[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Nos, ~10 éve vala a képláda egyik csatornáján sorozat a kanadai légierőről. Ottan az egyik kadétot, aki nem volt képes az előírásnak teljesen megfelelően bepakolni a szekrényébe, úgy 'szták ki, mint a cicát, amikor rájön a szükség. Amikor a riporter megkérdezte a kiképzőt, miért kellett ezt tenni (nüansznyi dolgokon csúszott el a pasas), azt a választ kapta, hogy "Mit fog tenni/mire lesz képes éles helyzetben az olyan ember, aki a ruháit sem tudja időre, szabályosan összehajtogatni?". Sztem itten vagyon az ebnek a sírhantja, ezért nincs igazad. Fegyelem, figyelem, összpontosítás alapból kell. Akkor van esély arra, hogy nehéz körülmények között is jól teljesítsen a kotona. (Meg: ha a laktanyában, steril körülmények között nem tud rendet tartani, akkor milyen lesz a körlete fagyban/sárban/árokban/sátorban stb.?
Nekem ebből valahogy az szüremlik le, hogy ez a kiváló ruházati boltos kvalitásokkal rendelkező kiképző kivágta a lehet amúgy legjobban terhelhető harcosát egy olyan elvárás miatt ami semmilyen szerepet nem játszik annak a tényleges feladatában háborús körülmények között, mert ott az emberek a két hete teleszart gatyájukban tolják ha életben akarnak maradni extrém esetben.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 198
113
Az alakiasság a katona élet alapja. Aki mást gondol az gondolja újra, mert borzasztóan rosszul gondolja.
Vagy te gondolod rosszul. :rolleyes:

Nem hinnèm hogy a finn katonák akik elèg rendesen leszopatták a ruszkikat annyira alakiasak voltak.

Vagy a világ sok különleges ereje ahol igazán leszarják az alakiasságot.

Amúgy nem gondolom hogy problèm az alakiasság.
Csak nem gondolnám hogy ez ad igazán sokat a katonának.
Nem baj ha van alaki kikèpzès alakiasság ha az nem a többi kèpzès rovására menne.
Nem lenne baj ha az mindenkire vonatkoznak egy laktanyában.

Az alakiasság a katona élet alapja

Alakiasság akkor volt fontos amikor a szoros alakzatatban harcoltak a katonák. Ma inkább hagyomány.
Legnagyobb haszna egy temetèsen van.o_O
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
az ilyen bahmuti helyzetekkel helytállással az a gond hogy ott muszály helytállni ha akar ha nem ha képzett ha nem.
ha nem harcol megöli az ellenség.
ha vissza akar vonulni parans nélkül a kistársai lövik le mert cserbenhagyja őket.
ha sikerül sutyiba meglépnie akkor mire eléri a 2. vonalat addig az ellenség lőheti le bármikor vagy sétálhat aknamezőre
ha sikerül elérni a 2. vonalat ott a 2. vonal emberei lőhetik le hogy elhagyta a pozícióját jobb esetben visszaviszik egy mégszarabb helyre.

ugyan az mint a lővészárok harcnál. kiviszik a delikvenseket az árokba azt jól otthagyják. ha az ellen fele megy az lelövi hogy támad vagy felderít ha fehér zászlóval megy a sajátjai lövik le ha vissza akar vonulni akkor az ellen is lövi (nemtudják hogy épp hírt visz vagy menekül) vagy a sajátjai lövik le (nemtudják hogy ellen e aki felderít vagy a saját aki menekül.) plusz mivel semmi infolya aknamezőre tévedhet és hasonlók.

akkor megy el onnan amikor mennek érte vagy csoportosan kivezetik
Tehát felesleges az alakizás a katonák munkanapján a laktanyában... :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 698
113
Tehát felesleges az alakizás a katonák munkanapján a laktanyában... :)
(én q vára nem vagyok alakias ebből mindig is gondom szokott lenni ) De az alaki az fontos alapkiképzésen mindenféleképp és utánna is. napi 1. találkozásra a tisztelgés pl alap...
vérkomcsi alaki kockára semmi szükség. persze nem árt ha van egy egy egységnél pár nagyon alakiasságot elváró figura.
de ma már nincsenek erre ráizgulva. szerintem a jelenlegi egy egészséges színt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 674
113
428629718_1135254974432097_4757645069554939119_n.jpg
392872768_1135255044432090_3992933773522990360_n.jpg


