1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Informatika

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - xeqev által indítva @ 2014. június 27..

1. wolfram

wolfram Well-Known Member

Jahh, a Pentium az Intel... Na majd később. :)

2. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

@antigonosz

Attól függ mire akarod használni.

De processzorból inkább az Intel i* családot ajánlom, nekem egy i7 dübörög a kicsiben és eddig nagyon elégedett vagyok vele. Mondjuk kb. ipari hűtés kell alá :D

3. wolfram

Utánanéztem, ezek a procik ULV kategóriások, vagyis nem fogyasztanak sokat, de cserébe egyik sem egy erőmű. A legtöbb helyen a Pentium amúgy gyorsabb lesz. Az AMD integrált videochipje ugyan fejlettebb, de a Pentium ebben is erősebb. És a Pentiumos gép mellett szól a matt kijelző is, hiszen világosabb helyiségben az jobban látható.
    De igazából az a kérdés, amit silurusglanis is írt, hogy mire akarnád használni? Mert netezésre ezek simán elegek, viszont kicsit is újabb játékokhoz már karcsú főleg az IGP mindkettőben. Az meg külön érthetetlen számomra, hogy miért 17.3-as kijelzővel adják ezeket. ULV procihoz (aminek elvileg az a lényege, hogy mivel keveset fogyaszt, nem kell hozzá nagy és nehéz hűtés, meg aksi és ezáltal is hordozhatóbb) ekkora nagy képernyőt... 15.6-es elég lenne max szerintem. Amúgy ezek a gépek mennyibe kerülnek?

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Antigonosz, bármit is veszel elébb próbáld meg a régi laptopot kicsit "kitisztítatni". Jó erre a CCleaner, de egy ideje baidu pc fastert használok. Nem kerül semmibe, mindkettő ingyenes program.

5. joker

joker Well-Known Member

Szervízben szét tudják szedni és esélyes a javítás. Nem tudom pontosan hogy zúztátok le, de én már láttam olyan laptop kijelzőt amit rétegekre szedtek, desztillált vízzel lemosták, hogy ne maradjon vízköves, szárítás és összerakás után meg ment. Ha nincs komoly fizikai sérülés rajta akkor egyszer beszélj egy szervízessel, nem veszíthetsz rajta.

6. Veér István

Veér István Well-Known Member

Ha laptopot kell venni, és nincs sok pénz rá, akkor az új gép helyett javaslom egy refurbised/renewed varázsszavak alatt futó multicégtől modernizálás miatt selejtezett gép vásárlását. Ezek üzleti gépek, matt kijelzővel, nem túl rossz akksival.

Nekem pl van egy Lenovo x200-asom a marseus nevű helyről. Egy kis plusz memória és ssd bele, árban ott vagy mint egy ilyen őj géppel, de más kategória a kettő. (pár gennel régebbi core 2 duo proci, 8 giga ram, ssd van nekem, és elég fürge a gép.)

Nem biztos, hogy ez a megoldás számodra, de nekem az ultrahordozhatóság követelmény volt, és szumma 85k hufból (1-2 éve) lett egy király 13"-os gépem, amin a Visual Studio 2015 is használhatóan megy. Játszani, azt nem lehet ugyan rajta, de nekem munkagépnek kellett (meg htka-t olvasni a budin :D)

Az ilyen CCleanerek meg kissé vodook imho. Inkább nem kell semmi vacakot felrakni, és akkornem lesz ezekre sem szükség. ;)

7. silurusglanis

Megvédeném a CCleanert, olyan dolgokat tud törölni a rendszerből amit te manuálisan nem találnál meg ellenben csak szemét.

8. Veér István

aztén néha olyan dolgokat is töröl amit nem kellene... Láttam már karón varjút, és a nem rengszergazdaként gépezés, az EMET, és a csak a legszükségesebbeket telepítem fel híve vagyok. Épp emiatt pl külön rendszert tartok a játékra, mert a játékok olyan szennyeket is felraknak, amik ha a telepítve vannak, akkor inkább nem netbankozom arról a rendszerről. (amúgy szoftver fejlesztő vagyok)

9. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Persze, hogy jó, de a baidut jobban szeretem.

10. silurusglanis

Persze, hogy jó, de a baidut jobban szeretem.</blockquote>

Istvánnak mondtam, hogy azért az átlag felhasználónak egy ilyen szoftver nagy segítség.
    Mondjuk most sikerült megijesztenie.

