[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 770
2 335
113
Bár nincs benne semmi új, de egy összefoglaló a jövő évben érkező technikáról, várható bejelentésekről:


Annyi pontosítás, hogy a 40 Gidrán ugye már megérkezett (@krisss) Kaposvárra, de az alakulat(ok)hoz, főleg a tüzérekhez Tatára majd jövőre kerülnek, a szükséges műszerek, fegyverzet bépítése után.
És ugye a Gripenek sorsa sem kérdés, tekintettel a fejlesztésükre, új fegyverzetre, gépek számának fejlesztésére (+4db. 2024-ben).
Valószínűleg én szenvedek amnéziában , de a +4 db gripen még nem került megerősítésre , amikor rákérdeztek kitérő választ adtak!Nyílván lesz , de akár be is lehetett volna jelenteni , ha már azon a tablón rajta volt!Vmiért mégsem tették!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 636
113
Valószínűleg én szenvedek amnéziában , de a +4 db gripen még nem került megerősítésre , amikor rákérdeztek kitérő választ adtak!Nyílván lesz , de akár be is lehetett volna jelenteni , ha már azon a tablón rajta volt!Vmiért mégsem tették!
@kelepisti valami olyasmi írt pár hete, hogy "már gyártják őket"...nem tudom honnan volt ez az infó. Talán repülős-újságírós "pletyka"...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 636
113
Pistit komolyan kell venni szerintem. Ha azt írta , akkor biztos nem légből kapott.Csak ha már lesz akkor jó lenne nem upgradelt , hanem modernizált.
Remélem a levegő-föld fegyverzetet is megtolják. Ha nem akarnak amcsi fegyvert venni, akkor lézerbombából is van "preferált" izraeli, lényegében Paveway klónok.

Lézeres rávezető készletekből légi bombákhoz kétféle is van:
Magát bombát gyárt az ELBIT is, szóval USA-tól megvenni:
MRP 500, 1000 és 2000 az amerikai Mk82, 83 és 84 "klónjai".

Ezek mellé elég Spice bombákból bevásárolni aztán meg is vagyunk!

Ha fogunk egyszer EXTRA rakétákat gyártani a PULS-hoz, akkor talán a Rampage is szóba jöhet...

Szóval a Gripen teljes fegyverzete megvásárolható "Amerika mentesen" - ha ez a politikai óhaj.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 770
2 335
113
Remélem a levegő-föld fegyverzetet is megtolják. Ha nem akarnak amcsi fegyvert venni, akkor lézerbombából is van "preferált" izraeli, lényegében Paveway klónok.

Lézeres rávezető készletek légi bombákhoz kétféle is van:
Magát bombát gyárt az ELBIT is, szóval USA-tól megvenni:
MRP 500, 1000 és 2000 az amerikai Mk82, 83 és 84 "klónjai".

Ezek mellé elég Spice bombákból bevásárolni aztán meg is vagyunk!

Ha fogunk egyszer EXTRA rakétákat gyártani a PULS-hoz, akkor talán a Rampage is szóba jöhet...

Szóval a Gripen teljes fegyverzete megvásárolható "Amerika mentesen" - ha ez a politikai óhaj.
Igen , az várható és eddig is látszott hogy az USA függőséget minimális szinten akarják tartani!
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 770
2 335
113
Beni beiktatása nemsokára megtörténik , én utána várok egyszercsak , ha nem is dömppinget, de pár bejelentést az biztos. Mondjuk a mi miniszterelnökünk megy Izraelbe!Valszeg első útja az USA-ba lesz , Beniinek!Mindig oda mennek elsőnek.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 636
113
Valszeg első útja az USA-ba lesz , Beniinek!Mindig oda mennek elsőnek.
Irán eléggé bögyében van Benjinek, meg az amcsiknak is. Előbbinak az iráni atom-program nem tetszik, utóbbinak drón szállítások
Joe bácsi nem bánná ha Izrael elvégezné a piszkos munkát: ha már oda vágnak az iráni atomlétesítményeknek, akkor pár bomba hulljon már a dróngyárakra is...
Szóval lesz mit megbeszélni.

Orban-Bibi találkozó is elég esélyes lehet 2023-ban...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 939
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 636
113
Na ebből kellene egy 250kg-s mini verzió (vagy 600kg-s függesztési pont) az NG-re :D
:rolleyes:
A harci L-39NG felfüggesztőit lehet hogy megerősítik - majd kiderül. Nem véletlen van több év az első 8 és az utolsó négy gép leszállítása között: szerintem ott lesz valamilyen komolyabb fejlesztés a gépeken.

Amúgy Spice-250 siklóbombából ötöt is vihetne az NG. Spice-250ER-nek még kis hajtóműve is van szóval kis indítási sebességnél is elrepül 150 km-ert! Az NG "bomb-trucknak" jó lesz - ennyivel is tehermentesíti a Gripeneket. Felküldik a cél adatokat, ő meg biztonságos távolságból útnak indítja a kis mini CM-eket... ;)
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 770
2 335
113
A harci L-39NG felfüggesztőit lehet hogy megerősítik - majd kiderül. Nem véletlen van több év az első 8 és az utolsó négy gép leszállítása között: szerintem ott lesz valamilyen komolyabb fejlesztés a gépeken.

Amúgy Spice-250 siklóbombából ötöt is vihetne az NG. Spice-250ER-nek még kis hajtóműve is van szóval kis indítási sebességnél is elrepül 150 km-ert! Az NG "bomb-trucknak" jó lesz - ennyivel is tehermentesíti a Gripeneket. Felküldik a cél adatokat, ő meg biztonságos távolságból útnak indítja a kis mini CM-eket... ;)
Nyìlván a pro ès kontra megvan , èn azon a véleményen vok , hogy se felderítő , se harci változat ebből a gépből nem kell!Pénz kidobás!Az a 1X darab 0 km-es , gripen , az már inkább!Nem upgradelve , hanem modernizálva!Tiszta szívből kívánom hogy tartsunk ott , a Tempest majdan megengedhető legyen számunkra , de valszeg nem lesz az! Kell még egy szd. minimum.A pénzügyi határok elég komolyak , - ig terjednek ha vmi bármennyire is szeretnénk de nem elérhető akkor hagyni kell, el kell engedni.Nekünk még a koreai gép lehet talán alternatíva. Attól nem tartok hogy a románok rendszeresítik , itt a fórumon 1000×- er kitárgyaltuk a cseh projectet.Jól állnak , de megérzik , nem kicsit , a románok küzdenek a 16- sokal , a 35-el vért hánynának!Én a "C" és "D" modernizációjának örülnék , sok-sok fegyverintegrációval együtt ( izraeli vonal).
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Nyìlván a pro ès kontra megvan , èn azon a véleményen vok , hogy se felderítő , se harci változat ebből a gépből nem kell!Pénz kidobás!Az a 1X darab 0 km-es , gripen , az már inkább!Nem upgradelve , hanem modernizálva!Tiszta szívből kívánom hogy tartsunk ott , a Tempest majdan megengedhető legyen számunkra , de valszeg nem lesz az! Kell még egy szd. minimum.A pénzügyi határok elég komolyak , - ig terjednek ha vmi bármennyire is szeretnénk de nem elérhető akkor hagyni kell, el kell engedni.Nekünk még a koreai gép lehet talán alternatíva. Attól nem tartok hogy a románok rendszeresítik , itt a fórumon 1000×- er kitárgyaltuk a cseh projectet.Jól állnak , de megérzik , nem kicsit , a románok küzdenek a 16- sokal , a 35-el vért hánynának!Én a "C" és "D" modernizációjának örülnék , sok-sok fegyverintegrációval együtt ( izraeli vonal).
Én most megjósolom neked, hogy ha tetszik, ha nem kb. 24 db gép lesz ettől a cégtől valamilyen valiációban. Ezzel együtt kell mál élni.
Egyébként BUÉK!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 636
113
Nyìlván a pro ès kontra megvan , èn azon a véleményen vok , hogy se felderítő , se harci változat ebből a gépből nem kell!Pénz kidobás!Az a 1X darab 0 km-es , gripen , az már inkább!Nem upgradelve , hanem modernizálva!Tiszta szívből kívánom hogy tartsunk ott , a Tempest majdan megengedhető legyen számunkra , de valszeg nem lesz az! Kell még egy szd. minimum.A pénzügyi határok elég komolyak , - ig terjednek ha vmi bármennyire is szeretnénk de nem elérhető akkor hagyni kell, el kell engedni.Nekünk még a koreai gép lehet talán alternatíva. Attól nem tartok hogy a románok rendszeresítik , itt a fórumon 1000×- er kitárgyaltuk a cseh projectet.Jól állnak , de megérzik , nem kicsit , a románok küzdenek a 16- sokal , a 35-el vért hánynának!Én a "C" és "D" modernizációjának örülnék , sok-sok fegyverintegrációval együtt ( izraeli vonal).
Nyilván maxra modernizált Gripenekből kellene vagy 20-24 darab.

