Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Szia,

Szerintem az Y2K-val egyszeruen az tortent, amit te az utolso elotti mondatodban irsz: lett volna gond boven, de ezt idoben es jol kezeltek. Egyebkent a nem fontos rendszerekben igy is maradt problema, de pont azert, mert ezek nem fontosak, ma mar senki se emlekszik pl. arra, hogy mely honlapokon volt az aktualis datum 19100.

Most pl. elegge nyilvanvalo, hogy tavasszal a berganoi egeszsegugy osszeomlott, es rengeteg mentheto ember meghalt. Nalunk nagyon erosen cenzurazzak a hireket, de azert csak neha lehet pl. arrol hallani, hogy 6-10 intenziv betegre jutott egy szakapolo novemberben. Kozben ez a tanulmany szerint 3.5-szeresere no annak az eselye, hogy a muszakban meghal valaki, ha 1-rol 2.5 fole megy az egy szakapolora juto betegek szama. Nem 6-ra, hanem 2.5 fole!
Off
Ki cenzúráz itthon? A Telex, a 444 vagy a Retek Klub.
A hülyeséget hagyjuk pls.
On
 
W

Wilson

Guest
Mondjuk az nem is okozott világ lezárást és gazdasági csődöt ! Az privát érzelmi oldalon volt durva de gazdaságilag nem okozott ilyen gondot mert meg se fordult a fejekben a lockdown !

Azért itt észben tartani néhány dolgot a mai globalizált világban egy járvány sokkal gyorsabban nagyobb ember tömeget ér el mint 50 v 100 éve és pl 100 éve egy ilyen típusú leállásnak a kor sajátságai miatt semmilyen realitása nem volt.Ezért szerintem nem szerencsés a jelenlegi helyzetet összehasonlítani korábbi korszakokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azért itt észben tartani néhány dolgot a mai globalizált világban egy járvány sokkal gyorsabban nagyobb ember tömeget ér el mint 50 v 100 éve és pl 100 éve egy ilyen típusú leállásnak a kor sajátságai miatt semmilyen realitása nem volt.Ezért szerintem nem szerencsés a jelenlegi helyzetet összehasonlítani korábbi korszakokkal.
Ok de nem én hoztam a példát én csak válaszoltam !
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
S

Shektor11

Guest
Mégis miért törlik a kommentjeimet? Az első posztnál a volt osztrák belügyminiszter parlamenti felszólalást tettem be, a másiknál pedig egy Facebook posztot, ami a Pfizer vakcina egyik lehetséges mellékhatásáról szól. Méltóztassanak már legalább egy üzenetet küldeni, hogy tudjam miért törlik módszeresen a hozzászólásaimat.
Ha meg nem lehet kritikát megfogalmazni a vakcinával kapcsolatban, akkor meg mi a francért nem nevezik át a topikot covid-19 vakcina fanklubbá?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Ok de nem én hoztam a példát én csak válaszoltam !
Amúgy szerintem legalább ilyen izgalmas kérdés az ,hogy vajon a világ tanul-e ebből a járványból?. Értem ezalatt azt, hogy vajon felállítanak például egy világméretű vírus montírozó rendszert amihez biztosítják a megfelelő szellemi és anyagi forrásokat és vajon az országok vajon változtatnak-e azon a gyakorlaton ,hogy például egy világjárványt okozni képes vírus felbukkanásakor nem a tagadás és a "sumákolás" lesz a bevett eljárás? Vagy minden megy tovább a régi kerékvágásban és továbbra is orosz rulettet játszik az egyre inkább túlnépesedő emberi civilizáció a vírusokkal?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Mégis miért törlik a kommentjeimet? Az első posztnál a volt osztrák belügyminiszter parlamenti felszólalást tettem be, a másiknál pedig egy Facebook posztot, ami a Pfizer vakcina egyik lehetséges mellékhatásáról szól. Méltóztassanak már legalább egy üzenetet küldeni, hogy tudjam miért törlik módszeresen a hozzászólásaimat.
Ha meg nem lehet kritikát megfogalmazni a vakcinával kapcsolatban, akkor meg mi a francért nem nevezik át a topikot covid-19 vakcina fanklubbá?

Mindekettő a vakcinák elleni megalapozatlan, megtévesztő hergelés volt. Korábban pont emiatt lett törölve 2 másik kommented egyébként.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Amúgy szerintem legalább ilyen izgalmas kérdés az ,hogy vajon a világ tanul-e ebből a járványból?. Értem ezalatt azt, hogy vajon felállítanak például egy világméretű vírus montírozó rendszert amihez biztosítják a megfelelő szellemi és anyagi forrásokat és vajon az országok vajon változtatnak-e azon a gyakorlaton ,hogy például egy világjárványt okozni képes vírus felbukkanásakor nem a tagadás és a "sumákolás" lesz a bevett eljárás? Vagy minden megy tovább a régi kerékvágásban és továbbra is orosz rulettet játszik az egyre inkább túlnépesedő emberi civilizáció a vírusokkal?
Sajnos a legtöbb helyen a világban nem tanulnak semmit ebből a járványhelyzetből. Itt Európában arra utalnak a jelek, hogy semmit sem tanulnak, mert még a járvány kellős közepe alatt is másodlagos dologként kezelték a vészhelyzet megoldását. Kb. minden fontosabb volt ennél, jogállamiság, menekültek, stb.

De valószínű lesznek országok, akik előrelépnek, ha másban nem, a járványügyi helyzetek sokkal hatékonyabb lereagálásában.

Bár azt kívánom ne legyen igazam. De úgyis utólag derül ki mi lesz.
 
S

Shektor11

Guest
Mindekettő a vakcinák elleni megalapozatlan, megtévesztő hergelés volt. Korábban pont emiatt lett törölve 2 másik kommented egyébként.
Köszönöm a választ! A másodikat megértem, mert ismeretlenek valóban azt posztolhatnak a Facebookra amit csak akarnak, de a volt osztrák belügyminiszter parlamenti felszólalásában mégis melyik rész számít hergelésnek?
 
W

Wilson

Guest
Sajnos a legtöbb helyen a világban nem tanulnak semmit ebből a járványhelyzetből. Itt Európában arra utalnak a jelek, hogy semmit sem tanulnak, mert még a járvány kellős közepe alatt is másodlagos dologként kezelték a vészhelyzet megoldását. Kb. minden fontosabb volt ennél, jogállamiság, menekültek, stb.

De valószínű lesznek országok, akik előrelépnek, ha másban nem, a járványügyi helyzetek sokkal hatékonyabb lereagálásában.

Bár azt kívánom ne legyen igazam. De úgyis utólag derül ki mi lesz.
Sajnos valamilyen szinten én is így látom a dolgot ahogy te, pedig itt az élő példa arra mire képes egy vírus,és egy ehhez hasonló járványt csak világméretű összefogással lehet megakadályozni és ezzel kapcsolatban nem létezik más alternatíva a világméretű együttműködésnél.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and bel
W

Wilson

Guest
Köszönöm a választ! A másodikat megértem, mert ismeretlenek valóban azt posztolhatnak a Facebookra amit csak akarnak, de a volt osztrák belügyminiszter parlamenti felszólalásában mégis melyik rész számít hergelésnek?
Gondolom az, hogy alaptalanul állítja az osztrák belügyminiszter ,hogy a vakcina veszélyes és az emberek kísérleti nyulak.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Köszönöm a választ! A másodikat megértem, mert ismeretlenek valóban azt posztolhatnak a Facebookra amit csak akarnak, de a volt osztrák belügyminiszter parlamenti felszólalásában mégis melyik rész számít hergelésnek?

Mert ott is, meg a hozzá rakott Gődény kommentárban is nem bizonyított dolgokat tolnak?
(A fenti hozzászólásodból azért szedtem ki az említett Gődény posztot, mert törölt tartalom ismételt posztolása volt.)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Amúgy szerintem legalább ilyen izgalmas kérdés az ,hogy vajon a világ tanul-e ebből a járványból?. Értem ezalatt azt, hogy vajon felállítanak például egy világméretű vírus montírozó rendszert amihez biztosítják a megfelelő szellemi és anyagi forrásokat és vajon az országok vajon változtatnak-e azon a gyakorlaton ,hogy például egy világjárványt okozni képes vírus felbukkanásakor nem a tagadás és a "sumákolás" lesz a bevett eljárás? Vagy minden megy tovább a régi kerékvágásban és továbbra is orosz rulettet játszik az egyre inkább túlnépesedő emberi civilizáció a vírusokkal?
Ha feltételezzük , hogy jó a világunk akkor talán ! A realitások talaján nem hiszem !
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and Wilson
S

