[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Ha megvennénk a kefirt, mondjuk 3 századba, honnan lenne hozzá alkatrész? Gyárt valaki hozzá orrfutókerékagy csapszeget( fogalmam sincs hogy van-e ilyen), gondolom a sarki boltból nem lehet. Az a baj hogy erre nem gondolsz, hogy a gépet karban kell tartani, a 40 éves sárkányhoz már valószínűleg senki sem gyárt/tart alkatrészeket, ezért is hülyeség a kefír!
IAI és a Dassault is.Még mindig repülnek Mirage és Kfir gépek.Egyébként az üzleti ajánlat szerint az IAI vállalja a 30 éves élettartamra az alkatrészutánpótlást.
De mivel a sárkány alaptechnológiája még az 50es évek végéről származik,nem nehéz utángyártani/gyártattni se.
A beépitett új technológia meg új.Pl az F414 hajtómű még sokáig gyártásban marad,várhatóan.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 766
2 327
113
IAI és a Dassault is.Még mindig repülnek Mirage és Kfir gépek.Egyébként az üzleti ajánlat szerint az IAI vállalja a 30 éves élettartamra az alkatrészutánpótlást.
De mivel a sárkány alaptechnológiája még az 50es évek végéről származik,nem nehéz utángyártani/gyártattni se.
A beépitett új technológia meg új.Pl az F414 hajtómű még sokáig gyártásban marad,várhatóan.
Ez nem opció szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 589
8 122
113
@acorn
Kam fiam,már megint a hülyeség dől belőled.
Egyébként nem,nem terveztem soha digitális hálózatot,és nem is tudnék.
Viszont az amareikai honi légvédelem már az 50es évek végén tudott......Az utolsó gépük,az F106 olyan szinten volt már ebbe beleszőve,hogy a gép irányitását teljes mértékben át tudta venni a földi irányitóközpont.
Akkora gyerekes dolgokat tudsz valaszolni, hogy nekem kinos... ennek megis mi a lof@sz koze van networked warfarehez? :D

A második ilyen hálózatot a szovjetek csinálták,és csak a 3.-at a svédek (egyébként ez a 3. hely igen tiszteletreméltó).
Bármennyire is értesz a számitástechnikához
"SZAMITASTECHNIKA"
:D :D :D

Ez megint tokeletesen elarulja, mennyire semmi kozod az egesz temahoz. :cool:
(FYI utoljara ilyen neven szerintem ugy alt. isk. otodikes-hatodikos korom korul hallottam emlegetni, amikor Z80-on tanultam a programozas alapjait.)



(ki tudja mennyire valójában....),a haditechnikához és a hadművészethez SEMMILYEN szinten nem értesz.
Mirol beszelsz megint? :cool:

Networked warfare resze a haditechnikanak - apropo, a hadmuveszet mi a banatos lof@sz is lenne egy ritka ostoba kepzavaron kivul? -, ehhez lovesed nincs, en meg legalabb nagyjabol ertem, sot, uj eljarasokat is ki tudnek dolgozni (mar ha lenne ilyesmire ajanlatom, hozzaferesem, dokumentaciom stb).


Érved sincs,csak a szokásos bunkó kötekedő gúnyolódásod-és sajnos terjeszted az ökörségeidet.
Impressziv erveles, mint mindig. :D

De ha mar okorseg: ezt az ektelen sok okorseget megint, jezusom.
Te teljesen es menthetetlenul fogalmatlan vagy ehhez az egeszhez, baszki. Meg azt sem erted, mit takar a networked warfare.
Elkepeszto, hogy itt orbakolod az okorsegeidet, szo szerint kinos olvasni ezt a sok tudatlan-iskolazatlan zoldseget, ahogy ketsegbeesetten probalod bemutatni, hogy erted mirol van szo, es minden probalkozasod elarulja, hogy semmi kozod hozza.:cool:


Nem,egy műhold nem válthatja ki a légtérellenörző gépeket.
Konkretan regen kivaltotta arra a celra, amirol szo volt: SAR, felszini megfigyeles, plane kommunikacio.
Raadasul, pont ellenkezoen azzal a marhasaggal, amit irtal, egy muhold evekig folyamatosan mukodik, nem orakig, mint egy gep, mert az utobbit tankolni kell, baszki.

