megerősítése acéllal, hasonlóan a Leo 2A5Dk-hoz.
EUas7MTWAAMrF6q.jpg


Motor, váltó, kormánymű átemelése a Lynx-ből. Itt a legtöbb faragást jó eséllyel a lánchajtó kerekekhez történő átviteli alkatrészek igényelnék. Lehetőség szerint a felfüggesztés megtartása, ha ez nem kivitelezhető, akkor szintén átemelni és a Lynx futóművére állítani. Innetől amit gyártani és kicsrélni kellene, az megfelelő befogadódarab a felfüggesztés és a Lynx futóműve részére. A láncfeszítőkerék átpozícionálásához ha szükséges, szintén egy cserélhető darab decentralizált rögzítésű alkatrészt készíteni. Így a lánctalpat is használhatja. A sofőr részére opcionálisan éjjellátó, hőképalkotó, kombinált rendszer, a Lynx-ből.

Az alváz frontrészére erősebben döntötten, a sofőr látóterére persze figyelemmel, 2 cm acél légrés közbeiktatásával töténő felcsavarozása + DND ERA(esetleg módosítva). Az oldalsó szoknyákat lecserélni valami jobb design-nal rendelkező kivitelre, hogy szép is legyen, erre is ERA blokkok, amennyi és amddig csak mehet. A motortér immáron standard grillrács védelme.

A torony esetében a lehetséges opciók (szerintem) anyagi vonzat függvényében:

-Az eredeti torony és fegyverzet marad, szenzorosan, számítógépes rendszerekben szintén a Lynx eszközeivel feltuningolva, APU, Egy plusz, akár alakmódosító acélrétegre csavarozott DND blokkok, hátulról grillrács, esetleg egy acélréteg légréssel. Lehetséges opcióként RCWS, APS.

-Az eredeti torony marad, de a fegyverzet változik. Lehetséges opcióként Rm L44A1, L55A1 automata töltésre átállítva. Ehhez a lőszerelheyezésre toronymódosítás szükséges a fenéklemez tekintetében illetve esélyesen hátsó toronnynyúlványt is igényel. A többi tekintetben a Lynx rendszereire támaszkodik.

-A piacon elérhető, mindenre integrálható tornyok megrendelő szerinti felszerelése.

-Toronyfejlesztés RM+hazai ipari és kutató együttműködésben.

Ez az egész nem csak a mentsük meg a T-72-őt a kihalástól mozgalmam miatt született meg így bennem, hanem mert egyrészt bevallom, kicsit én is unatkozok ( :D ), másrészt meg a világon létező T-72-esek piacán igény szerint kielégítő modernizációs csomagot kinálhatna. Egyrészt, itt Európában a Lynx számára is vonzóbb környezetet teremthet, ha lecsapunk egy ilyennel a csehekre, szlovákokra, akár a bolgárokra, horváokra. Így a fődarabok, alrendszerek tekintetében logiszikailag 40-50%-os egyezést lehetne elérni, lyen szerintem a Boxerrel sem áll fent. Új gépként a Lynx alkatrészgyártása-utánpólása még hosszú ideig akadálytalan kell, hogy legyen. Ezáltal az így átalakított T-72 akárhol még sokáig jó szolgálatot tud tenni. Ha eladjuk/eladja a használó ország akár Afrikába, továbbra is bevételt hozna nekünk a jogok és persze az alkatrészbiztosítás miatt.





Pár kötözködő kérdés.

Hogy döntenéd erősebben az alváz frontrészét, amikor a mostani nagy dőlés miatt pont a vezető felsőteste előtt alig van pácél?

Ha marad az eredeti fegyverzet, akkor nem sokkal vagy előrébb, mint a korábban bel által javasolt legolcsóbb megoldás (sima felújíts + ERA+ új lőszerek)

Egy teljes toronycsere több mint egy fél új hk ára.


