Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Mindegyik azt írja... :)
Megtaláltam a norvég ember nevét, akire emlékeztem. Akit mélyebben érdekel utánamehet, kikeresheti a részleteket. Ennyit tudtam tenni. Mit vársz?
..
Nekem, mint tudatlanka, zöldfülűke, mezei állampolgárnak csak annyi látszik, hogy sok tudós emígy gondolja, kevés tudós, meg amúgy.
Szóval most légy okos domokos!
Nem vagyok okos. Tök mindegy hogyan, de itt van. Azt meg hogy a marslakók, a CIA, a háttérhatalom, valami hibbant tudós vagy a természet zúdította ránk, az maximum akkor számít, ha az elkövetőt felelősségre vonják. A mesterséges meg a természetes járvány is járvány. Felesleges rajta kattogni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Nem vagyok okos. Tök mindegy hogyan, de itt van. Azt meg hogy a marslakók, a CIA, a háttérhatalom, valami hibbant tudós vagy a természet zúdította ránk, az maximum akkor számít, ha az elkövetőt felelősségre vonják. A mesterséges meg a természetes járvány is járvány. Felesleges rajta kattogni.
Mivel én sose "fogtam", így "elengednem" sem kell ezt a témát. Bizonyos szempontból valóban "hótmindegy", igaz.
(Azért, ha mesterséges, akkor feltételezhető, hogy van kész gyógyszer pl., akkor újabb elágazások lehetnek a gondolatmenetben...)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 749
28 586
113
Oroszoknál várhatóan január-február fordulóján válthatnak át a teljes lakosságot érintő tömeges oltási modellre. Jelenleg is eléggé széles az oltást igényelhetők köre (azt hiszem már a banki alkalmazottaknál járnak), de hamarosan minden ilyen korlátozást eltörölnek. Fennmaradó feltétel lesz a 18. életév betöltése, illetve bizonyos krónikus betegségek vagy 30 napon belüli vírusos légúti megbetegedés esetében továbbra sem lehet beadni, ahogy a terhes vagy szoptató nőknek sem. Golikova nyilatkozata szerint január végéig 2,1 millió vakcinát szállítanak ki az 1331 oltási pontra, melyekből 1,5 milliót már beadtak. Korábbi nyilatkozatok alapján februárban pöröghet fel a gyártás a 10 milliós nagyságrendbe.
Január 18-án kezdődik Oroszország szerte a tömeges oltás

Egyéb:
Von der Leyen egészségügyileg elkerülhetetlennek nevezte a vakcinaútlevél bevezetését az Unióban. Továbbá hat tagállam levelet írt a Bizottságnak elfogadhatatlannak nevezve a Pfizer lassú és késői szállításait. A Bizottság követeli az első negyedévre vonatkozó szállítások maradéktalan teljesítését a késések megszüntetésével.

Meglátjuk mi lesz ebből, de szerintem bizottsági/uniós szinten marad az "így járt" tábla illetve a kacsingatás az egyéb irányokba.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 292
113
A norvég és angol kutató neve Birger Sørensen, Angus Dalgleish.
"Norwegian virologist Birger Sørensen has claimed that the coronavirus that causes Covid-19 stems from a laboratory and was leaked by mistake. In an interview with the Swedish news outlet Fria Tider, Sørensen alleged that the fact that the virus doesn't come from the animal kingdom is "evident" both from its structure and from its rapid spread among humans."
..
"Norwegian scientist Birger Sorensen recently claimed that the novel coronavirus did not originate naturally. The claim also found support from the former head of Britain's MI6, Sir Richard Dearlove."
---
Egy másik vonal; Luc Montagnier, Jean-Claude Perez

Köszönöm a forrásokat, áttanulmányoztam őket. A véleményedet nem fogja megváltoztatni, de elárulom, hogy engem sajnos nem győztek meg. El is mondom, hogy miért.

A Sputniknews-ról az utóbbi időben számtalan alkalommal kiderült, hogy álhíreket, összeesküvés elméleteket terjeszt.
A taiwannews-t, mint orvosi/biológiai szaklapot még nem láttam megemlítve egy szakcikkben sem. Gyanítom nem véletlenül.
A 3. cikkben van egy roppant érdekes megállapítás: szerintük az új vírus nem mutálódik, kvázi idomul az emberhez. Ez nem igaz. Az alábbi két linken látható a tudományos módszerekkel alátámasztott bizonyíték:
Neked tuti üldözési mániád van. Ha azt hiszed, hogy egy laborban “készítették” ezt a vírus, akkor érdemes ezt a weboldalt böngészgetned: https://nextstrain.org/groups/blab/sars-like-cov
Tömören összefoglalva itt azt kellene látnod, hogy a SARS-CoV-2 96%-ban megegyezik a BatCoV RaTG13 denevér-koronavírussal. Emiatt 100%-ig biztos, hogy a vírus eredeti hordozói denevérek voltak.
Itt (https://nextstrain.org/ncov/europe?f_region=Europe) pedig végig követheted a vírus folyamatosan frissülő evolúciós útját.
A két tanulmány alapján nyugodtan megállapítható, hogy a vírus nem mesterséges úton jött létre.
Nagyon érdekes bioinformatikai elemzések találhatók a koronavírusról a fenti linkek alatt.

