Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Mi az, hogy 27.5x hatékonyabb? 10 mg belőle egyenértékű 275 mg remdesivirrel? Haszontalan különbség. Vagy 27.5x erősebben hat a betegségre? Na ezt még biztosan nem detítették ki.
Az IC90 (a 90%-os gátlóhatást kiváltó koncentráció) érték alapján a plidtidepsin 27,5-szer hatékonyabb.
Tehát X mértékű hatás eléréséhez 27,5-szer kisebb mennyiségű hatóanyagra van szükség. Ahogy mondod, például 10 mg plitidepsin egyenértékű 275 mg remdesivirrel.
Még nem olvastam végig a cikket, de előzetesen feltételezhető, hogy például kevesebb és/vagy enyhébb mellékhatásokat vált ki. (És nem elhanyagolható tényező, hogy a remdesivir egy borzasztóan drága hatóanyag a világpiacon. Ha nála olcsóbban lehet hatékonyabb gyógyszert beszerezni, akkor szerintem nem kéne kihagyni a lehetőséget.)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Kicsit arra emlékeztet ez alapján Orbán, mint amikor az Intim Részek című filmben bemutatva felmérték, hogy miért söpört le Howard Stern minden konkurens DJ-t Washingtonban. A felmérések alapján többet hallgatta őt egy átlagos Howard Stern gyűlölő, mint amennyit a rajongói. Valahogy rá vannak gyógyulva gyűlöletük tárgyára az emberek :)
rajong.jpg
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 245
113
Az IC90 (a 90%-os gátlóhatást kiváltó koncentráció) érték alapján a plidtidepsin 27,5-szer hatékonyabb.
Tehát X mértékű hatás eléréséhez 27,5-szer kisebb mennyiségű hatóanyagra van szükség. Ahogy mondod, például 10 mg plitidepsin egyenértékű 275 mg remdesivirrel.
Még nem olvastam végig a cikket, de előzetesen feltételezhető, hogy például kevesebb és/vagy enyhébb mellékhatásokat vált ki. (És nem elhanyagolható tényező, hogy a remdesivir egy borzasztóan drága hatóanyag a világpiacon. Ha nála olcsóbban lehet hatékonyabb gyógyszert beszerezni, akkor szerintem nem kéne kihagyni a lehetőséget.)
Papíron (meg gondolom szövettenyészetben meg egereken) a remdesivir is hatékony, a valóságban már kevvéssé. Nem tudom, mennyibe kerül a plitidepsin, de a chemoterápiás szerek nem az olcsóságukról híresek és nem feltétlenül a kevés mellékahatásukról, bár lehet, ez nem klasszikus szer és már kevés mellékhatása van. Majd kiderül, de nem hiszem hogy 1 éven belül tömegesen fogják alkalmazni.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én erről azt gondolom, hogy tavaly tavasszal előre megmondták nekik, hogy a turizmus kampó, szóval lehet nem ártott volna elgondolkodni a portfólió diverzifikálásában.
Bazzeg ha valaki ezt csinálja évtizedek óta , ebben van minden vagyona és tudása az mi a pöcsömet csináljon ? Te hasonló esetben mi a faxt tennél? Mert a "portfólió diverzifikálástól" még pont éhen döglenél ha nem értesz máshoz csak ahhoz amit vagy 30 éve csinálsz !
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Bazzeg ha valaki ezt csinálja évtizedek óta , ebben van minden vagyona és tudása az mi a pöcsömet csináljon ? Te hasonló esetben mi a faxt tennél? Mert a "portfólió diverzifikálástól" még pont éhen döglenél ha nem értesz máshoz csak ahhoz amit vagy 30 éve csinálsz !
Hm gyártósorhoz nem kell érteni. Csak csinálni az utasítást. Ha nekem ment egyetem után amikor kellett a pénz, másnak se törik le tőle a körme
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 104
3 074
113
Bazzeg ha valaki ezt csinálja évtizedek óta , ebben van minden vagyona és tudása az mi a pöcsömet csináljon ? Te hasonló esetben mi a faxt tennél? Mert a "portfólió diverzifikálástól" még pont éhen döglenél ha nem értesz máshoz csak ahhoz amit vagy 30 éve csinálsz !
Cifra ez a helyzet ,mindenhogy.....de hidd el csak idő kérdése,és mindenkinek kötelező lesz a vakcina...sokminden lesz ehhez kötve.......Sok vendéglátos barátom van....Crosfitt terem tulaj stb.....gatyán vannak és ott kamuznak ahol csak tudnak.......mondjuk ezt korábban is így csinálták ;) ;) ;) ;)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem sok szociális érzékenység szorult beléd.:rolleyes:...mondjuk lehet csak neten vagy ilyen:oops:
Ha picit is visszaolvasol láthatod, hogy amúgy százezerszer szóltam, hogy a vendéglátóipar munkásait nagyon is támogatom. Csak azt nem tudom elfogadni, amikor valaki úgy akar éhen halni, hogy amúgy válalkozó, és az elmúlt 5 évben elcsalt annyi adót, amit egy jól kereső informatikus 40 év alatt se fizet be. És most sír, hogy neki mit kéne csinálni, hogy ne halljon éhen. Hát javaslom a munkát. (És ha máshoz nem ért, várja a gyártósor, nem szégyen az sem)
Csak valahogy most is azok a vállalkozók sírnak mindenhol, akik eddig azállneszóljonbele elv alapján hmm adót optimalizáltak. Most meg megy a mencsenmegazállamdeazonnal
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
Hm gyártósorhoz nem kell érteni. Csak csinálni az utasítást. Ha nekem ment egyetem után amikor kellett a pénz, másnak se törik le tőle a körme
Nekem is ment erettsegi utàn egy évig, amig megvolt a pénzem, hogy tanulhassak. Aztán egyetem közben voltam teherautókisérő, kiszállitó, dokkmunkás, épitésen is dolgoztam. Igy visszaemlékezve vidám volt.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Papíron (meg gondolom szövettenyészetben meg egereken) a remdesivir is hatékony, a valóságban már kevvéssé. Nem tudom, mennyibe kerül a plitidepsin, de a chemoterápiás szerek nem az olcsóságukról híresek és nem feltétlenül a kevés mellékahatásukról, bár lehet, ez nem klasszikus szer és már kevés mellékhatása van. Majd kiderül, de nem hiszem hogy 1 éven belül tömegesen fogják alkalmazni.

