Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Én azt a hírt linkeltem, amit írtam, nem más hirdetést.
Mi a véleményed az általam linkelt Momentum által javasolt pontokról?

Szokásos politikai szarkavarás, ha ezeket engednék akkor még többet akarnának.
A vakcinák elleni szarkavarás is tökéletesen bemutatta a gumigerincet.
Én még emlékszem amikor tavaly decemberben még a pfizer oltás is a ördög terméke volt, utána jött az orosz, most a kínai.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 429
3 751
113
Mi a véleményed az általam linkelt Momentum által javasolt pontokról?
A Momentum azt kéri a kormánytól, hogy:
  • Tolják ki a kijárási korlátozás kezdetét este 10 órára.
  • Ezzel együtt tegyék lehetővé az üzletek nyitvatartását este 9-ig.
  • Nyissák meg a szabadtéri vendéglátóhelyeket és teraszokat – 50%-os kapacitással.
  • Nyissák meg a mozikat és színházakat – csökkentett kapacitással.
  • Engedélyezzék a belföldi turizmust, vagyis nyissák meg a hoteleket, szállodákat, szálláshelyeket, csökkentett kapacitással.
  • A beoltottak pedig kapják meg az oltási kártyát, és mentesítsék őket az összes korlátozás alól!

Rövid és tömör véleményem, hogy még nincs itt az ideje, túl korai. Túl sok az aktív fertőzött, túl nagy a napi esetszám. Persze jóval barátibbak a számok, mint novemberben, de azért azt lássuk, hogy még mindig 3 nap alatt van annyi új fertőzöttünk, mint amennyi az egész első hullámban volt összesen!
Sok ország beszívta a korai visszanyitást, ne kövessük el mi is légyszi.

Amúgy nem vagyok arról sem teljesen meggyőződve, hogy pl. a mozikat kisegítené-e, ha pl. csak minden 6. székre adhatnának el jegyet. (minden harmadik szék, minden második sorban)
Mert most legalább nem kell annyi rezsit fizetniük, meg nem kell takarítani, nem kell sok alkalmazottat fizetni. De ha lesz napi 5 vetítés pár tucat emberre, akkor ezeket újra kell, de a bevétel meg töredéke lesz a megszokottnak. Szóval annyira nem érzem, hogy ki lennének segítve. Nem vagyok járatos a moziiparban, de nem hiszem, hogy tartósan max 1/6-ra töltött termekkel már profitot tudnának termelni, vagy legalább szignifikánsan kisebb veszteséget, mint most. (Ha pénzügyileg nincs plusz hozadéka, akkor pedig inkább legyenek csak zárva, mert kockázata azért még úgy is van, ha csak 1/6-on megy.)

A kocsmák pedig szerintem eleve nem túlságosan produktívak nemzetgazdasági szinten, pláne, ha csak a magyar fogyasztókkal számolunk. Annyira nem sajnálom, hogy zárva vannak. Az oda járó emberek is jobban tennék, ha inkább értelmes dologgal töltenék az idejüket, netán értéket teremtenének.

Az éttermi teraszokat a mi éghajlatunkon télen nincs értelme kinyittatni. Még szerintem februárban sincs. De jön a tavasz, még addig javulhatnának is a járványügyi adatok, és akkor esetleg majd ezt meg lehet lépni. De még várjunk vele.

Oltási kártya előbb-utóbb lesz, ebben biztos vagyok. Türelem, még amúgy is alig van, aki kaphatna.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 323
10 862
113
Rövid és tömör véleményem, hogy még nincs itt az ideje, túl korai. Túl sok az aktív fertőzött, túl nagy a napi esetszám. Persze jóval barátibbak a számok, mint novemberben, de azért azt lássuk, hogy még mindig 3 nap alatt van annyi új fertőzöttünk, mint amennyi az egész első hullámban volt összesen!
Sok ország beszívta a korai visszanyitást, ne kövessük el mi is légyszi.

Amúgy nem vagyok arról sem teljesen meggyőződve, hogy pl. a mozikat kisegítené-e, ha pl. csak minden 6. székre adhatnának el jegyet. (minden harmadik szék, minden második sorban)
Mert most legalább nem kell annyi rezsit fizetniük, meg nem kell takarítani, nem kell sok alkalmazottat fizetni. De ha lesz napi 5 vetítés pár tucat emberre, akkor ezeket újra kell, de a bevétel meg töredéke lesz a megszokottnak. Szóval annyira nem érzem, hogy ki lennének segítve. Nem vagyok járatos a moziiparban, de nem hiszem, hogy tartósan max 1/6-ra töltött termekkel már profitot tudnának termelni, vagy legalább szignifikánsan kisebb veszteséget, mint most. (Ha pénzügyileg nincs plusz hozadéka, akkor pedig inkább legyenek csak zárva, mert kockázata azért még úgy is van, ha csak 1/6-on megy.)

