[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 460
34 418
113
Lippait egyébként pont nem rakják ki. annyi hogy maradni sem marad. de ez nem meglepő hisz ő szemlélő vólt és a jelenlegi beosztása nem szemlélő.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 460
34 418
113
Mi lesz belőle ? Vezérkari főnök ?
hogy lenne már vezérkari főnök ? :D
Lippai nem hadművész. ne értsen félre senki nekem nincs bajom vele. (jófejnek tartom) de teljesen más beálítottságú. Ha a szárazföldi haderőt nem bízzák rá a teljes hadsereget miért tennék? (a Lippai képzett ember jól lát dolgokat de nem hadművész.) nem egy hadvezér.)

nem azért nem marad a pozícióba mert ez meg az meg amaz. Átalakult a pozíciója. és az átalakúlt pozícióra ő nem alkalmas. Szemlélőnek tökéletes vólt. De a mostani beosztása nem szemlélő beosztás.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 591
11 216
113
Mi lett a vegyvédelmi zászlóalj/ezred parancsnokával? Mikor váltották le? Nem láttam semmi infót, hogy parancsnokcsere lett volna.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 045
78 489
113
hogy lenne már vezérkari főnök ? :D
Lippai nem hadművész. ne értsen félre senki nekem nincs bajom vele. (jófejnek tartom) de teljesen más beálítottságú. Ha a szárazföldi haderőt nem bízzák rá a teljes hadsereget miért tennék? (a Lippai képzett ember jól lát dolgokat de nem hadművész.) nem egy hadvezér.)

nem azért nem marad a pozícióba mert ez meg az meg amaz. Átalakult a pozíciója. és az átalakúlt pozícióra ő nem alkalmas. Szemlélőnek tökéletes vólt. De a mostani beosztása nem szemlélő beosztás.
Te teljesen hülye vagy. Lippai a hadtudományok doktora és elvégezte többek közt a német bezérkari iskolát. Ha ő nem hadművész akkor senki.
Tessék ez az ő szakmaisága:

1981-1985 Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium – Debrecen

Gimnáziumi érettségi (Kitűnő)

1985-1988 Kossuth Lajos Katonai Főiskola – Szentendre

Gépesített lövésztiszt, harcjármű üzemeletető üzemmérnök (Kitüntetéses oklevél)

1997-1999 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Katonai vezetői szak (kiegészítő képzés, nappali tagozat) (Kitüntetéses oklevél)

2000-2002 Führungsakademie der Bundeswehr – Hamburg/Németország

LGAN2000Heer – vezérkari tanfolyam, szárazföldi szakirány

2003-2010 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Hadtudományi Doktori Iskola – PhD-képzés (Summa cum laude)



TANFOLYAMOK

1991 (1 hónap) Századparancsnoki tanfolyam – Hódmezővásárhely

1992-93 (10 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996 (3 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest (BKNYK)

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996-97 (7 hónap) Egységparancsnoki (páncélgránátos szd.pk.-i) tanfolyam - Németország

1997-98 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített alapfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2003-04 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2005 (3 hónap) Intenzív angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga – STANAG 3333

2005 (3 nap) Katonai ejtőernyős alapképzés (Szlovákia)

III. osztályú képesítés

2007 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)

2008 (1 hét) Öngyilkos merénylők elleni tanfolyam

Ankara (Törökország)

2008 (2 hét) Ejtőernyős fakultatív alapképzés (Szolnok MH 34. BL KMZ)

2010 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 420
14 501
113
Te teljesen hülye vagy. Lippai a hadtudományok doktora és elvégezte többek közt a német bezérkari iskolát. Ha ő nem hadművész akkor senki.
Tessék ez az ő szakmaisága:

1981-1985 Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium – Debrecen

Gimnáziumi érettségi (Kitűnő)

1985-1988 Kossuth Lajos Katonai Főiskola – Szentendre

Gépesített lövésztiszt, harcjármű üzemeletető üzemmérnök (Kitüntetéses oklevél)

1997-1999 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Katonai vezetői szak (kiegészítő képzés, nappali tagozat) (Kitüntetéses oklevél)