Helyi meg kisenergias jelelfogasnal stb van szerepe a gepeknek is, de ez most uri huncutsag lenne a csorosaghoz es a muholdas kepesseg megteremtesehez kepest.

Egy harceszköz legfontosabb tulajdonsága a harcértéke.(és ráadásul,hogy még komplexebb legyen,ezt az adott helyszin és körülmények közötti harcértéket kell figyelembe venni).Az ár/harcérték arány jelzi,hogy hogyan sikerűlt elkölteni azt a kevés pénzt,ami van.
Jajajajajajajajaj, neeeeeeee, el ne kezdjuk megint az iskolazatlan, vezetes kozben avagy dobozos sorok felett kiokumlalt okossagaidnak a megtargyalasat, mert arra semmi energiaja, ideje, kedve nincs senkinek.

Menj, vegezz el valami atlagos business schoolt vagy kozgaz szakot valahol, aztan majd megtanulod az alapfogalmakat.
Majd utana beszelgetunk, amikor nem kozepiskolas szinvonalu okossagokat probalsz eloadni ilyen elkepesztoen faraszto (es kinosan) tudalekos stilusban.

Jelenleg,és kb középtávig az F35 messze a legjobb ár/harcérték arányú gép.
!!!A MAGIKUS HARCERTEK!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:!!!1111AAAAAA FONTOSSAG!!!!!
:D :D :D
Minden tekintetben messze jobb,mint a kis kedvenced,a Gripen E.Egy igen nagy baj van vele-nincs rá pénzünk.Hiába kerül duplájába egy Gripen E-nek,ha a harcértéke meg 8x akkora.És nyugodj bele,"network" tekintetében is messze felette áll a Gripennek.Egyszerűen nincsenek egy kategóriába se.
Lovesed nincs az egeszrol; hidd el, hogy tokeletesen feleslegesen koptatod a billentyuket, teljesen sulytalan a velemenyed ezen a teren.
Konkretan nem csak szamomra, de szerintem mar az egesz forumon nincs senki, aki komolyan venne az orbakolasaidat.

Mintha egy F5E-t akarnál hasonlitani egy F16I-hez....
Egyébként ha új gyártású 4G gépek közül kéne választani,a Rafale szerintem a legjobb vétel jelenleg.Csak hát nekünk minden is drága.....
Komolyan, csak vinnyogok itt, igy nem fogok tudni visszaaludni, es ha hangosan felrohogok, meg a vegen felebresztem a kisebbiket par szobaval odebb.. :D :D

Ha visszalapoznál,vagy figyeltél volna mikor irtam,leirtam,hogy szerintem nekünk 4 századnál kezdődne egy harcászatilag releváns légierő.
Hat aztan kit erdekel, mit irsz le. :D
FYI 3 szazad mar egy viszonylag optimalis ero a kornyekre, ha abban valoban ket szazad uj E van bitangul felfegyverezve, minden role esetre, mig a meglevokre szinten vesznek egy valag AA fegyvert.
De mindegy is, mert semmi kedvem veled errol vitazni, mert ertelmetlen az egesz.

