[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 628
32 175
113
Ők az értelmi szerzők! o_O
Ők. De egyedül semmire sem mennének. Ráadásul azóta Brexit, BorisszaJónás meg migráncsfölde lett. 2015-óta egy megváltozott stratégiai környezetben hozták létre a programot. Nekem mára olybá tűnik, mintha a másik európai FCAS fejlesztéstől próbálnák elcsaklizni az erőforrásokat.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ők. De egyedül semmire sem mennének. Ráadásul azóta Brexit, BorisszaJónás meg migráncsfölde lett. 2015-óta egy megváltozott stratégiai környezetben hozták létre a programot. Nekem mára olybá tűnik, mintha a másik európai FCAS fejlesztéstől próbálnák elcsaklizni az erőforrásokat.
Milyen erőforrásokat?
A francia-német-spanyol FCAS -nak teljesen körülhatároltak a forrásai. Ez a 3 ország van csak benne, és ezek nem fognak hirtelen elkezdeni a Tempestbe fizetni. Ha esélyes is a megállapodás felrobbantása, akkor sem fogják visszakapni a németek a pénzüket.
Más meg nem nagyon fog kiszállni.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 628
32 175
113
Milyen erőforrásokat?
A francia-német-spanyol FCAS -nak teljesen körülhatároltak a forrásai. Ez a 3 ország van csak benne, és ezek nem fognak hirtelen elkezdeni a Tempestbe fizetni. Ha esélyes is a megállapodás felrobbantása, akkor sem fogják visszakapni a németek a pénzüket.
Más meg nem nagyon fog kiszállni.
Ok. Igazad van... :rolleyes: :oops:
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Ok. Igazad van... :rolleyes: :oops:
Akár Tempest akár FCAS egyik darabszáma sem lesz releváns és kurva drága lesz. Addigra ott az amcsi 6. gen ép, ott a F-35 BlockX az olcsó választás.. Én erősen svéd párti vagyok, de egyik se lesz versenyképes árban és tudásban. A japcsiknak majd ad valamit ismét az USA, ráadásul ott a Japán F-35 összszerelő üzem is, tehát a japán belépésből nem lesz több repülőgép szerintem. A svédek tök jók tervezésben és gyártásban is, de ez brit projekt, és az olaszokkal mindenük van, kivéve a jobb tervezőrendszer, tehát ŐK akarják uralni a projektet. Egyébéknt nekem is büdös a Tempest projekt, hogy az amcsik kapják még az ipari info-kt is, és végül ismét az Ő gépeiket fogják venni. A franciák sokkal nagyobb realitás, hogy lesz 5-6 FCAS, itt a német részvétel mennyisége a kérdés. Ja ne felejtsük a spanyol beszállást sem.
Nekünk indiferens egyébként. FCAS, vagy Tempest, persze lehet majd csavarokat gyártani az is nagy eredmény lenne. de fillérek (bár sok fillér). Ugyanakkor előbb látom Oligarcháék AERO részesedését a Tempestben, mint a magyarországét. ŐK meg nem itt fognak majd adózni...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 723
113
Akár Tempest akár FCAS egyik darabszáma sem lesz releváns és kurva drága lesz. Addigra ott az amcsi 6. gen ép, ott a F-35 BlockX az olcsó választás.. Én erősen svéd párti vagyok, de egyik se lesz versenyképes árban és tudásban. A japcsiknak majd ad valamit ismét az USA, ráadásul ott a Japán F-35 összszerelő üzem is, tehát a japán belépésből nem lesz több repülőgép szerintem. A svédek tök jók tervezésben és gyártásban is, de ez brit projekt, és az olaszokkal mindenük van, kivéve a jobb tervezőrendszer, tehát ŐK akarják uralni a projektet. Egyébéknt nekem is büdös a Tempest projekt, hogy az amcsik kapják még az ipari info-kt is, és végül ismét az Ő gépeiket fogják venni. A franciák sokkal nagyobb realitás, hogy lesz 5-6 FCAS, itt a német részvétel mennyisége a kérdés. Ja ne felejtsük a spanyol beszállást sem.
Nekünk indiferens egyébként. FCAS, vagy Tempest, persze lehet majd csavarokat gyártani az is nagy eredmény lenne. de fillérek (bár sok fillér). Ugyanakkor előbb látom Oligarcháék AERO részesedését a Tempestben, mint a magyarországét. ŐK meg nem itt fognak majd adózni...
Tekintve hogy egyes fórumozók mar brics orszagnak vizonalnak mineket a közeljövőben, ergo meg lehet su57 vagy j20 :D :D :D :confused:
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 157
113
Nekem szimpatikus a Taurus, meg egyetértek azzal, hogy előbb az ellenség légvédelmet kell kiiktatni, de van egy elég nagy probléma: a felderítés. Hiába van 5-600 Taurusom, ha nem tudom, hogy hol vannak a célpontok. És itt most megint felteszem a kérdést: mivel a románok benne vannak egy közös NATO global hawk programban, egy esetleges magyar-román konfliktusban lelőhetunk-e egy NATO tulajdonú global hawk-ot? Egyáltalán honnan tudhatjuk, hogy a földi konzolok mögött román személyzet, vagy más NATO operátorok ülnek?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
És itt most megint felteszem a kérdést: mivel a románok benne vannak egy közös NATO global hawk programban, egy esetleges magyar-román konfliktusban lelőhetunk-e egy NATO tulajdonú global hawk-ot?
Tovább futtatva pl. a a román bombázhatná-e a jelenlegi fixen telepitett NATO RAT-31DL 3D radarláncot (Békéscsaba, Bánkút, Medina), melyeket lényegében mi üzemeltetünk, gyakorlatilag mi szűrjük az első jeleiket?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 713
76 742
113
Erzem, hogy lesz valami a konteombol... benne van a levegoben, ott van az Eroben...
Google fordító: "Ma a a londoni brazil nagykövetségen fogadtuk a Gripen vadászrepülőgépet üzemeltető légierők parancsnokait, ahol a projekt jövőbeli intézkedéseiről döntöttünk."
  • Brazília: E/F üzemeltetést most kezdi, most rendeli meg a második csomagot, de a gyártással valamit variálnak
  • Svédország: E/F gyártás fut, új megrendelő nincs, C/D korszerűsítést akarnak
  • Magyarország: C/D korszerűsítést akar
  • Thaiföld: most kapták meg a Block2 frissítést, náluk vannak a legfiatalabb C/D gépek
  • Cseh Köztársaság: ők már nem akarnak semmit, főleg nem pénzt adni svéd-magyar upgradehez
  • Dél-Afrika: arra sincs pénzük hogy repüljenek a gépek
Mi lehetett a közös téma? Svédek-magyarok próbálták rábeszélni a thaiokat hogy a csehek helyett szálljanak be a C/D korszerűsítésbe vagy vegyenek még néhány C/D gépet?