[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
Mivel a hajtomuveket egyenkent inditjak,az egy hajtomuves gep gyorsabban tud indulni,mint a kethajtomuves.....Ennyi.
Vidzont csereben kisebb a hatosugar,a fegyverterheles,a repteljesitmeny.Upsz....
Nem feltétlenül!Nem véletlen az F16 sikere mert 1 hajtóműves gépként tudja a nagyobb 2 hajtúműves gépek hatósugarát,fegyverterhelését,repteljesítményét 1-2 kivételtől eltekíntve.Nagyjából erre a szintre hozták fel mint "dizájnt" a gipent az E verzióval.Azon persze lehet vitatkozni hogy avionika,Ew,radar,fegyverzet stb egy F16V vagy gripen-e fejlettebb de mint dizájn semmivel se tud többet ellentétben az 5 gen F35-el(Stealth,belső fegyvertér stb).De akár ide lehet venni a kínai J20-at vagy akár a Su57-et vagy a Raptort.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 106
113
Leirtam fenn is, es a Gripen temaban ezerszer elmagyaraztam, miben teljesen uj a design, foleg a sw platform terén. Olvasd el es akkor ha lesz mire, majd reagalok. Az ilyen üres, konkrétan irrelevans klisekre nem tudok mit írni, sorry.
Most mar csak azt kene valahogy megmagyarazmi,sw mennyiben befolyasolja az uzemanyag kapacitast....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and alali77

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 106
113
Nem feltétlenül!Nem véletlen az F16 sikere mert 1 hajtóműves gépként tudja a nagyobb 2 hajtúműves gépek hatósugarát,fegyverterhelését,repteljesítményét 1-2 kivételtől eltekíntve.Nagyjából erre a szintre hozták fel mint "dizájnt" a gipent az E verzióval.Azon persze lehet vitatkozni hogy avionika,Ew,radar,fegyverzet stb egy F16V vagy gripen-e fejlettebb de mint dizájn semmivel se tud többet ellentétben az 5 gen F35-el(Stealth,belső fegyvertér stb).De akár ide lehet venni a kínai J20-at vagy akár a Su57-et vagy a Raptort.
Igazsag az,hogy a Gripen E sem eri el az F16 szintjet.Egyreszt,annak is erosodott a hajtomuve.Masreszt,a Gripen E erosebb hsjtomuteljesitmenyet joreszt megeszi a sulynovekedes,a legellenalas novekedese.A nagyobb uzemanyag kspacitassal ugyan ez a helyzet.
 
  • Vicces
Reactions: perceptron

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nem feltétlenül!Nem véletlen az F16 sikere mert 1 hajtóműves gépként tudja a nagyobb 2 hajtúműves gépek hatósugarát,fegyverterhelését,repteljesítményét 1-2 kivételtől eltekíntve.Nagyjából erre a szintre hozták fel mint "dizájnt" a gipent az E verzióval.Azon persze lehet vitatkozni hogy avionika,Ew,radar,fegyverzet stb egy F16V vagy gripen-e fejlettebb de mint dizájn semmivel se tud többet ellentétben az 5 gen F35-el(Stealth,belső fegyvertér stb).De akár ide lehet venni a kínai J20-at vagy akár a Su57-et vagy a Raptort.
dehogy tudja.
Az F-16 sokkal kisebb hatósugarú mint egy F-15 vagy Szu-27.
A Mig-29-nél jobb, de azért nem kell játszik a nagyok ligájában.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
dehogy tudja.
Az F-16 sokkal kisebb hatósugarú mint egy F-15 vagy Szu-27.
A Mig-29-nél jobb, de azért nem kell játszik a nagyok ligájában.
F15 pont nem kivéve F15E illeszkedő póttartállyal.Izrael F16A-al 1000 km-re levő Iraki Osiraki épülő atomerőművet bombázta le 1981-ben.Gépenként 3 póttartállyal 2db 1 tonnás bombával.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Latom, megint nem sikerült megerteni, mi volt a lenyeg, hadd segítsek: nem tudjuk, mi volt a finn teszt követelménye aznap, de a dolog megtortent.
Én értem, hogy csábító random videókkal trollkodni, de ezt a szintet-vonalat hagyjuk meg inkább a quoranak meg a redditnek.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
Leirtam fenn is, es a Gripen temaban ezerszer elmagyaraztam, miben teljesen uj a design, foleg a sw platform terén. Olvasd el es akkor ha lesz mire, majd reagalok. Az ilyen üres, konkrétan irrelevans klisekre nem tudok mit írni, sorry.
Semmivel se újjab design mint az F16V,Rafale F4,Eurofighter Tranche 5 csak ezekhez nem kellett a komplett sárkányt újra tervezni hogy meglegyen e szükséges harcászati terhelés,hatósugár.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and cirqle