Sok mindent elmond Sorensen tanulmányáról, hogy a világ három legfontosabb orvosi/biológiai szaklapja, a The Lancet, a Journal of Virology és a Nature nem volt hajlandó közölni a kutatási eredményeket, ezért Sorensen és társai egy olyan platformon osztották meg, amely nem köti előzetes szakmai lektoráláshoz a cikkek közlését.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Váratlanul lemondott a Sinopharm vezérigazgatója és az ellenőrzési részleg vezetője.
Nagyon megnyugtató...
Pedig elvileg, ha megkapja a hazai jóváhagyást pont ettől a cégtől kapnánk több millió vakcinát.

3 kérdés :
1. Miért mondtak le a vezetők?
2. Az igaz, hogy Kínában csak a 60 alattiakat oltják vele? Ez az oltási protokoll miatt van igy, ott először a munkaképes korú lakosságot oltják vagy az idősebbekre rizikós?
3.valahol 80, alahol 90 fölötti hatásosságot olvastam, melyik az igaz?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 292
113
Pedig elvileg, ha megkapja a hazai jóváhagyást pont ettől a cégtől kapnánk több millió vakcinát.

3 kérdés :
1. Miért mondtak le a vezetők?
2. Az igaz, hogy Kínában csak a 60 alattiakat oltják vele? Ez az oltási protokoll miatt van igy, ott először a munkaképes korú lakosságot oltják vagy az idősebbekre rizikós?
3.valahol 80, alahol 90 fölötti hatásosságot olvastam, melyik az igaz?

3. A hatásosság értékek közti különbség arra vezethető vissza, hogy a hivatalos kínai tesztek eredménye szerint 79% a hatékonyság, viszont az Egyesült Arab Emirátusok szintén lefolytatott klinikai teszteket, ahol ők 86%-os hatékonyságot mértek.
Valószínűleg mind a két adat helyes és reális. A két érték közti különbség feltehetően visszavezethető (részben az eltérő rasszra,) korra, egészségi állapotra, genetikai adottságokra, a résztvevők immunológiai tulajdonságaira, csak fiatalokat vagy fiatalokat és időseket is teszteltek (idősek esetén rendszerint alacsonyabb a vakcinák hatékonysága), stb.

Végül egy kis kiegészítés. Sokan szidják a kínai technológiát és tudósokat, azonban a kínai vakcinák rendszerint biztonságosak és hatékonyak. H1N1 ellen is annak idején ők voltak az elsők, akik sikeresen fejlesztettek védőoltást (https://www.researchgate.net/publication/26820197_China_First_to_Vaccinate_Against_Novel_H1N1_Virus). A probléma az szokott lenni velük, hogy kevéssé átlátható esetükben a fejlesztés és a dokumentáció. Megértem az idegenkedést az általuk fejlesztett oltóanyagok iránt, azonban ez többnyire alaptalan.
Az oroszok esetén szintén megbízhatóak az oltások, csak itt vannak problémák az átláthatósággal. Régi jól bevált technológiát alkalmaznak. Nagyon hatásos sárgaláz és hepatitis elleni oltásaik vannak.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Pedig elvileg, ha megkapja a hazai jóváhagyást pont ettől a cégtől kapnánk több millió vakcinát.

3 kérdés :
1. Miért mondtak le a vezetők?
2. Az igaz, hogy Kínában csak a 60 alattiakat oltják vele? Ez az oltási protokoll miatt van igy, ott először a munkaképes korú lakosságot oltják vagy az idősebbekre rizikós?
3.valahol 80, alahol 90 fölötti hatásosságot olvastam, melyik az igaz?
1. Senki sem tudja, nem hozták nyilvánosságra
2. Igaz, először a munkaképeseket oltják. Ami nem azt jelenti, hogy az idősebbeknek nem jó az oltás, csak nincs róla tömeges tapasztalat.
3. A hatóság 80%-ot mondott, de a tapasztalatok szerint felette van néhány %-kal, de a 90-et nem éri el.

