[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 4082

Guest
Csak kell nekik megfelelő eszköz zenélni. :D A 40k-ban mindenre választ találsz, ha valamit nem tudod, hogyan használj pusztításra. :D
40cc1e8c52c64d63c5529721a81007fa.jpg
Befestjük porosra, mert attól gyorsabb?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Az 56 Leopard személyzet feltöltésében örök probléma marad, hogy Tata nagyon rossz választás volt, mint a legerősebb dandár erő helyszíne. A város körül legalább 56 multi is meg van telepedve, munkaerő hiányt okozva a régióban, a dandár létszámának fenntartása örökös probléma marad. Sokkal jobb lenne elosztani, vagy áthelyezni a technikát máshova, mondtak itt sokan jó ötleteket a méltatlanul elhanyagolt de nagy katona múlttal büszkélkedő nagyvárosainkat például.
Komolyan felmerült a helyőrség parancsnok váltáskor a dandár zenekar feloszlatása is Tatán, mert nem trombitások kellenek hanem lövészek ... egyébként is egy "ZS" ligás, tehetségtelen vezetővel működő cirkusz. Sajnos a város megmentette őket, így a dandárnak van egy henye zenekara, létszáma pedig nincs.
Szerintem ez egy kozkeletű tévedés.
Az 56 harckocsiba, kb. 224 fő kell. Darabra. Szerintem a HKZ létszáma lassan eléri ezt, de, hogy 2025-re lesz ennyi hk-s, az biztos.
A Hiúz esetében már kicsit nehezebb lesz.
De az egy hatalmas tévedés, hogy a fiatalok a regionális munkaerőpiaci helyzet miatt nem jönnek.
A katona nem így gondolkodik!
A varrónő, a segédmunkás igen. A katona nem.
Aki katona akar lenni, az nem a helyi lehetőségeket vizsgálja, bizonyos anyagi feltételek között.
A fiatal kalandot, kihívást keres, a varrónő munkalehetőséget és több fizetést.
A varrónő megteheti, hogy a szomszéd városba lévő céghez megy, ha 10-20 ezerrel többet kap.
A katona nem. És a katonának többet ér a kaland és az élmény, ezért az anyagi ösztönző kissé háttérbe szorul döntésénél.
Emiatt mindegy, hogy a debreceni BMW, a miskolci Bosch, vagy a győri Audi a regionális vetélytársa a Honvédségnek.
Persze ez csak egy bizonyos határig igaz, de a területi munkaerőpiaci különbségek nem meghatározóak.
Magyarul ha Tatán egy évben 200 katonát tudsz toborozni, Miskolcon sem tudod ennek többszörösét. Mert ott is van jobban fizető munkahely.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
Szerintem ez egy kozkeletű tévedés.
Az 56 harckocsiba, kb. 224 fő kell. Darabra. Szerintem a HKZ létszáma lassan eléri ezt, de, hogy 2025-re lesz ennyi hk-s, az biztos.
A Hiúz esetében már kicsit nehezebb lesz.
De az egy hatalmas tévedés, hogy a fiatalok a regionális munkaerőpiaci helyzet miatt nem jönnek.
A katona nem így gondolkodik!
A varrónő, a segédmunkás igen. A katona nem.
Aki katona akar lenni, az nem a helyi lehetőségeket vizsgálja, bizonyos anyagi feltételek között.
A fiatal kalandot, kihívást keres, a varrónő munkalehetőséget és több fizetést.
A varrónő megteheti, hogy a szomszéd városba lévő céghez megy, ha 10-20 ezerrel többet kap.
A katona nem. És a katonának többet ér a kaland és az élmény, ezért az anyagi ösztönző kissé háttérbe szorul döntésénél.
Emiatt mindegy, hogy a debreceni BMW, a miskolci Bosch, vagy a győri Audi a regionális vetélytársa a Honvédségnek.
Persze ez csak egy bizonyos határig igaz, de a területi munkaerőpiaci különbségek nem meghatározóak.
Magyarul ha Tatán egy évben 200 katonát tudsz toborozni, Miskolcon sem tudod ennek többszörösét. Mert ott is van jobban fizető munkahely.
Egy harckocsi zászlóalj nagyjából 400-600 fő tokkal vonóval... Ez nem egy önálló zászlóalj, ez rá van utalva a dandár logisztikai rendszerére...

A katonáról meg nagyon torz elképzelésed van.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Egy harckocsi zászlóalj nagyjából 400-600 fő tokkal vonóval... Ez nem egy önálló zászlóalj, ez rá van utalva a dandár logisztikai rendszerére...

