Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 396
8 644
113
Ezzel nekem egy bajom van.
Arra buzdít, vagy ad támpontot, hogy a jónép maga próbáljon válogatni az oltóanyagok közt. Holott mindegyik táblázatban szereplő oltás engedélyezve van, milliók, tízmilliók által ki van próbálva és a kockázatai sok nagyságrenddel elmaradnak a betegség kockázataitól.
Tehát az az oltás a jó, ami éppen van és amit a lehető leggyorsabban meg lehet kapni. Szarvashiba, ha valaki ilyen, sajtóban megjelent, nem feltétlenül pontos, rendkívül leegyszerűsítő, viszonylag gyorsan avuló információkat tartalmazó táblázatok alapján okosabbnak képzeli magát, mint az oltó orvos. Ha az adott oltakozónak egy oltónyag nem való, akkor az oltó orvos nem ajánlja fel, vagy nem adja be. De ha valaki elutasít egy oltóanyagot ilyen táblázat alapján és ezzel lehetőséget sem ad az oltóorvosnak, hogy ő mérlegelhessen mérhetetlenül több szaktudás alapján, az azt kockáztatja, hogy hónapokkal később jut majd másik oltóanyaghoz. És ezen hónapok alatt a fertőződés és a betegség kockázata biztosan nagyságrendekkel nagyobb, mint bármelyik oltóanyag kockázata és sokkal nagyobb, mint amit az oltóanyagok közti hatékonyságbeli különbségek miatt érdemes lenne felvállalni.
Nekem is van sorrendem, hogy melyiket szeretném inkább megkapni és melyiket kevésbé. De ha szólnak, hogy mehetek, akkor eszembe nem jut válogatni, hanem örülök, hogy végre megkapom bármelyiket.
Természetesen van abban igazság amit mondasz, De nekem pl daganatos betegségem volt, +pajzsmirigy, szóval így ugrott a sputnik v, pedig én azt szerettem volna. Amúgy most ez anyósom miatt akartam megnézni mert ő is daganatos beteg volt.
Nincs itt semmi szarvas hiba attól, hogy az ember próbál kicsit tájékozódni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Jó, akkor egy aláírt papírt kérünk, ha mégis covidosak lesztek lemondtok az egészségügyi ellátásról, és be lesztek dugva egy elkülönítőbe 3 hétre amíg biztos nem fertőztök.
Amint nem kell havi sok-sok 10 000Ft- fizetnem kötelezően azon nyomban ! Mert abból a pénzből amit pl az én családom éves szinten befizet az EÜ kasszába abból olyan prémium magán EÜ biztosításunk lenne , hogy megszólal !
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Természetesen van abban igazság amit mondasz, De nekem pl daganatos betegségem volt, +pajzsmirigy, szóval így ugrott a sputnik v, pedig én azt szerettem volna. Amúgy most ez anyósom miatt akartam megnézni mert ő is daganatos beteg volt.
Nincs itt semmi szarvas hiba attól, hogy az ember próbál kicsit tájékozódni.

A tájékozódás fontos, szükséges és dicséretes. De ha lehet egy tiszteletteljes javaslatom, akkor adj esélyt a szakembernek! Ne te döntsd el magadban, hogy mi ugrott és mi nem. Mond el az oltóorvosnak/háziorvosnak a tényállást és bízd rá a döntést! Lehet, hogy anyósod és te is megkaphatjátok a kedvenc Szputnyikot, ha éppen az lesz a soros és nem kell tovább várni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Akkor a szakemberek nagy része azt mondta, hogy jelen tudásuk szerint egyszerűen ennyi idő alatt nem hiszik, hogy meg lehet csinálni. Csakhogy elkészült.
El de mi ? Még mindig reszelgetik és pontosan ezért (is) nem tudhatják a káros mellékhatásait ! Jelen tudásuk szerint merthogy azt majd az idő múlása fogja felszínre hozni !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Pogány

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az origón volt erről egy cikk és asszem
202102256.jpg
Azért az uccsó sor az támaszt némi kételyt ! A termékenységre kifejtett hatása 1. az állat kísérletek nem igazoltak káros hatást (tehát csak nyugi az embernél se fog istenuccse) 2. Nincs adat (rgo lehet nem is vizsgálták vagy olyan dulva , hogy nem is publikálják , majd lesz valahogyan) .

Na ezen kellene egy kicsit gondolkozni és nem csak legyinteni !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest
Mert abból a pénzből amit pl az én családom éves szinten befizet az EÜ kasszába abból olyan prémium magán EÜ biztosításunk lenne , hogy megszólal !
Egy lábtörést esetleg fedez, de már egy vakbélgyulladásnál gondjaid lennének.

De csak Coviddal nem lennél ellátva, ha elüt az autó készsségesen. Már persze csak Covid teszt után
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Egy lábtörést esetleg fedez, de már egy vakbélgyulladásnál gondjaid lennének.
Pl. egy gamma-szegezés vagy 800.000 szóval nem biztos. A vakbél olcsóbb. A probléma mondjuk egy korai praemenopausa emlőrákkal kezdődik, mert 6 chemo az vagy 6 milla + sugár + műtét... Vagy egy 1 hetes intezív osztályos kezelés.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 890
56 728
113
PS: Oltâspârti vagyok, mert különben soha nem tèr vissza az, amit normalitâsnak nevezhetünk. Alig várom, hogy sorra kerüljek. Ennek ellenere kiváncsi vagyok az oltâsok hosszútâvú hatâsára, pedig engem már valószinüleg nem erintenek koromnál fogva.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Egy lábtörést esetleg fedez, de már egy vakbélgyulladásnál gondjaid lennének.

De csak Coviddal nem lennél ellátva, ha elüt az autó készsségesen. Már persze csak Covid teszt után
A feleségem és én jóval 1 millió Ft felett fizetünk be évente az EÜ kasszába ! Kértem ajánlatot fullos EÜ biztosításra , hát évi 1 misiért a hátsónkat is kinyalnák és ebbe a gyerek is benne lenne , megfejelve még 500 000-Ft-al évente , ezt bárhol a világban vállalnák !

Most mi van ? Fizetek ide is meg az orvosnak is ha jó ellátást akarnék ! Hiába a törvény az orvosok nagy része nem fog megváltozni !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
A feleségem és én jóval 1 millió Ft felett fizetünk be évente az EÜ kasszába ! Kértem ajánlatot fullos EÜ biztosításra , hát évi 1 misiért a hátsónkat is kinyalnák és ebbe a gyerek is benne lenne , megfejelve még 500 000-Ft-al évente , ezt bárhol a világban vállalnák !

Most mi van ? Fizetek ide is meg az orvosnak is ha jó ellátást akarnék ! Hiába a törvény az orvosok nagy része nem fog megváltozni !
2 misi helyett 12.5 misis, vagy rosszul számoltam?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Igen rosszul ! 1.000.000.-+500.000.- = 1.500.000.- éves díj ! És ez családi csomag jó nevű Svájci EÜ és nyugdíj biztosítótól !
Akkor mire vársz?
Mellékesen önrész 0? Van maximális kifizetési határ?
Amúgy ezt az 1 misit hogy csináljátok? Jól menő vállalkozók minimálbér után szoktak fizetni :eek:
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Ezzel nekem egy bajom van.
Arra buzdít, vagy ad támpontot, hogy a jónép maga próbáljon válogatni az oltóanyagok közt. Holott mindegyik táblázatban szereplő oltás engedélyezve van, milliók, tízmilliók által ki van próbálva és a kockázatai sok nagyságrenddel elmaradnak a betegség kockázataitól.
Tehát az az oltás a jó, ami éppen van és amit a lehető leggyorsabban meg lehet kapni. Szarvashiba, ha valaki ilyen, sajtóban megjelent, nem feltétlenül pontos, rendkívül leegyszerűsítő, viszonylag gyorsan avuló információkat tartalmazó táblázatok alapján okosabbnak képzeli magát, mint az oltó orvos. Ha az adott oltakozónak egy oltónyag nem való, akkor az oltóorvos nem ajánlja fel, vagy nem adja be. De ha valaki elutasít egy oltóanyagot ilyen táblázat alapján és ezzel lehetőséget sem ad az oltóorvosnak, hogy ő mérlegelhessen mérhetetlenül több szaktudás alapján, az azt kockáztatja, hogy hónapokkal később jut majd másik oltóanyaghoz. És ezen hónapok alatt a fertőződés és a betegség kockázata biztosan nagyságrendekkel nagyobb, mint bármelyik oltóanyag kockázata és sokkal nagyobb, mint amit az oltóanyagok közti hatékonyságbeli különbségek miatt érdemes lenne felvállalni.
Nekem is van sorrendem, hogy melyiket szeretném inkább megkapni és melyiket kevésbé. De ha szólnak, hogy mehetek, akkor eszembe nem jut válogatni, hanem örülök, hogy végre megkapom bármelyiket.
Sajnos milliók, tízmilliók oltása nem pótolja a klinikai vizsgálatokat, pedig vírushelyzetben a különböző országok /és az EU/ gyógyszerhatóságai az utóbbiak alapján döntenek 1-1 vakcina engedélyezéséről /pl. vizsgálatok hiányában a terhes anyákat sokáig tilos volt oltani/. De még a klinikai vizsgálatok birtokában is különböző betegségek kapcsán felmerülhetnek kérdések - lásd az AstraZeneca esetét...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mostanában nem olvastam a topicot, és ennyit amit írtatok (legalább 60 oldal) biztosan nem fogok visszaolvasni. :)

Igazából nem is nagyon változott semmi azóta hogy nem írtam ide, persze félszemmel folyamatosan követem a járványhelyzetet és az ország leoltását. Mi az ami nem változott ? Pld. az előrejelzésem, hogy május előtt kizárt egy nyitás. Például... :) Amúgy a mutánsok előre törése is nagyjából a számítottak és a várakozások alapján alakul, talán kicsit rosszabb lett mint amit előre vártam, jobban kezdi beterhelni a magyar EÜ rendszert. De mondjuk most pld. pont ezért van szigorítás és egy rakás üzlet és a jelenléti oktatás leállításával kontakt szám csökkentés, mert ez a lényege az egésznek. Szóval nem sok minden változott, és ERRE AZT MONDOM HOGY SAJNOS, mert korábban is erről a borús eljövendő mostani állapotról írtam ami sajnos be is következett. Azért bízom benne, hogy a tavasz végére úrrá kezd válni a vírus felett az ország. Hallottam a tegnapi fertőzési és halálozási adatokat és lélegeztetőgépen lévők számát, hát elléggé lehangoló volt. :(

Mi az ami változik ? Pld. sokat írtam a tavasszal arról, hogy az országnak önellátóvá kell válnia a védelmi eszközökből. Nos amit én mondtam azt ha lassan is de azért megcsinálják. Persze a nyomatékot az adja hozzá, hogy augusztus óta nagyon el lett cseszve minden a felelőtlenség miatt. Látni kellett volna a döntéshozóknak előre, hogy gyakorlatilag "letolt gatyával álltunk a vírus előtt" !!!!!! Nem volt mivel védekezni ellene, mégsem csináltak IDŐBEN drasztikus korlátozó intézkedéseket. Mert mi EU tagok vagyunk, és hát a demokrácia stb. stb. Az eredmény ismert. Na de mekkorát és mennyit buktunk vele ? Nagyot ? És sok lóvét ? Talán hallgatni kellett volna olyanokra is akik értenek hozzá, nem messziről ugatják az egész vírusjárvány kezelését és a humán / gazdasági oldalakat is ismerik, mi mibe fog majd kerülni ha el lesz cseszve a védekezés. (pld. sokszor írtam erről szeptemberben is, előre, és nem utólag)

Na mindegy most már, a lényeg hogy ha másképp nem is de a saját hülyeségeik árán megtanulták a felelősök, hogy ez nem játék, és ezt a védekezéshez szükséges eszközök gyártását az önellátás szintjén mindenképpen be kell fektetnünk ha a jövőben időben akarunk reagálni egy újabb járvány kihívásra vagy egyszerűen csak túl akarjuk majd élni országként, és nem az erősen megrogyott vagy vesztes országok között szeretnénk lenni. Röviden ennyi lenne a lényeg. Igen, el lett hibázva a védekezés, de nem tudok olyan csoportról az országban néhány szakemberen kívül aki ne hibázta volna el. Az élet és leginkább a vírus a mutánsaival alaposan megleckéztette a politikusokat de még az elvileg hozzáértő egészségügyiseket is. Visszaolvashatnék és idézhetnék a korábbi figyelmeztetéseimből amikor pld. a nyáron írtam a hatalmas veszélyről. A legtöbben kiröhögtek szemben vagy a hátam mögött. Most is van még okuk rá ? Vagy "közben szembejött a valóság" ??? És az engem igazolt ? :) Szóval "az élet a nagy tanítómester" élő bemutatót tartott hogy nem az a bolond akit sokan annak tartanak, sőt lehet hogy sokkal többet tud egyedül is a "népnél", tehát ha sok dilettáns mond valamit az attól még nem válik sem igazzá sem valósággá. Ez van. ;):cool:
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
...
Sajnos milliók, tízmilliók oltása nem pótolja a klinikai vizsgálatokat, pedig vírushelyzetben a különböző országok /és az EU/ gyógyszerhatóságai az utóbbiak alapján döntenek 1-1 vakcina engedélyezéséről /pl. vizsgálatok hiányában a terhes anyákat sokáig tilos volt oltani/. De még a klinikai vizsgálatok birtokában is különböző betegségek kapcsán felmerülhetnek kérdések - lásd az AstraZeneca esetét...
Folymatosan követik a tömeges oltások mellett is a mellékhatásokat és a hatásosságot.