Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Látom nyomják a kis oltás könyvecskéjüket a nyomorultak. Remélem hogy a többség fel fogja ismerni ezt a "konzultációban" avagy béééégessen rá mester uram felhatalmazásban és okosan fog válaszolni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Debreceniként mondom ,hogy nem lenne hülyeség Kósa Lalát intelligencia tesztre küldeni így legalább kiderülne mindenki számára ( ha eddig nem lett volna világos amit itt Debrecenben mindenki tud) ,hogy nem ő a legélesebb kés a Fidesz fiókjában.
Ezt tudja a Dúcse is ne aggódj ! LOL
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Kicsit tanácstalan vagyok. Amit töröltek itt, azt ma reggel a Die Presse, a Die Welt és az Achgut ujsagokba olvastam. Tehát megcsak nem is obszkúr blogokban.
Nem beszéltem még a hátterhatalomról sem. :D
Nem tagadtam semmit, nem lázitottam. :(

Hogy a kormànyzati viruspolirika a kezdet óta Európában szinte SEHOL nem konszekvens ( Németorszàg, akit fél Európa vakon követ, különösen kirivó példa, amivel most már tele van a német sajtó jelentős része is) hanem a célrendszer folyamatosan változik, az tény. A példák elsősorban a némrt és osztrák helyzetre vonatkoznak, de az itthoni helyzet sem sokkal màs.

2020 elején: Halàlos a virus, minden áron meg kell akadályozni az egészségügyi rendszer túlterhelését ( merve az ntenziv ágyak és pl. a lélegeztetőgépek számàban). Maszk hol hasznàl, hol nem használ. Minden maszk hasznàl, aztán csak a ppf (Ausztria...) Aztán az R-t feltétlenûl 1 alá kell nyomni. Aztán az új fertőzések számát a lakossàgra vetitve 100, ra, majd 50-re, majd 30-ra, de talàn inkább 0-ra kell lenyomni. Gyerekek fertőznek, aztàn mégse.Iskolákat zárjuk be, nyissuk ki. Szûkséges karantén 5 nap, aztán 10 nap. Tàvolsàgtartás 2m, 1,5m. Nagy üzletek 400m felett nyitva maradhatnak, kicsik nem. Aztàn kinyithatnak, de csak 1 vevő lehet 10, majd 20m2-enként. Nyájimmunitáshoz 40,60,70% átoltottság kell. Ez meglesz nyárra, öszre, év végére. Teljes lockdown kell, puha lockdown kell. Regionális, helyi lockdown kell, vagy orszàgos. Új mutàció halàlosabb, aztán csak ferözőbb mint az eredeti. Első hullám után: több hullám nem lesz, ugyanez a 2 hullám után ( Ausztria...), aki màst mond, hazudik. Egyik kutató ezt mondja, màsik mâst. Svéd út jó, aztán nem jó. Túlhalàlozàs van, aztàn mégsem. Covidtól, vagy covidban halnak meg az áldozatok stb.....
Közben az intenzivágyak és a gyorsan felhúzott szükségkórházak üresek.
Az osztrák egészségügyminiszter egy tanitó, a német banktisztviselő.
Ázsiai országok sikeresebbek a járvány kezelésèben.

A bizonyitékokon alapuló ( evidenzbasiert)) intézkedéslánc bizony màskènt néz ki. Sajnos.
És mégcsak nem is ërdekel különösebben, hogy “ cui bono” ez az egész.
Lehet törölni!

:rolleyes:
Szívemből szóltál ! Ha Miskolcon jársz feltétlen keress meg !