A kocsmák pedig szerintem eleve nem túlságosan produktívak nemzetgazdasági szinten, pláne, ha csak a magyar fogyasztókkal számolunk. Annyira nem sajnálom, hogy zárva vannak. Az oda járó emberek is jobban tennék, ha inkább értelmes dologgal töltenék az idejüket, netán értéket teremtenének.

Az éttermi teraszokat a mi éghajlatunkon télen nincs értelme kinyittatni. Még szerintem februárban sincs. De jön a tavasz, még addig javulhatnának is a járványügyi adatok, és akkor esetleg majd ezt meg lehet lépni. De még várjunk vele.

Oltási kártya előbb-utóbb lesz, ebben biztos vagyok. Türelem, még amúgy is alig van, aki kaphatna.
Csak jelzem, hogy feleségem kapott egy szép igazolást (egyelőre karton alapú), hogy megkapta az oltást, szóval a kártya béta verziója már itt van.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
556
1 573
93
Rövid és tömör véleményem, hogy még nincs itt az ideje, túl korai. Túl sok az aktív fertőzött, túl nagy a napi esetszám. Persze jóval barátibbak a számok, mint novemberben, de azért azt lássuk, hogy még mindig 3 nap alatt van annyi új fertőzöttünk, mint amennyi az egész első hullámban volt összesen!
Sok ország beszívta a korai visszanyitást, ne kövessük el mi is légyszi.

Amúgy nem vagyok arról sem teljesen meggyőződve, hogy pl. a mozikat kisegítené-e, ha pl. csak minden 6. székre adhatnának el jegyet. (minden harmadik szék, minden második sorban)
Mert most legalább nem kell annyi rezsit fizetniük, meg nem kell takarítani, nem kell sok alkalmazottat fizetni. De ha lesz napi 5 vetítés pár tucat emberre, akkor ezeket újra kell, de a bevétel meg töredéke lesz a megszokottnak. Szóval annyira nem érzem, hogy ki lennének segítve. Nem vagyok járatos a moziiparban, de nem hiszem, hogy tartósan max 1/6-ra töltött termekkel már profitot tudnának termelni, vagy legalább szignifikánsan kisebb veszteséget, mint most. (Ha pénzügyileg nincs plusz hozadéka, akkor pedig inkább legyenek csak zárva, mert kockázata azért még úgy is van, ha csak 1/6-on megy.)

A kocsmák pedig szerintem eleve nem túlságosan produktívak nemzetgazdasági szinten, pláne, ha csak a magyar fogyasztókkal számolunk. Annyira nem sajnálom, hogy zárva vannak. Az oda járó emberek is jobban tennék, ha inkább értelmes dologgal töltenék az idejüket, netán értéket teremtenének.

Az éttermi teraszokat a mi éghajlatunkon télen nincs értelme kinyittatni. Még szerintem februárban sincs. De jön a tavasz, még addig javulhatnának is a járványügyi adatok, és akkor esetleg majd ezt meg lehet lépni. De még várjunk vele.

Oltási kártya előbb-utóbb lesz, ebben biztos vagyok. Türelem, még amúgy is alig van, aki kaphatna.
Nyilván nem lenne kötelező kinyitni, aki szerint így nem éri meg az zárva marad.
De hogyan segíti a védekezést az üzletek korai bezására? Milyen bajt okozna, ha 9-ig lehetnének nyiva, ezáltal ritkulnának benne a vásárlók?
Abban is biztos vagyok, hogy a teraszon is lennének vendégek. Télen is vannak, illetve már annyira ki vannak éhezve az emberek az ilyesmire, hogy szerintem simán kiülnének kabátban egy kávéra ilyen szép napos időben. Meg vannak kültéri fűtő berendezések is.
Azért azt is figyelembe kell venni, hogy hatalmas gazdasági kárt is okoz a lezárás, és ezt ahol lehet ésszerűen mérsékelni kellene. Ezek a pontok tökre ésszerűek, nem növelik a fertőzésveszélyt, viszont csökkentiik a gazdasági károkat.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 429
3 751
113
Aztán ha meg valami nem stimmel az oltással, akkor nyakig ülünk a szarban.