Semmi esetre sem klasszikus szer, egy Aplidium albicans nevű zsákállatból (lásd a lenti képen) vonják ki, amely csak az Ibiza körüli vizekben, a tenger fenekén él.

97736_web.jpg


Az áráról és az esetleges mellékhatásokról nem tudok nyilatkozni, nem ismerem ezt a hatóanyagot.
Majd meglátjuk, hogy a hamarosan kezdődő III. fázisú vizsgálat során milyen eredményeket és mellékhatásokat produkál a tesztalanyoknál. Minden esetre jelenleg úgy néz ki, hogy a kemoterápiában alkalmazottnál kisebb koncentrációban szükséges beadni a koronavírusos betegeknek, tehát várhatóan jóval enyhébb mellékhatásokat válthat ki.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Ezek a portugál adatok egyben válaszok is arra, miért nem lesz lazítás februárban.
A 7 szabad portugál intenzív ágy azt jelenti, Portugália összeomlott. Remélem a románok a lazítással nem szivatnak meg minket. Elég nagy az ingázás, átjáróforgalom onnan.
bocsi, de ehhez ez is kell:
Az az opció eddig sem létezett, hogy én most kapjak oltást. Mire én sorra kerülök addigra több nyugati gyár is bekapcsolódik, és lesz elég. És orosz/kínai sincs még itt, még hetekig (hónapokig?) nem is lesz. Nekem azt kell mérlegelnem, minek van nagyobb veszélye rám nézve:
1) hogy a pár hónap késlekedés alatt elkapom a covidot súlyos tünetekkel,
2) ellenőrizetlen kínai/ruszki vakcinát kapok.
Az 1) pontnak nagyon kicsi a valószínűsége, inkább várok a nyugati szerre.
Hacsak nem sikerül beimportálni valamelyik fertőző és gyilkosabb mutációt - mert akkor bachatjuk...

