Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Hát pedig a bankkártyát is sima levélként küldik ki, ugyanúgy bedobhatták volna a felette lakónak azt is.

Persze ez így van ,de ettől én még a covid kártyánál és a bankkártyánál is erősen kifogásolhatónak tartom, hogy nem ajánlott levélként küldik ki a delikvenseknek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 484
33 893
113
Persze ez így van ,de ettől én még a covid kártyánál és a bankkártyánál is erősen kifogásolhatónak tartom, hogy nem ajánlott levélként küldik ki a delikvenseknek.

Ajánlott levelet is bedobja a postás, és aláírja helyetted, ha nem vagy otthon. Vagy bedobja az értesítőt, és mehetsz érte postára sorban állni (vírusveszély ugye).
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer
W

Wilson

Guest
Ajánlott levelet is bedobja a postás, és aláírja helyetted, ha nem vagy otthon. Vagy bedobja az értesítőt, és mehetsz érte postára sorban állni (vírusveszély ugye).

Hát nem tudom nálatok hogy van , de nálam (Debrecenben) ha nem vagyok otthon a postás nem dobja be az ajánlott levelet hanem mehetek érte a postára.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 070
88 014
113
Ajánlott levelet is bedobja a postás, és aláírja helyetted, ha nem vagy otthon. Vagy bedobja az értesítőt, és mehetsz érte postára sorban állni (vírusveszély ugye).
Mennyi problémája van egyeseknek. Én itt szopok a nejemmel a két gyerekkel a digitális oktatáson, és örülök, ha nem kell kimozdulni, míg mások ha nincsenek otthon sorban állnának egy kártyáért, amit a diktátor postásai - a mocskok - inkább bedobálnak nekem a postaládámba, ahelyett, hogy még elqurhatnék a napomból további 101 percet esetleges postán sorban állással. Rohadékok! Főleg, hogy egyesek szerint a kártya szart se ér, belgává lett rokonom meg csak nézett, hogy ez mi, náluk még vakcina sincs elég, sőt, ha idejön, tortúrák tortúráját állja ki. Náluk még az egészségügyi dolgozók beoltása sem fejeződött még be, az ottani idősek vidéken leszarják a covidot, oltást se akarnak, és egy holland kórházban orvosként dolgozó "rokony" is a héten kapta meg az első oltását. De nekünk itthon azzal van bajunk, hogy van, meg biztos mészárostiborcz jól szarrá kereste magát vele, és még F.szházi is megszólalt az ügyben.


Meg a másik:
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 681
9 309
113
Szóval semmi, csak szimplán egy soviniszta vagy.
Egyáltalán nem vagyok soviniszta. Csak nem vagyok olyan ostoba, hogy ne tudjam, hogy az oroszok viszont azok. Ahol az állam csal a doppingok terén, hogy jobb eredményeket érjenek el a sportolói, ott nem fognak keresztbe tenni a saját vakcinájuknak azzal, hogy elárulják a halálozási adatokat.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 070
88 014
113
Ezzel akár egyet is értenék, ha cserébe nem vonatkoznának rájuk a sem maszkviselés, sem az egyéb korlátozó intézkedések. De ezt egyesek úgy képzelik el, hogy a vírus-/oltásszkeptikus ne kapjon és orvosi kezelést ÉS még a korlátozó intézkedések is ugyanúgy vonatkozzanak rá. Működik a társadalmi igazságérzet keményen..
Felőlem ne vedd fel. Majd írnak rólad nekrológot a fórumon azok, akik jobban ismernek.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 4082

Guest
Egyáltalán nem vagyok soviniszta. Csak nem vagyok olyan ostoba, hogy ne tudjam, hogy az oroszok viszont azok. Ahol az állam csal a doppingok terén, hogy jobb eredményeket érjenek el a sportolói, ott nem fognak keresztbe tenni a saját vakcinájuknak azzal, hogy elárulják a halálozási adatokat.
Igen, és a lancet meg körberöhögi a leadott anyagukat, és visszadobja, mert nem reális. Csak ez megint elfelejtődik.
Az OGYÉI meg kockáztatja a hírnevét, mert amúgy https://www.google.com/amp/s/index....ikai_uzlete_egy_hatalmas_fuzio_arnyekaban/amp
Lazán el akarja dobni ezt az"aprópénzt" az állam pár nem lejelentett halott miatt...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 932
113
  • 70 és 79 év közötti honfitársaink 42,1 százaléka kapta meg eddig az oltást, ezzel nem csak első, de óriási előnnyel is, hiszen a második Lengyelország mindössze 26,1 százalékon áll.
  • Hasonló a helyzet a 60 és 69 közötti korosztály esetében, ahol a magyar adatok 22,6 százalékos átoltottságot jeleznek, ettől messze elmaradva jönnek az észtek 14,2 százalékkal.
  • Az 50 és 59 éves kor közötti korcsoportnál látszik először Málta, az uniós csúcstartó előnye, amely 16,6 százalékkal első, utána hazánk a második, 14,1 százalékkal.