M
molnibalage
Guest
Ez szinte elismerés!
Meg vagyok lepődve!
Ez volt a vicc , most a komoly: az előző hozzaszólás start/emelő rakétás kérdés, otthon vagy benne! Legyünk konstruktívak!
Becslés?
THX!
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ez szinte elismerés!
Meg vagyok lepődve!
Ez volt a vicc , most a komoly: az előző hozzaszólás start/emelő rakétás kérdés, otthon vagy benne! Legyünk konstruktívak!
Becslés?
THX!
Is, de sokkal fontosabb tényező az, hogy milyen magasságból indítod és loftolod egyszerre és aztán hogyan omlasztod össze az ellen zónját.http://vereszoltan.hu/geptortenet/extra300/
Szerintem Bessenyei is egy ilyennel repült.
Amúgy nem úgy van hogy az amraamnak plusz mozgási energiát jelent a repülő sebessége?
Meg hogy az út nagy része alatt az indító repülő korrigálja a mozgását a rakétának, a rakétába épített radar csak kis távolságon elég? És hogy a korrigáló jelnek egy szűk szögtartományon belülről kell érkeznie a rakétához ami miatt nem feltétlenül tud egy dronról indított rakétát a "vezérgép" irányítani?
Az itt felvázolt megoldás helyett nem jobb a Nasams? Szét van telepítve, nem kell hozzá semmi új ötlet, az ellenfelet meg meglepi hogy honnan jön, valamint a 2millió dolláros rakéta nem valami eszkábált drónon van hanem egy terepjáró autón?
A légiharc magasságában amúgy sem képes 12G-re a gép szóval tökmindegy. Sajnos sokan még mindig nem értik a strukturális limit és aerodinamikai limit közötti difit...Szerintem ez már nem így van: gyorsabb hordozó platform->nagyobb lő táv
magasan repülő platform->nagyobb lő táv
Miért jó hogy tud fordulgatni ha ő csak egy indító platform ami egyenesen repked?
Nem csak amiatt, de hasonlósági modellezés és annak következményeivel nem fárasztottam itt senkit, mert úgysem értenék meg...Ez a Reynold szám miatt van, mivel a levegő viszkozitása állandó.
Ilyenekkel ne fárasszad a közönség egy részét, sajnos akkor sem értették meg, amior a TVC-ről volt az eszmecsere...Az miért van, hogy fel sem merül senkinél sem, hogy a Griff - drón közötti kommunikáció bármilyen komolyabb konfliktusban ahol egy picit nagyobb zavarás van jelen abszolut nem garantált? Onnantól kezdve meg egy kalap szart sem ér az egész mert se az nem fog eljutni a drónhoz, hogy hova kell indítani, se az indítási parancs, se az MCG jel.
Arról nem beszélve, hogy egy kb. Predator méretű drón (ennél kisebb légiharc fegyverzettel kb. fizikailag képtelenség, és azon is csak 2 HellFire van talán..) akármilyen kompozitból összerakva, ha külső függesztésbe van rajta 2 AAM akkor az nagy valószínűséggel nem fog 0,1m^2 alá menni, de inkább afölött lesz. Ha az a koncepció, hogy ezek a Griffek előtt mászkálnak a nagymadár meg biztos távból és ezek a drónok nem képesek legalább nagyjából ugyanolyan repteljesítményre mint a Griff vagy a 16-os, akkor az ellen simán kiszúrja és levadássza őket. Mivel nem lesz bennük annyi kakaó ezért nem fognak tudni sem elmenekülni sem érdemben harcolni (repteljesítmény hiányában valszeg az optimális kezdő helyzetet sem tudják felvenni, a harc kezdete után aztán meg végképp nem képesek fölényt kialakítani, onnantól meg az AAM DLZje kuka a másik oldal meg röhög rajtad.
Mivel kimenekíteni őket nem tudod ezért gyakorlatilag az ellenség jelenléte támadásra késztetne, szal kvázi addig tud szivatni az ellen amig ellövöd az összes AAM-et a drónokról, és erre úgy tud kényszeríteni, hogy ő nem csinált semmit.
Arról bem beszéltünk, hogy a biztos távban lévő Griffnek szintén semmi nem garantálja, hogy onnan észlelni tudja azt, amit utána a drónnal le kell lőni. Sima beaming manővert végző gépnél vagy akár hátsó aspektusból irgalmatlanul romlik az észlelési táv, az meg simán megoldható, hogy datalinken az egyik gép megkeresi a drónokat, úgy hogy azok effektív nem jelentenek rá fenyegetést, a másik meg besunnyogva utolsó pillanatban kapcsolja rá a radart.
A startrakétától nem lesz 5-10 km-en magasan repteljesíményed.A startrakéta, ami indít és felvisz 1-2000 m magasra(ha lehet még feljebb) nincs benne az kb 1.500 kg-ban. Ezért fér bele az általatok lehetetlenek tartott 1.500-ba. Hosszú működési idejű, kettős üzemmódú szilárd hajtóanyagú startrakéta.
Látom kurvára nem sikerül megérteni,SZINTET UGRUNK!
TU-143
Mivel"Nagyjaink" sem találták meg a kiindulási alapot:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Tu–143
Ha ez a gép
1, megkapja a többlet üzemanyagot(a'la TU-243), akkor ugye dupla hatósugara lesz, 350 km,
2, nem alacsony magasságon használjuk-mint az eredetit: 10-3.000m- hanem a dupláján, ahol kevesebb üanyagot fogyaszt, ez kb min. 1.5-ös szorzó a 350km -hez, 500km körül járunk
3, startrakétával indulunk, emelkedünk, (megkérhetem A.O-t, hogy becsülje meg mennyi hatótávot "nyerünk"?, Csapatmunka, PLS/THX ). +xxx km, közelítünk az 1.000 km-hez a 45 éves hajtóművel. Van vajon fejlesztédi tartalék benne? Költői kérdés volt!
És lőn a csoda: "TALÁLTUNK" 1.500 KG-OS DRÓNT!
Az ex-felderítő drónból kidobjuk/leváltjuk a 45 éves rendszereket, a csehek/lengyelek gyártottak sokkal jobb hajtóműveket is azóta, asárkányt kicsit a nagyobb magasságra optimalizáljuk(pl: MIG-21 Made in China-szárnybetoldás a deltába, nagyságrendi javulás)
Nincs lehetetlen, csak... akarni kell(finomítottam a mondást)
Akik hittek a dologban, fogadást nyertek volna!
Kb. ennyit kellett volna csinálni, de páram még erre is képtelenek.Ez a startrakéta egy tervezési, üzemeltetési ökörség és gazdaságilag is az. Nem vagyok egy lexikon de soha nem láttam még olyan gépet amit direkt úgy terveztek, hogy alapból ilyennel kéne indulni. A prototípusok meg az ilyen űrhajó jellegű dolgok nem játszanak. Amire meg raktak start rakéták azt azért csinálták mert a tervezettnél rövidebb távról kell felszállni pl. anyahajó stb.
Érdemes megnézni kb. az X-47 mit tud. Több mint 6 tonna, a Griff utazási sebesség / magasság tartományát papíron tudja, meg fér bele kb. 2 tonna fegyverzet belső térben. Repteljesítményben viszont sanszosan odaveri bármelyik 4. generációs gép.
Aha... És, ha a román fenyegetésre akarunk reagálni, akkor miért nem a széttelepíthető és komoly EW képesség nélkül SEAD-elhetetlen NASAMS lenne...
Amit persze kihagytam hogy a V-1 is ekkora volt, ha a németek eladják a licencet gyárthatnánk azt, szerintem kb arra képes a mai magyar ipar.https://en.wikipedia.org/wiki/GAF_Jindivik
Ez volt 1500kg, de ez nem visz semmit sehova, a hajtóművének élettartama 10óra volt.
https://en.wikipedia.org/wiki/EADS_Barracuda
Ez visz 200kg hasznos terhet, jó buzi nagy.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dassault_nEUROn
Ez visz két Amraam-nyi terhet.
Szóval térjünk vissza a szokott témákra, ez műszakilag nem megy. (mármint hogy nincsen pénz buta bombára sem, nemhogy irányítottra, meg hogy lesz-e második (dísz)század a GripenA svéd maradékokból vagy inkább adjuk el a mostaniakat is és inkább tank kell a légtérvédelmet meg bizzuk ukrajnára)
Ez a startrakéta egy tervezési, üzemeltetési ökörség és gazdaságilag is az. Nem vagyok egy lexikon de soha nem láttam még olyan gépet amit direkt úgy terveztek, hogy alapból ilyennel kéne indulni. A prototípusok meg az ilyen űrhajó jellegű dolgok nem játszanak. Amire meg raktak start rakéták azt azért csinálták mert a tervezettnél rövidebb távról kell felszállni pl. anyahajó stb.
Érdemes megnézni kb. az X-47 mit tud. Több mint 6 tonna, a Griff utazási sebesség / magasság tartományát papíron tudja, meg fér bele kb. 2 tonna fegyverzet belső térben. Repteljesítményben viszont sanszosan odaveri bármelyik 4. generációs gép.
Ezt a gépet direkt úgy tervezték, hogy startrakétával indul.
A rendszernek ez az eleme kap egy további funkciót( -amikor erre szükség van-) : az utazó magassághoz minnél közelebb juttatni a drónt, kvázi "kétlépcsős rendszer", az első repülési feladat (utazómagasság elérése) alól mentesítjük a drónt, ezzel hatótávolságot, plussz üzemanyagot nyerünk. Így a Griffhez hasonló sebességű, hatótávolságú drónt kapunk, aminek a repülési jellemzői "relatíve" kis konstrukciós változtatások után lehetővé teszik, hogy a Grippennel együttműködve hajtson végre feladatokat, de akár más drón által végrehajtandó feladatot is végre tudhat hajtani a 2-3 felfüggesztési ponton hordozott eszközeivel.
AO-tól kérdezném, hogy hasonló kaliberű hajtóművet egyáltalán elméletben lehetséges lenne-e tervezni fizikailag, vagy alapból képtelenség? Szerintem rohadtul nem triviális.
Volt ilyen, a Pratt&Whitney PW1120. Az izraeli Lavi-ba került, az F100-as hajtómű kb 3/4-es klónja. Utánégetője is volt. Az izraeliek egy átalakított F-4E Phantomba is beépítették, ez volt az F-4 Kurnass 2000 techdemó, ami 1987-ben Le Bourget-ban repült is 1.04-es tolóerő/tömeg aránnyal. A PW1120-as lényegében az EJ200-al van majdnem minden téren egálban, csak kb egy generációval korábbi technológia. De ha már itt tartunk, az európai nEUROn gép hajtóműve is a Rafale M88-asa utánégető nélkül.*mindezt kisebb méretben. pl. ha nagyon akarnék lehetne az F-100ból csinálni egy olyan verziót, ami fajlagosan ugyanazt tudja, de mondjuk méretben az 1/4 vagy hasonló.
Minden gépnél általános jelleggű az, hogy a mérettel a hatásfok csökken, de hőerőgépekre határozattban igaz már csak a hőveszteség és hősugárzás miatt is.De, hogy a konkrét kérdésedre válaszoljak, 1/4-es zsugorításnál már nagyon nincsenek meg azok a hatásfokok se a kompresszorban, se a tüzelőtérben, se a turbinán, mint egy hozzá képest technológiailag azonos "egészes" verziónál.
Köszönöm a választ. Akkor ezek szerint már csak az erőforrás szemszögéből is képtelenség az egész, mert az a méret amit vízionált az minimum fele de inkább kisebb mint egy F100.
Mindenki hülye, csak te vagy helikopter...Nekem jónak tünik.