Ha nem stimmel az oltás (amit nem hiszek), akkor az igen, onnantól részeb Orbán politikai felelőssége is. De ezt ő úgy tűnik, bevállalta! (vszeg többet tud az oltás megbízhatóságáról, és több szakemberrel van kapcsolatban, mint mi)

Orosz/kínai oltás sincs még, és nem is lesz hetekig, hónapokig.

Tévedés, mind az orosz, mind a kínai oltásra azt mondják, hogy még februárban jön belőlük, az oroszt konkrétan mintha február közepére mondták volna. Ez kettő hét már csak! És nem elaprózva, kis adagokban csepeg majd mint a Pfizer meg a Moderna, hanem értelmes, százezres darabszámokban.

Már hónapok óta vizsgálhatná az EMA, lassan meg is lenne az eredmény. Az oroszok be sem adták az anyagot vizsgálatra (illetve csak nemrég). Ha beadták volna, már rég lenne róla döntés. Miért nem adták be, miért vártak az utolsó pillanatig? Hogy a sürgősségre hivatkozva el lehessen kerülni a viszgálatokat?

Azt vágod, hogy az oroszok politikai okokból eddig nem voltak favorizálva, ugye? Merkel hívta be őket az EU-ba, mert ő megtehette, ő van annyira nagy hal.
Gondolom ő sem akarta vállalni az oltóanyaghiány társadalmi, gazdasági, politikai következményeit, ahogy Orbán sem. Persze az ellenzéknek nyilván fáj egy jó döntés, ők annak örülnének a legjobban, ha lelőné magát.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 823
25 510
113
  • Szomorú
Reactions: BJani

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 323
10 862
113
Nyilván nem lenne kötelező kinyitni, aki szerint így nem éri meg az zárva marad.
De hogyan segíti a védekezést az üzletek korai bezására? Milyen bajt okozna, ha 9-ig lehetnének nyiva, ezáltal ritkulnának benne a vásárlók?
Abban is biztos vagyok, hogy a teraszon is lennének vendégek. Télen is vannak, illetve már annyira ki vannak éhezve az emberek az ilyesmire, hogy szerintem simán kiülnének kabátban egy kávéra ilyen szép napos időben. Meg vannak kültéri fűtő berendezések is.
Azért azt is figyelembe kell venni, hogy hatalmas gazdasági kárt is okoz a lezárás, és ezt ahol lehet ésszerűen mérsékelni kellene. Ezek a pontok tökre ésszerűek, nem növelik a fertőzésveszélyt, viszont csökkentiik a gazdasági károkat.
Azzal egyébként egyetértek, hogy a boltok korábbi zárása növeli a zsúfoltságot. Ezt már tavasszal sem értettem, amikor a járványra hivatkozva a tesco megszüntette a 0-24-es nyitva tartást. Amíg lehetett, éjjel 2-kor mentem vásárolni, egész úton alig találkoztam emberrel, a tescoban bent pedig kb. 20 méteres távolságot lehetett tartani mindenkitől... Inkább a hosszabb nyitva tartást kellene javasolni, mint a rövidebbet, hiszen értelemszerűen ha x embernek 13 órája van vásárolni, nagyobb tömeget csinál egy időben, mintha 24 órára lennének szétosztva. Egyetlen logikailag alátámasztható indoka az, hogy nem fognak a népek vásárlás címszó alatt kimenni bandázni esténként a boltok elé.

Az éttermek, kocsmák, bárok nyitása rossz ötlet lenne viszont minden szempontból, mert úgysem tartják a távolságot, ráadásul ezeken a helyeken még a maszkot sem viselik a vendégek, mert ugye a szájuk kell a tevékenység végzéséhez... Értelemszerűen távolságot sem tartanának, mert általában nem egyedül megy az ember kocsmába, vagy étterembe, úgyhogy ezek potenciális gócpontok volnának.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
556
1 573
93
Ha nem stimmel az oltás (amit nem hiszek), akkor az igen, onnantól részeb Orbán politikai felelőssége is. De ezt ő úgy tűnik, bevállalta! (vszeg többet tud az oltás megbízhatóságáról, és több szakemberrel van kapcsolatban, mint mi)



Tévedés, mind az orosz, mind a kínai oltásra azt mondják, hogy még februárban jön belőlük, az oroszt konkrétan mintha február közepére mondták volna. Ez kettő hét már csak! És nem elaprózva, kis adagokban csepeg majd mint a Pfizer meg a Moderna, hanem értelmes, százezres darabszámokban.