A katonáról meg nagyon torz elképzelésed van.
Maxi egyetért!
600fő is vékony, de elfogadható.
Toborzás? 168k nettó, kezdő katona, és bármi lehet.
Kezdő targoncás, vagy sofőr rakodás nélkül, 300k nettó, heti 40 órában.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Egy harckocsi zászlóalj nagyjából 400-600 fő tokkal vonóval... Ez nem egy önálló zászlóalj, ez rá van utalva a dandár logisztikai rendszerére...

A katonáról meg nagyon torz elképzelésed van.
A katonák motivációjáról, gondolkodásáról három évtizedes alegysegparancsnoki tapasztalatom van.
És ne gondold, hogy a múlt emlékein alapul véleményem.
Tudom mit mondok és miért.
Tudom mi a helyzet a laktanyàkban.
Azt is tudom, mit akarsz mondani, de annak nincs köze ahhoz, amit én mondok.
Ismét.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Egy harckocsi zászlóalj nagyjából 400-600 fő tokkal vonóval... Ez nem egy önálló zászlóalj, ez rá van utalva a dandár logisztikai rendszerére...

A katonáról meg nagyon torz elképzelésed van.
Az, amit írtam, az arra válasz, amit a kolléga írt.
Tudom, hogy néz ki egy HKZ....
Te meg tudod, hogy tudom.....
:)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
A katonák motivációjáról, gondolkodásáról három évtizedes alegysegparancsnoki tapasztalatom van.
És ne gondold, hogy a múlt emlékein alapul véleményem.
Tudom mit mondok és miért.
Tudom mi a helyzet a laktanyàkban.
Azt is tudom, mit akarsz mondani, de annak nincs köze ahhoz, amit én mondok.
Ismét.
Én eleg sokat találkozok legénységgel és a rendfokozatomból adódóan elég közvetlen kapcsolatban is vagyok velük. Lehet, hogy megleplek, de a motivációjuk közt a pénz az az 1. és 2. helyen van. Még a légmotiváltabbak is azt mondják, hogy a pénz a 2., de ők mondjuk 1-5%...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Én eleg sokat találkozok legénységgel és a rendfokozatomból adódóan elég közvetlen kapcsolatban is vagyok velük. Lehet, hogy megleplek, de a motivációjuk közt a pénz az az 1. és 2. helyen van. Még a légmotiváltabbak is azt mondják, hogy a pénz a 2., de ők mondjuk 1-5%...
Nem azt mondtam, hogy nem számít a pénz!
De Te mégiscsak katonákkal beszéltél....
Itt vannak, ennyi pénzért..., tehát csináljálk.

Hidd el én örülnék a legjobban, ha MNB elnöki fizetést adna a HM.
De nem fog.
Az ösztönzőkkel csak egy része az illetmény (szerintem is a legfontosabb), de Audival, BOSCH-al, BMW-vel nem tudsz versenyezni.
Viszont adhatsz kalandot és élményt a fiatalnak.
E kettő együtt motiválja a szolgálatra és ami fontos tartós szolgálatra a srácokat.
Egyébként az elején jórészt fogalmuk sincs mennyi az annyi, de pár év után már természetesen nézik az Audi, stb egyéb fizetéseket.
Ilyen az élet.
A légióba se fizetés miatt megy a fiatal....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
Nem azt mondtam, hogy nem számít a pénz!
De Te mégiscsak katonákkal beszéltél....
Itt vannak, ennyi pénzért..., tehát csináljálk.

