1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Informatika

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - xeqev által indítva @ 2014. június 27..

1. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Nekem Toshiba van, már nyolc éve, még mindig jó!
    Az egyik ismerősöm 17.3-as Fujitsu-Siemens laptopjának tört össze a kijelzője, neki 25 ezerért cserélték ki a kijelzőt .

2. fip7

fip7 Well-Known Member

A Fujitsu-Siemens-el nekem nagyon rossz tapasztalatom van. Egyszerűen szétolvadt a belseje, mert tervezési hibás volt!
    És nem is voltak hajlandóak elismerni, hogy hibáztak.

3. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Nekem még a Dell tetszik, de maradok a Toshiba-nál.

4. Mike

Mike Well-Known Member

A Dell nagyon korrekt, jobbat nem nagyon lehet venni ami nem mac. Szvsz a legkevesebb kockázat.

5. bartinieffektus

bartinieffektus Active Member

Portege vagy Satellite Pro

6. jani2

jani2 New Member

Kb. 2 éve a fiamnak vettük, gépészmérnökire járt (Végzett, jeles, apuka örül)
    Az i5-os proci, az árakat nézve nagyon jó.
    http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/toshiba/satellite-c55-a-132-p185598545/
    A paraméterei között nyilván nem említik, de a billentyűzete egy álom. :)

<i>A gond az internet sebesség</i>, amit benyeltünk, mert nem volt ez sem reklámozva, hogy csak 100 Mbitps.

7. jani2

jani2 New Member

Lemaradt, hogy a cégemnél csak Toshiba laptopok vannak.

8. jani2

jani2 New Member

Fülhallgatóvétel javaslat közép kategória

Zalman
    ZM HPS300 szigorúan kék színű dobozban.
    Állítólag ez a jobb minőségű, ismerős eladó.

2 napja lett véve, nagyon jó illeszkedik a fejemre-fülemre (Szabó bakter anyósa esetében kérdőjel :D ), nagyon jól zárja a külvilág zaját. Jó a hangzás, magas mély, erős a spárga, masszívnak látszik.

M. M. -ban lett véve, 5,9 EFt, tudom van olcsóbban is.

9. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

A protein hajtotta bioszámítógép kísérleti modellje párhuzamosan old meg egyszerre több feladatot is, lekörözve a fizikai komputereket.

http://hvg.hu/tudomany/20160301_bioszamitogep_parhuzamos_feladatvegzes

Forradalmi korban élünk...

10. danielblack

danielblack Guest

Toshiba van nekem is lassan 4 éve. Hibátlan!

11. jani2

jani2 New Member

Hátha, valaki nem ismeri. Csak óvatosan. :)

Az Autoruns, a Windows rendszerek automatikusan induló folyamatait kezeli.

http://www.thewindowsclub.com/sysinternals-autoruns-windows

12. jani2

jani2 New Member

Talán segít valakinek. :)

http://dirtywindows.hu/2015/08/23/igy-allitsd-be-a-windows-10-et-ha-felted-az-adataidat/

13. jani2

jani2 New Member

Beírod a keresőbe ’cortana’

és kikapcsolsz mindent. :)

14. jani22

jani22 Well-Known Member

15. jani22

jani22 Well-Known Member

16. jani22

jani22 Well-Known Member

Most belenéztem a
    chrome://flags/

Van közte ilyen is:

"
    Navigálás nyomon követésének engedélyezése Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Android
    A trace-upload-url jelölővel együtt kell használni. FIGYELEM: Ha engedélyezve van, a Chrome minden navigációs teljesítményadatot rögzít, és feltölti a trace-upload-url jelölő által meghatározott URL-re. A nyom személyazonosításra alkalmas adatokat is tartalmazhat, így például a felkeresett webhelyek címét és URL-jét. #enable-navigation-tracing"

17. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

19. zeal

zeal Well-Known Member

Nem.
    A video egy startup projekt penzgyujto kampanyahoz keszult. Nem a prototipus mukodeset mutatja, hanem utolag szerkeszettek a kepek. Ha jol emlekszem nem is sikerult megcsinalni es befuccsolt az otlet.

antigonosz likes this.
  20. nyugger

nyugger Well-Known Member

Az lenne a kérdésem, hogy Firefoxot használok és általában azért olyan 40-50 oldal meg van nyitva (hiába a sok hír sok megnyitott ablakkal jár), és az elmúlt 2 hónapban szinte minden nap előfordul, hogy random lefagy a Firefox majd pedig összeomlik függetlenül a megnyitott ablakok számától (Azt tudom hogy a javascriptet nem szeresse a firefox így azokat az oldalakat nem is erőltetem. Továbbá a 8 giga rammal meg az Intel Core i7-4700MQ processzorral megáldott gépem esetleges teljesítményhiányától sem kell tartani.). Az opera/yandex és társai viszont nagyon jól működnek csak éppen a megnyitott lapok címkéit a lapsávban úgy összesűrítik, hogy sem elolvasni nem lehet a lapok címeit sem pedig rendesen rákattintani, mert vagy bezárok egyet vagy nem oda megy ahova akartam volna. Na az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan kiegészítőt vagy böngészőt amivel ugyanúgy lehet görgetni a lapok között mint firefoxban, de mégse omlik össze minden 29. másodpercben?

Ezen oldal megosztása