11. Veér István

Szia! Nem akarlak ijesztgetni, de pl az ARMA széria által is telepített "anti cheat" cuccok (punkbuster) windows alatt SYSTEM jogokkal futnak (gyakorlatilag bármit megtehetnek), hálózaton kommunikálnak (tehát kívülről támadhatóak), és ha csak feleannyira rosszminőségűek, mint a játékipar termékei (nem játékélmény, hanem biztonság, hiba gyakoriság és sülyosság tekintetében nézve), akkor inkább nem bankozom pl. abból a rendszerből,mert egy zsíros célpont, és ha nem is használják most ki, csak idő kérdése. (Amúgy a PB-t nézegettem valamikor, mert nemment rendesen, és olyan megoldásokat láttam, hogy csak rosszat sejtek a motorháztető alatt).

Az ilyen mindenféle varázs javító programokat sem szeretem. Nekem fel van rakva a windows, 3 féle böngésző (munkához), és csak jogtiszta, eredeti programok, munkához. Minden digitálisan aláírt (windows a telepítésnél kiírja, hogy ki a kiadója, amikor további jogokat kér), ami nem azt sokszorosan körüljárom mielőtt futtatom, gyakran inkább alternatívát keresek. Office. Sokmindenre virtuális gép, de nem azért, mert az sok plusz biztonságot adna, csupán a gép tisztán tartására.

12. Veér István

Jah, és játékok közül csak kevésben bízok meg, azokban amik többé-kevésbé normális működést mutatnak. A WoT pl egész korrekt szerintem. Ami viszont rendszergazda joggal futna, vagy olyan, vagy magasabb jogokkal futó "anti hacking" programot akar, (ami a fejlesztői programjaimmal össze is akad ráadásul), azokat csak külön játszom. (pl arma, ofp, gta sorozat nagyon gány, de a feketelista szinte végtelen)

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Utánanéztem, ezek a procik ULV kategóriások, vagyis nem fogyasztanak sokat, de cserébe egyik sem egy erőmű. A legtöbb helyen a Pentium amúgy gyorsabb lesz. Az AMD integrált videochipje ugyan fejlettebb, de a Pentium ebben is erősebb. És a Pentiumos gép mellett szól a matt kijelző is, hiszen világosabb helyiségben az jobban látható.
    De igazából az a kérdés, amit silurusglanis is írt, hogy mire akarnád használni? Mert netezésre ezek simán elegek, viszont kicsit is újabb játékokhoz már karcsú főleg az IGP mindkettőben. Az meg külön érthetetlen számomra, hogy miért 17.3-as kijelzővel adják ezeket. ULV procihoz (aminek elvileg az a lényege, hogy mivel keveset fogyaszt, nem kell hozzá nagy és nehéz hűtés, meg aksi és ezáltal is hordozhatóbb) ekkora nagy képernyőt... 15.6-es elég lenne max szerintem. Amúgy ezek a gépek mennyibe kerülnek?
    </blockquote>

Köszönet a segítségért mindenkinek, elvileg magam is az Pentiumra gondoltam volna úgy megérzés alapján. Játszani már nem érek rá, egyenlőre csak net/Htka :). Viszont nem akarom hogy egy két hét ,hónap után már végtelenül ósdi legyen. Nem vészesek árban, az egyik 115000 egy PB ENLE 69KB 45004G1MNSK LX , a másik 125 körül van, Lenovo B70-80 Grey 80MR00N1HV FD2Y, hobbi internetezésre bőven elég talán. A régi max alkatrésznek ha elmenne szerintem, nem hiszem hogy megérné egy másik monitort beleműteni már, lehet nem is sikerülne. A burkolat rendben van , de a kijelző roszog, a ventillátorok se mennek. Kerülne az egész lehet fele annyiba mint egy új és maradna a gányolt 4 éves gép :/. Jó igaz ennyiért csodát nem adnak az a 2-300000-től induló kategória, de az maradjon meg a profiknak,mérnököknek,meg akik dolgoznak rajt. A cégemben szoktak szanálni rendszeresen gépeket egy 10-esért, nem rossz ötlet, köszönöm hogy említettétek, igaz már évek óta ugyanazokkal a laptopokkal szaladgálnak egyesek de utánanézek. Az apósék meg hallássérültek , nekik is adtak már a szövetségből laptopot, tabletot ingyen. A régivel is hogy mit tegyek? Megtartsam-e alkatrésznek, vagy valakinek esetleg el vaterázzam egy tízesért, vagy jó lesz a homokozóba a gyereknek, passz. Most még el tapogatózok egy pár hétig hogy mindent mérlegeljek addig marad az asszony gépe.

14. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Megváltoztathatja a háborúzást az izraeliek találmánya'
    https://www.idfblog.com/blog/2016/01/03/idf-startup-noked/

15. joker

joker Well-Known Member

Most akkor lesz 1-1 jeladó minden katonán és járművön? Ha bemérik / lehallgatják akkor könnyebb lesz vakon eltalálni őket.

16. fip7

fip7 Well-Known Member

antigonosz

Én a megnézném azért ezeket az ASUS laptopokat is:
    http://www.pc-outlet.hu/asus.htm

Szinte az összes ismerősöm és én is hasonló ASUS cuccokat vettünk, nekünk bejöttek elég jók.
    A 3 év garancia sem elhanyagolható egy laptop esetén.

17. wolfram

</blockquote>

Köszönet a segítségért mindenkinek, elvileg magam is az Pentiumra gondoltam volna úgy megérzés alapján. Játszani már nem érek rá, egyenlőre csak net/Htka :). Viszont nem akarom hogy egy két hét ,hónap után már végtelenül ósdi legyen. Nem vészesek árban, az egyik 115000 egy PB ENLE 69KB 45004G1MNSK LX , a másik 125 körül van, Lenovo B70-80 Grey 80MR00N1HV FD2Y, hobbi internetezésre bőven elég talán. A régi max alkatrésznek ha elmenne szerintem, nem hiszem hogy megérné egy másik monitort beleműteni már, lehet nem is sikerülne. A burkolat rendben van , de a kijelző roszog, a ventillátorok se mennek. Kerülne az egész lehet fele annyiba mint egy új és maradna a gányolt 4 éves gép :/. Jó igaz ennyiért csodát nem adnak az a 2-300000-től induló kategória, de az maradjon meg a profiknak,mérnököknek,meg akik dolgoznak rajt. A cégemben szoktak szanálni rendszeresen gépeket egy 10-esért, nem rossz ötlet, köszönöm hogy említettétek, igaz már évek óta ugyanazokkal a laptopokkal szaladgálnak egyesek de utánanézek. Az apósék meg hallássérültek , nekik is adtak már a szövetségből laptopot, tabletot ingyen. A régivel is hogy mit tegyek? Megtartsam-e alkatrésznek, vagy valakinek esetleg el vaterázzam egy tízesért, vagy jó lesz a homokozóba a gyereknek, passz. Most még el tapogatózok egy pár hétig hogy mindent mérlegeljek addig marad az asszony gépe.</blockquote>

Ha nem ragaszkodsz a 17.3-as képernyőhöz, akkor a fip7 által linkelt Asusok is jók. Az X555LB-nek ráadásul még viszonylag erős a videókártyája is, 129990-ért megéri. És szerintem is fontos egy laptopnál a minimum 2 éves (vagy hosszabb) garancia.

18. Veér István

Nekem az asusokkal rossz tapasztalataim vannak (bár most volt egy egész jó ultrabook ajánlatuk, de itthon nem árulták értelmes konfigban, csak teletubbies hardwarrel, drágábban mint a US-ben komoly felszereléssel....), illetve az diszkrét gpu-s notikkal is. (élettartam ügyben. párom asus gépe csak lakásban használattól is szétesett 2 év után. diszkrét gpu hűtése mindig problémás notiban -> törött bga forrasztások, alaplapcserék)

Garancia fontos.. az acer belehúzott ezen téren, lenovo dell tűrhető volt, de igaziból mind kutyaötő banda.

19. wolfram

Én egy 8 éves (F5SL) Asus-t nyúzok jelenleg, eddig annyi probléma volt vele, hogy amikor egyszer ráléptem a fejhallgató zsinórjára, akkor a csatlakozó egy része kitört (azóta úgy van hang fejhallgatón keresztül, hogy közben mennek a beépített hangszórók is, mert nem ismeri fel már így, hogy csatlakoztatva van), meg a hdd (Seagate) adta be a kulcsot (ez persze nem az Asus hibája), szóval vennem kellett egyet, de az már WD lett.
    Márka szempontjából nem érdemes szerintem kategorizálni, mert minden gyártónak vannak rossz szériái... Különösen az alsóbb árkategóriában. Aki igazán minőségi lapost akar, annak mélyen zsebbe kell nyúlnia (business-class). Support, garanciális ügyintézés tekintetében viszont már vannak jelentős eltérések. Legkomolyabban a Dell, meg a HP veszi. Lenovóról ilyen téren mostanában nagyon sok a panasz. Alma egy vicc, nem csak ilyen téren, hanem árban is. Asus, Acer változó.
    Igen a dGPU húzós ügy, pláne az agyonvéknyított és könnyített designos szaroknál. De normális vastagságú (és ezért hűtésű) gépeknél általában nincs velük gond. DTR/Gamer kategóriában meg pl. pont az Asus G5xx, 7xx széria hűtése kifejezetten jó.

20. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Nekem Toshiba-val volt eddig jó tapasztalatom... Asus-szal, Acer-rel és Lenovo-val negatív.

A Toshiba-t leszámítva mindegyik nagyjából gari lejártáig bírta.

Ezen oldal megosztása