Hidd el én örülnék a legjobban, ha MNB elnöki fizetést adna a HM.
De nem fog.
Az ösztönzőkkel csak egy része az illetmény (szerintem is a legfontosabb), de Audival, BOSCH-al, BMW-vel nem tudsz versenyezni.
Viszont adhatsz kalandot és élményt a fiatalnak.
E kettő együtt motiválja a szolgálatra és ami fontos tartós szolgálatra a srácokat.
Egyébként az elején jórészt fogalmuk sincs mennyi az annyi, de pár év után már természetesen nézik az Audi, stb egyéb fizetéseket.
Ilyen az élet.
A légióba se fizetés miatt megy a fiatal....
Ezzel próbálkozik a Honvédség, adjunk mást pénz helyett... meg is van az eredménye: a felszerelők fele vagy alkalmatlan vagy csak azért katona, mert a civil szférában sehová nem kell.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Ezzel próbálkozik a Honvédség, adjunk mást pénz helyett... meg is van az eredménye: a felszerelők fele vagy alkalmatlan vagy csak azért katona, mert a civil szférában sehová nem kell.
Nem!
Nem azt mondtam, hogy pótoljuk a pénzt.
A legfontosabb a versenyképes illetmény.
Ezt mindenki tudja.
Én azt mondom, hogy a többi ösztönző miatt (kaland, élmény), nem a munkahely közelsége a meghatározó a fiatal számára.
Emiatt majdnem mindegy, hogy az ózdi fiatal Nyíregyházára vagy Tatára megy tankosnak....
Nem tudsz minden hátrányos helyzetű térségbe laktanyát tenni.
Valamint N mindegy, hogy a laktanyakerités melletti munkanélküliekből van nagy meritésed vagy az ország egész területéről önként érkező fiatalok közül.
Előbbi inkább a varrónők motivaltsagát, utóbbi talán a hivatást választókat jellemzi.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
Nem!
Nem azt mondtam, hogy pótoljuk a pénzt.
A legfontosabb a versenyképes illetmény.
Ezt mindenki tudja.
Én azt mondom, hogy a többi ösztönző miatt (kaland, élmény), nem a munkahely közelsége a meghatározó a fiatal számára.
Emiatt majdnem mindegy, hogy az ózdi fiatal Nyíregyházára vagy Tatára megy tankosnak....
Nem tudsz minden hátrányos helyzetű térségbe laktanyát tenni.
Valamint N mindegy, hogy a laktanyakerités melletti munkanélküliekből van nagy meritésed vagy az ország egész területéről önként érkező fiatalok közül.
Előbbi inkább a varrónők motivaltsagát, utóbbi talán a hivatást választókat jellemzi.
A Honvédség mondja nem te!
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A katonák motivációjáról, gondolkodásáról három évtizedes alegysegparancsnoki tapasztalatom van.
És ne gondold, hogy a múlt emlékein alapul véleményem.
Tudom mit mondok és miért.
Tudom mi a helyzet a laktanyàkban.
Azt is tudom, mit akarsz mondani, de annak nincs köze ahhoz, amit én mondok.
Ismét.
féloff, ép most vettem meg az antikvárumban egy 1995ös kötetet, A magyar katonai gondolkodás történetét. Mikor volt az a harminc év?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
A Honvédség mondja nem te!
Az eredeti kommentem arra reagált, hogy Tata szar helyen van....
A légvédelmi ezred jó helyen van az Audi mellett?
Debrecen a BMW gyárral?
Szeged a hódmezővásárhelyi alegységeknek?
Az MH negyede BP-en van....
Kecskemét MB gyárral, Szolnokon három alakulat?
Azok ott jó helyen vannak, de Tata szar helyen?
Mindenhol kedvezőtlen az MH számára a helyi munkaerőpiaci helyzet.
Ez országos gond, nem regionális, olyan szar a fizetés.
Országosan szar, nem KEM, vagy GYMS megyében.....
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
Az eredeti kommentem arra reagált, hogy Tata szar helyen van....
A légvédelmi ezred jó helyen van az Audi mellett?
Debrecen a BMW gyárral?
Szeged a hódmezővásárhelyi alegységeknek?
Az MH negyede BP-en van....
Kecskemét MB gyárral, Szolnokon három alakulat?
Azok ott jó helyen vannak, de Tata szar helyen?
Mindenhol kedvezőtlen az MH számára a helyi munkaerőpiaci helyzet.
Ez országos gond, nem regionális, olyan szar a fizetés.
Országosan szar, nem KEM, vagy GYMS megyében.....
Semmi nincs jó helyen az Észak-Dunantúlon amíg ennyi az illetmény. Debrecenbe sem lesz majd katona ne félj...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 666
113
igen a pénz nagyúr ezért fontos a vállalkozás egy háborúba és a jól bevált jutalomrendszer ma már nem sorállomány van de a vsz idők elött a sorállomány is vállakozó vólt mert vólt ösztönzés. és a vállakozásnak van egy mégnagyobb haszna az ember minéltöbbet vállal annál inkább nyerni akar mert vereség esetén annál többet veszít (amit ugye nem kap meg.) a németeknél is a vh ba a java nem hitlerér vagy a fasizmusért harcólt annyira hanem hogy amit addig összeszedett ne veszítse vagy egyenesen úgyérezte elopják tőlle azt amiért megdolgozott.... A mai közhiedelmekkel ellentétbe nem az eszme hajtotta őket sem a végtelen szovjet pusztákon át hanem a búzamezők látványa pl amit beigértek nekik (nem véletlen vólt művelve a fő vasútvonaak menti terület 1000el... had álmosozzon a baka hogy ő ilyen jó helyen kap majd földet...stb... (diszlet tanyákat/gazdaságokat emeltek a németek!!!)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0