respect3.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113

Sajnos Szlovakia továbbra is a padlón. Nincs okunk feltételezni, hogy nem terjed át hozzánk is gyors ütemben a 3-ik hullám. :(
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
1. A Szputnyik V gyártási jogát az oroszok készek eladni és már most is van külföldi gyártás. Ugyanez a többi jogtulajdonos / technológia tulajdonos esetében eddig nem nagyon merült fel.
2. Ha esetleg felmerülne a nyugatiaknál is a külföldi gyártás, akkor is kevésbé van előrehaladott állapotban a megoldása, mint az orosznál. Márpedig itt az időtényező a legfontosabb. Ha az orosz gyártását hónapokkal korábban lehet beindítani, az önmagában eldönti a kérdést.
3. A Szputnyik V a gyakorlati mérés/tesztelés alapján érdemben hatékonyabb, mint az AstraZenecca, vagy a Johnson & Johnson és nagyjából annyira hatékony, mint a két amerikai mRNS oltóanyag. E tekintetben élvonalbeli.
4. A gyakorlati tapasztalatok szerint a többi COVID oltóanyaggal összehasonlítva kevés az oltási tünete, mellékhatása.
5. Ugyan drágább, mint az AstraZenecca, de számottevően olcsóbb, mint a Pfizer, Moderna, vagy Sinopharm oltóanyaga.
6. Nem kell -70 fokon tárolni, mint a Pfizert.
7. Olyan technológiával rendelkező gyártók is gyárthatják, amelyek az mRNS oltóanyagok gyártására rövid időn belül nem lennének képesek.
8. Az EU-n belüli gyártással az EU-n belül marad az adóbevétel, foglalkoztatás, haszon, stb... és nő az ellátás biztonság.

Azon kívül, hogy zsigerből utálod az oroszokat és bármit ami orosz, mi probléma lenne azzal, hogy egy újabb oltóanyagot is elkezdenek gyártani EU-n belül? Ennek csak örülni lehet.
Gyártsanak csak minél többet és minél többfélét! Egyelőre az EU egyoldalúan kiszolgáltatott az amerikai és angol gyártóknak (még akkor is, ha azoknak van EU-n belüli gyára). Ez pedig nem egészséges. Egyelőre a gyakorlati tapasztalat azt mutatja, hogy az EU képtelen megfelelő ütemben oltóanyagot beszerezni és elosztani.
Ha egy enyhén szólva nem politikai, gazdasági, érdekérvényesítési nagyhatalom Szerbia az orosz és kínai oltóanyagokkal képes 3-szor akkora átoltottságot felmutatni, mint az EU átlag, akkor - a zsigeri orosz utálaton és az amerikai és angol gyártók üzleti érdekein kívül - nehéz érveket felhozni az orosz oltóanyag EU-s beszerzése és gyártása ellen.

"A Szputnyik V gyártási jogát az oroszok készek eladni "
Ahhoz képest még ma (február 18-án) sincs beadva az EU-hoz engedélyezésre az anyag! Vajon miért nem adták be eddig az engedély kérelmet, ha tényleg annyira készek eladnia jogokat? Október óta oltanak vele Oroszországban, még nem értek rá átadni a dokumentációt?

"Ha az orosz gyártását hónapokkal korábban lehet beindítani, az önmagában eldönti a kérdést."
Még el sem kezdték az engedélyezési eljárást, úgyhogy nyilván gyorsabban lehet megkezdeni a gyártását, mint a már hónapok óta több milliós tételben itt gyártott vakcinákét... Az EU-ban jelenleg 16 telephely van gyártásra, és további 15 az ampullázásra.

"Egyelőre a gyakorlati tapasztalat azt mutatja, hogy az EU képtelen megfelelő ütemben oltóanyagot beszerezni és elosztani."
Egyelőre a gyakorlati tapasztalat azt mutatja, hogy Magyarországon szinte csak nyugati vakcinával oltanak a kezdetek óta, már több százezer embert.

"nehéz érveket felhozni az orosz oltóanyag EU-s beszerzése és gyártása ellen."
Akkor segítek: beszerezni azért nehéz, mert az oroszoknak nyilván saját maguknak sincs elég, ha eddig ide is csak 46.000 adagot tudtak küldeni, amiből 2.800 embert oltanak, szemben a 700.000 azonnal beadható nyugati vakcinával. Gyártani pedig elsősorban azért nem lehet, mert az oroszok ezidáig nem adták be a dokumentációt. A gyártók vizsgálata még majd azután jön, hogy szabad kapacitásukkal melyik vakcinát érdemes gyártaniuk, melyikre lesz nagyobb kereslet.

"mi probléma lenne azzal, hogy egy újabb oltóanyagot is elkezdenek gyártani EU-n belül?"
Nekem? Semmi. Nekem az a fontos, hogy minél több, az EMA által engedélyezett, bevizsgált és beadható anyagot gyártsanak le nálunk az EU-ban, a típus mindegy.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
mTNr7Jn2-Jk.png
Lelkes rajongó
Némethi Gábor
Ehhez. Egy e-mail (változtatás, stilizálás, javítás nélkül - copy/paste). Egy kiemelkedően lelkiismeretes, példamutatóan gondos körzeti orvos levele pácienseihez, a Covid-19 világjárvány második évében. Magyarország, 2021.
A kép, aminek egy részletét megvilágítja, valóban ijesztő. Hosszan lehetne elemezni, hogy abból, amiket leírt, mi miért elfogadhatatlan, méltatlan, értelmetlen, de helyette csak egy elfojtott káromkodás az, ami megfelelő reagálás.
"Tisztelt Pácienseim!
Tájékoztatom Önöket, hogy most már folyamatosan oltunk. Meg oltó pontra utalunk.
És folyamatosan szervezzük ezt. A folyamat a következőképpen néz ki.
1. Kapunk egy listát (pl. 85 éven felüli betegek, vagy 18-60 közötti krónikus betegek, vagy 60-74 közötti makk egészségesek névsorát)
Egyúttal megmondják (név szerint!), hogy kit mivel kell/lehet beoltani. Azt is, hogy hány beteget. (Eddig a rendelőben hetente 10 beteget volt módunk oltani, és 5 beteget tudtunk oltópontra utalni.) A kapott listákon egyre több név szerepel. Az elsőn még "csak" 90, a mostaniakon már kb. 250 név. Nekem se, a Törzsnek sincs fogalma arról, hogy mikor érünk a végére!
2. Általában 2 napon belül le kell adnunk, hogy a lista elején szereplők közül kit tudtunk utolérni, ki fogadta el és ki utasította el az éppen felajánlott oltó anyagot (a múlt héten
Modernával oltottunk mi és a központban Pfizerrel oltottak, ezen a héten AstraZeneca-val oltunk és az oltóponton Szputnyikot adnak).
Ez az oltásra-szervezés heti több tucat órát vesz igénybe (heti többszáz (!) email, számolatlan telefonhívás).
3. Várjuk az oltóanyagot. Van, hogy megígérik, hogy küldenek, de nem jön. Aztán "kiverem a balhét". Sajnálkoznak, hogy nem jut. Fújjak le mindent. Ezt írásba is adják. Amikor elkezdeném erről értesíteni a már berendelt betegeket, csönget egy futár és hozza az oltóanyagot. 1 ampullát. A három kollégám még délben megkapta....
3. A legkisebb része a munkának, hogy ütemezetten, pontosan beadjuk az oltásokat, felkészülve az esetleges nemkívánatos hatások elhárítására. (Hol 90 éven felülieket, hol fiatalabb de súlyos, krónikus betegségek től szenvedőket oltunk.)
4. Írunk minderről egy csomó jelentést.
5. Ha egy oltási ciklus lezárult, akkortól kezdve rettegve nézzük a levelezésünket. Van, olyan, hogy naponta 3-4 levelet kapunk a törzstől. Pl., hogy oltsak be 10 embert. Aztán, hogy nem jut oltóanyag. Aztán, hogy csak helyben kell oltani, aztán az hogy az oltópontra is utaljak. Aztán jönnek SMS-ek, hogy nézzem meg a leveleket, mert a "spam"-ok közé érkeznek...
Nem szeretném tovább mesélni, mert úgy is leírhatatlan.
A lényeg az, hogy oltunk és főleg oltásra szervezünk.
Közben (febr. elsejével!) bevezettek egy új elektronikus halott-jelentő rendszert, amit nekünk kell működtetni az anyakönyvvezetők helyett.
Meg egy másikat, amin a jogosítványokat kell intéznünk, háromfelé adminisztrálnunk, az okmányirodát tehermentesítendő. (Tényleg ez most a legfontosabb!)
Természetesen napokig nem működött egyik felület sem. Már alakul.