Összességében ennél vélhetően olcsóbbra vagy nem sokkal drágábbra jönne ki egy új gyártású harckocsi, ami viszont új lenne.

A lengyelek csinltak egy hasonlót, a PT-16-ot, abba beladtak mindent (120mm-es autotöltős ágyú, hajtáslánc csere, megerősített toronypncélzat, NERA, korszerű tűzvezető rendszerek) de az lett az eredmény, hogy bár az elkészült harckocsi Leo2A5 szintű lett, de az ára is.



Ilyen szintű hazai mókoláshoz inkább vegyük meg a spanyol A4-eseket.


Én sem kukáznám a 72-eseket, de nem harckocsi szerepben hagynám meg őket, hanem valamilyen platformként (légvédelem, tüzérség), esetleg egy BMPT szerű harcjárműként.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 603
68 257
113
Pár kötözködő kérdés.

Hogy döntenéd erősebben az alváz frontrészét, amikor a mostani nagy dőlés miatt pont a vezető felsőteste előtt alig van pácél?

Ha marad az eredeti fegyverzet, akkor nem sokkal vagy előrébb, mint a korábban bel által javasolt legolcsóbb megoldás (sima felújíts + ERA+ új lőszerek)

Egy teljes toronycsere több mint egy fél új hk ára.


Összességében ennél vélhetően olcsóbbra vagy nem sokkal drágábbra jönne ki egy új gyártású harckocsi, ami viszont új lenne.

A lengyelek csinltak egy hasonlót, a PT-16-ot, abba beladtak mindent (120mm-es autotöltős ágyú, hajtáslánc csere, megerősített toronypncélzat, NERA, korszerű tűzvezető rendszerek) de az lett az eredmény, hogy bár az elkészült harckocsi Leo2A5 szintű lett, de az ára is.



Ilyen szintű hazai mókoláshoz inkább vegyük meg a spanyol A4-eseket.


Én sem kukáznám a 72-eseket, de nem harckocsi szerepben hagynám meg őket, hanem valamilyen platformként (légvédelem, tüzérség), esetleg egy BMPT szerű harcjárműként.
Nem nyúlnék a forntpáncélhoz, hanem rácsavaroznám az erősebben döntött lemezt az eredetire. Ezt írtam feljebb is, egyszerűen nem értem, hogy értetted félre?

A toronycsere opció, nem muszáj.

Ami vonzó lehet ebben a csomagban, hogy meglévő dolgokat lehet vele piszkálni, Lynx felhasználók részére nagy logsiztikai egyezést jelentene, 3. világban ultramodernnek számíthatna, biztosított lenne az alkatrészellátottsága.

Akár BMP-T szerűen is ki lehet vitelezni, csak egy toronycsere. Jó drága ahogy mondtad. :)
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Nna. Mivel sokan unatkoznak mert csak az ismert beszerzések utolsó nyilvánosságra került betűit lehet rágcsálni, kicsit megpörgetem a generátort, hogy termeljen egy kis feszültséget. :D :D :D Szóval arra gondoltam, hogy kicsit kiterjesztem @Negan elgondolásait:

Lesz egy Lynx gyárunk. Meg van T-72M1-ünk. Meg lesz K+F részlegünk. Meg van a környezetünkben is elég sok T-72M1 és azzal egyenértékű egyéb verzió, hogy kiküszöböljem a nincs belőle elég, túl sokban kerülne mindet magunknak, annyira sok van belőle érveket. :D

Ugye kisebb acéldarabokkal elboldogulunk mi is. Nagy vonalaban ez azért lenne jelentős, mert az elképzelésem nagyjából a teljes kibelezése az alvázaknak. Az alváz oldalának megerősítése acéllal, hasonlóan a Leo 2A5Dk-hoz.
EUas7MTWAAMrF6q.jpg



