Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nézz fel facebook-ra, minden második hirdetés dk vagy momentum. Most már, hogy az orosz vakcina a német rendelés miatt eu konform lett beleálltak a kínaiba, szinte 1:1 ugyanazt a szöveget tolva amit itt egyesek.
Öööö, én itt élek a 8. kerületben és a tököm teli van már, hogy a fideszes fröcsgős propit tolja az arcomba.
DK és mom-tól nem láttam még egyet sem.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Öööö, én itt élek a 8. kerületben és a tököm teli van már, hogy a fideszes fröcsgős propit tolja az arcomba.
DK és mom-tól nem láttam még egyet sem.
Egy, az idegrendszered épsége miatt ez helyes és támogatandó.
Kettő:
Úgy látszik a face direkt idegesítésre megy, mert nekem, aki próbálna kimaradni a politikából meg mindegyiket
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 150
7 634
113
itt van egy kepecske hogyan szoritottak a oltasok vissza a betegsegeket anno
igen szerbul van, de a lenyeg lathato, era pre vakcinacije (oltasok elott), era vakcinacije (amiuta oltanak) %smanjenja (az viszaszoritas szazaleka)..
igen, így van.Mindenki aki szkeptikus egy rendesen le nem tesztelt oltással kapcsolatban aminek elég dúrva mellékhatásai lehetnek(s jöttek ki szép számmal) az rögtön egy vakcina ellenes, 5G van az oltóanyagban laposföldes senkiházi....

 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and zeal

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 150
7 634
113
A kocsmák pedig szerintem eleve nem túlságosan produktívak nemzetgazdasági szinten, pláne, ha csak a magyar fogyasztókkal számolunk. Annyira nem sajnálom, hogy zárva vannak. Az oda járó emberek is jobban tennék, ha inkább értelmes dologgal töltenék az idejüket, netán értéket teremtenének.

Az éttermi teraszokat a mi éghajlatunkon télen nincs értelme kinyittatni. Még szerintem februárban sincs. De jön a tavasz, még addig javulhatnának is a járványügyi adatok, és akkor esetleg majd ezt meg lehet lépni. De még várjunk vele.
Azt vágod ám hogy ezeknek az üzemeltetése mások megélhetését biztosítja?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 245
113
igen, így van.Mindenki aki szkeptikus egy rendesen le nem tesztelt oltással kapcsolatban aminek elég dúrva mellékhatásai lehetnek(s jöttek ki szép számmal) az rögtön egy vakcina ellenes, 5G van az oltóanyagban laposföldes senkiházi....

Te, belegondoltár már abba, milyen durva mellékhatásai lehetnek a a gylogátkelőhelyen való átkelésnek? És már voltak is szép számmal :)
Az oltásellenesek csak túlértékelik a védőoltás veszélyét, számtalan dologgal fut össze az ember nap mint nap, ami sokkal veszélyesebb.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2021/02/01/sms-sel-fogjak-ellenorizni-a-fertozotteket-szlovakiaban/
"SMS-ben fogják ellenőrizni a szlovák hatóságok azt, hogy betartják-e a karanténra vonatkozó előírásokat az emberek– írja a korkep.sk...
...SMS ALAPÚ HELYMEGHATÁROZÁSSAL ELLENŐRIZNÉK A FERTŐZÖTT EMBEREK TARTÓZKODÁSÁT...
...Az új eljárás értelmében a rendőrség vagy az illetékes hivatal SMS-ben tartaná szemmel az adott személyeket, akiknek visszajelzést kellene adniuk arról, hogy pontosan hol tartózkodnak.
Az emberek elküldik az SMS-t a kijárási tilalomra vonatkozó adott kivételre vonatkozóan. A központ megadja az engedélyt egy válaszüzenetben, melyre szüksége lesz otthona elhagyásához ezzel kapcsolatban – magyarázta a miniszter. A várható intézkedés részleteiről még egyeztetnek a szakértők..."
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Azt vágod ám hogy ezeknek az üzemeltetése mások megélhetését biztosítja?

Mire gondolsz? Hogy a kocsma áttételesen munkát ad a mentősöknek, detoxosoknak, kórházaknak, rendőröknek, temetkezősöknek? A detoxosok kivételével sztem mindenkinek van most elég munkája. A kocsmárosné meg ha nagyon akar, azért találhat más állást. Online is lehet dolgozni, de szerintem ételfutárokat is keresnek mostanság sokfelé.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
T

Törölt tag 2361

Guest
igen, így van.Mindenki aki szkeptikus egy rendesen le nem tesztelt oltással kapcsolatban aminek elég dúrva mellékhatásai lehetnek(s jöttek ki szép számmal) az rögtön egy vakcina ellenes, 5G van az oltóanyagban laposföldes senkiházi....


hol van az a sok mellekhatas ami jott ki szep szammal?

amikor ilyet alitasz, akor kellene bizonyitek is. tudod ez nem a mariska neni face csoportja hogy zatyvasagokat irkaljunk egesz nap hanem komoly forum (na jolvan tulzok, mert van itt is minden kretenseg, de akkor is)..

a nenamek 70+ evesek es 2 hete megkaptak a kinai vakcinat..
kepzeld, semmi bajuk nincs...

amugy.. mivel te ugylatom strucnjak vagy az ilyen kerdesekbe..

ha kinai/ruszki vakcinat kap az ember, akor abba is a billy gates csipjei vannak, vagy abba valami ruszko/kineski csip van benne amivel a kinai ruszki paros iranyitja majd a nyugatiakat?
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
T

Törölt tag 4082

Guest
Mire gondolsz? Hogy a kocsma áttételesen munkát ad a mentősöknek, detoxosoknak, kórházaknak, rendőröknek, temetkezősöknek? A detoxosok kivételével sztem mindenkinek van most elég munkája. A kocsmárosné meg ha nagyon akar, azért találhat más állást. Online is lehet dolgozni, de szerintem ételfutárokat is keresnek mostanság sokfelé.
Mondjuk egy normális kultúrált kocsma vagy pub, és nem a sarki talponhányó, vagy a másiksarki késdobáló 3-4-5-10 ember munkáját jelenti. És nem kocsmárosné meg egyéb baromságok.
 
M

molnibalage

Guest
Mire gondolsz? Hogy a kocsma áttételesen munkát ad a mentősöknek, detoxosoknak, kórházaknak, rendőröknek, temetkezősöknek? A detoxosok kivételével sztem mindenkinek van most elég munkája. A kocsmárosné meg ha nagyon akar, azért találhat más állást. Online is lehet dolgozni, de szerintem ételfutárokat is keresnek mostanság sokfelé.
Azért ez nettó bicskanyitogató...
A barátnő nem kocsmáros és sokakkal együtt ő sem talált eddig.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
A remdesivirnél 27,5-szer hatékonyabb koronavírus ellenes hatóanyagot fedeztek fel. A készítmény neve plitidepsin, ez egy csontvelő daganatos megbetegedések esetén alkalmazott szer.
A hatásmechanizmusa röviden: leállítja az eEF1A fehérje szintézisét, amelyet a sejtek egyéb fehérjék szintéziséhez használnak fel, ezáltal a koronavírus sem képes a saját fehérjéit legyártatni a gazdasejttel, így idővel elpusztul.

További részletek a Science folyóirat vonatkozó cikkében: https://science.sciencemag.org/content/early/2021/01/22/science.abf4058
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 245
113
A remdesivirnél 27,5-szer hatékonyabb koronavírus ellenes hatóanyagot fedeztek fel. A készítmény neve plitidepsin, ez egy csontvelő daganatos megbetegedések esetén alkalmazott szer.
A hatásmechanizmusa röviden: leállítja az eEF1A fehérje szintézisét, amelyet a sejtek egyéb fehérjék szintéziséhez használnak fel, ezáltal a koronavírus sem képes a saját fehérjéit legyártatni a gazdasejttel, így idővel elpusztul.

További részletek a Science folyóirat vonatkozó cikkében: https://science.sciencemag.org/content/early/2021/01/22/science.abf4058
Mi az, hogy 27.5x hatékonyabb? 10 mg belőle egyenértékű 275 mg remdesivirrel? Haszontalan különbség. Vagy 27.5x erősebben hat a betegségre? Na ezt még biztosan nem detítették ki.