Mellesleg egyre több megint a COVID gyanús beteg. (Meg az igazoltan COVID-os is.) A tesztelésüket is nekünk kell szervezni. Kb. az ötödik metódussal. (Egész hétvégén hiába mentek a betegeim a megadott vizsgálati helyszínekre, nem fogadták őket, mert az e-beutaló nem jutott el hozzájuk.) Aztán hétfőn - egy csomó telefonálgatás után - kiderült, hogy a friss fejlesztés nem jó. Most visszaálltunk egy előzőre, az ma működött.
Ehhez jön, hogy napi 15-20 érdeklődő, sürgető levelet/telefont kapok, hogy kit, mikor fognak oltani? Hol áll a sorban? Rajta van e a listán? Intézzem, hogy hamarabb...
Aztán jönnek a recept- és a szükséges (meg a szükségtelen) beutaló kérések.
A táppénz, az adóigazolás, a lőfegyver, a kishajó, a gépjárművezetés, stb...
Ja és valamikor gyógyítani is kellene!
Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy a továbbiakban tekintsenek el az oltásügyi érdeklődésektől, előnykereséstől. Én megértem, hogy mindenki mihamarabb oltakozni szeretne.
Ezzel így van a Föld összes lakója. Én csak egy kis csavar vagyok a NAGY gépezetben. Nem én gyártom, veszem, osztom az oltóanyagokat. Nem is én osztályozom, rangsorolom a pácienseimet. (Azt sem értem, mi alapján, hol történik ez?)
Azt viszont nagy tisztelettel kérem Önöktől, hogy legalább naponta nézzék meg az e-mail fiókjukat és jelezzenek vissza, ha látják, hogy kaptak tőlem egy értesítést.
A félreértések további elkerülése érdekében ezentúl "körlevél" téma-megjelöléssel küldöm az általános tájékoztató leveleimet és "sürgős, megválaszoladó" megjelöléssel azokat, amik konkrét oltási felhívások.
Írják meg azt is, ha éppen nem alkalmas Önöknek egy oltási időpont, vagy nem tetszik a megajánlott vakcina típusa, a lényeg az, hogy válaszoljanak! (Én más időpontokat adni, más vakcinát osztani nem tudok, csak azt, amit a Központ meghatároz.)
A 2.5 órája lezárt oltásszervezési kampányban 30 embernek ajánlottam oltási lehetőséget. Ebből 20-an (!) semmilyen módon jelezték vissza, hogy elfogadják e? Végül - sok sok felesleges telefonálgatás és e-mailezés után - összeállt egy 15 főnyi lista, akiket ezen a hétvégén oltunk.
Borzasztó, hogy miközben sokszázan nyaggatnak oltásért, addig azok, akiknek pedig felajánlom - mert lehetőséget kapok rá - azok nem is reagálnak az ajánlatra.
Elnézésüket kérem a hosszadalmas és kissé zavaros levelemért, de már a végét járja minden szellemi kapacitásom.
A lényeg: mindenkit azon az ímélen keresek meg elsősorban, amit a vakcinainfo-n való regisztrációnál megadott. Ha nincs neki, akkor az ott megadott telefonszámon.
Mindenkit megkeresek, akit lehetőségem van oltani.
Csak azokat olthatom, akik regisztráltak (nem nálam, hanem a vakcinaino.gov.hu-n), tehát aki még nem tette meg, az sürgősen pótolja ezt, mert eszerint megy az oltás! Egy e-mail címről állítólag csak egy regisztrációt fogad el a rendszer, emiatt sok házaspár (közös mail címmel) egyik párja lemarad a listákról. Aki bizonytalan, hogy jól regisztrált e, az inkább regisztráljon más címről is!
Sajnálom, de (fizikailag) nem áll módomban az 1500 páciensem regisztrációs státusát naponta leellenőrizni.
Vakcinákból választani nem lehet. Aki nem fogadja el a megajánlottat, az számomra ismeretlen módon és időben fog oltáshoz jutni. (Nekem módom sincs arra, hogy a Központ felé jelezzem, hogy ki, mit szeretne.)
Megértő türelmüket köszönve, tisztelettel:
Dr. ................ (teljes név, de ugye érthető, hogy azt nem hagytam benne a másolatban?)