Hogy fogadta családod a pályaválasztásodat? - Hogy indult a katonai pályád? - Mikor jutottál el végül a mesterlövész felkészítésre és hogy kell egy ilyet elképzelni? - Hogyan lettél toborzó?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 020
113
Nekem ebből valahogy az szüremlik le, hogy ez a kiváló ruházati boltos kvalitásokkal rendelkező kiképző kivágta a lehet amúgy legjobban terhelhető harcosát egy olyan elvárás miatt ami semmilyen szerepet nem játszik annak a tényleges feladatában háborús körülmények között, mert ott az emberek a két hete teleszart gatyájukban tolják ha életben akarnak maradni extrém esetben.
Szerintem meg tévedsz. Nem véletlenül alakult ki ez a drill már évszázadok óta. Az USA tengerészgyalogosai sem viccből rohangálnak farönkkel csapatosan, meg hajtják őket a teljesítőképességük határáig (mint ahogy a légiósokat sem) - mindamellett, hogy előírásosan kell pakolniuk a cuccukat (ami megint nem véletlen). Mennyire terhelhető az olyan, aki még a gatyáját sem tudja rendesen összehajtogatni?
Hogyan fog elvezetni egy F-18-ast, ha a kiképzés alatt ezt a szintet sem tudja megugorni?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Szerintem meg tévedsz. Nem véletlenül alakult ki ez a drill már évszázadok óta. Az USA tengerészgyalogosai sem viccből rohangálnak farönkkel csapatosan, meg hajtják őket a teljesítőképességük határáig (mint ahogy a légiósokat sem) - mindamellett, hogy előírásosan kell pakolniuk a cuccukat (ami megint nem véletlen). Mennyire terhelhető az olyan, aki még a gatyáját sem tudja rendesen összehajtogatni?
Hogyan fog elvezetni egy F-18-ast, ha a kiképzés alatt ezt a szintet sem tudja megugorni?
Mondjuk úgy, hogy telefossa a ruhahajtogatás csodalatos művészetét, de imád F-18-ast vezetni. A farönk csoportosan, az egy izomfeszítő csapatmunka. Kuttya köze nincs a ruhaboltos elmék elvárásaihoz, az összekovácsoló munka.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Szerintem meg tévedsz. Nem véletlenül alakult ki ez a drill már évszázadok óta. Az USA tengerészgyalogosai sem viccből rohangálnak farönkkel csapatosan, meg hajtják őket a teljesítőképességük határáig (mint ahogy a légiósokat sem) - mindamellett, hogy előírásosan kell pakolniuk a cuccukat (ami megint nem véletlen). Mennyire terhelhető az olyan, aki még a gatyáját sem tudja rendesen összehajtogatni?
Hogyan fog elvezetni egy F-18-ast, ha a kiképzés alatt ezt a szintet sem tudja megugorni?
Katona, hogy áll magán az az egyenruha?!

0084843-EASTERN-FRONT-1944-The-remains-of-a-German-soldier-crushed-by-a-tank-on-the-Eastern-Front-during-World-War-II-Photographed-early-1944.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 674
113
Március 5-ig várják a jelentkezéseket az egyéves önkéntes katonai szolgálatra

Ismét lehet jelentkezni az önkéntes katonai szolgálatra, amelynek teljesítésével a résztvevők akár 64 plusz pontot is szerezhetnek a jövő évi felsőoktatási felvételi eljárásban, miközben például a harckocsizóknál is kipróbálhatják magukat, és még pénzt is keresnek – hívta fel a figyelmet a Magyar Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság.

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Tisztelettel kérdezném: szerinted miért öltöznek be az emberek? Mi motiválja őket?
Nem tudom, de nem is gondolom, hogy jó bembert kérdezel. Én bent vagyok, aki jelentkezik pedig nincs, így inkább azokat kéne megkérdezni akik pár hónapja vonultak be, vagy most terveznek bevonulni. Az, hogy engem majd 15 éve mi motivált, az teljesen irrelevánssá vált.

Amit én látok az az, hogy vannak teljesen elkötelezett emberek akik valóban a haza szolgálatáért vonultak be. Van aki csak azért mert biztos állás (jellemzően aki 40 felett vonul be az ez a kategória). Vannak sokan (jellemzően fiatalok) aki a civil szférában semmirre sem való, de éhenhalni nem szeretnek így eljött katonának...
És van egy halom fiatal akiket nem értek. Eljönnek katonának, de mindent nyűgnek éreznek ami ehhez tartozik (engedelmesség, alapfokú fegyelem, kitartás, motiváció, a komfortzónán kívüli akármi, stb) és nagyon sok esetben az önképpel is baj van. Felszerel úgy, hogy ő SF katona lesz, de fizikailag egy nagy nulla (szó szetint), ha nem úgy szólsz hozzá már nem tetszik neki, ha valami nem sikerül azonnal feladja, ha tenni kell valamiért, netán beáldozni valamit (pl szabadidő) az elképzelhetetlen... nem is értem az ilyeneket.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
És van egy halom fiatal akiket nem értek. Eljönnek katonának, de mindent nyűgnek éreznek ami ehhez tartozik (engedelmesség, alapfokú fegyelem, kitartás, motiváció, a komfortzónán kívüli akármi, stb) és nagyon sok esetben az önképpel is baj van. Felszerel úgy, hogy ő SF katona lesz, de fizikailag egy nagy nulla (szó szetint), ha nem úgy szólsz hozzá már nem tetszik neki, ha valami nem sikerül azonnal feladja, ha tenni kell valamiért, netán beáldozni valamit (pl szabadidő) az elképzelhetetlen... nem is értem az ilyeneket.
Ezt hogy kell elképzelni? Szimplán nem csinálják meg, amit mondanak nekik, esetleg visszabeszélnek/hepciáskodnak?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 020
113
Mondjuk úgy, hogy telefossa a ruhahajtogatás csodalatos művészetét, de imád F-18-ast vezetni. A farönk csoportosan, az egy izomfeszítő csapatmunka. Kuttya köze nincs a ruhaboltos elmék elvárásaihoz, az összekovácsoló munka.
Látom, nem sikerült sem végigolvasni, sem értelmezni amit írtam. Nem szokatlan tőled.
Katona, hogy áll magán az az egyenruha?!

0084843-EASTERN-FRONT-1944-The-remains-of-a-German-soldier-crushed-by-a-tank-on-the-Eastern-Front-during-World-War-II-Photographed-early-1944.jpg
Nem tudom, ezt minek raktad be, amikor nem (alap)kiképzésen, hanem harci helyzetben készült. Szeretsz csúsztatni, az már biztos....
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Nem tudom, de nem is gondolom, hogy jó bembert kérdezel. Én bent vagyok, aki jelentkezik pedig nincs, így inkább azokat kéne megkérdezni akik pár hónapja vonultak be, vagy most terveznek bevonulni. Az, hogy engem majd 15 éve mi motivált, az teljesen irrelevánssá vált.

Amit én látok az az, hogy vannak teljesen elkötelezett emberek akik valóban a haza szolgálatáért vonultak be. Van aki csak azért mert biztos állás (jellemzően aki 40 felett vonul be az ez a kategória). Vannak sokan (jellemzően fiatalok) aki a civil szférában semmirre sem való, de éhenhalni nem szeretnek így eljött katonának...
És van egy halom fiatal akiket nem értek. Eljönnek katonának, de mindent nyűgnek éreznek ami ehhez tartozik (engedelmesség, alapfokú fegyelem, kitartás, motiváció, a komfortzónán kívüli akármi, stb) és nagyon sok esetben az önképpel is baj van. Felszerel úgy, hogy ő SF katona lesz, de fizikailag egy nagy nulla (szó szetint), ha nem úgy szólsz hozzá már nem tetszik neki, ha valami nem sikerül azonnal feladja, ha tenni kell valamiért, netán beáldozni valamit (pl szabadidő) az elképzelhetetlen... nem is értem az ilyeneket.
„Nem tudom, de nem is gondolom, hogy jó embert kérdezel.”
Én viszont pontosan azért kérdeztelek, mert tudom, hogy bent vagy.

„Amit én látok az az, hogy vannak teljesen elkötelezett emberek, akik valóban a haza szolgálatáért vonultak be.”
Szerintem jellemzően tisztek, altisztek (tisztelet a kivételnek!). Vannak beosztások, amiket csak erős motivációval lehet betölteni (SF, búvár, tűzszerész stb.).

„Vannak sokan (jellemzően fiatalok) aki a civil szférában semmire sem való, de éhen halni nem szeretnek így eljött katonának...”
És ugyan így állnak hozzá a benti munkához is..

„És van egy halom fiatal akiket nem értek. Eljönnek katonának, de mindent nyűgnek éreznek ami ehhez tartozik (engedelmesség, alapfokú fegyelem, kitartás, motiváció, a komfortzónán kívüli akármi, stb) és nagyon sok esetben az önképpel is baj van. Felszerel úgy, hogy ő SF katona lesz, de fizikailag egy nagy nulla (szó szetint), ha nem úgy szólsz hozzá már nem tetszik neki, ha valami nem sikerül azonnal feladja, ha tenni kell valamiért, netán beáldozni valamit (pl szabadidő) az elképzelhetetlen... nem is értem az ilyeneket.”
De csak kis része szerel le a próbaidő alatt, a rendszer meg nem dobja ki őket, mert kell a létszám.

A legénységi állomány nagy %-a megélhetési katona. Az egy dolog hogy mit mondanak az altisztnek, tisztnek a motivációról, a másik dolog hogy miről megy a dumcsi az öltözőben vagy az ebédlőben. A legénységi állomány jó része 40+, ők megcsinálják az alaki minimumot, de ha a rendszer túltolja, akkor még súlyosabb létszámhiány lehet. De egy alaki minimumra szükség van!
Szerintem
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Látom, nem sikerült sem végigolvasni, sem értelmezni amit írtam. Nem szokatlan tőled.
Nem tudom, ezt minek raktad be, amikor nem (alap)kiképzésen, hanem harci helyzetben készült. Szeretsz csúsztatni, az már biztos....
A melegítős hamászos gyerekek is a ruhahajtogatás rejtelmei közepette sajátították el a harckocsik ellen kézzel telepített fegyverek alkalmazásához a hidegvért ugye? :rolleyes:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Ezt hogy kell elképzelni? Szimplán nem csinálják meg, amit mondanak nekik, esetleg visszabeszélnek/hepciáskodnak?

Annak idején az ilyen magatartást tanúsító viselkedés, az egyetemi előfelvételisek jellemzője volt. Úgy hívta őket a néphadsereges szleng, hogy táposok. A kezelést ilyenkor meg szokták kapni, aztán gyorsan rendeződtek a dolgok. Ma ez elképzelhetetlen szerintem, hogy az altisztek, rajparancsnokok, az akkori kemény stílusban képezzék ki a katonákat.
Erre szoktam régebben írni, hogy a legrosszabb katona, az értelmiségi palánta, illetve a 8 általánost végzett.
Ma nem tudom hogy van, de azt a civil szférából is tanúsíthatom, hogy a fiatalok alig terhelhetők.
Fizikálisan gyengék, követelőznek, azonnal magas bért akarnak, a munkát soknak érzik, önfegyelmük szinte semmi. Viszont ha probléma van, gyorsan összetörnek.
Feltehetően ez társadalmi dolog is, nem csak honvédségi.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 020
113
A melegítős hamászos gyerekek is a ruhahajtogatás rejtelmei közepette sajátították el a harckocsik ellen kézzel telepített fegyverek alkalmazásához a hidegvért ugye? :rolleyes:
1. Ugye reguláris haderőről beszélünk. (Ja, te nem....)
2. Egész fegyelmezettek amikor alakiznak a Hamász videókon. Ugye?
3. Ragaszkodj a hülyeségedhez, ha már a hivatásos katona olvtársak is azt írják, hogy az alaki és a fegyelem a katonaság alapja.
4. Inkább foglalkozz a Leokkal, az az írásod jó.