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Latom, megint nem sikerült megerteni, mi volt a lenyeg, hadd segítsek: nem tudjuk, mi volt a finn teszt követelménye aznap, de a dolog megtortent.
Én értem, hogy csábító random videókkal trollkodni, de ezt a szintet-vonalat hagyjuk meg inkább a quoranak meg a redditnek.
Az tudod hogy ott az F-35 nyer? Még úgy is hogy ezek szerint hóban nem indul be...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
F15 pont nem kivéve F15E illeszkedő póttartállyal.Izrael F16A-al 1000 km-re levő Iraki Osiraki épülő atomerőművet bombázta le 1981-ben.Gépenként 3 póttartállyal 2db 1 tonnás bombával.
Az F15A is elért volna oda, csak kevesebb bombával. Az F-15 beépített zavarórendszerével szemben az F-16 csak kivül tudta volna hordozni azt, ezért a zavarás az F-15-re maradt. Az F-15 8 darab légiharc rakétával szükség esetén 1000 kilométer után tudott volna még manőverező légi harcot is vívni (az F-16 már nem), majd visszatérni a bázisra.
Illeszkedő póttartály a "C" változattól van.
https://militavia.blog.hu/2021/06/09/opera_hadmuvelet
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Meg pl.mitől fejlettebb mint pl a rafale F4 Sw rendszere mert ezen a téren a Francia gépek is ki vannak "hegyezve".
Semmivel se újjab design mint az F16V,Rafale F4,Eurofighter Tranche 5 csak ezekhez nem kellett a komplett sárkányt újra tervezni hogy meglegyen e szükséges harcászati terhelés,hatósugár.
Dehogynem, koze nincs a fentieknek semmihez, amit a gripen E elsokent bevezetett. Koze nincs a sarkanyhoz az egesznek, mondom, hogy nem is erted, mirol van szo.
Olvasd el a tema topicjat kezdesnek. Reszletesen leirtuk, sot, azt is megirtam, hogy pontosan ilyesmi innovaciok miatt hivta meg a Boeing a Saabot a Red Hawkba is.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Dehogynem, koze nincs a fentieknek semmihez, amit a gripen E elsokent bevezetett. Koze nincs a sarkanyhoz az egesznek, mondom, hogy nem is erted, mirol van szo.
Olvasd el a tema topicjat kezdesnek. Reszletesen leirtuk, sot, azt is megirtam, hogy pontosan ilyesmi innovaciok miatt hivta meg a Boeing a Saabot a Red Hawkba is.
Ami fel is vette a tempót, a tervezési hibák miatt jelentősen csúszik a program.
Jó gép a Gripen, nekünk ez legyen most már még 15 évig, mert ebbe ragadunk, legyen nekünk is E, de nem jobb mint a most gyártásban lévő nyugati gépek.
Ne istenítsük már a Saabot.

tudom, nem értelek :)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Ami fel is vette a tempót, a tervezési hibák miatt jelentősen csúszik a program.
Aminek megint semmi kozxe ahhoz, amirol szo van... ez ilyen nyugdijas tempo, ez az 'asszociacios jatek', amit most eloadtok? Ami eszetekbe jut valamirol, az gyorsan ideirjatok?
Jó gép a Gripen, nekünk ez legyen most már még 15 évig, mert ebbe ragadunk, legyen nekünk is E, de nem jobb mint a most gyártásban lévő nyugati gépek.
Ne istenítsük már a Saabot.

tudom, nem értelek :)
Az egeszet nem erted, csak trollkodsz. Kezdd el olvasni a Gripen temat, es ott kerdezz inkabb.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Aminek megint semmi kozxe ahhoz, amirol szo van... ez ilyen nyugdijas tempo, ez az 'asszociacios jatek', amit most eloadtok? Ami eszetekbe jut valamirol, az gyorsan ideirjatok?