Kéne nekünk 1 növelt század (18 gép) F35,és 3 század támogatónak.Valami,ami kellő teljesitményű,és elég olcsó,hogy meg is tudjuk venni.
Itt jött elő a kefir,mint olcsó és kellő teljesitményű támogatógép.
A miértet is többször megirtam,csakhát képtelen vagy felfogni-csak ezzel a hülye,és valóságban nem létező állitólagos svéd "network" fölénnyel-ami csak egy hülye üres duma.
:D :D :D
Figyelj, kisoreg, te egy 40+ eves szartalicskaval hazalsz itt, csak mert a zsidoid csinaltak, ergo te el vagy tole ajulva - szerinted ez hogy jon at mindenkinek? :D
Nem ertesz egy szot sem abbol, amirol vitazol velem ket-harom eve, es frusztraltan hoborogsz, szidalmazol, meg minden "ures duma" szamodra, mert nem erted. :p

Menj, irkalj megint 8-10 oldalt 40 evvel ezelotti bur fejlesztesekrol, meg a penzmosodas del-afrikai orosz zsido autonepper Mbombejerol es igy tovabb. Azokkal semmi bajom, ott nem is nagyon zavarlak a nepkabitasban, de itt ne terjeszd az ertelmetlen hulyeseket, pls.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 589
8 122
113
Ha megvennénk a kefirt, mondjuk 3 századba, honnan lenne hozzá alkatrész? Gyárt valaki hozzá orrfutókerékagy csapszeget( fogalmam sincs hogy van-e ilyen), gondolom a sarki boltból nem lehet. Az a baj hogy erre nem gondolsz, hogy a gépet karban kell tartani, a 40 éves sárkányhoz már valószínűleg senki sem gyárt/tart alkatrészeket, ezért is hülyeség a kefír!
Ez nem opció szerintem.
Ne etessetek...

Vagy vigyetek at a kefires tema ala, vagy akarhova. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Akkora gyerekes dolgokat tudsz valaszolni, hogy nekem kinos... ennek megis mi a lof@sz koze van networked warfarehez? :D


"SZAMITASTECHNIKA"
:D :D :D

Ez megint tokeletesen elarulja, mennyire semmi kozod az egesz temahoz. :cool:
(FYI utoljara ilyen neven szerintem ugy alt. isk. otodikes-hatodikos korom korul hallottam emlegetni, amikor Z80-on tanultam a programozas alapjait.)




Mirol beszelsz megint? :cool:

Networked warfare resze a haditechnikanak - apropo, a hadmuveszet mi a banatos lof@sz is lenne egy ritka ostoba kepzavaron kivul? -, ehhez lovesed nincs, en meg legalabb nagyjabol ertem, sot, uj eljarasokat is ki tudnek dolgozni (mar ha lenne ilyesmire ajanlatom, hozzaferesem, dokumentaciom stb).



Impressziv erveles, mint mindig. :D

De ha mar okorseg: ezt az ektelen sok okorseget megint, jezusom.
Te teljesen es menthetetlenul fogalmatlan vagy ehhez az egeszhez, baszki. Meg azt sem erted, mit takar a networked warfare.
Elkepeszto, hogy itt orbakolod az okorsegeidet, szo szerint kinos olvasni ezt a sok tudatlan-iskolazatlan zoldseget, ahogy ketsegbeesetten probalod bemutatni, hogy erted mirol van szo, es minden probalkozasod elarulja, hogy semmi kozod hozza.:cool:



Konkretan regen kivaltotta arra a celra, amirol szo volt: SAR, felszini megfigyeles, plane kommunikacio.
Raadasul, pont ellenkezoen azzal a marhasaggal, amit irtal, egy muhold evekig folyamatosan mukodik, nem orakig, mint egy gep, mert az utobbit tankolni kell, baszki.

Helyi meg kisenergias jelelfogasnal stb van szerepe a gepeknek is, de ez most uri huncutsag lenne a csorosaghoz es a muholdas kepesseg megteremtesehez kepest.


Jajajajajajajajaj, neeeeeeee, el ne kezdjuk megint az iskolazatlan, vezetes kozben avagy dobozos sorok felett kiokumlalt okossagaidnak a megtargyalasat, mert arra semmi energiaja, ideje, kedve nincs senkinek.

Menj, vegezz el valami atlagos business schoolt vagy kozgaz szakot valahol, aztan majd megtanulod az alapfogalmakat.
Majd utana beszelgetunk, amikor nem kozepiskolas szinvonalu okossagokat probalsz eloadni ilyen elkepesztoen faraszto (es kinosan) tudalekos stilusban.


!!!A MAGIKUS HARCERTEK!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:!!!1111AAAAAA FONTOSSAG!!!!!
:D :D :D

Lovesed nincs az egeszrol; hidd el, hogy tokeletesen feleslegesen koptatod a billentyuket, teljesen sulytalan a velemenyed ezen a teren.
Konkretan nem csak szamomra, de szerintem mar az egesz forumon nincs senki, aki komolyan venne az orbakolasaidat.


Komolyan, csak vinnyogok itt, igy nem fogok tudni visszaaludni, es ha hangosan felrohogok, meg a vegen felebresztem a kisebbiket par szobaval odebb.. :D :D


Hat aztan kit erdekel, mit irsz le. :D
FYI 3 szazad mar egy viszonylag optimalis ero a kornyekre, ha abban valoban ket szazad uj E van bitangul felfegyverezve, minden role esetre, mig a meglevokre szinten vesznek egy valag AA fegyvert.
De mindegy is, mert semmi kedvem veled errol vitazni, mert ertelmetlen az egesz.


:D :D :D
Figyelj, kisoreg, te egy 40+ eves szartalicskaval hazalsz itt, csak mert a zsidoid csinaltak, ergo te el vagy tole ajulva - szerinted ez hogy jon at mindenkinek? :D
Nem ertesz egy szot sem abbol, amirol vitazol velem ket-harom eve, es frusztraltan hoborogsz, szidalmazol, meg minden "ures duma" szamodra, mert nem erted. :p

Menj, irkalj megint 8-10 oldalt 40 evvel ezelotti bur fejlesztesekrol, meg a penzmosodas del-afrikai orosz zsido autonepper Mbombejerol es igy tovabb. Azokkal semmi bajom, ott nem is nagyon zavarlak a nepkabitasban, de itt ne terjeszd az ertelmetlen hulyeseket, pls.
No,ez megint csak a beképzeltségedet és a hozzá nem értésedet mutatta.....De semmi más tartalma nem volt,csak hülyeség.
A hálózatos hadviselést (hogy irjuk magyarul),azt az amerikaiak fejlesztették ki.Első megjelenése a honi légvédelmi rendszerük hálózatos irányitási rendszere volt.Utána a szovjetek épitették ki a hálozatos légvédelmi rendszerüket.Spec én konkrétan kezeltem olyan 60as évekbeli digitális rendszert,ami képes volt a teljes Dunántul honi légvédelmének(vadászok,rakéták,tüzérség),és még a csapatlégvédelmi rendszereknek integrált irányitására (az mondjuk tény,hogy két félpótra volt ráépitve a korabeli ruszki digitális kompjuter),automatikusan és hálózatosan.Mig31 vadászgépek is képesek voltak már önállóan "helyi hálózatban" együtmökdni.Stb.Maga az internet is az eredetileg az amcsi honi légvédelemnek kidolgozott hálozatos harcvezetési rendszerből lett.......
Dobálozól angol szavakkal-közben azok haditechnikai vonatkozásárol fingod sincs.
Légtérellenőrző gépet,mert a P600 az,nem váltasz ki egy SAR műholdal-de még a földi/repülőeszközre telepitett SAR radart sem nagyon-vagy esetünkben inkább sehogy se.Kiegésziteni tudja a műhold,a maga korlátaival.
Jelenleg valószinűleg az F35ön van a legjobb "networked warfare" rendszer.
Gripen E rendszere az eredetileg az F16I számára kifejlesztett,és a kolumbiai Kfir C10P-n is alkalmazott zsidó rendszeren alapszik,annak egy változata.Elektronikai harc rendszereinek majd fele zsidó beszállitás,lokátora olasz,és a maradékban is részben amerikai technika (sőt,a SAAB SA révén még dél afrikai fejlesztés is van benne,csekély mértékben).
Szó sincs semmiféle svéd csodatechnikárol.(attol függetlenül a svéd technika nagyon is jó,csak nem az a világverő,amit beképzelsz rá)
És műholdat sem tudsz upgradelni,csak sw-t frissiteni-addig,amig a beépitett hardwer azt lehetővé teszi.....De jobb procit,vagy radar jelfogót nem tudsz rá tenni,mert ahoz hozzá kéne férni-ami meg nem megy.És a műhold solártáblái igencsak kevés energiát szolgáltatnak egy repülőgép gázturbinájához képest.(japán B767 AWACS gépekről konkrétan leirták,hogy működés közben a turbinák teljesitményének felét a gép harcelektronikai rendszereinek,legfőképpen a radar energiaigényének kiszolgálására forditják-mondj már egy műholdat,aminek napelemeinek ilyen teljesitménye van.....nincs,nagyságrenddel kevesebb energiát adnak,és ez behatárolja a rajtuk lévő radar teljesitményét is).Amcsik nem is hivják az sw frissitést upgradenek,csak simán sw frissitésnek.
Dehát ezt se tudod megérteni,csak lököd a süket bunkó dumádat.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and bel

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 151
113
IAI és a Dassault is.Még mindig repülnek Mirage és Kfir gépek.Egyébként az üzleti ajánlat szerint az IAI vállalja a 30 éves élettartamra az alkatrészutánpótlást.
De mivel a sárkány alaptechnológiája még az 50es évek végéről származik,nem nehéz utángyártani/gyártattni se.
A beépitett új technológia meg új.Pl az F414 hajtómű még sokáig gyártásban marad,várhatóan.
Szerintem engedd el ezt a Kfir dolgot. Már Dél-Amerikában is elengedik lassan.;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Szerintem engedd el ezt a Kfir dolgot. Már Dél-Amerikában is elengedik lassan.;)
Logikus a letárolt Gripen C sárkényokra való lecsapás lenne,modernizált formában.
Nincs belőlük annyi,mint letárolt Kfir sárkánybol (Kfirt 93ig gyártották,miközben ekkor már ki volt vonva az aktiv állománybol,az utosó sorozatok egyenesen mentek a gyárbol tartalékba,lekonzerválásra),de úgy sincs pénzünk komolyabb mennyiségre.
Viszont a politika,meg a világ történései lehet,hogy elúsztatják ezt a lehetőséget,és azok a számunkra logikus döntést jelentő sárkányok Ukrajnában kötnek ki......
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
F-35 Lightning II Program Status and Fast Facts - December , 2023

GBV24CRX0AEF-wr
Vagyis 1 hónap alatt átlagolva kb 19 órát repült egy gép.....200+ óra évente.
Mennyit is repültek a magyar Gripenek?
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 766
2 327
113
Vagyis 1 hónap alatt átlagolva kb 19 órát repült egy gép.....200+ óra évente.
Mennyit is repültek a magyar Gripenek?
Ez azért rossz példa , mert a magyar F-35 egy hajózóra jutó ideje lehet hogy a 100 órát nem érné el , ha lenne ilyen gépünk..... az éves honvédelmi büdzsét apasztaná rendesen!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Ez azért rossz példa , mert a magyar F-35 egy hajózóra jutó ideje lehet hogy a 100 órát nem érné el , ha lenne ilyen gépünk..... az éves honvédelmi büdzsét apasztaná rendesen!
Ez inkább csak Kam hülyeségeire volt válasz.
Igen,sajnos az van,hogy nekünk a különben legjobban a pénzét megérő gépre-egyszerűen nincs pénzünk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ez azért rossz példa , mert a magyar F-35 egy hajózóra jutó ideje lehet hogy a 100 órát nem érné el , ha lenne ilyen gépünk..... az éves honvédelmi büdzsét apasztaná rendesen!
Tekintve, hogy a Pentagon a gépekre 2019-ben ilyen tervezett számokat szeretett volna évente.
F-35A 250óra
F-35B 300óra
F-35C 315óra

