1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Informatika

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - xeqev által indítva @ 2014. június 27..

1. jani22

jani22 Well-Known Member

2. jani22

jani22 Well-Known Member

3. jani22

jani22 Well-Known Member

4. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Talán ebbe a topikba illik a leginkább: meglepetésre a Microsoft nyerte a haderő felhőtenderét a rivális Amazon előtt.

https://kitekinto.hu/2019/10/26/eur...adiipari-palyazatot-nyert-a-microsoft/176525/

Valamiért én azt hittem, hogy az ennyire kritikus rendszereket nem piaci alapon oldják meg. Bár a cikk nem részletezi a projektet, vszeg nem a nulláról fejleszt megoldást a MS, hanem vmilyen meglévő rendszerüket adaptálják, ami viszont sztem kockázatos lehet. Bár nyilván nem hülyék, de nekem elsőre fura.

5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

fishbed and FilcTroll like this.
  6. Fennek

Fennek Well-Known Member

Az MS nek is van egy jó kis komplex felhőszolgáltatása, amit cégeknek kínál. Alapból ezek elég biztonságosak DE....
    Pl nemrég volt ez az intel proci sebezhetőségi botrány amik pont a felhő rendszereket érintették a legjobban. Konkrétan, ha ugyanazon a procin futott 2 virtuális gép akkor a processzor nem elkülönített memória használata miatt az A virtuális gép hozzáférhetett a B virtuális gép memóriájához és fordítva.

A másik, hogy ezekben a központokban civilek dolgoznak. Sokkal könnyebb oda bekerülni egy kémnek. Ne felejtsük el, hogy a hackelések 80%-a belső munka.

Amúgy én meglepődtem azon, hogy irgalmatlan nagy top cégek is sokszor nem saját felhőt építenek ki, hanem bérelik az Amazon/MS/Google/IBM/Cloudflare stb -től.
    Sajnos a biztonságot a spórolás/profit oltárán feláldozzák.

FilcTroll likes this.
  7. papajoe

papajoe Well-Known Member

Hogyan tudok a youtube-ról letölteni videót a gépemre,ill elég lenne csak a videó hanganyaga is?
    Rámegyek a mentés gombra,de csak a youtube-on belüli account-omra menti el.
    Ötlet?

8. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A Youtube Donwloader szoftverrel magát a videót is leszedheted, bár nem mindig sikerül minden felbontásban ez. De ha csak a hang kell, akkor 360p-ben kb. minden lejön. Asszem lehetőség van már egyből mp3-ba konvertálásra is.

Böngészőbe beépülő videó letöltő annyi van, mint égen a csillag.

Bármelyik használata után n+1 szofverrel konvertálhatod a videót hanganyaggá.

10. papajoe

papajoe Well-Known Member

Hol keressem a böngészőmben a letöltőt?

11. molnibalage

Bővítmények telepítése. Google keresőbe beírod, hogy firefox youtube downloader vagy chorme youtube downloader és tedd fel azt, amit jónak látsz.

12. Fennek

Fennek Well-Known Member

FilcTroll likes this.
  13. zeal

zeal Well-Known Member

IDM - Internet Download Manager.
    Fizetős, de magasan kiemelkedik a többi letöltés-vezérlő közül (Pl. letöltési sebesség beállítása.). 30 napos próbaverzió után eldöntheted, hogy megveszed néhány dollárért, vagy szenvedsz tovább a gagyi ingyenes programokkal. (A feltört verziók nem biztonságosak!) Most nem keresem meg, de létezik egy ukrán programozók által írt másolata is féláron. :)

14. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

15. nagyoncivil

nagyoncivil Member

Jó, jó, de azért manapság vannak olyan területei, amivel már egészen egyszerűen el lehet indulni. Az adat, amiből tanul, az adja a dolog nehézségét, meglátásom szerint. De arra meg van adattudós (data scientist), meg statisztika (mármint a matematikai statisztika mint eszköztár, nem holmi felmérések, meg közvélemény-kutatások), meg még egy csomó minden.

16. molnibalage

17. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

fonak9 and Mackensen like this.
  18. nagyoncivil

nagyoncivil Member

Ööö... igen, ez így bonyolult, de ezzel a szinttel kevéssé fogsz találkozni.
    Természetesen, jó, ha tudja az ember, hogy mi fán terem, de nem fog magának összerakni egy keretrendszert nulláról.
    „Megcsinálod” az adatot, fogsz egy frémvörköt, meghívod a megfelelő metódust és némi várakozás után kipottyan a modell, amit használhatsz.
    Ha pedig nem jó (nem tanult rá eléggé, túltanult, akármi), akkor tekersz a paramétereken (pl. döntési fa esetén famélység, neurálishálónál a rétegek száma, stb.), aztán újrafuttatod.
    Én legalábbis ennyit látok belőle a mindennapokban.

Ezen oldal megosztása