Shektor11

Guest
Gondolom az, hogy alaptalanul állítja az osztrák belügyminiszter ,hogy a vakcina veszélyes és az emberek kísérleti nyulak.
Ühüm. Szerintem meg az az alaptalan, amikor azt állítják, hogy a vakcina biztonságos és az emberek nem kísérleti nyulak.
Ezt igazolja az is, hogy a gyártók nem vállalnak felelősséget. Nekem ne mondja senki, hogy a 6 hónapig fejlesztett vakcinák beadása nem emberkísérlet.

Még a Facebook kommunista "tény ellenőrzői" sem törölték a korábban belinkelt posztot.

Azt is furcsának találom, hogy míg az osztrák parlamentben lehet vitát folytatni a vakcinákról és a biztonságosságukról, addig itt ezt nem lehet megtenni, mert akkor egyből uszító lesz az ember.
 
W

Wilson

Guest
Ühüm. Szerintem meg az az alaptalan, amikor azt állítják, hogy a vakcina biztonságos és az emberek nem kísérleti nyulak.
Ezt igazolja az is, hogy a gyártók nem vállalnak felelősséget. Nekem ne mondja senki, hogy a 6 hónapig fejlesztett vakcinák beadása nem emberkísérlet.

Még a Facebook kommunista "tény ellenőrzői" sem törölték a korábban belinkelt posztot.

Azt is furcsának találom, hogy míg az osztrák parlamentben lehet vitát folytatni a vakcinákról és a biztonságosságukról, addig itt ezt nem lehet megtenni, mert akkor egyből uszító lesz az ember.
Te már egy jó ideje sulykolod itt a véleményedet ,hogy a vakcina nem biztonságos és ez egy emberkísérlet szíved joga ez a te véleményed csak ezzel az a baj, hogy semmivel sem tudod ezt alátámasztani, jó páran előttem is rávilágítottak az érvelésed hiányosságaira többek között azt is elmondták ,hogy ezeket a vakcinákat nem a 0-l fejlesztették ki, de te ezeket figyelmen kívül hagyod és azt szerintem nem lehet vitának nevezni, hogy te azt állítod, hogy a vakcina veszélyes de ezt nem tudod semmivel alátámasztani a másik oldal pedig tényekkel cáfolja az állításait, így aztán egy idő után belefárad az ember az állításaid lereagálására ez nem a személyednek szól hanem az álláspontodnak.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Mégis miért törlik a kommentjeimet? Az első posztnál a volt osztrák belügyminiszter parlamenti felszólalást tettem be, a másiknál pedig egy Facebook posztot, ami a Pfizer vakcina egyik lehetséges mellékhatásáról szól. Méltóztassanak már legalább egy üzenetet küldeni, hogy tudjam miért törlik módszeresen a hozzászólásaimat.
Ha meg nem lehet kritikát megfogalmazni a vakcinával kapcsolatban, akkor meg mi a francért nem nevezik át a topikot covid-19 vakcina fanklubbá?
A válaszom is törlődött, nyugi. Szerinte nem technikai hiba volt, a listában is hibásan jelenik meg et a topic. Egyikünk sem mondott semmi kirívót.
Mellesleg egy világjárvány totális megoldásának legjobb módszere a védőoltás. Lásd himlő, de a gyerekbénulás is közel áll hozzá.
 