Más: ha valki ráér holnap, ajánlom: https://nepszava.hu/3108178_a-covid-19-jarvany-hatasa-a-tarsadalomra
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Aztán ha meg valami nem stimmel az oltással, akkor nyakig ülünk a szarban. Orosz/kínai oltás sincs még, és nem is lesz hetekig, hónapokig. Már hónapok óta vizsgálhatná az EMA, lassan meg is lenne az eredmény. Az oroszok be sem adták az anyagot vizsgálatra (illetve csak nemrég). Ha beadták volna, már rég lenne róla döntés. Miért nem adták be, miért vártak az utolsó pillanatig? Hogy a sürgősségre hivatkozva el lehessen kerülni a viszgálatokat?
Eddig bírtam a halandzsázásod, úgy hogy most válaszolok.

Az egy hatalmas hazugság hogy idézlek "Orosz/kínai oltás sincs még, és nem is lesz hetekig, hónapokig." Az oroszok 100 000 ember leoltására alkalmas Sputnik V vakcina szállítására szerződtek, amiből 200 000 ember leoltására alkalmas mennyiség (azaz 400 000 db) érkezik februárban. EZ A KEZDÉS !!!! EZ ÍGY VILÁGOS OKOSKA ??? A FAXBUK NEM ÍRTA MEG ??? :rolleyes: :p

Akkor folytassuk a kínai vakcinával (Sinopharm !) : 2,5 millió ember leoltására alkalmas vakcinát vettünk, ami 5 millió db vakcina. (ezt is duplán kell beadni (kétlépcsős) mint az orosz Sputnik V) A szállítás 4 hónap alatt egyenletesen elosztva fog érkezni minden hónapban. EZT SEM ÍRTA MEG A FAXBUK ????? Szerintem ne olvas ilyen xar portálokat, mert mindig átvernek, TE meg mindig bedőlsz nekik... :rolleyes::D:D:p;)

Akkor nézzük tovább: MINDKÉT SZERZŐDÉS MEGKÖTVE, ALÁÍRVA, ÉÉRVÉÉNYES !!!!!! Ez üzleti körökben annyit jelent, ha a szállítások nem a szerződések szerint történnek, akkor kell fizetni egy rakás káártééríítéést ??? EDDIG VILÁGOS OKOSKA ??? EZT SEM ÍRTA MEG AZ A TRÁGYADOMB FAXBUK ???? :rolleyes::eek::D:D:p Keress már egy rendes sajtót, és onnan tájékozódj, mert mindig átbaxnak azon a faxbukon, te meg mindig bedőlsz nekik. :eek:;) :hadonaszos: Amúgy egyébként meg a nagy EU-ban az EB (Európai Bizottság) éppen az agyon dicsért nyugati vakcina szállítók szerződés nem teljesítése miatt perel és ver oda nekik virtuális korbáccsal !!!!!! Akkor most hogy is van ez a szerződés téma ??? Mi megkötöttük az oroszra és a kínaira, belevéve a pontos ütemezést is !!! Szerintem szinte biztos hogy tartani fogják a vállalt szállítási beosztást, nem úgy mint az általad istenített nyugati gyártók. :p:eek::cool:

Akkor menjünk tovább ! Merkel lassan 1 hónapja nyalja a seggét az oroszoknak, fűt-fát ígér, azonnali gyártókapacitások átengedését németországban, csak adjon Putyin vakcinát meg szerződéses licences gyártást németországba !!! NEM, NEEEM AZ EU-n KERESZTÜL, HANEM SAJÁT OROSZ-NÉMET SZERZŐDÉSSEL, AZ EU-t KIKERÜLVE !!!! AKKOR HOGY IS VAN EZ OKOSKA ???? :rolleyes::D:D:D:p Merkel meg akarja ölni a németeket ??? Vagy jó az a vakcina, sőőőt rövid idő alatt gyártható is németországban, a gyógyszerlobbi meg az EU szájtépés ellenére ???? Hogy be ne dőljön németország EÜ-je és gazdasága ???? Nahááát !!! :eek::D:D:p Ja, a drágalátos faxbukos 8 általánosos "szakértőid" erről nem írtak "véletlenül" valamit, hogy ez miért történik így ??? :rolleyes::p:D

Én azt javasolnám neked "okoska" hogy hagyd abba a baromságaid irogatás ebbe a topicba, vagy hozzál rendes MEGBÍZHATÓ ÉS VALÓS HÍREKET, ne ilyen faxbukos hazudozásokat. ;) (vagy írd át a nevedet "Gari"-ról "Gagyi"-ra... :):p)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Eddig bírtam a halandzsázásod, úgy hogy most válaszolok.

Az egy hatalmas hazugság hogy idézlek "Orosz/kínai oltás sincs még, és nem is lesz hetekig, hónapokig." Az oroszok 100 000 ember leoltására alkalmas Sputnik V vakcina szállítására szerződtek, amiből 200 000 ember leoltására alkalmas mennyiség (azaz 400 000 db) érkezik februárban. EZ A KEZDÉS !!!! EZ ÍGY VILÁGOS OKOSKA ??? A FAXBUK NEM ÍRTA MEG ??? :rolleyes: :p

Akkor folytassuk a kínai vakcinával (Sinopharm !) : 2,5 millió ember leoltására alkalmas vakcinát vettünk, ami 5 millió db vakcina. (ezt is duplán kell beadni (kétlépcsős) mint az orosz Sputnik V) A szállítás 4 hónap alatt egyenletesen elosztva fog érkezni minden hónapban. EZT SEM ÍRTA MEG A FAXBUK ????? Szerintem ne olvas ilyen xar portálokat, mert mindig átvernek, TE meg mindig bedőlsz nekik... :rolleyes::D:D:p;)

Akkor nézzük tovább: MINDKÉT SZERZŐDÉS MEGKÖTVE, ALÁÍRVA, ÉÉRVÉÉNYES !!!!!! Ez üzleti körökben annyit jelent, ha a szállítások nem a szerződések szerint történnek, akkor kell fizetni egy rakás káártééríítéést ??? EDDIG VILÁGOS OKOSKA ??? EZT SEM ÍRTA MEG AZ A TRÁGYADOMB FAXBUK ???? :rolleyes::eek::D:D:p Keress már egy rendes sajtót, és onnan tájékozódj, mert mindig átbaxnak azon a faxbukon, te meg mindig bedőlsz nekik. :eek:;) :hadonaszos: Amúgy egyébként meg a nagy EU-ban az EB (Európai Bizottság) éppen az agyon dicsért nyugati vakcina szállítók szerződés nem teljesítése miatt perel és ver oda nekik virtuális korbáccsal !!!!!! Akkor most hogy is van ez a szerződés téma ??? Mi megkötöttük az oroszra és a kínaira, belevéve a pontos ütemezést is !!! Szerintem szinte biztos hogy tartani fogják a vállalt szállítási beosztást, nem úgy mint az általad istenített nyugati gyártók. :p:eek::cool:

Akkor menjünk tovább ! Merkel lassan 1 hónapja nyalja a seggét az oroszoknak, fűt-fát ígér, azonnali gyártókapacitások átengedését németországban, csak adjon Putyin vakcinát meg szerződéses licences gyártást németországba !!! NEM, NEEEM AZ EU-n KERESZTÜL, HANEM SAJÁT OROSZ-NÉMET SZERZŐDÉSSEL, AZ EU-t KIKERÜLVE !!!! AKKOR HOGY IS VAN EZ OKOSKA ???? :rolleyes::D:D:D:p Merkel meg akarja ölni a németeket ??? Vagy jó az a vakcina, sőőőt rövid idő alatt gyártható is németországban, a gyógyszerlobbi meg az EU szájtépés ellenére ???? Hogy be ne dőljön németország EÜ-je és gazdasága ???? Nahááát !!! :eek::D:D:p Ja, a drágalátos faxbukos 8 általánosos "szakértőid" erről nem írtak "véletlenül" valamit, hogy ez miért történik így ??? :rolleyes::p:D

Én azt javasolnám neked "okoska" hogy hagyd abba a baromságaid irogatás ebbe a topicba, vagy hozzál rendes MEGBÍZHATÓ ÉS VALÓS HÍREKET, ne ilyen faxbukos hazudozásokat. ;) (vagy írd át a nevedet "Gari"-ról "Gagyi"-ra... :):p)
Túltoltad, Béla...
 
  • Vicces
Reactions: Leonidas