  • Tetszik

  • ·
    Válasz
  • · 1 n.
Egy O1G-s kis facebook szekta névtelen háziorvos fake levelét megosztod. Épp egy forradalmár Free SZFE-s kiscsajnak írta, aki a doki nevét nem akarja nyilvánosságra hozni, pedig az O1G funclub oda szeretne átjelentkezni.
Az esti meséd, azért nem szerettem volna nagyon elrontani...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
Egy O1G-s kis facebook szekta névtelen háziorvos fake levelét megosztod. Épp egy forradalmár Free SZFE-s kiscsajnak írta, aki a doki nevét nem akarja nyilvánosságra hozni, pedig az O1G funclub oda szeretne átjelentkezni.
Az esti meséd, azért nem szerettem volna nagyon elrontani...

Simán lehet, hogy így van, ahogy írta, de rossz ötlet a háziorvosokra bízni az oltási kampányt... ha már egyszer központilag kellett regisztrálni az oltásra, semmi szükség nem lenne a közreműködésükre. A honvédséget és a rendőrséget kellene igénybe venni, ideiglenes, akár mobil oltópontokkal. Akkor is lenne rossz szervezés stb., de nem panaszlevelek írásával foglalkoznának mellette.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Simán lehet, hogy így van, ahogy írta, de rossz ötlet a háziorvosokra bízni az oltási kampányt... ha már egyszer központilag kellett regisztrálni az oltásra, semmi szükség nem lenne a közreműködésükre. A honvédséget és a rendőrséget kellene igénybe venni, ideiglenes, akár mobil oltópontokkal. Akkor is lenne rossz szervezés stb., de nem panaszlevelek írásával foglalkoznának mellette.
Még minimális napi oltás van sajnos.

Ez a levél pedig úgy és onnan terjed, ahogy írtam. Nagy a fantáziám, de ez egy kamulevél maradjunk annyiban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
A moszkvai amerikai nagykövetség orosz Sputnik vakcinát rendelt munkatársai számára mivel késik az amerikai vakcina.

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Egy O1G-s kis facebook szekta névtelen háziorvos fake levelét megosztod. Épp egy forradalmár Free SZFE-s kiscsajnak írta, aki a doki nevét nem akarja nyilvánosságra hozni, pedig az O1G funclub oda szeretne átjelentkezni.
Az esti meséd, azért nem szerettem volna nagyon elrontani...


Be akartam tenni Hozzá/a híréhez egy "Vicces" minősítést, de lehet, hogy azt is fizetik (a rossz hír is reklám...), ezért meggondoltam:
:p :p :p ...
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Nekem? Semmi. Nekem az a fontos, hogy minél több, az EMA által engedélyezett, bevizsgált és beadható anyagot gyártsanak le nálunk az EU-ban, a típus mindegy.



ja persze full kamu vagy .....ha csak Kína és Orosz lenne és csak az lenne elfogadott AKKOR SEM ME NEM ,ME NEKED EZT ÍRTÁK LÉ OSZT KÉSZ CSAK AZ ZAMERIKAJI MÖG AZ ZANGOL!!!

Sehol soha nem írod ,hogy hányszor kamuztak az adagokkal a nyugatiak is..ja ahhoz már korrektség kellene,miért nem írod ,hogy ma sem küldött annyit az Astra......viccnek rosszak vagytok...komolynak meg egyenesen gusztustalan.......semmihez nem értetek csak uszigatni......Ogre legalább korrekt és leírja mit gondol...nem uszigat csak kiáll a véleménye mellett...de mit mit csináltok ti szsz-l?....csak uszigattok...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Hmmm... van egy olyan érzésem, hogy visszajött november. "Kicsit" megszaporodott a COVID előfordulása felénk.
Sajnos én is így látom. De most lassan lopakodik, még nem durran. Viszont ha a szlovák helyzetet nézzük nem kecsegtet sok jóval a következő 2 hét. Az emberek meg nagyon unják, oltás viszont nagyon alacsony fordulaton pörög.
Talán a kórházi, idősotthoni átoltottság miatt nem lesz annyi súlyos eset. De ezt lehet csak az optimizmuspm sugallja.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Az "Emberekért" párt megvétózza a szlovákoknál a ruszki vakcinát. ;) Mint nálunk a Párbeszéd (Magyarországért) a legnagyobb "Hegedűs" ...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU