[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
Juj,de keverés a dolgokat.Meg azt is,hogy ki mit írt.Forrasgazdalkodas meg smafu.Hk szerepkorok ismerete szintén problémás.
1 gépesített dd-ra mondjuk a szerbek 4 osszfegyvernemi gépesített dd-ra jut......St
Mivan? Mit keverek? Milyen forrásgazdálkodás? Milyen hk szerepkör?
Vegyél már vissza picit és ha akarsz vmit mondani akkor csak nyögd ki
Igazad van, hogy technológiailag nagyon jó lesz ez a nehéz dandár, mindenképpen jó döntés volt. De Negan-nek abban igaza van hogy sajnos Mo megvédése szempontjából egy nagy nulla. Kellett volna más döntéseknek követni, amitől az eredeti jó döntés más szemszögből is megállja a helyét.
Nem ugyanarról beszéltek.
Az a baj hogy ez megint más téma , megvédeni az országot mondjuk legyünk jófejek és csak egy irányból már ahhoz nem 3 dandárral kéne bohóckodni , ezt sem érti Celeb hogy más környezetről beszélünk
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 907
113
Igazad van, hogy technológiailag nagyon jó lesz ez a nehéz dandár, mindenképpen jó döntés volt. De Negan-nek abban igaza van hogy sajnos Mo megvédése szempontjából egy nagy nulla. Kellett volna más döntéseknek követni, amitől az eredeti jó döntés más szemszögből is megállja a helyét.
Nem ugyanarról beszéltek.

Valahonnan rajzolniuk kellene vagy 5000 embert...
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 083
31 022
113
Mivan? Mit keverek? Milyen forrásgazdálkodás? Milyen hk szerepkör?
Vegyél már vissza picit és ha akarsz vmit mondani akkor csak nyögd ki

Az a baj hogy ez megint más téma , megvédeni az országot mondjuk legyünk jófejek és csak egy irányból már ahhoz nem 3 dandárral kéne bohóckodni , ezt sem érti Celeb hogy más környezetről beszélünk
Keverés,hogy ki mit szólt hozzá.En nem vennék 72-eket,csak a meglévőket használnám fel.Mert vannak.
Mert nincs végtelen penzkeret, ezért szükséges a forrással való gazdálkodás.
Avtomat egy másik rovatban már idézte a tankönyv bevezetojet.A hk alapfeladata nem a tankcsatak.Jomagam beraktam a fórumra az US Army és TGy hk harcászati manualokat- tessék már elolvasni őket......
Ha még nem tudsz valamit, kérdez.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
még van 9 év és Te már tudod hogy 26 után mi lesz a program?

A belgrádi vasútra felvett hitel fizetése.ld afrikai államokundKína.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
En nem vennék 72-eket,csak a meglévőket használnám fel.Mert vannak.
aha, és tudod is milyenek? ha tudnád akkor azt is tudnád hogy mennyire nem lehet őket upgradelni, miylen állapotban vannak és hogy mi is velük a terv de, sőt azt is tudnád hogy mennyire nem éri meg ilyen kevés darabszámmal foglalkozni , lmzek legalább annyival előtted jár hogy tudja hogy ha akarunk bármit is a vsz technikával ( de mondom mégegyszer, hivatalosan ki lett mondva hogy kivezetjük őket) akkor is hozni kell , lengyelektől vagy akárhonnan mert az itthoniak hát... láttak szebb napokat is
Mert nincs végtelen penzkeret, ezért szükséges a forrással való gazdálkodás.
ja, és ezért Te kivágnál milliókat a szarra amit néhány éven belül kukáznánk amúgy is
.A hk alapfeladata nem a tankcsatak.
nem tudom honnan jött ez ide, én nem beszéltem iylen dolgokról, tisztában vagyok vele mi egy harckocsi feladata , köszi
az US Army és TGy hk harcászati manualokat- tessék már elolvasni őket......
megtörtént, nem egyszer,sőt , más is elolvasásra kellett kerüljön, továbbra sem értem ezt miért nekem írod
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 083
31 022
113
aha, és tudod is milyenek? ha tudnád akkor azt is tudnád hogy mennyire nem lehet őket upgradelni, miylen állapotban vannak és hogy mi is velük a terv de, sőt azt is tudnád hogy mennyire nem éri meg ilyen kevés darabszámmal foglalkozni , lmzek legalább annyival előtted jár hogy tudja hogy ha akarunk bármit is a vsz technikával ( de mondom mégegyszer, hivatalosan ki lett mondva hogy kivezetjük őket) akkor is hozni kell , lengyelektől vagy akárhonnan mert az itthoniak hát... láttak szebb napokat is

ja, és ezért Te kivágnál milliókat a szarra amit néhány éven belül kukáznánk amúgy is

nem tudom honnan jött ez ide, én nem beszéltem iylen dolgokról, tisztában vagyok vele mi egy harckocsi feladata , köszi

megtörtént, nem egyszer,sőt , más is elolvasásra kellett kerüljön, továbbra sem értem ezt miért nekem írod
Látom,hogy nem érted.Egy kis hadseregnek ellensúlyozni a kell a kicsiseget.Most nem melyedek bele,de növelni kell a tuzerot,a csapás képességét.A 72-en meg van egy 125 milis ágyú.Alapbol vedettebb,mint egy IFV-bol kialakított MGS, És olcsó.Ennyi a truvaj
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 634
3 914
113
Az viszi félre a gondolatmeneted, hogy azt feltételezed nekünk van pénzünk a párhuzamos üzemeltetésre.
Szia,

Az en (az ide eleg regen leirt) koncepciom szerint egy (valodi, jol mukodo) tartalekos zaszloaljat kellene felszerelni a T-72-esekkel (egy kb. Kontakt-5 felhegesztes szintu modernizacio utan, ami amugy 2028-ig sokat emelne a harcerteken, amig nincsenek itt a Leo2-A7-esek). Ez a zaszloalj egyben a hadgyakorlatokon az ellenero is lenne.

De realisan nezve az 52 hetbol kb. 50 hetben ezek a jarmuvek csak allnanak (es a maradek kb 2 hetbol is legalabb 2x2 nap elmenne a "kiparkolas" es "beparkolas"-ra a tarolohelyre, szoval maradna evi 6 nap uzem).

Szerintem konnyen kigazdalkodhato lenne ez az evi 6 nap.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 020
113
Szia,

Az en (az ide eleg regen leirt) koncepciom szerint egy (valodi, jol mukodo) tartalekos zaszloaljat kellene felszerelni a T-72-esekkel (egy kb. Kontakt-5 felhegesztes szintu modernizacio utan, ami amugy 2028-ig sokat emelne a harcerteken, amig nincsenek itt a Leo2-A7-esek). Ez a zaszloalj egyben a hadgyakorlatokon az ellenero is lenne.

De realisan nezve az 52 hetbol kb. 50 hetben ezek a jarmuvek csak allnanak (es a maradek kb 2 hetbol is legalabb 2x2 nap elmenne a "kiparkolas" es "beparkolas"-ra a tarolohelyre, szoval maradna evi 6 nap uzem).

Szerintem konnyen kigazdalkodhato lenne ez az evi 6 nap.
Ez így nagyobb pénzkidobás lenne mint ami most van.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Aladeen

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 634
3 914
113
Ez így nagyobb pénzkidobás lenne mint ami most van.
Szia,

Evi 2 hetet kifizetve kapna a honvedseg egy olyan harckocsi zaszloaljat, ami nagyobb ero, mint ami most van.
(Es kozben a civil munkaadokkal sem kellene konkuralnia, hiszen a zaszloalj tagjai a tobbi 50 hetben termelo munkat vegeznenek - kis tulzassal megtermelnek azt az adot, amibol fenntarthato a tartalekos zaszloalj. :) )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 020
113
Szia,

Evi 2 hetet kifizetve kapna a honvedseg egy olyan harckocsi zaszloaljat, ami nagyobb ero, mint ami most van.
(Es kozben a civil munkaadokkal sem kellene konkuralnia, hiszen a zaszloalj tagjai a tobbi 50 hetben termelo munkat vegeznenek - kis tulzassal megtermelnek azt az adot, amibol fenntarthato a tartalekos zaszloalj. :) )
Ha van egy Trabid és kapsz helyette egy Golf II-t akkor nem vagy kisegítve, mert hiába van jobb autód mint ami előtte volt, ugyanolyan tragikusan elavult a kocsid. Évi 2 hét kiképzéssel meg olyan 12345678987654321 év alatt ki is lehet képezni egy zászlóaljat.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and bel

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szia,

Az en (az ide eleg regen leirt) koncepciom szerint egy (valodi, jol mukodo) tartalekos zaszloaljat kellene felszerelni a T-72-esekkel (egy kb. Kontakt-5 felhegesztes szintu modernizacio utan, ami amugy 2028-ig sokat emelne a harcerteken, amig nincsenek itt a Leo2-A7-esek). Ez a zaszloalj egyben a hadgyakorlatokon az ellenero is lenne.

De realisan nezve az 52 hetbol kb. 50 hetben ezek a jarmuvek csak allnanak (es a maradek kb 2 hetbol is legalabb 2x2 nap elmenne a "kiparkolas" es "beparkolas"-ra a tarolohelyre, szoval maradna evi 6 nap uzem).

Szerintem konnyen kigazdalkodhato lenne ez az evi 6 nap.


Szia!

Nagyra értékelem, hogy áthoztátok a beszélgetést a saját topicjába. Nekem megvan a saját elképzelésem, a közepesbe raknám, mint nem NATO elvárás elem. Én félek, hogy Tatán nem lennének túl népszerűek az új gépek beérkezése után. De egy elavult technikánál nagyon észnél kell lenni, hogy milyen szituációba viszed be és milyenbe nem. És ezért egész embert kíván, tartalékosoknál nagyon nem lenne jó kézben, szerintem.
És még egyszer, nagyon tetszik, hogy egy elkanyarodó témát átirányítottatok. Több embernek kéne ilyet csinálnia és gyakrabban. :)
 
  • Tetszik
Reactions: bel

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 634
3 914
113
Szia!

De egy elavult technikánál nagyon észnél kell lenni, hogy milyen szituációba viszed be és milyenbe nem. És ezért egész embert kíván, tartalékosoknál nagyon nem lenne jó kézben, szerintem.
Szia,

Talan nem hangsulyoztam elegge, hogy en igazi tartalekosokra gondoltam, vagyis olyanokra, akik teljes erteku kikepzest kaptak korabban (foleg azota leszerelt hivatasos es szerzodeses katonakra, joval kisebb reszben volt sorkatonakra).

Szerintem sok szempontbol (pl. hol laknak a tartalekosok, hol van kiepitett infrastuktura) jobb helyen lenne fizikailag Tatan, de abban egyetertek, hogy haboruban inkabb Debrecen alarendeltsegebe keruljenek (vagyis a tatai nehezdandar legyen teljesen profi*, viszont szuk ertelemben vett honvedelem eseten nagyon jol jon Debrecennek minden pancelos megerosites).

A dandar szintu hadgyakorlatok ugyis Varpalotan lesznek, szoval az egyuttmukodes igy is begyakorolhato a debreceniekkel kozosen.

*: idovel szerintem a tatai dandarba is kellene egy tartalekos majdnem-szazad: akkor, amikor mar leszerelt kozel egy szazadnyi Leo-2A4-en kikepzett katona.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Vogon

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 634
3 914
113
Ha van egy Trabid és kapsz helyette egy Golf II-t akkor nem vagy kisegítve, mert hiába van jobb autód mint ami előtte volt, ugyanolyan tragikusan elavult a kocsid.
Szia,

Ha el kell vinned egy korben 9 embert egy A8-as Audiban, akkor az alkalmatlan a feladatra. Ha veszel hozza plusz egy ablakemelo motort, meg akkor is. Bezzeg ha ugyanennyit elkoltve van mellette meg egy Golf II is, akkor a ketto egyutt alkalmas (meg ha nem is egyenletes szinvonalon).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 020
113
Szia,

Ha el kell vinned egy korben 9 embert egy A8-as Audiban, akkor az alkalmatlan a feladatra. Ha veszel hozza plusz egy ablakemelo motort, meg akkor is. Bezzeg ha ugyanennyit elkoltve van mellette meg egy Golf II is, akkor a ketto egyutt alkalmas (meg ha nem is egyenletes szinvonalon).
Csak itt a tét nem az, hogy kicsit kényelmetlenebbül utazol, hanem az, hogy nagyobb eséllyel halsz meg anélkül, hogy elvégezted volna a feladatod. Nem kicsit nagyobb eséllyel, hanem nagyon nagyon nagyobb eséllyel.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe and bel

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 634
3 914
113
Csak itt a tét nem az, hogy kicsit kényelmetlenebbül utazol, hanem az, hogy nagyobb eséllyel halsz meg anélkül, hogy elvégezted volna a feladatod. Nem kicsit nagyobb eséllyel, hanem nagyon nagyon nagyobb eséllyel.
Szia,

Itt szerintem egy alapveto szemleletbeli kulonbseg van kozottunk:
-szerinted a Leo2-A7+ jobb mint a T-72.
-szerintem pedig a T-72 jobb, mint a BTR-80A; es belathato idon (evtized vege) belul az a realitas, hogy a debreceni dandarban vagy BTR-80A lesz onmagaban (na jo, BTR-80-asokkal kozosen :) ), vagy BTR-80A es T-72.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 020
113
Szia,

Itt szerintem egy alapveto szemleletbeli kulonbseg van kozottunk:
-szerinted a Leo2-A7+ jobb mint a T-72.
-szerintem pedig a T-72 jobb, mint a BTR-80A; es belathato idon (evtized vege) belul az a realitas, hogy a debreceni dandarban vagy BTR-80A lesz onmagaban (na jo, BTR-80-asokkal kozosen :) ), vagy BTR-80A es T-72.
Rossz az összehasonlítás.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Szia,

Itt szerintem egy alapveto szemleletbeli kulonbseg van kozottunk:
-szerinted a Leo2-A7+ jobb mint a T-72.
-szerintem pedig a T-72 jobb, mint a BTR-80A; es belathato idon (evtized vege) belul az a realitas, hogy a debreceni dandarban vagy BTR-80A lesz onmagaban (na jo, BTR-80-asokkal kozosen :) ), vagy BTR-80A es T-72.

A mi haderőnk a Magyar Honvédség. Itt olyan nincs hogy vesznek és megtartanak, még egy ideig, amíg továbbiakat vesznek. Itt az lesz, hogy vesznek kés kidobnak.
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szerintem sok szempontbol (pl. hol laknak a tartalekosok, hol van kiepitett infrastuktura) jobb helyen lenne fizikailag Tatan

Ez pusztán racionális tervezés szempontjából szerintem is teljesen így van. Kész infrastruktúra, már ott lévő és a technikához értő személyzet és karbantartók.
Ezzel szemben tényleg csak pszichológiai okokból féltem őket ott. Egyszerűen nem mutatnak jól a Leopárdok mellett és az ilyen esztétikai kérdések a gyakorlatban könnyen fordulnak tervezési döntéssé. Míg ahogy írod is, a keleti végeken még egy BTR-rel sem olyan elánnal baszakodna az ellenség, ha bármikor bárhol megjelenhetne egy T-72. És ha egy politikus egy ottani katonát kérdez meg, hogy a majd tartsák-e meg a garázsban, sokkal lelkesebben fogja mondani, hogy maradjon nyugodtan, elfér. (Számos problémájával együtt, de van egy megosztott tüzelésre is alkalmas ágyúja, ha kell önjáró löveg. Ha néhány rakéta nélküli csapatszállító legénykedik, akkor azok ellen is hatásos. És nagy távolságról tudna leküzdeni egy falkányi terepjárót is.)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and bel