Motor, váltó, kormánymű átemelése a Lynx-ből. Itt a legtöbb faragást jó eséllyel a lánchajtó kerekekhez történő átviteli alkatrészek igényelnék. Lehetőség szerint a felfüggesztés megtartása, ha ez nem kivitelezhető, akkor szintén átemelni és a Lynx futóművére állítani. Innetől amit gyártani és kicsrélni kellene, az megfelelő befogadódarab a felfüggesztés és a Lynx futóműve részére. A láncfeszítőkerék átpozícionálásához ha szükséges, szintén egy cserélhető darab decentralizált rögzítésű alkatrészt készíteni. Így a lánctalpat is használhatja. A sofőr részére opcionálisan éjjellátó, hőképalkotó, kombinált rendszer, a Lynx-ből.

Az alváz frontrészére erősebben döntötten, a sofőr látóterére persze figyelemmel, 2 cm acél légrés közbeiktatásával töténő felcsavarozása + DND ERA(esetleg módosítva). Az oldalsó szoknyákat lecserélni valami jobb design-nal rendelkező kivitelre, hogy szép is legyen, erre is ERA blokkok, amennyi és amddig csak mehet. A motortér immáron standard grillrács védelme.

A torony esetében a lehetséges opciók (szerintem) anyagi vonzat függvényében:

-Az eredeti torony és fegyverzet marad, szenzorosan, számítógépes rendszerekben szintén a Lynx eszközeivel feltuningolva, APU, Egy plusz, akár alakmódosító acélrétegre csavarozott DND blokkok, hátulról grillrács, esetleg egy acélréteg légréssel. Lehetséges opcióként RCWS, APS.

-Az eredeti torony marad, de a fegyverzet változik. Lehetséges opcióként Rm L44A1, L55A1 automata töltésre átállítva. Ehhez a lőszerelheyezésre toronymódosítás szükséges a fenéklemez tekintetében illetve esélyesen hátsó toronnynyúlványt is igényel. A többi tekintetben a Lynx rendszereire támaszkodik.

-A piacon elérhető, mindenre integrálható tornyok megrendelő szerinti felszerelése.

-Toronyfejlesztés RM+hazai ipari és kutató együttműködésben.

Ez az egész nem csak a mentsük meg a T-72-őt a kihalástól mozgalmam miatt született meg így bennem, hanem mert egyrészt bevallom, kicsit én is unatkozok ( :D ), másrészt meg a világon létező T-72-esek piacán igény szerint kielégítő modernizációs csomagot kinálhatna. Egyrészt, itt Európában a Lynx számára is vonzóbb környezetet teremthet, ha lecsapunk egy ilyennel a csehekre, szlovákokra, akár a bolgárokra, horváokra. Így a fődarabok, alrendszerek tekintetében logiszikailag 40-50%-os egyezést lehetne elérni, lyen szerintem a Boxerrel sem áll fent. Új gépként a Lynx alkatrészgyártása-utánpólása még hosszú ideig akadálytalan kell, hogy legyen. Ezáltal az így átalakított T-72 akárhol még sokáig jó szolgálatot tud tenni. Ha eladjuk/eladja a használó ország akár Afrikába, továbbra is bevételt hozna nekünk a jogok és persze az alkatrészbiztosítás miatt.

Milyen színű lenne?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
-Az eredeti torony marad, de a fegyverzet változik. Lehetséges opcióként Rm L44A1, L55A1 automata töltésre átállítva
Ezt az ukik már megcsinálták.
full

Senki nem vette meg.Túl drága.
Franciák toronycserét ajánlottak,de az még protóig se jutott.
DxVx1S8XgAA4_f3.jpg

