Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 275
74 001
113
Az Sz-300V4 csapatlég-, és rakéta védelmi rakéta rendszerek az Ukrajnai konfliktusban fő szerepet kaptak.
Ballisztikus rakéták elleni védelem.
Screenshot_5(218).jpg

A rendszer telepítése
Screenshot_6(180).jpg
Ismertek olyan laptop böngésző bővítményt, ami lefordítja pl. a fenti képek feliratait?
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Ismertek olyan laptop böngésző bővítményt, ami lefordítja pl. a fenti képek feliratait?
Copyfish https://chromewebstore.google.com/detail/copyfish-🐟-free-ocr-soft/eenjdnjldapjajjofmldgmkjaienebbj
Textgrab https://chromewebstore.google.com/detail/textgrab/kbdckoabalhppclkadhabohnoihdbnja
Ezt apple szövegkijelöléssel és chatgpt fordítás/formázással csináltam (nem tudom mennyire pontos, mert volt pár szám ami nem kerültek bele a kijelölésbe és nem formázva másoltam be a chatgpt promptba):
Első kép:
Organization of Ballistic and Aerodynamic Target Reconnaissance in the S-300V4 Air Defense System

Ballistic Missile Flight Trajectories:


  • Optimal Skimming Trajectory (BalCoKaA)
  • Approximated Detection Zones:
    • Fig.
    • Height (H), km: 60, 50, 40
    • RPS Program Review
      • (0=001wP)
    • Radar Circular Review
      • (0 = 1.0 m)
    • Distances (A), km: 20, 40, 80, 120, 160, 200, 240
Implemented Method of Guiding Anti-Aircraft Missiles in the S-300V4 Air Defense System

  • Energy-Optimal Trajectory of Anti-Aircraft Missile Flight (ZUR)
  • Ballistic Target Flight Trajectory
  • ZUR Flight Based on Inertial Control System Data
  • Semi-Active GSN Missile Guidance
  • Transmission of Radio Correction Commands to the Onboard Computer of ZUR (if necessary)
  • Protected Object
  • Launch Position of the Air Defense System
Principle of Operation of the Warhead with Directed Explosion in ZUR of the S-300V4 System Against a Target

  • Missile Roll for Target Coverage with Striking Elements
  • Angles of Striking Elements Dispersion in ZUR: 60°
  • Vector of Relative Speed between Missile and Target
  • Anti-Aircraft Guided Missile
    • (Vp -A0 2400 M/S)
  • Warhead of a Medium-Range Ballistic Missile
    • up to 4600 m/s, Q = 0.02 m²
  • Velocity Vector of Anti-Aircraft Missile
  • Velocity Vector of Ballistic Target
Második kép:
Combat Order of the Anti-Aircraft Missile Division (AAMD) S-300V4 and Its Capabilities for Anti-Missile and Anti-Air Defense

Capabilities of the AAMD S-300V4 for Anti-Missile and Anti-Air Defense


  • Main Characteristics:
    • Number of anti-aircraft missile batteries in the division (AAMD)
    • Number of targets simultaneously engaged by the division:
      • Warheads of medium-range ballistic missiles
      • Operational-tactical ballistic missiles
      • Tactical ballistic missiles
      • Aerodynamic targets (aircraft, SA, TA, cruise missiles, UAVs)
  • Possible Directions of Ballistic Threats and Strikes
    • Command post of AAMD with reconnaissance and target indication node
    • Anti-aircraft missile battery
Composition and Quantity of Combat Means in the S-300V4 Air Defense System:

  • Combat Means of the Air Defense System:
    • Radar: 9C19M1
    • Launch Unit (PU) 9А83М2
    • Command Post (CP) 9C457-2
    • Transporter Erector Launcher (TEL) 9А83М2
    • Additional Equipment:
      • Mobile Command Post (MCP) 9C32M1
      • Transport Loading Vehicle (TLV) 9A84-2
  • Number of Units:
    • Radar: 2
    • Launch Units (PU) 9А83М2: 4
    • Command Posts (CP) 9C457-2: 8
    • Transporter Erector Launchers (TEL) 9А83М2: 16
    • Transport Loading Vehicles (TLV) 9A84-2: 24 (16)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 061
113
Ha már fordítunk, akkor illő lenne magyar nyelvre fordítani egy magyar nyelvű fórumon. Nyugodtan lehetne fordítani németre, franciára, olaszra, spanyolra, kínaira, netalán arabra, ha már orosz nyelvű és nem érti valaki.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Ha már fordítunk, akkor illő lenne magyar nyelvre fordítani egy magyar nyelvű fórumon. Nyugodtan lehetne fordítani németre, franciára, olaszra, spanyolra, kínaira, netalán arabra, ha már orosz nyelvű és nem érti valaki.
Oroszról angolra való fordítás pontosabb lesz, mint közvetlenül magyarra. Még az angolról magyarra való fordításkor is lesznek benne magyartalan kifejezések, de kevesebb, mint a közvetlen oroszról magyarra való fordításban.

Első kép: Ballisztikai és aerodinamikus célfelderítés megszervezése az S-300V4 légvédelmi rendszerben
A ballisztikus rakéták repülési pályái:
  • Optimális lefölözési pálya (BalCoKaA)
  • Hozzávetőleges észlelési zónák:
    • Ábra.
    • Magasság (H), km: 60, 50, 40
    • RPS Program felülvizsgálata
      • (0=001wP)
    • Radar Circular Review
      • (0 = 1,0 m)
    • Távolságok (A), km: 20, 40, 80, 120, 160, 200, 240
Bevezetett módszer a légvédelmi rakéták irányítására az S-300V4 légvédelmi rendszerben
  • A légvédelmi rakéta repülésének energia-optimális pályája (ZUR)
  • Ballistic Target Repülési pálya
  • ZUR repülés az inerciális vezérlőrendszer adatai alapján
  • Félaktív GSN rakétairányítás
  • Rádiójavító parancsok továbbítása a ZUR fedélzeti számítógépére (ha szükséges)
  • Védett objektum
  • Légvédelmi rendszer indítóállása
Az irányított robbanású robbanófej működési elve az S-300V4 rendszer ZUR-jában célpont ellen
  • Rakétatekercs a célpontok lefedéséhez feltűnő elemekkel
  • Az ütköző elemek szögei Diszperzió ZUR-ban: 60°
  • A rakéta és a cél közötti relatív sebesség vektora
  • Irányított légvédelmi rakéta
    • (Vp -A0 2400 M/S)
  • Közepes hatótávolságú ballisztikus rakéta robbanófeje
    • 4600 m/s-ig, Q = 0,02 m²
  • Légvédelmi rakéta sebesség vektora
  • Sebesség vektor ballisztikus cél

Második kép: A Légvédelmi Rakéta Hadosztály (AAMD) S-300V4 harcrendje és rakétaelhárító és légvédelmi képességei
Az AAMD S-300V4 rakéta- és légvédelmi képességei
  • Főbb jellemzők:
    • Légvédelmi rakétaütegek száma a hadosztályban (AAMD)
    • A részleg által egyidejűleg lefoglalt célpontok száma:
      • Közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták robbanófejei
      • Műveleti-taktikai ballisztikus rakéták
      • Taktikai ballisztikus rakéták
      • Aerodinamikai célok (repülőgép, SA, TA, cirkáló rakéták, UAV-k)
    • A ballisztikus fenyegetések és csapások lehetséges irányai
    • Az AAMD parancsnoki állomása felderítő és céljelző csomóponttal
    • Légvédelmi rakéta akkumulátor
A harci eszközök összetétele és mennyisége az S-300V4 légvédelmi rendszerben:
  • A légvédelmi rendszer harci eszközei:
    • Radar: 9C19M1
    • Indítóegység (PU) 9А83М2
    • Parancsnokság (CP) 9C457-2
    • Transporter Erector Launcher (TEL) 9А83М2
  • Kiegészítő felszerelés:
    • Mobile Command Post (MCP) 9C32M1
    • Szállítási rakodójármű (TLV) 9A84-2
  • Egységek száma:
    • Radar: 2
    • Indítóegységek (PU) 9А83М2: 4
    • Command Posts (CP) 9C457-2: 8
    • Transporter Erector Launchers (TEL) 9А83М2: 16
    • Szállítási rakodójárművek (TLV) 9A84-2: 24 (16)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 275
74 001
113
Copyfish https://chromewebstore.google.com/detail/copyfish--free-ocr-soft/eenjdnjldapjajjofmldgmkjaienebbj
Textgrab https://chromewebstore.google.com/detail/textgrab/kbdckoabalhppclkadhabohnoihdbnja
Ezt apple szövegkijelöléssel és chatgpt fordítás/formázással csináltam (nem tudom mennyire pontos, mert volt pár szám ami nem kerültek bele a kijelölésbe és nem formázva másoltam be a chatgpt promptba):

