Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Facebook. Értelmetlenül putyinozik, mikor a németek is tolják a Szputnyikot. 1 hétnél nem lát tovább.

Ennek ellenére, mki azt az oltást kérje, amiben megbízik, de ne ássuk alá a közbizalmat 0 infó alapján eü. kérdésben.
Csak ne szivassunk meg velünk szimpatizáló időseket, akik majd az elérhető orosz oltást nem kérik, várnak a Pfizerre, aminek kapagondjai vannak, aztán meg belehalnak a Covidba....

Hát én átnéztem, csak arról beszél, hogy EU engedély nélkülit ne vegyünk. De ha az EU most engedélyezni fogja, az más helyzet lesz. A közbizalmat a ruszkik ássák alá azzal, hogy nem lehet hinni a mérési eredményeiknek (lásd még Csernobilt...). Sőt, a közelmúltig be sem adták a kérelmet az EU-hoz vizsgálatra. Ugyanez a probléma a politikai nyomásra dolgozó magyar engedélyező hatósággal is. Nem hiszem, hogy ilyen hirtelen meg tudtak győződni az adatok hitelességéről és a szer hatékonyságáról. A nyugati fejlesztések és tesztelések egész folyamata végig dokumentált és ellenőrizhető, itt meg Putyin adott egy papírt róla hogy jó az anyag. Lehet hogy tényleg jó, de ha problémák lennének vele arról sem tudnánk. Úgyhogy anyáméknak is azt mondtam, hogy várjanak az AstraZeneca oltására, vagy más nyugatira. Most már be fog indulni, ahogy egyre több gyártó lesz, ők hamar sorra kerülnek, pár hetes várakozást megér. Én meg úgyis olyan sokára kerülök sorra, hogy addigra lesz választék.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and bel

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 905
113
Némi párhuzamot látok az orosz embargó betartatása, de német Északi Áramlat persze "aláíródik"
és az orosz vakcinát azt még nem, csak "Eu-s igen" után, de "úgy érzem" addigra a német sokmilliós vakcina-rendelés ismét "aláíródik".



U.i: Jó ez az Eu mindenkinek, és van akinek szinte mindig jobb és sokkal jobb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Hát én átnéztem, csak arról beszél, hogy EU engedély nélkülit ne vegyünk. De ha az EU most engedélyezni fogja, az más helyzet lesz. A közbizalmat a ruszkik ássák alá azzal, hogy nem lehet hinni a mérési eredményeiknek (lásd még Csernobilt...). Sőt, a közelmúltig be sem adták a kérelmet az EU-hoz vizsgálatra. Ugyanez a probléma a politikai nyomásra dolgozó magyar engedélyező hatósággal is. Nem hiszem, hogy ilyen hirtelen meg tudtak győződni az adatok hitelességéről és a szer hatékonyságáról. A nyugati fejlesztések és tesztelések egész folyamata végig dokumentált és ellenőrizhető, itt meg Putyin adott egy papírt róla hogy jó az anyag. Lehet hogy tényleg jó, de ha problémák lennének vele arról sem tudnánk. Úgyhogy anyáméknak is azt mondtam, hogy várjanak az AstraZeneca oltására, vagy más nyugatira. Most már be fog indulni, ahogy egyre több gyártó lesz, ők hamar sorra kerülnek, pár hetes várakozást megér. Én meg úgyis olyan sokára kerülök sorra, hogy addigra lesz választék.
Nem hirtelen döntöttek. December eleje óta egyeztetnek az oroszokkal.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Némi párhuzamot látok az orosz embargó betartatása, de német Északi Áramlat persze "aláíródik"
és az orosz vakcinát azt még nem, csak "Eu-s igen" után, de "úgy érzem" addigra a német sokmilliós vakcina-rendelés ismét "aláíródik".



U.i: Jó ez az Eu mindenkinek, és van akinek szinte mindig jobb és sokkal jobb.
És ez így is lesz mindaddig, amíg az EU-t olyanok vezetik, akiket nem össz-EU szinten választottak meg. Merkelnek csak a német választók felé kell elszámolnia, miközben a német gazdaság túlsúlya miatt hatalmas a befolyása az egész EU-ra, olyanokra is, akik nem szavazhattak az ő pozíciójáról. Az ideális az lenne, ha a szavazók köre pontosan azonos lenne azzal a körrel, akikre az adott pozíció hatalma kiterjed.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem hiszem, hogy ilyen hirtelen meg tudtak győződni az adatok hitelességéről és a szer hatékonyságáról.
Mi az, hogy "ilyen hirtelen"? Hetek, hónapok alatt azért csak át lehet nézni pár száz oldalt(, illetve sok esetben már a kutatások alatt megkapták az adatokat, de ezt le is írják a honlapon).
A nyugati fejlesztések és tesztelések egész folyamata végig dokumentált és ellenőrizhető,
Minden fejlesztés jól dokumentált, legfeljebb nem publikálják azokat. Na nem mintha azokat a nyilvánosságnak szánt publikációkat ne lehetne manipulálni...
itt meg Putyin adott egy papírt róla hogy jó az anyag.
Hamar kibukna, ha nem hoznák a számokat. Putin sem akarja égetni magát, elhiheted.
Hát én átnéztem, csak arról beszél, hogy EU engedély nélkülit ne vegyünk.
El akarták tántorítani az embereket az orosz és a kínai vakcináktól. Meg lehet magyarázni, de attól még ez történt.
Úgyhogy anyáméknak is azt mondtam, hogy várjanak az AstraZeneca oltására, vagy más nyugatira.
Tudom, hogy csak az aggódás vezérelt, de ha jót akarsz, akkor nyugodtan adasd be nekik bármelyik engedélyezett vakcinát. Ők is megetették veled a párizsit... :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 144
113
Aki megkapta az összes oltást, akkor az mehessen nyitva levő helyre, ahol a személyzet maszkban van.
Ez tavaszra hozhat eredményt. Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy az átlag gyök2 meg oltásellenes?

Sakk-matt.
De az asztal verése az bezzeg megy.

Kéremszépen, az elmúlt évtizedek net és minden általi totális népbutítás eredménye célbaért.
Nem hiszem, hogy tavaszig sikerûl annyi embert beoltani, hogy az a virus terjedését lényegesen korlátozza. Szerintem csak őszre vagy az év végére lehet szzal számolni, hogy az élet nagyjából visszaterjen a règi vàgànyba.Ez itthonra vonatkozik. És a külföldről még nem is beszèltünk.Ott tovább is tarthat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 003
113
Hát én átnéztem, csak arról beszél, hogy EU engedély nélkülit ne vegyünk. De ha az EU most engedélyezni fogja, az más helyzet lesz. A közbizalmat a ruszkik ássák alá azzal, hogy nem lehet hinni a mérési eredményeiknek (lásd még Csernobilt...). Sőt, a közelmúltig be sem adták a kérelmet az EU-hoz vizsgálatra. Ugyanez a probléma a politikai nyomásra dolgozó magyar engedélyező hatósággal is. Nem hiszem, hogy ilyen hirtelen meg tudtak győződni az adatok hitelességéről és a szer hatékonyságáról. A nyugati fejlesztések és tesztelések egész folyamata végig dokumentált és ellenőrizhető, itt meg Putyin adott egy papírt róla hogy jó az anyag. Lehet hogy tényleg jó, de ha problémák lennének vele arról sem tudnánk. Úgyhogy anyáméknak is azt mondtam, hogy várjanak az AstraZeneca oltására, vagy más nyugatira. Most már be fog indulni, ahogy egyre több gyártó lesz, ők hamar sorra kerülnek, pár hetes várakozást megér. Én meg úgyis olyan sokára kerülök sorra, hogy addigra lesz választék.
Látni, hogy az orosz ellenes propaganda sokaknak nyomot hagy(ott) a fejében. :) Gondolod, hogy ott(Oo) nincsenek kutatóintézetek/tudósok, akik képesek vakcinákat kifejleszteni? Gondolod, hogy kínálnának rossz vakcinát eladásra külföldre: Magukat járatnák le. Kevesebb Putyinozás több tudámány!
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Látni, hogy az orosz ellenes propaganda sokaknak nyomot hagy(ott) a fejében. :) Gondolod, hogy ott(Oo) nincsenek kutatóintézetek/tudósok, akik képesek vakcinákat kifejleszteni? Gondolod, hogy kínálnának rossz vakcinát eladásra külföldre: Magukat járatnák le. Kevesebb Putyinozás több tudámány!
Azért az oroszok is tehetnek a bizalmatlanságról. Először engedélyezték a vakcinát, majd utána letesztelték. Normálisan ezt fodítva szokták.:)
 
  • Tetszik
Reactions: bel

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Jelzem, hogy az oltásellenes, meg az ilyen "csakazért is kinyitunk" dolgok propagálásnak nem itt nálunk van a helyszíne, keressetek erre más felületeket.
Akkor már itt is csak a fősodrású véleménynek van helye ? Én sok minden ellen be vagyok oltva de ha ezt az oltást elkapkodottnak tartom akkor oltásellenes vagyok ? Vagy realista ? Kérném tisztázni mi számít a jelzésed szerint bűnnek és mi nem !
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Látni, hogy az orosz ellenes propaganda sokaknak nyomot hagy(ott) a fejében. :) Gondolod, hogy ott(Oo) nincsenek kutatóintézetek/tudósok, akik képesek vakcinákat kifejleszteni? Gondolod, hogy kínálnának rossz vakcinát eladásra külföldre: Magukat járatnák le. Kevesebb Putyinozás több tudámány!
Senki nem vitatta, hogy sok jó szakember és tudós van ott is, a kérdés inkább a politikai szinten van. Vajon eljutna-e hozzánk ha probléma van a vakcinával? Meg hogy van-e pénz és politikai akarat elég időt és energiát fektetni a tesztelésbe? Az Oroszországból vagy Kínából érkező infókat sokkal inkább szűri és irányítja a hatalom mint a nyugatról érkezőket, és ez nem megnyugtató. Hogy mást ne mondjak elég Csernobilra gondolni. Kiváló atomtudósok is vannak/voltak arrafelé, aztán még napokkal a robbanás után is csak a Szabad Európából lehetett értesülni a valóságról. Ugyanígy abban sem vagyok biztos, hogy az Orbán által kézivezérelt magyar hatóságok pontosan nyilvánosságra hoznának minden problémát, ha kiderülne esetleg valami a Szputnyikkal kapcsolatban.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Senki nem vitatta, hogy sok jó szakember és tudós van ott is, a kérdés inkább a politikai szinten van. Vajon eljutna-e hozzánk ha probléma van a vakcinával? Meg hogy van-e pénz és politikai akarat elég időt és energiát fektetni a tesztelésbe? Az Oroszországból vagy Kínából érkező infókat sokkal inkább szűri és irányítja a hatalom mint a nyugatról érkezőket, és ez nem megnyugtató. Hogy mást ne mondjak elég Csernobilra gondolni. Kiváló atomtudósok is vannak/voltak arrafelé, aztán még napokkal a robbanás után is csak a Szabad Európából lehetett értesülni a valóságról. Ugyanígy abban sem vagyok biztos, hogy az Orbán által kézivezérelt magyar hatóságok pontosan nyilvánosságra hoznának minden problémát, ha kiderülne esetleg valami a Szputnyikkal kapcsolatban.
Es mi van a tobbi orszaggal ahol mar oltanak kinai orosz vakcinakkal onnet is szurik az infokat?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 003
113
Senki nem vitatta, hogy sok jó szakember és tudós van ott is, a kérdés inkább a politikai szinten van. Vajon eljutna-e hozzánk ha probléma van a vakcinával? Meg hogy van-e pénz és politikai akarat elég időt és energiát fektetni a tesztelésbe? Az Oroszországból vagy Kínából érkező infókat sokkal inkább szűri és irányítja a hatalom mint a nyugatról érkezőket, és ez nem megnyugtató. Hogy mást ne mondjak elég Csernobilra gondolni. Kiváló atomtudósok is vannak/voltak arrafelé, aztán még napokkal a robbanás után is csak a Szabad Európából lehetett értesülni a valóságról. Ugyanígy abban sem vagyok biztos, hogy az Orbán által kézivezérelt magyar hatóságok pontosan nyilvánosságra hoznának minden problémát, ha kiderülne esetleg valami a Szputnyikkal kapcsolatban.
Már megint a politikát kevered a tudományba. Mi köze a Sputnik-V -nek Csernobilhoz? Szovjet rendszer-ideológia a 80-as évekből vs 21. századi piacgazdaság. Szezon meg a fazon esete. A SZU felbomlása után kb 120 000 tudós vándorolt ki Oroszországból, abból 20 000 csúcskategóriás.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Senki nem vitatta, hogy sok jó szakember és tudós van ott is, a kérdés inkább a politikai szinten van. Vajon eljutna-e hozzánk ha probléma van a vakcinával? Meg hogy van-e pénz és politikai akarat elég időt és energiát fektetni a tesztelésbe? Az Oroszországból vagy Kínából érkező infókat sokkal inkább szűri és irányítja a hatalom mint a nyugatról érkezőket, és ez nem megnyugtató. Hogy mást ne mondjak elég Csernobilra gondolni. Kiváló atomtudósok is vannak/voltak arrafelé, aztán még napokkal a robbanás után is csak a Szabad Európából lehetett értesülni a valóságról. Ugyanígy abban sem vagyok biztos, hogy az Orbán által kézivezérelt magyar hatóságok pontosan nyilvánosságra hoznának minden problémát, ha kiderülne esetleg valami a Szputnyikkal kapcsolatban.

Saját népét irtaná vele ha sz*r lenne a vakcina, a nemzetközi megítélésről nem is beszélve.
Elvégre vagy egy tucat országba szállítottak eddig belőle, és ki tudja hányba fognak még.

Erre mit látunk?
Kaliforniában vizsgálat indult a Moderna vakcinák kapcsán, mivel súlyos allergiás reakciókat vált ki néhány betegnél...
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Már megint a politikát kevered a tudományba. Mi köze a Sputnik-V -nek Csernobilhoz? Szovjet rendszer-ideológia a 80-as évekből vs 21. századi piacgazdaság. Szezon meg a fazon esete. A SZU felbomlása után kb 120 000 tudós vándorolt ki Oroszországból, abból 20 000 csúcskategóriás.
Hát a mai orosz rendszer a központi kézivezérlés szempontjából sokkal közelebb áll a szovjethez, mint a nyugati nyílt demokráciákhoz. Talán technikailag nehezebb lenne ma eltitkolni egy nagyobb katasztrófát, de hogy a szándék ugyanúgy meglenne, abban biztos vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: bel