Bár sokkal jobb lenne 120milis ágyú,mert sokkol jobb hozzá a lövedékválaszték.Kötegelt nyillövedék kartácstol (méhkas) a felülről támadó pct önirányitottig minden,mi szem s szájnak ingere.De a 72 ilyen szintű átépitése alighanem már túl drága.Leo2A7 kb 12milka Euro.Szerintem kb 1/3 árig érdemes az öreg vas felüjitásával foglalkozni.Bár pontos árak nincsenek,de a franci/uki ajánlatokat mindenki visszautasitotta a drágaságuk miatt.
Amin talán még érdemes lenne elmélázni,az letárolt régi nyugati hk-k pimpelése.Leo 1A6 egy kidolgozott program volt,120milis ágyúra átfegyverzésre.Ha ingyen megajándékoznának minket jó állapotú utolsó sorozatos Leo 1 hk-kal,és belefér az 1/3-os költséghatárba,azok ugyanigy a Lynxböl átemelt hajtáslánccal,korszerű pótpáncélzattal szintén megfelelnének a gyalogsági kisérő hk szerepre.A 120milis ágyú miatt még jobban is.M60ra is van ilyen korszerűsitési csomag.Izraeli ágyúcserével,amerikai az Abrams tornyával.Megvalósitva csak az izraeli változat lett a gyakorlatban,saját maguknak és a türkiseknek.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 341
16 201
113
Ezt az ukik már megcsinálták.
full

Senki nem vette meg.Túl drága.
Franciák toronycserét ajánlottak,de az még protóig se jutott.
DxVx1S8XgAA4_f3.jpg

Bár sokkal jobb lenne 120milis ágyú,mert sokkol jobb hozzá a lövedékválaszték.Kötegelt nyillövedék kartácstol (méhkas) a felülről támadó pct önirányitottig minden,mi szem s szájnak ingere.De a 72 ilyen szintű átépitése alighanem már túl drága.Leo2A7 kb 12milka Euro.Szerintem kb 1/3 árig érdemes az öreg vas felüjitásával foglalkozni.Bár pontos árak nincsenek,de a franci/uki ajánlatokat mindenki visszautasitotta a drágaságuk miatt.
Amin talán még érdemes lenne elmélázni,az letárolt régi nyugati hk-k pimpelése.Leo 1A6 egy kidolgozott program volt,120milis ágyúra átfegyverzésre.Ha ingyen megajándékoznának minket jó állapotú utolsó sorozatos Leo 1 hk-kal,és belefér az 1/3-os költséghatárba,azok ugyanigy a Lynxböl átemelt hajtáslánccal,korszerű pótpáncélzattal szintén megfelelnének a gyalogsági kisérő hk szerepre.A 120milis ágyú miatt még jobban is.M60ra is van ilyen korszerűsitési csomag.Izraeli ágyúcserével,amerikai az Abrams tornyával.Megvalósitva csak az izraeli változat lett a gyakorlatban,saját maguknak és a türkiseknek.

A Leo1 páncélzata jelképesnek mondható. Ráadásul már az is öreg.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
A Leo1 páncélzata jelképesnek mondható. Ráadásul már az is öreg.
Pótpáncélzat a megoldás.Azonkivűl az utolsó sorozatok páncélzata már nagyon nem ugyanaz volt,mint az alapmodelé.Leo1A1 még homogén acél,az A3/5 meg már kazamatás rendszerű volt.(BDD szerű megoldással)
Igazábol a modern CE pct robbanófejektől nem véd meg a Leo2A7 se.Önmagában a páncélzat hajszolása döreség.Németek megalkották a Maust,mint kilőhetetlen hk-t.188tonna lett.Kubinkán ma is látható.Oroszk 45ben kipróbálták,minden pct ágyújuk tüzét állta szemből.Éppen csak a tömege miatt harcászatilag semmire se lett volna jó-és a magyar Buzogányvető képében már 44ben volt olyan fegyver,ami ki tudta volna lőni szemből is.....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 082
2 613
113
Ezt az ukik már megcsinálták.
full

Senki nem vette meg.Túl drága.
Franciák toronycserét ajánlottak,de az még protóig se jutott.
DxVx1S8XgAA4_f3.jpg

Bár sokkal jobb lenne 120milis ágyú,mert sokkol jobb hozzá a lövedékválaszték.Kötegelt nyillövedék kartácstol (méhkas) a felülről támadó pct önirányitottig minden,mi szem s szájnak ingere.De a 72 ilyen szintű átépitése alighanem már túl drága.Leo2A7 kb 12milka Euro.Szerintem kb 1/3 árig érdemes az öreg vas felüjitásával foglalkozni.Bár pontos árak nincsenek,de a franci/uki ajánlatokat mindenki visszautasitotta a drágaságuk miatt.
Amin talán még érdemes lenne elmélázni,az letárolt régi nyugati hk-k pimpelése.Leo 1A6 egy kidolgozott program volt,120milis ágyúra átfegyverzésre.Ha ingyen megajándékoznának minket jó állapotú utolsó sorozatos Leo 1 hk-kal,és belefér az 1/3-os költséghatárba,azok ugyanigy a Lynxböl átemelt hajtáslánccal,korszerű pótpáncélzattal szintén megfelelnének a gyalogsági kisérő hk szerepre.A 120milis ágyú miatt még jobban is.M60ra is van ilyen korszerűsitési csomag.Izraeli ágyúcserével,amerikai az Abrams tornyával.Megvalósitva csak az izraeli változat lett a gyakorlatban,saját maguknak és a türkiseknek.
Leo-1 120-as ágyúval. Nem tudom eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek. Inkább sírhatnékom van, hogy ilyenek felmerülnek. A 60-as években gyártott Leopárdokat ugyanolyan nyugodtan el lehetne végre felejteni, mint a T-72-eseket. Legalábbis nálunk. Afrikai országokban még lehet létjogosultsága...
Az egész Leo-1 modernizációs ötlet csak arra volt jó, hogy a hadiipari konszernek eladhassanak újra levetett technikát, kissé feljavítva. Szerintem ha szoci kormány lett volna az elmúlt 10 évben, akkor biztosan valami T-72 modernizálás történt volna, ami rendesen elviszi a pénzt a teljes cserétől. Hasonló barkácsmunka, mint a Kalasnyikov modernizáció. Lett helyette Bren-2 és Leo-2. Ne mondja senki, hogy nem jártunk jobban.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 603
68 257
113
Leo-1 120-as ágyúval. Nem tudom eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek. Inkább sírhatnékom van, hogy ilyenek felmerülnek. A 60-as években gyártott Leopárdokat ugyanolyan nyugodtan el lehetne végre felejteni, mint a T-72-eseket. Legalábbis nálunk. Afrikai országokban még lehet létjogosultsága...
Az egész Leo-1 modernizációs ötlet csak arra volt jó, hogy a hadiipari konszernek eladhassanak újra levetett technikát, kissé feljavítva. Szerintem ha szoci kormány lett volna az elmúlt 10 évben, akkor biztosan valami T-72 modernizálás történt volna, ami rendesen elviszi a pénzt a teljes cserétől. Hasonló barkácsmunka, mint a Kalasnyikov modernizáció. Lett helyette Bren-2 és Leo-2. Ne mondja senki, hogy nem jártunk jobban.
Itt most elsősorban nem magunknak modernizálás szempontból vetettem fel az egészet. Hanem ipari bevételekre kidolgozva a dolgot. A Leo 1 a maga páncélzatával és egy 120-as ágyúval mint az A6 verzión, simán nyújtja ugyanazt, mint a mostanában egyre inkább erőltetett light/med tankok. Csak míg azok fullra feltupírozva teszik, a Leo 1-re, T-72-re, M60-ra, M48-ra még bőven lehet mit rakni, mint az láttuk többször is.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 890
5 258
113
Itt most elsősorban nem magunknak modernizálás szempontból vetettem fel az egészet. Hanem ipari bevételekre kidolgozva a dolgot. A Leo 1 a maga páncélzatával és egy 120-as ágyúval mint az A6 verzión, simán nyújtja ugyanazt, mint a mostanában egyre inkább erőltetett light/med tankok. Csak míg azok fullra feltupírozva teszik, a Leo 1-re, T-72-re, M60-ra, M48-ra még bőven lehet mit rakni, mint az láttuk többször is.
Milyen light/med tankokra gondolsz?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 890
5 258
113
Én nem látom hogy annyira erőltetnék őket, ezek inkább réskitöltők, nem teljes értékű harckocsik.
A könnyebb súly, méret miatt lehet jogosultságuk bizonyos terepeken.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
Leo-1 120-as ágyúval. Nem tudom eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek. Inkább sírhatnékom van, hogy ilyenek felmerülnek. A 60-as években gyártott Leopárdokat ugyanolyan nyugodtan el lehetne végre felejteni, mint a T-72-eseket. Legalábbis nálunk. Afrikai országokban még lehet létjogosultsága...
Az egész Leo-1 modernizációs ötlet csak arra volt jó, hogy a hadiipari konszernek eladhassanak újra levetett technikát, kissé feljavítva. Szerintem ha szoci kormány lett volna az elmúlt 10 évben, akkor biztosan valami T-72 modernizálás történt volna, ami rendesen elviszi a pénzt a teljes cserétől. Hasonló barkácsmunka, mint a Kalasnyikov modernizáció. Lett helyette Bren-2 és Leo-2. Ne mondja senki, hogy nem jártunk jobban.
165707-2336eaaf54daeb973068a2144592cc9c.jpg

Leo1A6.Mint látható,elég rendes kiegészitő páncélzatot is kapott,meg egy 120milis löveget.Hh pár évvel tovább tart,nem csak pár protó készül,hanem 1200db-os sorozatátalakitás.Kb a Leo2A4 szintjét hozta védettség terén.
y73ga1exl3y41.jpg

Kanadai Leo1ek korszerűsités után.Azt a Fagotot,ami kilőtte a török Leo2A4eket,ez kibirta volna.
Mai kiegészitő páncélok meg mégjobbak.Lynx 1470lovas motorjával meg jobb lenne a mozgékonysága,sokkal,mint egy majd 70tonnás Leo2A7nek.
Modern kumulativ robbanófejes pct rakétát,főleg ha az felülről támadó,egyik sem bir ki.TOW2 3.generációs tandem töltete akármelyik korszerű hk-t kilövi szemből.Korszerűbb felülről támadókrol meg már ne is beszéljünk.
Csak a páncélzatot hajszolni egy nagy baromság.A Királytigris a közhiedelemmel ellentétben egy nagy bukás volt.Egyszerűen nem érte meg az árát.Iszonyat rossz volt a harcászati mozgékonysága.Hadműveleti meg mégrosszabb.Valójában ez,nagyon rossz üzemeltethetősége és drága/bonyorúlt gyárthatósága messze nagyobb hátrányt jelentett,mint a hiresen erős(de mégsem kilőhetetlen) védelme és nagy tűzereje.
Pénz.A hadsereg pénzt eszik,pénzt iszik,pénz mozgatja.Bármit fel lehet használni,ha gondos számitások azt mutatják,hogy megéri.Ha meg azt,hogy nem,akkor ejteni kell a dolgot.
Hirös "nehéz" dd-unk egy még kitudja milyen gépesitett dd.(valószinüleg 1 hk zl+3 gép zl,de még nincs hivatalos hadrend nyilvánosságra hozva) Valahogy növelni kéne benne a hk-k létszámát,hogy legyen tartása,ütőereje.Viszont hiába képzelgitek,nincs pénzünk.Soha nem volt még az utóbbi 50évben úgy eladósodva,mint most.Nem lesz 2. meg 3. zl Leo2A7.Máshogy kell megoldani a kérdést.És lehetőleg olcsón.