Oroszról angolra való fordítás pontosabb lesz, mint közvetlenül magyarra. Még az angolról magyarra való fordításkor is lesznek benne magyartalan kifejezések, de kevesebb, mint a közvetlen oroszról magyarra való fordításban.
Köszönöm szépen. A módszer lenne a lényeg. A kép csak példa volt, lehetett volna bármi más hasonló. Láttam, hogy többen azt csinálják hogy a mobiljukat használják, van erre néhány mobilalkalmazás, a monitoron megjelenő képet lefordítják vele, majd képernyőfotót csinálnak a mobilon, feltöltik valahová és azt linkelik be. Ez így elég munkaigényes. Gondoltam, biztos van már erre valami egyszerűbb módszer is.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 061
113
Az angol több orosz betűt nem tud normálisan fordítani, pl. X - kh, azért is jobb, ha egyből magyarra fordítunk. Gondolkodtam, hogy amikor betettem a grafikát, alá írom magyarul, de a végén elmaradt, ezt hamarosan pótolni fogom. Az angolból is hatalmas baromságokat fordít a program magyarra, pl.: lefölözés, RPS program felülvizsgálata, stb. Nem is érdemes tovább olvasni, annyira szakmaiatlan, de nagyon köszönöm Atek-nak, hogy magát a programot idetette.
Atek, van olyan képolvasó, amelyik Firefox-os?
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
van olyan képolvasó, amelyik Firefox-os?
Úgy látom copyfish van, az egy szabadon használható open-source OCR.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Fu basszus, ez az új Mobilkincstár vmi katasztrófa lett.


Gondoltam berakom a karácsonyi prémiumot.

Elindítom.
Kéri E-mail-t/jelszót mint régebben.
Majd küld sms-t kóddal.
Ez még OK.

Majd ki kell töltenem egy kib. értelmetlen kérdőívet arról mennyire értek a pénzhez, ki lehet X-elni, de akkor kidob...

Végre vásárolnék, de nem tudok, mert feldobja, hogy érvénytelen a pénzmosási nyilatkozatom...

Rákeresek, csak egy hiba a rendszerben, első indításkor mindenkinek ezt küldi.

Újraindít. végre venném a Kincstárjegyet, erre Simple asszondja küldött e-mail-ben kódot...
Jó. Átlépek Gmail-be, kimásolom a kódot és...
Kibaszott alkalmazás visszalépett a Kincstárjegy választáshoz...

Jó B+

Újra az egész, PC-n nyitom meg az e-mailt, beírom a kódot.

Erre feljön a mastercard ablaka, hogy hagyjam jóvá a bank applikációban.

Megnyitom az app-ot, jóváhagyom...

Visszalépek, ó B+ ez megint visszalépett a Kincstárjegy választáshoz...

Feladtam.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 459
16 824
113
Fu basszus, ez az új Mobilkincstár vmi katasztrófa lett.


Gondoltam berakom a karácsonyi prémiumot.

Elindítom.
Kéri E-mail-t/jelszót mint régebben.
Majd küld sms-t kóddal.
Ez még OK.

Majd ki kell töltenem egy kib. értelmetlen kérdőívet arról mennyire értek a pénzhez, ki lehet X-elni, de akkor kidob...

Végre vásárolnék, de nem tudok, mert feldobja, hogy érvénytelen a pénzmosási nyilatkozatom...

Rákeresek, csak egy hiba a rendszerben, első indításkor mindenkinek ezt küldi.

Újraindít. végre venném a Kincstárjegyet, erre Simple asszondja küldött e-mail-ben kódot...
Jó. Átlépek Gmail-be, kimásolom a kódot és...
Kibaszott alkalmazás visszalépett a Kincstárjegy választáshoz...

Jó B+

Újra az egész, PC-n nyitom meg az e-mailt, beírom a kódot.