Azt vágod, hogy az oroszok politikai okokból eddig nem voltak favorizálva, ugye? Merkel hívta be őket az EU-ba, mert ő megtehette, ő van annyira nagy hal.
Gondolom ő sem akarta vállalni az oltóanyaghiány társadalmi, gazdasági, politikai következményeit, ahogy Orbán sem. Persze az ellenzéknek nyilván fáj egy jó döntés, ők annak örülnének a legjobban, ha lelőné magát.
"Orbán politikai felelőssége is. De ezt ő úgy tűnik, bevállalta!"
Kösz, nagyon rendes, de én nem vállaltam be, ezért nem is kérek belőle.

"az oroszok politikai okokból eddig nem voltak favorizálva"
Ettől még az oroszok beadhatták volna az EMA-hoz engedélyezésre. Inkább arról van szó, hogy korábban még orosz hírek szerint is voltak vele minőségi problémák, és féltek, hogy kiderül, ami végleg elkaszálta volna őket. Viszont akkor ők már oltottak vele, tehát bevallani és a hibás anyaggal tovább oltani is rettenetesen kínos lett volna. De már szerintük is jó az anyag, beadták vizsgálatra és gyártják is. Szerintem pár hét alatt bevizsgálják, és ha jó, akkor lehet szállítani. Ez nem túl nagy késlekedés, ennyire a bizalomhiány is akadályozza az oltást. Ha pedig elbukik a vizsgálaton, akkor jó is hogy nem kezdték el használni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 4082

Guest
"Orbán politikai felelőssége is. De ezt ő úgy tűnik, bevállalta!"
Kösz, nagyon rendes, de én nem vállaltam be, ezért nem is kérek belőle.

"az oroszok politikai okokból eddig nem voltak favorizálva"
Ettől még az oroszok beadhatták volna az EMA-hoz engedélyezésre. Inkább arról van szó, hogy korábban még orosz hírek szerint is voltak vele minőségi problémák, és féltek, hogy kiderül, ami végleg elkaszálta volna őket. Viszont akkor ők már oltottak vele, tehát bevallani és a hibás anyaggal tovább oltani is rettenetesen kínos lett volna. De már szerintük is jó az anyag, beadták vizsgálatra és gyártják is. Szerintem pár hét alatt bevizsgálják, és ha jó, akkor lehet szállítani. Ez nem túl nagy késlekedés, ennyire a bizalomhiány is akadályozza az oltást. Ha pedig elbukik a vizsgálaton, akkor jó is hogy nem kezdték el használni.
Mégegyszer utoljára, mert rohadt fárasztó ez így. A szputnyik végigment az OÉGYI ellenőrzési folyamatán, és ENGEDÉLYT kapott...

Amire a könnyítés szól az a Sinopharma, szóval legalább a hazudozást fejezzük be légyszíves.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 786
4 258
113
Ha afelől közelítem a dolgot, hogy azzal lehet Magyarországnak jelenleg a legtöbb kárt okozni, ... ha minél inkább elhiteltelenítjük a vakcinákat és a hatóságokat, akkor elég szomorú, hogy ebbe magát magyarnak nevező pártok beleállnak. Nem akarok itt belpolbűnözni, meg hazaárulózni, de az ő politikai haszonszerzésükön kívül van ennek bármi pozitív hozadéka pl. az ország számára? Nyissátok fel a szemem, és tanítsatok, mert én nem látok ebben semmi jót...
Szia,

Hat, sajnos ez van. Mivel majdnem 30%-a a magyaroknak (2 824 551 fo) rajuk szavazott, ezert most elhiteltelenithetik, jogfosztotta tehetik a magyar hatosagokat, es azzal, hogy egybemossak az engedelyezett es a nem engedelyezett vakcinakat elhiteltelenitik az elobbieket is. :-(
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
556
1 573
93
Mégegyszer utoljára, mert rohadt fárasztó ez így. A szputnyik végigment az OÉGYI ellenőrzési folyamatán, és ENGEDÉLYT kapott...