Én csak annyit mondtam, hogy ha már muszáj ezeket cseh csodákat rendszeresíteni, akkor nézzük meg mire lehet használni. Arra meg az L-39NG is alkalmas, hogy nagy hatótávolságú siklóbombákat felvigyen és biztonságos távolságról útjára engedje őket. Ezzel sem kell foglalkoznia a Gripeneknek, kapacitás szabadul fel. Elméletileg Spice-250-ből 5 darabot vihet, SDB-ből, Delilah CM-ből szintén, de ha lenne majd rendszeresítve a 300 km-es hatótávolságú Ice Breaker robotrepülőgép, abból is lebír kettőt...

Szerintem a mostani +4 Gripent még négy követheti pár évvel később. Mivel nincs elég pilóta illetve infrastruktúra, így nem is lenne sok értelme +8-12 gépet egyszerre berendelni: csak állnának a hangárban.
2021-es adat szerint 20 kiképzett Gripen pilótánk van, idén végeznek még asszem ketten Kanadában, leszerelő meg nem tudjuk mennyi van...
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
Nyilván maxra modernizált Gripenekből kellene vagy 20-24 darab.

Én csak annyit mondtam, hogy ha már muszáj ezeket cseh csodákat rendszeresíteni, akkor nézzük meg mire lehet használni. Arra meg az L-39NG is alkalmas, hogy nagy hatótávolságú siklóbombákat felvigyen és biztonságos távolságról útjára engedje őket. Ezzel sem kell foglalkoznia a Gripeneknek, kapacitás szabadul fel. Elméletileg Spice-250-ből 5 darabot vihet, SDB-ből, Delilah CM-ből szintén, de ha lenne majd rendszeresítve a 300 km-es hatótávolságú Ice Breaker robotrepülőgép, abból is lebír kettőt...

Szerintem a mostani +4 Gripent még négy követheti pár évvel később. Mivel nincs elég pilóta illetve infrastruktúra, így nem is lenne sok értelme +8-12 gépet egyszerre berendelni: csak állnának a hangárban.
2021-es adat szerint 20 kiképzett Gripen pilótánk van, idén végeznek még asszem ketten Kanadában, leszerelő meg nem tudjuk mennyi van...
Elösszőr nézz utána,hogy terhelten milenek a repülési paraméterei.Mert amit megadnak,az a terheletlen állapotú paraméterek.Ölég valószinű,hogy ha rápakolsz 1,25 tonnát,már nem lesz olyan "fényes"....Aztán az a 100km lötáv máris nem lesz annyi.Nincs járörözési idő,mert lecsökken az amúgy sem fényes hatósugár.Önvédelmi rendszer ohne.Pedig 100km-re egy jobb A2AD légvédelmi rendszer simán ellő.Plusz a becsapó vadászgépek (egy Su35 R37el saját terület mélyéről lekapja,közben az Alba érzékelni se tudja a támadást-nem mintha lenne esélye elháritani/elmenekülnie.....Haladó kiképzés,és ennyi.Minden másra max bozótnégerek ellen,de oda sem éppen ideális megoldás.Egy Super Tukánnal jobban járnánk,mindenféle szempontbol.