2000-2002 Führungsakademie der Bundeswehr – Hamburg/Németország

LGAN2000Heer – vezérkari tanfolyam, szárazföldi szakirány

2003-2010 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Hadtudományi Doktori Iskola – PhD-képzés (Summa cum laude)



TANFOLYAMOK

1991 (1 hónap) Századparancsnoki tanfolyam – Hódmezővásárhely

1992-93 (10 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996 (3 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest (BKNYK)

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996-97 (7 hónap) Egységparancsnoki (páncélgránátos szd.pk.-i) tanfolyam - Németország

1997-98 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített alapfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2003-04 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2005 (3 hónap) Intenzív angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga – STANAG 3333

2005 (3 nap) Katonai ejtőernyős alapképzés (Szlovákia)

III. osztályú képesítés

2007 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)

2008 (1 hét) Öngyilkos merénylők elleni tanfolyam

Ankara (Törökország)

2008 (2 hét) Ejtőernyős fakultatív alapképzés (Szolnok MH 34. BL KMZ)

2010 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)
@Szittya olvasd.

De te onnan a tartalèkos szakaszvezető beódból a fórum autistájakènt megtudod állapítani hogy Lippai na az arra nem kèpes.

Nekem volt zászlóaljparancsnokom.

Az embersègèt,normális hangnemèt,inteligenciáját sok debill pèldául te gyengesègnek vette.

Az hogy normális hangnemben tudott megszólítani mèg egy honvèdot is, az meg szerintem pont az erőssèg jele.

A fotózásmániájával,meg sokszor eladta az èpp aktuális alakulatát.


Ha majd tizedennyit teljesítesz, azután bíráld.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
514
2 736
93
Igen izraeliekkel. Hogy kik mennek elől azt nem tudom, belőlük nem nézem ki, ott pedig soha nem jártam és nem is akarok. Dehogy mennének dalolva, a mai egoista világszemlélet pont kizárja azt ami ahhoz kell, hogy feláldozd az életed a hazádért. Konkrétan sült bolondnak néz a társadalom nagyobb része.
Soha nem jártál a szent földön, ezt értem, és nem is akarsz odamenni, azt meg te tudod, de engem hidegen hagy.
Az lehet, hogy akikkel beszéltél pont nem mennének, de nem is írtam ilyet, hogy pl. mindenki megy. De aktualítás, és azt tudod, hogy sok katonának jelentkező önkéntest mostanság bolondnak néznek akik ukrajnába mennek harcolni? Vagy mégsem. Ennyit erről.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 744
46 914
113
Erről a finneknek, svájciaknak, svédeknek vagy a norvégoknak teljesen más a véleményük. Bár előfordulhat, hogy ők csinálják rosszul.
Alapkiképzés hossza:
Svájc - 18 hét
Finnország - 165-255 nap
Norvégia - a kiképzés 6 hónap (ebből 8 hét az alapkiképzés) maga a szolgálat 12 hónap.
Dánia - 4 hónap a kiképzés
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 460
34 418
113
@Szittya olvasd.

De te onnan a tartalèkos szakaszvezető beódból a fórum autistájakènt megtudod állapítani hogy Lippai na az arra nem kèpes.

Nekem volt zászlóaljparancsnokom.

Az embersègèt,normális hangnemèt,inteligenciáját sok debill pèldául te gyengesègnek vette.

Az hogy normális hangnemben tudott megszólítani mèg egy honvèdot is, az meg szerintem pont az erőssèg jele.

A fotózásmániájával,meg sokszor eladta az èpp aktuális alakulatát.


Ha majd tizedennyit teljesítesz, azután bíráld.
Te teljesen hülye vagy. Lippai a hadtudományok doktora és elvégezte többek közt a német bezérkari iskolát. Ha ő nem hadművész akkor senki.
Tessék ez az ő szakmaisága:

1981-1985 Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium – Debrecen

Gimnáziumi érettségi (Kitűnő)

1985-1988 Kossuth Lajos Katonai Főiskola – Szentendre

Gépesített lövésztiszt, harcjármű üzemeletető üzemmérnök (Kitüntetéses oklevél)

1997-1999 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Katonai vezetői szak (kiegészítő képzés, nappali tagozat) (Kitüntetéses oklevél)