S

Shektor11

Guest
Te már egy jó ideje sulykolod itt a véleményedet ,hogy a vakcina nem biztonságos és ez egy emberkísérlet szíved joga ez a te véleményed csak ezzel az a baj, hogy semmivel sem tudod ezt alátámasztani, jó páran előttem is rávilágítottak az érvelésed hiányosságaira többek között azt is elmondták ,hogy ezeket a vakcinákat nem a 0-l fejlesztették ki, de te ezeket figyelmen kívül hagyod és azt szerintem nem lehet vitának nevezni, hogy te azt állítod, hogy a vakcina veszélyes de ezt nem tudod semmivel alátámasztani a másik oldal pedig tényekkel cáfolja az állításait, így aztán egy idő után belefárad az ember az állításaid lereagálására ez nem a személyednek szól hanem az álláspontodnak.
1. Továbbra sem vállal felelősséget senki sem a vakcinákért.
2. Egy teljesen új, előtte nem alkalmazott technológián alapul (mRNS)
3. Konkrét példa is van, amikor az elején Nagy-Britanniában az allergiásoknál komplikációk léptek fel (tehát az akkor derült ki, nem a "teszt" során) Ezután kezdték el azt mondani, hogy allergiásak ne oltassanak...
4. Nincs semmilyen adat, ami alátámasztaná a vakcinák hatékonyságát és biztonságosságát. Maga a gyártó sem vállal felelősséget, a hatékonyságukról pedig csak olyan adatok vannak, amiket a gyártók készítettek.
5. Nincs tudomásom arról, hogy tesztelték volna a vakcinákat időseken/ vagy beteg embereken.
6. Hosszú távú hatások?!
7. Állatkísérletek nem is voltak.
8. Nem nekem kell bizonyítani, hogy veszélyesek, hanem a gyártóknak, hogy biztonságosak, ergo fordítva ültök a lovon.
9. A nap 24 órájában mindenhonnan a pofámba kapom, hogy így meg amúgy oltassam magam. Nem én vagyok az, aki sulykol bármit is.
 
S

Shektor11

Guest
1. Továbbra sem vállal felelősséget senki sem a vakcinákért.
2. Egy teljesen új, előtte nem alkalmazott technológián alapul (mRNS)
3. Konkrét példa is van, amikor az elején Nagy-Britanniában az allergiásoknál komplikációk léptek fel (tehát az akkor derült ki, nem a "teszt" során) Ezután kezdték el azt mondani, hogy allergiásak ne oltassanak...
4. Nincs semmilyen adat, ami alátámasztaná a vakcinák hatékonyságát és biztonságosságát. Maga a gyártó sem vállal felelősséget, a hatékonyságukról pedig csak olyan adatok vannak, amiket a gyártók készítettek.
5. Nincs tudomásom arról, hogy tesztelték volna a vakcinákat időseken/ vagy beteg embereken.
6. Hosszú távú hatások?!
7. Állatkísérletek nem is voltak.
8. Nem nekem kell bizonyítani, hogy veszélyesek, hanem a gyártóknak, hogy biztonságosak, ergo fordítva ültök a lovon.
9. A nap 24 órájában mindenhonnan a pofámba kapom, hogy így meg amúgy oltassam magam. Nem én vagyok az, aki sulykol bármit is.
További aggodalmaim:
10. Terhes, vagy a közeljövőben teherbe esni kívánó nőknek nem ajánlják a vakcinát. Vajon miért nem? Voltak-e vizsgálatok, amik a vakcinák termékenységre gyakorolt hatását vizsgálták?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
1. Továbbra sem vállal felelősséget senki sem a vakcinákért.
2. Egy teljesen új, előtte nem alkalmazott technológián alapul (mRNS)
3. Konkrét példa is van, amikor az elején Nagy-Britanniában az allergiásoknál komplikációk léptek fel (tehát az akkor derült ki, nem a "teszt" során) Ezután kezdték el azt mondani, hogy allergiásak ne oltassanak...
4. Nincs semmilyen adat, ami alátámasztaná a vakcinák hatékonyságát és biztonságosságát. Maga a gyártó sem vállal felelősséget, a hatékonyságukról pedig csak olyan adatok vannak, amiket a gyártók készítettek.
5. Nincs tudomásom arról, hogy tesztelték volna a vakcinákat időseken/ vagy beteg embereken.
6. Hosszú távú hatások?!
7. Állatkísérletek nem is voltak.
8. Nem nekem kell bizonyítani, hogy veszélyesek, hanem a gyártóknak, hogy biztonságosak, ergo fordítva ültök a lovon.
9. A nap 24 órájában mindenhonnan a pofámba kapom, hogy így meg amúgy oltassam magam. Nem én vagyok az, aki sulykol bármit is.
Ennek a fele marhaság, a másik feléhez meg nincs elég adatom. Basszus, terhességre gyakorolt hatást nem lehet vizsgálni. Csak úgy, ha véletlenül terhesnek adják, és ha már így történt megfigyelik. Melyik terhes nő egyezne abba bele, hogy terhesség alatt alkalmazott gyógyszer magzatra gyakorolt esetleges káros hatását vizsgálnák?