J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 845
113
J-20%202015%20maiden%20flight%20-%2019.12.14%20-%201.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nagyon úgy tűnik, hogy igazi, de egyelőre csak egy kép van amin látszik a szám. Remélem előkerülnek majd a napokban további képek amik alátámaszthatják, hogy tényleg igazi.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Pedíg az elején mintha a Pak-Fa lett volna előnyben, hamarabb szállt fel az első prototípus, több is volt belőlük.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Beismerem ha tévedtem, így miután hogy kicsit többet olvastam a kínai repülőgépekről és képességeikről, úgy gondolom vannak olyan jók mint az oroszok repülőgépgyártásban. Lehet életképes lesz ez a J-20 ha felszerelik tisztességes elektronikával és korszerű fegyverekkel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem sok területen túlhaladták őket, míg másoknál egyre inkább zárkóznak fel. Vadászgépgyártás terén megelőzték őket, mondjuk ebbe is fektették a legtöbb forrást. Ezért fogadok olyan magabiztosan a Szu-35 eladás ellen:)
Harci helikoptereknél nem akarok szőrszálakat hasogatni, de most már ők is gyártanak. Szállítóhelikopterek terén vannak lemaradásban, nos ott lehet szó közös projektekről az oroszokkal.
Neház szállítógépből is csap prototípus repked. Ott is az oroszok vannak még előnyben.
Beteszem ide is, elemzés a 2014 évről
http://china-pla.blogspot.ro/2014/12/2014-plaaf-year-in-review.html
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Hát mert megszámoltuk hány prototípus lett legyártva mostanáig és az időszakokat is miközben a gyártások történtek. Pl. indén négy prototípus emelkedett a levegőbe.


2001 - 11. január 2011
2002 - 6. május 2012
-----
2011 - 1. március 2014
2012 - 26. július 2014
2013 - 29. november 2014
2015 - 19. december 2014

Nagy általánosságban meg tudjuk, hogy hány vadászgéptípust gyártanak és, hogy kb hány egységet állítanak fel belőlük évente.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Van benne AESA radar, ezen kívül az amerikai AN/AAQ-37 DAS-hoz hasonló rendszer. Ezeket szabad szemmel meg lehet állapítani. Ezen kívül látható volt rakétamaketekkel is repülni és az R-77-tel ellentétben a PL-12 rendszerben van és eléggé el is terjedt.
Ja! És eddig egy sem kapcsolta még be az előégetőjét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Mackensen

A PL-12-t az oroszok csinálták a kínaiaknak így ezt ne nevezzük kínai szellemi terméknek!Az még mindig nem tiszta előttem,hogy a beépített rendszerek milyen képességűek(itt gondolhatunk a J-10 vagy J-10B-re is amiről előszeretettel állítják,hogy jobb mint a legmodernebb orosz gépek).
Azaz konkrét képességekre vagyok kíváncsi amikkel alá tudjátok támasztani az állítást miszerint jobbak mint a legmodernebb orosz vasak.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Mackensen

A PL-12-t az oroszok csinálták a kínaiaknak így ezt ne nevezzük kínai szellemi terméknek!Az még mindig nem tiszta előttem,hogy a beépített rendszerek milyen képességűek(itt gondolhatunk a J-10 vagy J-10B-re is amiről előszeretettel állítják,hogy jobb mint a legmodernebb orosz gépek).
Azaz konkrét képességekre vagyok kíváncsi amikkel alá tudjátok támasztani az állítást miszerint jobbak mint a legmodernebb orosz vasak.

Ezt se hallottam még hogy a PL-12-t az oroszok csinálták. Amikor az R-77 olyanra sikerült amilyen.
Konkrét állítást nem tudom honnan vársz. Én pont ilyet várok a szuper orosz technikáról.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Pedig orosz szakemberek segítettek a PL-12 létrehozásában....

Igen meg át is vettek ezt azt de azt mondani, hogy az oroszok csinálták nekik... Az oroszok mindig mindent jobban tudnak.
Lehet a J-20-at is ők építik nem?