2000-2002 Führungsakademie der Bundeswehr – Hamburg/Németország

LGAN2000Heer – vezérkari tanfolyam, szárazföldi szakirány

2003-2010 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem – Budapest

Hadtudományi Doktori Iskola – PhD-képzés (Summa cum laude)



TANFOLYAMOK

1991 (1 hónap) Századparancsnoki tanfolyam – Hódmezővásárhely

1992-93 (10 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996 (3 hónap) Intenzív német nyelvtanfolyam – Budapest (BKNYK)

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

1996-97 (7 hónap) Egységparancsnoki (páncélgránátos szd.pk.-i) tanfolyam - Németország

1997-98 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített alapfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2003-04 (10 hónap) Munka melletti angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga

2005 (3 hónap) Intenzív angol nyelvtanfolyam

Katonai szakmai tananyaggal bővített felsőfokú „C” típusú állami nyelvvizsga – STANAG 3333

2005 (3 nap) Katonai ejtőernyős alapképzés (Szlovákia)

III. osztályú képesítés

2007 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)

2008 (1 hét) Öngyilkos merénylők elleni tanfolyam

Ankara (Törökország)

2008 (2 hét) Ejtőernyős fakultatív alapképzés (Szolnok MH 34. BL KMZ)

2010 (1 hét) PRT – tanfolyam

Oberammargau (Németország)
tévedtek nem én álapítottam meg.

de köszönöm a megtiszteltetést hogy azthiszitek hoyg ilyen döntési jogköröm van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 460
34 418
113
@dudi 1 96 páncélgránátosi képzése óta csupa egyéni és nem csapatkézést hoztál.
azért mert beszél nyelveket és ejtőernyőzik nem lessz hadművész valaki.
Ne értsd félre én nem nézem le. Nagyon sok mindenben nagyon penge. Egy ezredet simán rá is bíznák egy dandárt is... (de mások sem mentek e felé) ez is hatalmas teljesítmény. Ő más szakterületen jó és kíváló. ez van. Nem kell mindenkinek hadvezérnek lenni. Attol még lehet értékes vagy értékesebb egy hadseregnek mint egy hadvezér is akár. nem lessz ettől kisebb katona senki.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 460
34 418
113
HTP vel jobban járt vólna... Ott én jobban el tudnám képzelni... csak ő szárazföldi szemlélő vólt és nem a HTP szemlélője. @dudi @Ocses
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 460
34 418
113
@Szittya olvasd.

De te onnan a tartalèkos szakaszvezető beódból a fórum autistájakènt megtudod állapítani hogy Lippai na az arra nem kèpes.

Nekem volt zászlóaljparancsnokom.

Az embersègèt,normális hangnemèt,inteligenciáját sok debill pèldául te gyengesègnek vette.

Az hogy normális hangnemben tudott megszólítani mèg egy honvèdot is, az meg szerintem pont az erőssèg jele.

A fotózásmániájával,meg sokszor eladta az èpp aktuális alakulatát.


Ha majd tizedennyit teljesítesz, azután bíráld.
miért bírálat az hogy valaki nem lessz a szárazfőldi haderőnem parancsnoka vagy vezérkari főnök ezzel akkor az ország 99.999990% bírálom?

De az emberi oldalát nézed én meg a szakmait írom. (ami a nyilvános is.)
 
T

Törölt tag 133

Guest
mit csinálnának ezek egy háborúba amikor ilyen egyszerű dolgokba tehetetlenek és semmi kezdeményező kézség sincs bennük, (pedig ők nem a saját pénzüket költik ami többszöröse az én fizumnak.) 1 hónapba keresnek annyit mint én egy évbe a seregbe.

A fizetéskülönbség egyik nyilvánvaló oka, hogy a te szellemi képességedet már az meghaladta, hogy megtanulj helyesen írni. Biztos neked kell itt az észt osztani?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 460
34 418
113
A fizetéskülönbség egyik nyilvánvaló oka, hogy a te szellemi képességedet már az meghaladta, hogy megtanulj helyesen írni. Biztos neked kell itt az észt osztani?
leírom a valóságot. Én nem pályázok vezérkati főnöki vagy szárazfőldi haderőnemi parancsnoki pozícióra. és nem lepődök meg azon hogy nem leszek az. az hogy valaki meglepődik azon hogy más nem lessz az. az miért az én hibám ????

Mert nem tudjátok elfogadni a valóságot azért miért én vagyok a rossz?

nyitott az út előtte. Belehúz és megvan rá az esélye. jelenleg zártak a kapuk ez irányba neki.

ez van ez a valóság. Képeznie kellene magát ez irányba ha ez irányú tervei vannak.

EZ A VALÓSÁG hiába estek nekem.

Ha meg nincsenek ilyen tervei akkor meg tárgytalan...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 460
34 418
113
legyen azért valaki szárazföldi haderpemi parancsnok mert jófej? vagy mert sok nyelvet beszél? Megvannak a képességei számtalan irányba hatalmas a tudása inteligens.
nem írtam hogy nem lenne sohasem.
De ez nem az az irány amire egy szárazfőldi haderőnemi parancsnoknak elengedhetetlen. Ehhez a pozícióhoz más irányú képzettség kell.
Ez van. Ezen miért vagytok meglepődve...
Képezheti még mindig magát mmás irányba (elég okos megtudná tenni) adott a lehetőség neki a mai napig...)
de az nem az ejtőernyőzés meg a nyelvtanulás (az jó katona diplomáciai vonalon vagy egyetemi oktatónak) de nem szárazfőldi haderőnemi parancsnoknak ahhoz ennél több kell.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 420
14 501
113
miért bírálat az hogy valaki nem lessz a szárazfőldi haderőnem parancsnoka vagy vezérkari főnök ezzel akkor az ország 99.999990% bírálom?

De az emberi oldalát nézed én meg a szakmait írom. (ami a nyilvános is.)
A szakmait leírta dudi.

Èn hozzátettem az emberit.

Gondolom az fösleges hogy szakmailag is magasan a többi zászlóaljparancsnokom fölött volt.
De akkor ezt is hozzáteszem.


Nem azt írtad, hanem hogy nem alkalmas rá.
Az kèt különböző dolog.

Ezt többször leírtad.

Èn meg erre írtam, hogy te meg nem vagy alkalmas arra, hogy megítèld.
Remèlem csak azèrt mert hiányosak az információid.

De mivel nagymellènnyel allítod, valószínű csak a szokásos szittyás magasröptű gondolkodásmód.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 460
34 418
113
A szakmait leírta dudi.

Èn hozzátettem az emberit.

Gondolom az fösleges hogy szakmailag is magasan a többi zászlóaljparancsnokom fölött volt.
De akkor ezt is hozzáteszem.


Nem azt írtad, hanem hogy nem alkalmas rá.
Az kèt különböző dolog.

Ezt többször leírtad.

Èn meg erre írtam, hogy te meg nem vagy alkalmas arra, hogy megítèld.
Remèlem csak azèrt mert hiányosak az információid.

De mivel nagymellènnyel allítod, valószínű csak a szokásos szittyás magasröptű gondolkodásmód.
Hozta a dudi igen nézd is meg és látod te is hogy ő maga sem ebbe az irányba indúlt meg.
Jelenleg nem alkalmasrá. igen. nincs meg hozzá a végzettsége. nem ebbe az irányba indúlt meg.
ő indult meg más irányba. nem én ezt ne nekem vesd a szememre.
jó zászlóaj pk vólt elhiszem -sok jó zászlóalj pk van ettől még nem lessz alkalmas valaki szárazföldi haderőnemi parancsnoknak vagy vezérkari főnöknek.
szerintem te is tudod hogy ez kevés.
minimum dandárt kelett vólna neki parancsnokolni nem nem elég a helyettesi. és még írhatnám hogy mik a kitételek. de szerintem ezt te is tudod és ez nincs meg neki. ez van. javíthat rajta persze. ha javít alkalmas lessz rá? igen. dejelen piilanatba nem alkalmas rá.
ez van. ez a valóság.nem kell mindenkiből szárazföldi haderőnemi parancsonkak lennie vagy vezérkari főnöknek. az nem leminősítés ha valaki nem lessz az. (ő most megnyerte egy időre a szemlélőség révén örüljön neki és vegye megtiszteltetésnek hogy betölthette.)

ha vissza akar kerülni vagy magasabbra tennie kell érte. EZ MEGLEPŐ???? ő sem úgy született hogy mindent tud...