Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 427
3 745
113
Pontosan ezt hívják kényszeroltásnak, amikor azzal zsarolják a lakosságot, hogy ha nem oltatja be magát, akkor nem adják vissza neki azt a normális emberi életet, amit elvettek. Mikor fogják már fel a döntéshozók, hogy ezzel a zsaroló kommunikációval és intézkedésekkel nem az oltási bizalmat növelik, hanem csökkentik. Mindössze annyit érnek el vele, hogy a lakosság a következő választáson picsánrúgja azt a pártot, ami elvett 1-2 évet az életéből. Utána meg majd lesz sipákolás, amikor a legnagyobb vírustagadó párt kerül hatalomra, mert az állampolgárok már csak arról a tulajdonságukról közismertek, hogy abszolút türelmesek és megértőek.. Néha úgy érzem, hogy ezekkel a kormányzati és szakértői döntésekkel Dr. Gődényt akarják a miniszterelnöki székbe juttatni.. :)

Hihetetlen, hogy milyen gátlástalan és önző vagy!
Csak itthon emberek ezrei halnak meg, tízezrek kapnak súlyos szövődményeket, de te hőzöngsz, hogy adják vissza a "normális életed"!
Értem, hogy mi a bajod, de nézz már ki a fejedből, hogy mi zajlik a világban, és adj hálát a Jóistennek, hogy te ezt megúsztad, és hogy egy hozzátartozód sem halt (még) bele!
És fogd fel, hogy nincs jelenleg más hatásos hosszú távú megoldás, mint az oltás.
(Vagy te tudsz? Mert akkor ki vele!)

Az egész vírusrelativizálásoddal pont te magad gátolod a védekezést, és elősegíted az egész vírushelyzet minél további fennmaradását. És nagyon bicskanyitogató, hogy a te bulikázásod az legyen meg, de az hogy tízezrek halnának ebbe bele, azt meg sem érted.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 438
93 354
113
Szerintem is hibás ez a kommunikáció.
Egyszerűen közölni kellett volna, hogy az oltás KÖTELEZŐ, aki megtagadja, az egy börtöncellában várja ki a járvány végét.
A böri túlzás és nem is vagyok híve az ilyen módszereknek, de azért pár embert megrángatnék, aki annyira önző és kényelmes, hogy minden szabalyba belexarik, majd jól megfertőzi a környezetét.

Igazság szerint a Covid szabályok miatt az én türelmem is fogytán. Csak a célpontom nem az aki hozza (ez igaz mind bel és külföldön) , hanem az aki miatt szigorúbb és hosszabb szükséges, mert nincs virus, a maszk nem véd stb, stb... Szóval a hülyekkel és az általuk okozott problémával van bajom!!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 833
113
Szerintem is hibás ez a kommunikáció.
Egyszerűen közölni kellett volna, hogy az oltás KÖTELEZŐ, aki megtagadja, az egy börtöncellában várja ki a járvány végét.
Sokkal többen oltatnák be magukat, ha pl. ezek nem lennének:
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
Tegnap meghozta a posta a Védettséget Igazoló kártyámat. Egy hiba van vele, hogy április végén lejár (6 hónap az érvényessége). Tehát májusban megint kezdhetem nyalogatni az összes utamba kerülő kilincset, hogy meghosszabbítsák.. :( :)

Meghosszabbítják, ha beoltottak. Vagy kapsz újat (facebookon most az megy körbe, hogy ez is biztos fideszes haverok biznisze, persze akár lehet is).
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 722
4 102
113
Gincburg azt mondta , hogy az oltás után nem voltak súlyos mellékhatások és nem jelentettek halálesetet a Sputnik oltása után. Igaz csak 7 millió oltás után, még nem érték el a 17 milliót mint az AZ.

Hsz-ből ismét megkérdőjelezed, hogy a Sputnik jobb lehet mint az AZ . Már korábban leírtam, hogy miért jobb a Sputnik mint az AZ.
Szia,

Az a baj, hogy egyszeruen nem hiszem el. Meg is irom, hogy miert:

Magyarorszagon heti 2000-4000 ember hal meg, kerekitve 1500-3000 fo/7 millio hal meg, hetente.
Nem latom, hogy a Sputnikkal beoltottak eseten ez hogy valtozik 0 fo/7 milliora, tobb het alatt.

Illetve de, latok ra 3 lehetoseget:
1. (nagyon optimista): a fordito/ujsagiro mast irt le, mint amit az oroszok mondanak.
2. (pesszimista): aki jelentene ilyet, az kiesik az ablakon, ezert inkabb nem jelentik. :-(
3. (realista): de, jelentettek sok (heti par ezer) halalesetet, csak a nyilvanossag elott hazudnak rola. :-(

Es ez pontosan mutatja, hogy mit gondolok az orosz es foleg a kinai vakcinarol: lehet, hogy jo, de nem tudjuk, hogy tenyleg jo. Ezert latatlanban csak annyit lehet gondolni, hogy sokkal jobb mint megkapni a virust, de azt, hogy pl. az AZ-nal jobb, vagy rosszabb, arrol fogalmunk sem lehet. :-(

ui. a fentiekhez egyaltalan nem kapcsolodik, de ha mar megtalaltam a fenti linket, azoknak, akik szerint nem volt semmi gond november vegen-december elejen:
2017. 48. heti halalozasi szam: 2437
2017. 49. heti halalozasi szam: 2665
2018. 48. heti halalozasi szam: 2559
2018. 49. heti halalozasi szam: 2644
2019. 48. heti halalozasi szam: 2357
2019. 49. heti halalozasi szam: 2561
2020. 48. heti halalozasi szam: 4063
2020. 49. heti halalozasi szam: 4149
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem latom, hogy a Sputnikkal beoltottak eseten ez hogy valtozik 0 fo/7 milliora, tobb het alatt.
Nem változik, csak ugye, ha beoltunk 7 millió főt és meghal x ember, a nem oltottak között meg szintén x fő = akkor ugye nincs növekedés: statisztikailag az oltás nem növeli a halálozást= ez természetes, nem függ össze az oltással
(nagyon optimista): a fordito/ujsagiro mast irt le, mint amit az oroszok mondanak.
Pontosan azt mondták, amit minden egyéb oltóanyaggyártó is mond: Az oltással ÖSSZEFÜGGÉSBEN nem történt haláleset.
2. (pesszimista): aki jelentene ilyet, az kiesik az ablakon, ezert inkabb nem jelentik. :-(
Igen, persze, mert az oroszok ilyenek, háhogyne. De azt vágod, hogy a nálunk oltottak utókövetése is megy a gyártóhoz. Jó valóban nem néztem, hogy az ablakon kieséses esetek száma mennyit nőtt...
3. (realista): de, jelentettek sok (heti par ezer) halalesetet, csak a nyilvanossag elott hazudnak rola. :-(
Nem, csak fel kéne végre fogni, hogy az, hogy valaki meghal az oltás után nem azt jelenti, hogy meghalt az oltás KÖVETKEZTÉBEN. De nem baj, játszuk a hülyét...

Es ez pontosan mutatja, hogy mit gondolok az orosz es foleg a kinai vakcinarol: lehet, hogy jo, de nem tudjuk, hogy tenyleg jo.
Kínaira még csak csak áll amit mondasz, de mondjátok már meg, hogy miért ignoráljátok a világ legrangosabb orvos szakfolyóiratát állandóan?
És mi a francért nem lehet a világ egyik legszigorúbb gyógyszerügynökségét (OGYÉI) megbízhatónak mondani? Helyette azt a baszott EMAt követelitek, aminek békeidőben kb annyi a feladata, hogy ráüsse a pecsétet a nemzeti gyógyszerügynökségek által beküldött engedélyezve papírra...
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
859
4 333
93
Nem tudom kit oltottak be idáig, de engem már igen. Szputnyikot választottam. Megkaptam, másnap bedurrant a karom, nehéz volt a fejem, meg rongyból voltak a lábaim. Le kellett feküdnöm aludni kora délután. Szétizzadtam az ágyat, de lázam meg nem volt. Harmadnap reggelre meg kutya bajom, bár a karomat még mindig érzem kicsit. Nem a szúrás helyét, hanem az "izomlázat". A szüleim is megkapták, bár ők kinait. Ők is megnyugodtak, meg igazából én is. Azzal egyetértek hogy nem szaroznék, oltanám be kötelező jelleggel az embereket. Akik meg nyilvánosan bizonytalanitják el az embereket mindenféle álhírrel, azok ellen meg büntetőeljárás.

Meghalt egy csomó ember, dől be a gazdaság, és pár Facebook idióta, meg haszonleső, gerinctelen politikus, valamint közéleti megmondóember miatt késlekedünk. Ha ezt elmondják nekem a 90-es években, kiröhögöm. De gyanítom még a faluszéli írástudatlan cigányasszonyok is kiröhögték volna, hogy ilyen a mesében sincs. Ide jutottunk.
 
W

Wilson

Guest
jó lenne tudni...
Ősz végén én is úgy kaptam el, hogy nem volt beteg a környezetemben!
Láthatóan semmilyen összefüggés nincs azon dolgok között, amelyekről azt gondoljuk, hogy van. Svédország sokadszorra!
Úgy futott föl a járvány az elmúlt hetekben, hogy előtte semmi olyan nem történt, amiből erre lehetett volna következtetni!

Csak halkan jegyzem meg, hogy már a brit mutáns előtti vírus változatok is nagyon sok esetben úgy fertőztek, hogy a vírus terjesztőknek sok esetben nem voltak tuneteik.
 
W

Wilson

Guest
Nem tudom kit oltottak be idáig, de engem már igen. Szputnyikot választottam. Megkaptam, másnap bedurrant a karom, nehéz volt a fejem, meg rongyból voltak a lábaim. Le kellett feküdnöm aludni kora délután. Szétizzadtam az ágyat, de lázam meg nem volt. Harmadnap reggelre meg kutya bajom, bár a karomat még mindig érzem kicsit. Nem a szúrás helyét, hanem az "izomlázat". A szüleim is megkapták, bár ők kinait. Ők is megnyugodtak, meg igazából én is. Azzal egyetértek hogy nem szaroznék, oltanám be kötelező jelleggel az embereket. Akik meg nyilvánosan bizonytalanitják el az embereket mindenféle álhírrel, azok ellen meg büntetőeljárás.

Meghalt egy csomó ember, dől be a gazdaság, és pár Facebook idióta, meg haszonleső, gerinctelen politikus, valamint közéleti megmondóember miatt késlekedünk. Ha ezt elmondják nekem a 90-es években, kiröhögöm. De gyanítom még a faluszéli írástudatlan cigányasszonyok is kiröhögték volna, hogy ilyen a mesében sincs. Ide jutottunk.

Akkor neked meg volt a megfelelő immunreakciók az oltásra.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1
W

Wilson

Guest
A járványügyi védekezés legkritikusabb hetét éljük – mondta Müller Cecília az operatív törzs szerdai tájékoztatóján. Az országos tiszti főorvos felhívta a figyelmet, hogy a járványügyi adatok folyamatosan romlanak, amelyek szinte napról napra csúcsot döntenek. A koronavírus nemcsak krónikus és idős betegeket, hanem fiatalokat is veszélyeztet most már.

Egész Európában tombol a járvány – jelentette ki Müller Cecília, hozzátéve, hogy a brit mutáns sokkal fertőzőbb, mint az úgynevezett vadvírus, komolyabb, súlyosabb megbetegedést tud okozni, a kórházak pedig rendkívüli terhelésnek vannak kitéve – tette hozzá. Biztató, hogy a védőoltások beadása jól zajlik – mondta Müller Cecília, aki bejelentette, hogy

ma megérkezett 100 ezer Sinopharm-vakcina.

Ezt kezdik is vizsgálni a Nemzeti Népegészségügyi Központban (NNK). Ha mindent rendben találtak, akkor az eddig regisztrált idősek első és második oltására fogják elhasználni – magyarázta.

Az országos tiszti főorvos azt is mondta, hogy a szennyvizekben mindenhol emelkedik a vírus örökítőanyaga, ahol pedig stagnál, ott magasan. Sehol nem mértek csökkenést. Hozzátette, a következő egy-két hétben a fertőzöttek számának emelkedésére kell számítani.

Müller Cecília beszélt arról is, hogy egy hét alatt 55 százalékkal nőtt az új fertőzöttek száma. Az újonnan fertőzöttek átlagéletkora 45 év. Közölte, hogy a 40–49 éves korosztályban a legmagasabb az érintettség, az összes új fertőzött 23 százaléka innen került ki.

Az országos tiszti főorvos felhívta a figyelmet arra, hogy a 60 év feletti korosztályban az új fertőzöttek aránya jelentősen csökkent. A járvány dinamikája legnagyobb arányban Budapesten és Pest megyében nőtt. Pest megyében 81, míg Budapesten 68 százalékkal nőtt az új fertőzöttek száma.

Mindenki vegye fel a védőoltásokat, mert csak így lehet gátat szabni a járványnak, és annak, hogy ne kerüljünk kórházba, és ne veszítsük el az életünket

– kérte Müller Cecília, aki leszögezve, minden vakcina véd a koronavírus-fertőzéssel szemben.

Index