Erre feljön a mastercard ablaka, hogy hagyjam jóvá a bank applikációban.

Megnyitom az app-ot, jóváhagyom...

Visszalépek, ó B+ ez megint visszalépett a Kincstárjegy választáshoz...

Feladtam.
Ilyet mindig személyesen kell intézni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 905
65 806
113
Fu basszus, ez az új Mobilkincstár vmi katasztrófa lett.


Gondoltam berakom a karácsonyi prémiumot.

Elindítom.
Kéri E-mail-t/jelszót mint régebben.
Majd küld sms-t kóddal.
Ez még OK.

Majd ki kell töltenem egy kib. értelmetlen kérdőívet arról mennyire értek a pénzhez, ki lehet X-elni, de akkor kidob...

Végre vásárolnék, de nem tudok, mert feldobja, hogy érvénytelen a pénzmosási nyilatkozatom...

Rákeresek, csak egy hiba a rendszerben, első indításkor mindenkinek ezt küldi.

Újraindít. végre venném a Kincstárjegyet, erre Simple asszondja küldött e-mail-ben kódot...
Jó. Átlépek Gmail-be, kimásolom a kódot és...
Kibaszott alkalmazás visszalépett a Kincstárjegy választáshoz...

Jó B+

Újra az egész, PC-n nyitom meg az e-mailt, beírom a kódot.

Erre feljön a mastercard ablaka, hogy hagyjam jóvá a bank applikációban.

Megnyitom az app-ot, jóváhagyom...

Visszalépek, ó B+ ez megint visszalépett a Kincstárjegy választáshoz...

Feladtam.
Ásd el az udvaron egy ládába, ha gebasz van könnyebben hozzá jutsz. :D
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Mai tapasztalat a Microsoft support-eu csoportjáról:

Jekesh | xxxxxxx@office365support.com

Microsoft 365 support Ambassador

Working Hours: Monday to Friday: (03:00 AM EST to 12:30 PM EST)

My Technical Lead: Satyam Makhijani | Email: xxxxxxx@microsoft.com

My Team Manager: Chanda Shome | Email:xxxxxxx@microsoft.com

My Technical Advisor: Siddhartha Saxena | Email: xxxxxxxx@microsoft.com

Ez nem Microsoft sajátosság, csak szimplán a jelenkor általános gyakorlata. Ami már csak azért is kellemetlen, mert a többségük valami olyan kicsavart angolt beszél és ír, hogy ember legyen a talpán aki megérti, arról már nem is beszélve, hogy normál angolt sem igazán értik. Annyira jó, amikor pl. az internet szolgáltatódtól felhív valaki, és komoly melóba keról, hogy megértse, hogy mi a problémád, mert alapvető hiányosságai vannak az angollal. Miközben a problémád annyi, hogy NINCS INTERNET BASZDMEG. Persze, ha két óra beszélgetés után felmegy benned a pumpa és kicsit emelt hangon :oops: közlöd ezt vele, akkor letiltanak a telefonálásról.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Mai tapasztalat a Microsoft support-eu csoportjáról:

Jekesh | xxxxxxx@office365support.com

Microsoft 365 support Ambassador

Working Hours: Monday to Friday: (03:00 AM EST to 12:30 PM EST)

My Technical Lead: Satyam Makhijani | Email: xxxxxxx@microsoft.com

My Team Manager: Chanda Shome | Email:xxxxxxx@microsoft.com

My Technical Advisor: Siddhartha Saxena | Email: xxxxxxxx@microsoft.com

Ez nem Microsoft sajátosság, csak szimplán a jelenkor általános gyakorlata. Ami már csak azért is kellemetlen, mert a többségük valami olyan kicsavart angolt beszél és ír, hogy ember legyen a talpán aki megérti, arról már nem is beszélve, hogy normál angolt sem igazán értik. Annyira jó, amikor pl. az internet szolgáltatódtól felhív valaki, és komoly melóba keról, hogy megértse, hogy mi a problémád, mert alapvető hiányosságai vannak az angollal. Miközben a problémád annyi, hogy NINCS INTERNET BASZDMEG. Persze, ha két óra beszélgetés után felmegy benned a pumpa és kicsit emelt hangon :oops: közlöd ezt vele, akkor letiltanak a telefonálásról.
Kezd megint átmenni humorba a dolog. A probléma: nem tudok feltölteni fájlokat a saját céges OneDrivba, mert azt mondja, hogy nincs elég szabad hely, miközben a metrics szerint 5% foglalt összesen. Visszakérdez: " What is your end goal?" Szerinted, te barom? :mad:
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 709
28 202
113
Mai tapasztalat a Microsoft support-eu csoportjáról:

Jekesh | xxxxxxx@office365support.com

Microsoft 365 support Ambassador

Working Hours: Monday to Friday: (03:00 AM EST to 12:30 PM EST)

My Technical Lead: Satyam Makhijani | Email: xxxxxxx@microsoft.com

My Team Manager: Chanda Shome | Email:xxxxxxx@microsoft.com

My Technical Advisor: Siddhartha Saxena | Email: xxxxxxxx@microsoft.com

Ez nem Microsoft sajátosság, csak szimplán a jelenkor általános gyakorlata. Ami már csak azért is kellemetlen, mert a többségük valami olyan kicsavart angolt beszél és ír, hogy ember legyen a talpán aki megérti, arról már nem is beszélve, hogy normál angolt sem igazán értik. Annyira jó, amikor pl. az internet szolgáltatódtól felhív valaki, és komoly melóba keról, hogy megértse, hogy mi a problémád, mert alapvető hiányosságai vannak az angollal. Miközben a problémád annyi, hogy NINCS INTERNET BASZDMEG. Persze, ha két óra beszélgetés után felmegy benned a pumpa és kicsit emelt hangon :oops: közlöd ezt vele, akkor letiltanak a telefonálásról.
Megszűnt email cím kapcsán próbáltam meg az EA supportnál elérni, hogy a másodlagos címemet rakják már be elsődlegesnek. Egy hónapnyi oda-vissza hasonlóan retard Pajeetokkal való emailezés után hagytam a picsába az egészet, mert ezek annyira életképtelenek, hogy egymás leveleit sem értik meg és mintha egy végtelen körforgásba dobnának. És minden ilyen tech support kb ami angolul folyik ki van ezekhez szervezve
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Megszűnt email cím kapcsán próbáltam meg az EA supportnál elérni, hogy a másodlagos címemet rakják már be elsődlegesnek. Egy hónapnyi oda-vissza hasonlóan retard Pajeetokkal való emailezés után hagytam a picsába az egészet, mert ezek annyira életképtelenek, hogy egymás leveleit sem értik meg és mintha egy végtelen körforgásba dobnának. És minden ilyen tech support kb ami angolul folyik ki van ezekhez szervezve
Pontosan. Azt nem értem, hogy mi a f...ért nem jöttek még rá a nagyoknál, hogy kiba sok ügyfélpanasz forrása => pénz, idő (ami pénz) és ügyfélelégedettlenség amit csinálnak? Otthon ez még talán nem annyira probléma, de itt kint naponta botlassz bele ilyen idiótákba, akikkel az angol kollégák is felrobbannak, mert semmilyen szinten nem képesek értelmezni problémákat, vagy bármilyen segítséget nyújtani. Amikor felveszi a telefont és hallom, hogy "god moning" (így, fonetikusan értve, fejhangon) akkor tudom, hogy ez hosszú menet lesz. És minden szarra hatszor visszakérdez. Mi a nevem? lebetűzöm neki, és visszakérdez. (E mint echo....) Egy óra alatt jutunk tól azon, hogy mi a nevem és a címem. Miután már az automata rendszer beazonosított, az alapján, hogy elmondtam a telefonba a robotnak ugyan ezeket, aki, minő csoda értette.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 480
24 082
113
Kezd megint átmenni humorba a dolog. A probléma: nem tudok feltölteni fájlokat a saját céges OneDrivba, mert azt mondja, hogy nincs elég szabad hely, miközben a metrics szerint 5% foglalt összesen. Visszakérdez: " What is your end goal?" Szerinted, te barom? :mad:
Uhh nálunk fordítva van, a svéd meg német IT atyaúristen helpdesk kb az alap dolgokat ismételgeti, driver frissítés újraindítás stb... Kolégám már azzal szokott kezdeni, hogy bocsi, de küldj már tovább valami indiaihoz, annak leírja a problémát teamviweren azt beszélgetés nélkül megcsinálja. Eszméletlen különbségek vannak akkor indiai és indiai között :eek:
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Uhh nálunk fordítva van, a svéd meg német IT atyaúristen helpdesk kb az alap dolgokat ismételgeti, driver frissítés újraindítás stb... Kolégám már azzal szokott kezdeni, hogy bocsi, de küldj már tovább valami indiaihoz, annak leírja a problémát teamviweren azt beszélgetés nélkül megcsinálja. Eszméletlen különbségek vannak akkor indiai és indiai között :eek:
Lehet, hogy ti kifogtatok egy különleges indiait. A baj ott van, hogy minden ilyen customer helpdesk dolgot a nagyok (Microsoft, Amazon, etc.) kiszerveztek Indiába. Ha megnézed, akkor pl. nekem is azt írja a mailben, hogy indiai helyi idő szerint, ekkor meg ekkor van szolgálatban. India ugyan tömegesen képzi az informatikusokat, de a minőség, hát finoman fogalmazva is szar. Nem egyszer, nem kétszer futottunk már bele akkora hülyeségekbe, hogy a fal adta a másikat.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Lehet, hogy ti kifogtatok egy különleges indiait. A baj ott van, hogy minden ilyen customer helpdesk dolgot a nagyok (Microsoft, Amazon, etc.) kiszerveztek Indiába. Ha megnézed, akkor pl. nekem is azt írja a mailben, hogy indiai helyi idő szerint, ekkor meg ekkor van szolgálatban. India ugyan tömegesen képzi az informatikusokat, de a minőség, hát finoman fogalmazva is szar. Nem egyszer, nem kétszer futottunk már bele akkora hülyeségekbe, hogy a fal adta a másikat.

OTP Simple alkalmazás mai napig lehetőséget ad szabad lopásra ha sikerült hozzájutni a jelszóhoz, ki is zárhatnak belőle az új tulajok.
Az is ki van szervezve Indiába...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
OTP Simple alkalmazás mai napig lehetőséget ad szabad lopásra ha sikerült hozzájutni a jelszóhoz, ki is zárhatnak belőle az új tulajok.
Az is ki van szervezve Indiába...
Ó, boldogult ifjúkoromban dolgoztam egy banknak, még adatbázisos dolgokkal foglalkoztam akkoriban, mert ugye paleontológiából megélni, hát nehéz, hogy finom legyek. Na a banknál volt egy adatbázis ami a számlamozgások egy részét tartalmazta, abban egy tábla ami az összes ATM tranzakciót. Indiai jómunkásemberek végezték a munkát. 1. egy darab tábla, mindenféle particionálás nélkül, iszonyat méretűre hízva, és adatbázis baromira lelassulva, mert az indexelés is ótvar volt, úgy egy év alatt. 2. akkoriban még nem volt kvázi végtelen hardveres tárolási lehetőség, cloud meg még mesében sem, no meg egy banknál nem is biztos, hogy nagy ötlet lett volna. 3. leállítás, particionálás több hdd-re, több szerverre, cirka 3 napra jött volna ki, mire ez kiderült (hogy a fenébe nem vette ezt senki észre elöbb?) Lehet megoldásokat keresni a problémára. (figyelem, nem ma, hanem úgy 199x tájéka....)

Másik példa, minisztériumi rendszer, (nem ma... 199x), ahol Oracle futna, kiirják a pályázatot, egy cég megnyeri. Pár hónap málva egy figura ül az Oracle oktatáson, aki a bemutatkozásnál elmondja, hogy honnan jött... mondom neki, hogy ok, ti fejlesztetek Oracle-re, lesz hol kamatoztatni a tudást. Ja, nekik nincs Oracle-sük. :oops:

Harmadik példa, ennek folytatásaként: mikor a rendszer elkészült, mi voltunk kint rendberakni a szervert, mert nagyjából végtelen idő lett volna mire konvertálja a meglévő adatbázist. A fejlesztő cég azt mondta nekik, hogy az nem az ő feladatuk, hogy a szervert konfigurálják. Ja, hát Oracle-s nélkül nehéz is lett volna.

Szóval azért itthon is tudnak, ha akarnak, és ha a korrupció engedi.