A Gripenekre 10 évre a 14 gépre összesen 32.800órát kötöttünk 2016-ban. Állítólag mostanában ezt a számot célozzák is a repülésekkel.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 766
2 327
113
Ez inkább csak Kam hülyeségeire volt válasz.
Igen,sajnos az van,hogy nekünk a különben legjobban a pénzét megérő gépre-egyszerűen nincs pénzünk.
Akkor is rossz példa.Nem biztos de benne lehetne pár baleset.Volt dőszak anno amikor költségtakarékossági szempontok miatt anno az éves rep. ídőt lecsökkentették.Had ne írjam a következményeket!Egy helyből felszálló géppel biztos elég lenne csak 100 óra....... évente , aha!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Akkor is rossz példa.Nem biztos de benne lehetne pár baleset.Volt dőszak anno amikor költségtakarékossági szempontok miatt anno az éves rep. ídőt lecsökkentették.Had ne írjam a következményeket!Egy helyből felszálló géppel biztos elég lenne csak 100 óra....... évente , aha!
De az a lényeg,hogy de,tudják az F35 vásárlók reptetni a gépeiket,többet mint mi a sokkal olcsóbban üzemeltethető Gripent.
Folytatás meg ismét csak az,hogy sajnos nekünk nincs pénzünk az árát legjobban megérő gépre......Nekünk csak kirakat légirőre van pénzünk-meg szerintem szándék is csak arra van.
Ki legyen pipálva a NATO vállalás,és jol mutasson a propivideón.......
 
  • Szomorú
Reactions: bel

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 766
2 327
113
Amit feszegetsz , nos van benne igazságod , de én úgy gondolom hogy szándék / akarat lenne viszont , akarat / pénz , nincsen/ kevés van!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Akkor is rossz példa.Nem biztos de benne lehetne pár baleset.Volt dőszak anno amikor költségtakarékossági szempontok miatt anno az éves rep. ídőt lecsökkentették.Had ne írjam a következményeket!Egy helyből felszálló géppel biztos elég lenne csak 100 óra....... évente , aha!
Végezz már el egy másik osztást is! Ezalatt az 1 hónap alatt mennyi repidő jutott egy pilótára? :rolleyes:
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 766
2 327
113
Végezz már el egy másik osztást is! Ezalatt az 1 hónap alatt mennyi repidő jutott egy pilótára? :rolleyes:
Azt hogy pl. a kecskeméti gripen pilótáknak mennyi az éves rep ídő kiszabat , itt senki sem tudja , hacsak nem benfentes!A másik hogy egy hajózó a reá engedélyezett rep. ídőt mennyire repüli ki , az soktényezős.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Azt hogy pl. a kecskeméti gripen pilótáknak mennyi az éves rep ídő kiszabat , itt senki sem tudja , hacsak nem benfentes!A másik hogy egy hajózó a reá engedélyezett rep. ídőt mennyire repüli ki , az soktényezős.
Csakhogy ez egy nagy elemes statisztika. Lényegtelen, hogy 1-1 pilóta éppen nemátalakító műtét miatt nem tudott repülni.
Azt se felejtsük el, hogy 980 rendszerben lévő gép majdnem 70%-az amerikai haderő üzemelteti. Mindig is ők a legtöbbet reptető üzemeltetők.
Azaz az ő számaik erősen felfelé húzzák a teljes állomány számait.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 766
2 327
113
Számolj 14 géppel , f-35-s , legyen ideális 1,5- szeres feltöltès , legyen 1 repült óra 35000 $ , csak a könnyebbség miatt az éves 1 főre jutó rep ídő legyen 130 óra , akkor egy hajózó minimálisan : 4550 000 $ repül el egy év alatt , 21 hajózó ~96 000000 $! Én ezzel kapcsolatban írtam, hozzáteszem , az összeg nyílván több dologból áll össze.