Az egeszet nem erted, csak trollkodsz. Kezdd el olvasni a Gripen temat, es ott kerdezz inkabb.
Nem tudom mit nem értek.
Te promotáltad hogy a Saab tervezési eszközei mindennél jobbak, úgy modelleznek mint senki, a Boeing el volt ájulva. És ezért hívták meg a Red Hawk programba. Hát, pont úgy hibáznak mint mindenki, továbbra is kell a prototípus a sorozatgyártáshoz.
Te mondod mindenhol hogy a Gripen E mindennél jobb, elektronikája, hálózati hadviselésre való kialakítása, radarja mindent visz, az F-35 ehhez képest egy szar. Mármint te mondod, nem többen meg megbeszéltük, te mondod.
És aki neked (egy hobbi fórumon) ellent mond az buta, tudatlan, nem állná meg a helyét ott ahol te.
Nem értelek, te egy értelmes és művelt ember vagy, de a beszélgetésben az kell hogy legyen hogy mindenki egyetért veled. Mert te mindig mindent jobban tudsz, főként a rossz napjaidon. Ráadásul a másikat primitív módon a szakmája/végzettsége alapján minősíted, ami egy baromság.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem tudom mit nem értek.
Te promotáltad hogy a Saab tervezési eszközei mindennél jobbak, úgy modelleznek mint senki, a Boeing el volt ájulva. És ezért hívták meg a Red Hawk programba. Hát, pont úgy hibáznak mint mindenki, továbbra is kell a prototípus a sorozatgyártáshoz.
Csak a technikai részhez szólnék hozzá.
A Saab-nak semmi köze a T-7 jelenlegi problémájához. Az infók szerint a T7-nek 3 aerodinamikai problémája volt (instabilitás), amit mostanra a repülésvezérlés javításával ki is küszöböltek.
Jelenleg a fő gondjuk a katapultülés körüli félig virtuális probléma, ugyanis a Pentagon kikötötte, hogy a korábbinál kisebb és vékonyabb (értsd woke+) pilótajelöltek is beleülhessenek. A hírek szerint a Collins által gyártott katapultülések komoly sérüléseket okoznának a kisebb testű pilótáknak katapultálás során. Ezen megy az agyalás jelenleg.
Emiatt a "probléma" miatt áll egy majd 20Mrd-os Program. Közben pedig a jelenlegi kiképző gépekkel egymás után zuhannak le a pilóta növendékek.
Felsejlik nekem a német terhes katonaruha esete!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 106
113
Nem tudom mit nem értek.
Te promotáltad hogy a Saab tervezési eszközei mindennél jobbak, úgy modelleznek mint senki, a Boeing el volt ájulva. És ezért hívták meg a Red Hawk programba. Hát, pont úgy hibáznak mint mindenki, továbbra is kell a prototípus a sorozatgyártáshoz.
Te mondod mindenhol hogy a Gripen E mindennél jobb, elektronikája, hálózati hadviselésre való kialakítása, radarja mindent visz, az F-35 ehhez képest egy szar. Mármint te mondod, nem többen meg megbeszéltük, te mondod.
És aki neked (egy hobbi fórumon) ellent mond az buta, tudatlan, nem állná meg a helyét ott ahol te.
Nem értelek, te egy értelmes és művelt ember vagy, de a beszélgetésben az kell hogy legyen hogy mindenki egyetért veled. Mert te mindig mindent jobban tudsz, főként a rossz napjaidon. Ráadásul a másikat primitív módon a szakmája/végzettsége alapján minősíted, ami egy baromság.
Az iskola elvegzese senkit nem tesz intelligense,sem az emberi jellem hibákat nem teszi semmissé.
Azonkivul egyszeruen hulyesegeket ir.SAAB jó kis ceg,termekei se rosszak-de valojaban mondig is lemaradasban volt az USA repulogepiparaval szemben.Pl a Draken az F104 vetelytarsa,csakhogy mikor megjelent,az USAF mar túllépett az F104 en,meg az egesz kategorian .A Drakennel egyidoben megjeleno amcsi konnyuvadasz az F5 ,ami meg mar aerodinamikailag egy joval fejlettebb gep a sved kortarsanal .Viggen dettó.Megjelenesekor az amcsik a tinedzser szeriat hoztak ki,amik megintcsak fejlettebbek a sved gépnél.Es ez igaz az elektronikara es a rendszerintegraciora is.Gripen A nyugodtan lehet mondani,hogy bukas volt.Manapsag amit evtizednyi szolgalat utan kivonnak,az egy bukott gep.Gripen C lett a mar szolgalatra alkalmas valtozat,de megintcsak alapossan megkésve.Teljesitmenze kicsi,elektronikai rendszerei evtizedes kesesban vannak.A vele egykorú amcsi es francia gepeken mar AESA radar van,es komplex EW rendszer,ami nsgysagrenddel nagyobb teljesitmenyu a svednel.Persze,ha a 15 evvel korabbi F16 C,meg a még regebbi F16A gepekhez van hasonlitva,akkor lehet zaszlot loboktstni,hogy juj de fejlettebb....Csakhogy ekkor mara Rafale es az AESA radarral es sktiv zavarorendszerrel felszerelt F16/18 gépekkel egykorú ,nem a hh idejen gyartottakkal....
Gripen E ugyanigy le van maradva .A legfigyelemre meltobb resze,a forgathato antennas AESA radarja meg nem is sved,hanem olasz.....a Gripen E egyszeruen nem eri meg az árát.Egy folog,hogy olcsobb,mint a többi - de teljesitmeny,amit nyujtani tud,aranyaiban még annal is kisebb,mint amennyivel olcsobb.Hogy teherautos parhuzammal eljek,az IFA is olcsobb,mint a MAN,megse aksr MAN helyett senki IFAt.Mert a teljesitmenykulonbbseg meghaladja az arkulonbseget.
Gripen E ugyan ez.Nem érdemes megvenni.Ugy csak megint beleragadnank egy elegtelen teljesítményű gep uzemeltetesebe,ami alviszi a penzt.Amugy sincs penzunk,ne szorjuk megint el hulyesegre
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Nem tudom mit nem értek.
Hat, az nagy gaz... en inkabb azt nem, mi az amit ertesz, de en nem vagyok te, szoval ez ertheto. :p

Te promotáltad hogy a Saab tervezési eszközei mindennél jobbak, úgy modelleznek mint senki, a Boeing el volt ájulva. És ezért hívták meg a Red Hawk programba. Hát, pont úgy hibáznak mint mindenki, továbbra is kell a prototípus a sorozatgyártáshoz.
Amit @pöcshuszár mar leirt reszletesen, hogy a vilagon semmi koze sem a Saabhoz, sem a modellezeshez.

Sebaj, a szokasos smear-tactics technikat kovetve bedobtad, mert csak ez van, amikor nem tudsz erdemben valaszolni...

Te mondod mindenhol hogy a Gripen E mindennél jobb, elektronikája, hálózati hadviselésre való kialakítása,
Nem, azt mondtam, hogy az egesz platform designja mindenki elott jar. Ez igy van, csak itt sokan lustak elolvasni, mirol irtam, es orbakolnak egybol, mert nem is ertik a kijelentest. Te sem, mint kiderult.

Egyebkent mindezt sokszor kiveseztuik mar a Gripen temaban, ma csak @Negan szokasos elmebaja miatt robbant fel ez a tema - el is kezdett egybol gyalazkodni, mint mindig, amikor keptelen valamire valaszolni (lasd fenn, amikor vegre megertette, nincs is olyan 'harcertek' nevu nonszensz.)

radarja mindent visz,
Ilyet sosem irtam. Mar megint a bena strawman technika...

az F-35 ehhez képest egy szar. Mármint te mondod, nem többen meg megbeszéltük, te mondod.
De megbeszeltuk. Sot, el is magyaraztUK a temaja alatt. Tobben is. Tobbszor. Szerintem vagy tucatszor.

És aki neked (egy hobbi fórumon) ellent mond az buta, tudatlan, nem állná meg a helyét ott ahol te.
Hol is irtam ezt...? Mar megint a kamu es strawman valasz...

Klasszikus trolltempo, bena provokalas. Raadasul ugy, hogy tudjuk, nem is olvastal el semmit, csak idejottel trollkodni, miutan lattal valamit az aranykopeseknel.
Pont errol irta valamelyik mod, hogy ez a 'megyunk a masik utan' es trollkodunk, ez konkretan olyasmi, amiert kitiltas jar, annyira rombolo... ezt csinalod itt most mar masodik oldalon keresztul, csak te...

Nem értelek, te egy értelmes és művelt ember vagy, de a beszélgetésben az kell hogy legyen hogy mindenki egyetért veled. Mert te mindig mindent jobban tudsz, főként a rossz napjaidon. Ráadásul a másikat primitív módon a szakmája/végzettsége alapján minősíted, ami egy baromság.
...simulekonyabb stilusban adod elo.

Roviden: kifejezetten unalmas, ahogyan mindenfele muszaki loves nelkul hulyesegeket beszelnek sokan, de ugy, hogy el sem olvassak, amit sokszor leirtunk tobben is. Ez a bena, teljesen atlatszo karaktergyalazas meg nem engem minosit, hanem teged, csak szolok.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
Az F15A is elért volna oda, csak kevesebb bombával. Az F-15 beépített zavarórendszerével szemben az F-16 csak kivül tudta volna hordozni azt, ezért a zavarás az F-15-re maradt. Az F-15 8 darab légiharc rakétával szükség esetén 1000 kilométer után tudott volna még manőverező légi harcot is vívni (az F-16 már nem), majd visszatérni a bázisra.
Illeszkedő póttartály a "C" változattól van.
https://militavia.blog.hu/2021/06/09/opera_hadmuvelet
Nem jött le a lényeg hogy 1 hajtóműves kis méretű géppel hozta az F16 a nagyobb 2 hajtóműves gépek hatpsugarát,teherbírását,repteljesítményét.F16A alapvetően vadászbombázónak készült nem légifölény vadásznak mint az F15A ennek megfelelően légiharc fegyverzete korlátozott volt.Opera hadműveletben tökéletesen ki is egészítette egymást a 2 tipus.
 
  • Tetszik
Reactions: kw3v865 and cirqle