Persze bármi oka lehetett a két vezető hirtelen lemondásának, de... Amúgy sem akar itt senki kínai meg orosz vakcinát, az ilyen hírek ezt még tovább rombolják. Nem is értem hogy gondolja Orbán. Vesz 1 millió kínai vakcinát, aztán amíg el nem fogy azt adják? Az baromira le fogja lassítani az oltás ütemét, mert mindenki ki fog várni. Ha meg lehet majd választani (újabb nyugati gyárak kapcsolódnak be), akkor rájuk fog rohadni a kínai vakcina.
Amúgy szerintem nem megy lassan az oltás. 1 millió ember regisztrált, abból 100.000 már be van oltva, és ez rohamosan gyorsulni fog, ahogy újabb és újabb gyárak kezdenek termelni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Pedig elvileg, ha megkapja a hazai jóváhagyást pont ettől a cégtől kapnánk több millió vakcinát.

3 kérdés :
1. Miért mondtak le a vezetők?
2. Az igaz, hogy Kínában csak a 60 alattiakat oltják vele? Ez az oltási protokoll miatt van igy, ott először a munkaképes korú lakosságot oltják vagy az idősebbekre rizikós?
3.valahol 80, alahol 90 fölötti hatásosságot olvastam, melyik az igaz?
Kozep es del amerikat es kozelkeletet tavolkeletet ezzel oltjak...
Valoszinuleg azert mondattak le mert ez a jelenlegi helyzet nagyobb embert jivan mint az eddigi igazgato... /hirtelen 100-1000x esere ugrott a megrendelesi allomamy amit viszonylag rovid ido alatt teljesiteni kell es tovabbi targyalasok varhatoak./ valoszinuleg magasabban kvalifikalt ember kell a ceg elere. Hisz a ceg profilja megvaltozott egy zomeben belso piacos cegbol hirtelen vilagpiacis vallt
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Elofordul hogy egy cegvezeto regionalis szinten vagy orszagos szinten tok jol vezet egy ceget de amikor aaz a ceg valami ok folytan vilagpiacra jut es hirtelen megnovekszik a rendelesallomany es 120 orszaggal kell targyalni igazgatot kell cserelni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Sok mindent elmond Sorensen tanulmányáról, hogy a világ három legfontosabb orvosi/biológiai szaklapja, a The Lancet, a Journal of Virology és a Nature nem volt hajlandó közölni a kutatási eredményeket,
Legyünk őszinték; ez nagyon sok minden másról is sokat elmond. Sőt, ha az "elit" hazugságait veszem előre (pl. WHO), akkor ez éppen Birger Sørensen érdemeit emeli ki és őt éppen nem le-, hanem felminősíti!
..
Eldönthetetlen egyelőre. Nekem legalább is. Idővel okosabbak leszünk talán...
Én vizsgáltatnám a különböző vércsoportú egyének esetében a nagyszámban egyező, de vércsoportonként különböző lefolyású koronavírus megbetegedéseket, ennek okát!
..
A denevér-koronavírusos feltevésnek teljesen ellentmondana, ha bebizonyosodna, hogy az első esetek Itáliában voltak 2019 nyarán!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
1. Senki sem tudja, nem hozták nyilvánosságra
2. Igaz, először a munkaképeseket oltják. Ami nem azt jelenti, hogy az idősebbeknek nem jó az oltás, csak nincs róla tömeges tapasztalat.
3. A hatóság 80%-ot mondott, de a tapasztalatok szerint felette van néhány %-kal, de a 90-et nem éri el.

Persze bármi oka lehetett a két vezető hirtelen lemondásának, de... Amúgy sem akar itt senki kínai meg orosz vakcinát, az ilyen hírek ezt még tovább rombolják. Nem is értem hogy gondolja Orbán. Vesz 1 millió kínai vakcinát, aztán amíg el nem fogy azt adják? Az baromira le fogja lassítani az oltás ütemét, mert mindenki ki fog várni. Ha meg lehet majd választani (újabb nyugati gyárak kapcsolódnak be), akkor rájuk fog rohadni a kínai vakcina.
Amúgy szerintem nem megy lassan az oltás. 1 millió ember regisztrált, abból 100.000 már be van oltva, és ez rohamosan gyorsulni fog, ahogy újabb és újabb gyárak kezdenek termelni.
Az a baj a Pfizer pont arról számolt be, hogy csökken a heti adag, nem bírják kapacitással.
3 millió embert akarunk a szigorítások feloldásához oltani, az 30 hét ezzel a tempóval. Pár héten belül jöhetne egy/két millió kinai vakcina. Ez a dilemma.
Nekem pl. jöhetne, semmi negatív tapasztalat nincs vele.

Nem azt mindta OV, hogy amíg a kínai el nem fogy, nem oltanak nyugatival, hanem pluszba igény szerint, bár tudja, hogy több politikai fenntartás a kinaival szemben. Semmitbsem lassit, hanem gyorsít!!
Ez sztem igy oké.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and BJani

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Az egykori fegyenctelep...
---
"Ausztrália eddig is a világ egyik legagresszívebb karanténprogramjáról volt híres a koronavírus alatt, de egy új javaslat még ezt is übereli: most már városon kívüli karanténtáborok felállításán gondolkodnak."
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 292
113
Legyünk őszinték; ez nagyon sok minden másról is sokat elmond. Sőt, ha az "elit" hazugságait veszem előre (pl. WHO), akkor ez éppen Birger Sørensen érdemeit emeli ki és őt éppen nem le-, hanem felminősíti!
..
Eldönthetetlen egyelőre. Nekem legalább is. Idővel okosabbak leszünk talán...
Én vizsgáltatnám a különböző vércsoportú egyének esetében a nagyszámban egyező, de vércsoportonként különböző lefolyású koronavírus megbetegedéseket, ennek okát!
..
A denevér-koronavírusos feltevésnek teljesen ellentmondana, ha bebizonyosodna, hogy az első esetek Itáliában voltak 2019 nyarán!

Sokat mindent elmond, ez így igaz. Többek között azt, hogy a cikk nem esett át egy független külső szakmai lektoráláson. Ekkor pontosan azt szeretnék kiszűrni, hogy volt-e a cikkben ferdítés, tárgyi tévedés, stb. Nos ezen valamilyen furcsa módon nem esett át. Tudományos berkekben ez mindenkiben beindít egy riasztót. Ilyen esetekben valami sumákolás szokott lenni.

Nem mondana ellent. Csak azt bizonyítaná, hogy már nyáron Európában volt a vírus. (Bár a minták a nyári levétel után akár be is fertőződhettek.)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Az egykori fegyenctelep...
---
"Ausztrália eddig is a világ egyik legagresszívebb karanténprogramjáról volt híres a koronavírus alatt, de egy új javaslat még ezt is übereli: most már városon kívüli karanténtáborok felállításán gondolkodnak."
Ez a klasszikus karantén ám. Sokkal hatékonyabb mint az önellenőrzött szétszórva mindenfelé.
Ha nem tetszik, nem kell Ausztáliába menni.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and BJani

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ezt a cikket itt még nem láttam. Video is van egy akadémikussal amit lényegesnek tartok.
A cikk:

Az orosz koronavírus-vakcina gyártójával tárgyal az Európai Gyógyszerügynökség​

Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) előzetes tárgyalásokat folytat a koronavírus elleni orosz vakcina, a Szputnyik V gyártójával - közölte Stefan De Keersmaecker, az Európai Bizottság illetékes szóvivője kedden.

Sajtótájékoztatón feltett kérdésre válaszolva a szóvivő elmondta: az orosz vállalat még nem döntött úgy, hogy kérelmet nyújt be a készítmény uniós alkalmazásának jóváhagyására.

Keersmaecker közölte azt is, hogy az Európai Bizottság ez idáig az AstraZeneca (400 millió adag), a Sanofi-GSK (300 millió adag), a Johnson and Johnson (400 millió adag), a BioNTech-Pfizer (600 millió adag), a CureVac (405 millió adag) és a Moderna (160 millió adag) vállalatokkal írt alá vakcinabeszerzésről szóló szerződéseket.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken közölte: minden oltóanyagnak, amely az EU piacára kerül, át kell esnie az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) vizsgálatán.

Az orosz oltóanyagok kifejlesztését finanszírozó Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI) hétfői tájékoztatása szerint már több mint másfél millió ember oltottak be az első orosz vakcinával. Az országban december elején kezdődött a koronavírus elleni tömeges oltás az orosz kutatók által kifejlesztett Szputnyik V oltóanyaggal.

A cikk a videoval, ajánlom mindenkinek megnézni. :)

 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Az egykori fegyenctelep...
---
"Ausztrália eddig is a világ egyik legagresszívebb karanténprogramjáról volt híres a koronavírus alatt, de egy új javaslat még ezt is übereli: most már városon kívüli karanténtáborok felállításán gondolkodnak."

A számok eddig őket igazolják.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani