Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Hát mégse az ember a legcsodálatosabb, hanem a mocsári nünüke? Megannyi ezredév termése mit sem ér csak zokogjunk lovak meg más állatok nyakában, részvéttelin, mintha az nem bomló agy nemibajos őrületének jele lenne?

Szerintem továbbra se!

Én az embert csodálatos lénynek tartom ahogyan a maga módján a mocsári nunukét is.Az viszont nem működik, hogy az ember megfeledkezve arról, hogy maga is a természet része önmagát a természet fölé helyezi.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Hát mégse az ember a legcsodálatosabb, hanem a mocsári nünüke? Megannyi ezredév termése mit sem ér csak zokogjunk lovak meg más állatok nyakában, részvéttelin, mintha az nem bomló agy nemibajos őrületének jele lenne?

Szerintem továbbra se!
Off. Hát, szerintem az ember minden, csak nem csodálatos. Főleg, hogy magát tartja a teremtés koronájának és úgy is bánik mindennel maga körül. Aztán majd ha a pénznek nevezett papírdarabok hajszolása miatt már nem marad mocsári nünüke meg semmi más, akkor fölteheti a koronát, mielőtt kipusztul. Tényleg intelligens. On.

Amit találtam az mRNS alapú oltásokról az az, hogy évek óta folyik a kutatás ez ügyben. Ahogy láttam a legnagyobb probléma a szervezetbe való juttatás volt (gondolom a közvetítőanyag a beépüléshez), ezek szerint ezt már megoldották. Ahogy kétkedő írja, a mostaniak az első ilyen oltások, ezért sincs semmi információ a hosszútávú hatásokról, ezért zajlanak még most is klinikai tesztek, bárki bármit is állít.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Lehet szidni a DDT-t, de mellékhatásai extrém jelentéktelenek voltak ahhoz képest, hogy véget vetettünk vele a korábban tomboló tífusz, sárgaláz vagy maláriajárványoknak. Hogy ezek a járványos betegségek nem olyan gyakoriak, mint a nátha, azt a DDT-nek köszönhetjük! Természetesen ma már a szert helyettesítő utódainak, de ez nem változtat a lényegen!
A DDT-vel a tífusz , sárgaláz és malária ellen ? Az egy növényvédő rovarölő szer volt amit a kultúrákra permeteztek vagy igen gyakran poroztak ! Még ha feltételezem , hogy öltek vele szúnyogot akkor se mocsarakat permetezték hanem a szántóföldi kultúrákat ! Tehát ez egy igen hülye bloggenes hasonlat ! A jelentéktelen mellékhatása miatt tiltották ki a világból is !
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
A DDT-vel a tífusz , sárgaláz és malária ellen ? Az egy növényvédő rovarölő szer volt amit a kultúrákra permeteztek vagy igen gyakran poroztak ! Még ha feltételezem , hogy öltek vele szúnyogot akkor se mocsarakat permetezték hanem a szántóföldi kultúrákat ! Tehát ez egy igen hülye bloggenes hasonlat ! A jelentéktelen mellékhatása miatt tiltották ki a világból is !
Igen. Az embereket és otthonaikat is beporozták alaposan, tetű- és egyéb rovarirtás céljából, így gátolták egy csomó fertőző betegség terjedését. Csak ugye a DDT igen hosszú élettartamú szer és a ragadozókban feldúsul. Akárcsak az emberben, és úgy már nem annyira ártalmatla.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and laiki

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
355662 fertőzött (+1410)
4049 kórházban (-169)
286 lélegeztetőgépen (-8)
108673 aktív eset (-732)
235276 gyógyult (+2044)
11713 elhunyt (+98)
3000325 mintavétel (+15577)
19932 hatósági házi karanténban (-238)
d6a1774e1ccb2c03968ff6f119ad70fd.png
356973 fertőzött (+1311)
3959 kórházban (-90)
274 lélegeztetőgépen (-12)
107800 aktív eset (-873)
237362 gyógyult (+2086)
11811 elhunyt (+98)
3018389 mintavétel (+18064)
19908 hatósági házi karanténban (-24)
ab7334b7069349da5152c6dd6f8dba65.png
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 163
113

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Hát azért amerikai ide, amerikai oda, elégé megugrottak a két legjobban - oltásban - haladó országban az esetszámok (Anglia, Izrael). Hogy ennek lehet számtalan oka, azt elismerem, de hogy pont most lett rekordszámú beteg, az kételyeket ébreszt. Maradjunk abban, hogy az mRNS típusú oltás egy
új oltás amit eddig még nem alkalmaztak emberen. Lehet, hogy ez a jövő, de én azért várnék vele. Ha lehet választani, akkor inkább az Oroszt választom, vagy más vektor alapú oltást.
Itt leginkább az a baj, hogy az a sok ember, akiket már beoltottak, az első dózis után úgy viselkedtek, mintha legyőzhetetlenek lennének. Keveseknek sikerül felfognia, hogy a 95%-os védettség (Pfizer-BioNTech vakcina esetén) a második dózis beadásától számított egy-két hét után alakul ki. Így pedig többen megfertőződhettek a részlegesen beoltottak közül.

Megjegyzem a vektor alapú vakcinagyártás is egy meglehetősen új technikát képvisel, szóval a fenti logikát követve ettől is tarthatnál. (Szintén alaptalanul.)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 131
113
Na legfrissebb egyenest Moszkvából: egy millió emberre elég Szputnyikot fogunk rendelni, ami három etapban fog érkezni. Februárban kapunk egy 300 ezres szállítmányt, azt követően félmilliót, majd utána 200 ezret. Fontos, hogy itt a számokat a beoltandók számát és nem a dózisokat jelölik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Na legfrissebb egyenest Moszkvából: egy millió emberre elég Szputnyikot fogunk rendelni, ami három etapban fog érkezni. Februárban kapunk egy 300 ezres szállítmányt, azt követően félmilliót, majd utána 200 ezret. Fontos, hogy itt a számokat a beoltandók számát és nem a dózisokat jelölik.
Ha ugyanennyi kínai is jönne hasonló ütemezéssel, akkor a nyugatiakkal együtt március elején jöhet a lazítás, meglesz 1 millió beoltott, aprilisban meg teljes nyitás.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Nem kétlem, hogy ez lesz a jövő. DE az biztos, hogy egyelőre nincs komoly tapasztalat a vakcina mögött! Mi van ha véletlenül mégis okoz olyan problémát ami 10 év múlva jön ki. Akkor ki lesz a felelős.
Egy ilyen új oltásnál legalább egy évtízed kutatása és teszteredmény kell legyen, hogy nagyrészt kizárja a kockázatot a fejlesztő. Na mindegy. Majd meglátjuk. Szerencsére lesz a vektoros oltás is, abból pedig - hála a liberális-balos ellenkampánynak - tolongás nélkül tudok abszolválni a családomnak.
Milyen liberális-balos ellenkampány? Ki bíztat arra, hogy ne adjanak vektoros oltást?
A vektoros oltásnak vannak jelentős hátrányai (és előnyei), ezeket ismerni és mérlegelni kell. Ezeket mérlegelve én a Pfizert választom (ha lehet választani).
Az emberek általában a ruszki/kínai oltástól félnek (függetlenül annak típusától!), mert míg a nyugati szereknél a hatalmas médiafigyelem révén egy bepirosodott bőrről is azonnal címlapon értesülünk, a ruszkiknál/kínaiaknál hagyománya van annak, hogy az ilyeneket eltüntetik, ha a politikai akarat úgy kívánja. Emiatt nekem biztosan nem fognak sem kínai, sem ruszki vakcinát beadni (nem azért mert vektoros, akármilyen alapú is), de szerencsére mire én sorra kerülök, addigra lesznek nyugatiak is, vektoros, RNS alapú, akármilyen. A nyugati szerek előnye, hogy a sok százmillió oltás során kijönnek az esetleges problémák, amiket nyugaton gyakorlatilag lehetetlen eltitkolni, míg a ruszki/kínai anyagnál nem ismerjük ezeket.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 131
113
A fiatalok világháború, forradalom helyett kaptak online oktatást
Nem akarok a mostani vitába belemenni, csak annyi, hogyha az online oktatáson szerzett tudásomra kéne alapozzak, akkor itt helyben lehúzhatnám magamat a klozeton. Akárkivel beszélek egyetemi körökben hasonló módon szidják mint a bokrot. Nem is marad meg az anyag, mindenki kb leszarja mi történik, az egyik végleten pedig ott van a vizsgákon úgy puskázunk ahogy akarunk elv. Persze a másik véglet a 842+egyéb beadandók heti szinten, avagy aludni minek, jöjjön a szopóroller. Ha nem diplomáztam volna le májusban alapszakon (még szerencse, hogy a záróvizsga élőben volt és az Urkundnak hála a szakdoga sem oldható meg a ctrl+c-ctrl+v kombóval) akkor azt mondanám, hogy kidobott idő volt az elmúlt lassan egy év. Ami gányolás mesteren zajlik az megint egy más történet, ott legalább annyira az intézet trehánysága közrejátszik, mint az online részleg. A nyelvvizsga nélkül évek óta bennragadtak diplomaosztása meg feleslegesen csökkentette le a diploma értékét az esetek többségében. Aki manapság fiatalként nem tud egy angol közepet lerakni annak egyáltalán minek a diploma?

Természetesen most nem relativizálni akarom a többit (családon belül van épp elég negatív élmény ezekről), csak a fentiek fényében nagyon is frusztráló a helyzet és elvesztegetett időnek tűnik az egész, a mostani hiányosságok jövőbeli hatásairól nem beszélve. Mert még az én szakom úgy-ahogy megoldható ha kell távolról, de másikaknál illetve az alsóbb szintek esetében már jóval nagyobb a probléma mértéke.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Nem akarok a mostani vitába belemenni, csak annyi, hogyha az online oktatáson szerzett tudásomra kéne alapozzak, akkor itt helyben lehúzhatnám magamat a klozeton. Akárkivel beszélek egyetemi körökben hasonló módon szidják mint a bokrot. Nem is marad meg az anyag, mindenki kb leszarja mi történik, az egyik végleten pedig ott van a vizsgákon úgy puskázunk ahogy akarunk elv. Persze a másik véglet a 842+egyéb beadandók heti szinten, avagy aludni minek, jöjjön a szopóroller. Ha nem diplomáztam volna le májusban alapszakon (még szerencse, hogy a záróvizsga élőben volt és az Urkundnak hála a szakdoga sem oldható meg a ctrl+c-ctrl+v kombóval) akkor azt mondanám, hogy kidobott idő volt az elmúlt lassan egy év. Ami gányolás mesteren zajlik az megint egy más történet, ott legalább annyira az intézet trehánysága közrejátszik, mint az online részleg. A nyelvvizsga nélkül évek óta bennragadtak diplomaosztása meg feleslegesen csökkentette le a diploma értékét az esetek többségében. Aki manapság fiatalként nem tud egy angol közepet lerakni annak egyáltalán minek a diploma?

Természetesen most nem relativizálni akarom a többit (családon belül van épp elég negatív élmény ezekről), csak a fentiek fényében nagyon is frusztráló a helyzet és elvesztegetett időnek tűnik az egész, a mostani hiányosságok jövőbeli hatásairól nem beszélve. Mert még az én szakom úgy-ahogy megoldható ha kell távolról, de másikaknál illetve az alsóbb szintek esetében már jóval nagyobb a probléma mértéke.
Értem. Sztem ne aggódj! Szigorúan saját tapasztalat, biztos van sok ellenpélda. Én amit a fősulin tanultam / nem tanultam, kb. semmire se használom a munkám során.
Ezerszer többet ér a mindennapi gyakorlati tapasztalat. Menj rá a nyelvismeretre, az nagy előny lesz, a többit meg megszerzed learning by doing!!!
 
M

molnibalage

Guest
Aki megkapta az összes oltást, akkor az mehessen nyitva levő helyre, ahol a személyzet maszkban van.
Ez tavaszra hozhat eredményt. Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy az átlag gyök2 meg oltásellenes?

Sakk-matt.
De az asztal verése az bezzeg megy.

Kéremszépen, az elmúlt évtizedek net és minden általi totális népbutítás eredménye célbaért.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Hol kampányol? Én csak olyat olvastam, hogy szerintük EU engedély nélküli vakcinát ne vegyenek. Se ruszkit, se kínait, se mást. Szerintem az angol vakcinában ettől függetlenül is meg lehet bízni, de a ruszkik eddig be sem adták a kérelmet az engedélyezésre. Most ha engedélyezik, akkor már nem lesz akadálya a használatának. Mondjuk én akkor sem kérek belőle.
Facebook. Értelmetlenül putyinozik, mikor a németek is tolják a Szputnyikot. 1 hétnél nem lát tovább.

Ennek ellenére, mki azt az oltást kérje, amiben megbízik, de ne ássuk alá a közbizalmat 0 infó alapján eü. kérdésben.
Csak ne szivassunk meg velünk szimpatizáló időseket, akik majd az elérhető orosz oltást nem kérik, várnak a Pfizerre, aminek kapagondjai vannak, aztán meg belehalnak a Covidba....