Amire a könnyítés szól az a Sinopharma, szóval legalább a hazudozást fejezzük be légyszíves.
Ugye sikerült felfognod, hogy EU engedélyről beszéltem?
A magyar engedélyezés olyan politikai nyomás alatt történt, ami megkérdőjelezi a hitelességét. Erre lenne jó az EMA vizsgálat, tehát olyan intézmény vizsgálata, amire nem tud nyomást gyakorolni a magyar kormány.
De amúgy a kínaira is vonatkozik ugyanez. Az EMA szerint semmi kapcsolatuk nincs a kínai gyártókkal, be sem adták engedélyezésre a vakcináikat. Miért nem? Ha az EMA jónak találja akkor megnyílik az EU piac is előttük. De ők ezt meg sem próbálták, helyette inkább Orbán politikai engedélyére alapoztak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 967
35 648
113
Az nem tetszik, hogy politikai döntésen alapul a beszerzés, nem pedig gyógyszerész szakmai vizsgálatokon. Ha mire én sorra kerülök, addigra lesz nyugati vakcina is, és választhatok, akkor leszarom hogy ti mit adattok be magatoknak. Még örülök is hogy ha a kínait választjátok, legalább több nyugati marad nekünk, és annyival is hamarabb feloldják a zárlatot. Probléma akkor lesz, ha nem választhatok, vagy nem is veszünk elég nyugatit, mondván hogy itt a jóféle kínai/ruszki anyag. Ha csak én nem kérek a kínaiból, az semmit nem jelent, de ha az ország jelentős része sem bízik Orbán gyógyszerészeti tudásában, akkor marad a zárlat még jó sokáig. Ez Orbán politikai felelőssége.
Basszus de hat pont te csinalsz politikai ugyet a dologbol. Te orbanozol. :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 967
35 648
113
Aztán ha meg valami nem stimmel az oltással, akkor nyakig ülünk a szarban. Orosz/kínai oltás sincs még, és nem is lesz hetekig, hónapokig. Már hónapok óta vizsgálhatná az EMA, lassan meg is lenne az eredmény. Az oroszok be sem adták az anyagot vizsgálatra (illetve csak nemrég). Ha beadták volna, már rég lenne róla döntés. Miért nem adták be, miért vártak az utolsó pillanatig? Hogy a sürgősségre hivatkozva el lehessen kerülni a viszgálatokat?
Vagy mert nem europai piac a vilag... Ausztraliaba sem adta be pedig az egy kontinens aztan mivan osszedol a vilag a gyartonak?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 057
57 622
113
Thüringiában ki akarták nyitni az általànos iskolákat két hét múlva, azzal a feltétellel, hogy hetente egyszer áttesztelik a tanulókat és tanárokat. Aztán kisûlt, hogy erre nincs pénz. Most mindenki várja, hogy mi lesz. Kb ugyanez Becsben: Nagy csindarattával beharangozzák, hogy hetente egyszer minden iskolás kap egy tesztet, ami önkéntesen hajt végre. :) Tanárokról szó sincs. Első héten minden tanuló kapott gyorstesztet. Második hèten: Semmi, se teszt, se magyarázat.
Oltás praktikusan leàllt. Ez van. :(
 
T

Törölt tag 2361

Guest
ez most magyar belpol topic vagy virus a tema?
szeretnek valamit elolvasni ami a temahoz is hozzatartozik...
 
  • Imádom
Reactions: Leonidas

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
https://magyarnemzet.hu/kulfold/a-k...art-a-szlovak-egeszsegugyi-miniszter-9309440/
"A kórházi ellátás összeomlásától tart a szlovák egészségügyi miniszter
Hiába a folyamatos tesztelés, nem javul a járványhelyzet Szlovákiában.
Bár az új fertőzöttek számában nincs nagy kiugrás, a legfrissebb adatok szerint soha nem látott magasságban, 3600 felett jár a kórházi kezelésre szorulók száma, így nem meglepő, hogy Marek Krajčí egészségügyi miniszter a mai kormányülés előtt arról beszélt, soha nem látott szigor jöhet...
...A tárcavezető láthatóan megrendülten ismerte be a mai kormányülés előtt tartott sajtótájékoztatón, hogy a lezárások és országos tesztelések ellenére sem alakulnak úgy az események, ahogy várták. – Nagyon komoly a helyzet – fogalmazott, kiemelve, a néhány napja Szlovákiában is felbukkant brit mutáció „teljesen összekeverte a kártyáinkat.”
Éppen ezért szükség lehet a kijárási korlátozások felülvizsgálatára, szigorítására, valamint arra, hogy a szlovák rendőrség az eddiginél sokkal komolyabban vegye az előírások betartatását.
Hiába vannak ugyanis érvényben bő egy hónapja a magyarországinál sok tekintetben még szigorúbb korlátozások, azokat alig-alig ellenőrzik...
...Krajčí leszögezte, muszáj lépni valamit. Hogy pontosan mit, az a héten derül csak ki, előbb a kormánytagoknak és a járványügyi bizottságnak kell összeülnie, bővebbet csak ezt követően tudnak mondani. A tárcavezető néhány szokatlanul kemény javaslatot is megfogalmazott, például felvetette, amennyiben a helyzet nem javul, a kritikus infrastruktúrákban dolgozókon kívül senkit nem engednek majd munkába, függetlenül attól, van-e tesztje vagy nincs..."