Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 234
113
Ha egy egészségügyi rendszer már nem képes ellátni minden a korházi kezelésre szoruló covidos betegét akkor már nyugodtan beszélhetünk egészségügyi összeomlásról már pedig a brazil egészségügy ezt többszörösen túlteljesítette.
Csak neked:) egy friss február 25. brazil cikk az aktuális covid helyzetről (google fordító jól elboldogul a portugállal)


A korlátozások nélkül szerinted,hogy alakulnának a halálozások, szerinted ha egy világjárvány alatt a járvány felfutásának időszakában folyamatosan nő halálozások száma és az ország vezetése úgy dönt,hogy szigorú korlátozásokat vezet be (lásd pl Magyarország tavaly tavasszal)a járvány terjedésének megakadályozása érdekében akkor ugyanolyan arányban fog nőni a halálozások száma a korlátozások bevezetése utáni időszakban is,mintha nem tettek volna semmit és szabadjára engedték volna a járványt?
Köszönöm a cikket, valóban nem tűnik túl jónak a helyzet ott. Ugyanakkor hasonló hangvételű cikkeket lehet találni lezárásokat alkalmazó országokról is.
Én csak azt mondom, hogy meg kellene kérdezni, hogy miért jobb a helyzet egyes lezárásokat nem (vagy csak enyhébbeket)alkalmazó országokban, mint más szigorú lezárásokat alkalmazó helyeken.
Illetve össze kellene vetni a lezárások vélt hasznát, az okozott károkkal.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Idepofátlankodnék a saját példámmal.. Az elmúlt 8 hónapban a munkám miatt átlag hetente kétszer (volt amikor 5x) teszteltek. December elején szóltak hogy pozitív lett a tesztem, maradjak karanténban. Végigültem a karantént (persze a gép előtt htka-t olvasgatva:)) tünetmentesen, majd két negatív teszt után visszamentem dolgozni. Na ebből kiindulva adódik a kérdés:
akit nem tesztelnek rendszeresen és ugyanúgy átmegy rajta ez a szar, az honnan a tökömből tudhatná hogy terjeszti ezt a vackot?
Márpedig ha nem tesztelnek, akkor simán egyengethettem volna a statisztikát én is, mert fogalmam sem lett volna az egészről - ahogy szerintem fogalma sincs róla mindazoknak akiknek még életükben egyszer sem turkáltak a szájában meg az orrában egy nagyra nőtt fülpiszkálóval.
Szóval a tünetmentes az nem azt jelenti hogy fertőz És majd tünetei lesznek - hanem azt, hogyha peched van akkor potenciálisan kinyírhatsz egy szociális otthont úgy, hogy tiszta marad a lelkiismereted mert fogalmad sincs arról hogy elkaptad a vírust.
Hidd el -- tényleg nem vettem volna észre én sem, ha nem szólnak annak idején hogy elkaptam ezt a szart.
Kb. ennyi
A te eseted nagyon jó példa arra,hogy milyen "alattomos" ez a vírus.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
A te eseted nagyon jó példa arra,hogy milyen "alattomos" ez a vírus.
Naja. Meg arra is, hogy miért nem veszik komolyan qrva sokan. Valamilyen szempontok szerint pedig válogat a rohadék - gondolom leesik majd egy Nobel díj annak aki végre megfejti, hogy mi alapján hagy békén vagy tesz el láb alól valakit.. Hónapok óta olvasok sok mindent a blogon pro és kontra, pedig tök egyszerű ez az egész: ha szerencséd van akkor tuti megúszod, ha nincs akkor akár meghalhatsz, ha beoltatod magad akkor jó eséllyel megúszod.. Azt hiszem Shakespeare írta, hogy 'nincs jó és rossz, csak gondolatunk teszi azzá' :)
 
M

molnibalage

Guest
Idepofátlankodnék a saját példámmal.. Az elmúlt 8 hónapban a munkám miatt átlag hetente kétszer (volt amikor 5x) teszteltek. December elején szóltak hogy pozitív lett a tesztem, maradjak karanténban. Végigültem a karantént (persze a gép előtt htka-t olvasgatva:)) tünetmentesen, majd két negatív teszt után visszamentem dolgozni. Na ebből kiindulva adódik a kérdés:
akit nem tesztelnek rendszeresen és ugyanúgy átmegy rajta ez a szar, az honnan a tökömből tudhatná hogy terjeszti ezt a vackot?
Márpedig ha nem tesztelnek, akkor simán egyengethettem volna a statisztikát én is, mert fogalmam sem lett volna az egészről - ahogy szerintem fogalma sincs róla mindazoknak akiknek még életükben egyszer sem turkáltak a szájában meg az orrában egy nagyra nőtt fülpiszkálóval.
Szóval a tünetmentes az nem azt jelenti hogy fertőz És majd tünetei lesznek - hanem azt, hogyha peched van akkor potenciálisan kinyírhatsz egy szociális otthont úgy, hogy tiszta marad a lelkiismereted mert fogalmad sincs arról hogy elkaptad a vírust.
Hidd el -- tényleg nem vettem volna észre én sem, ha nem szólnak annak idején hogy elkaptam ezt a szart.
Kb. ennyi
A tesóm annyi, mint én 38 és észrevette. 2 napig.
A felesége 10+ napig volt lázas és minden baja úgy, hogy fiatalabb nála.

Erre mondom azt, hogy az egyelemes minta az nem minta.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and Wilson
W

Wilson

Guest
Köszönöm a cikket, valóban nem tűnik túl jónak a helyzet ott. Ugyanakkor hasonló hangvételű cikkeket lehet találni lezárásokat alkalmazó országokról is.
Én csak azt mondom, hogy meg kellene kérdezni, hogy miért jobb a helyzet egyes lezárásokat nem (vagy csak enyhébbeket)alkalmazó országokban, mint más szigorú lezárásokat alkalmazó helyeken.
Illetve össze kellene vetni a lezárások vélt hasznát, az okozott károkkal.
Ez egy jó felvetés és tudtommal jó pár tudományos "műhely" foglalkozik a kérdéssel az elkövetkező hónapokban,években jó pár tudományos kutatást fognak publikálni a témában.Szerintem a kérdés eléggé összetett és nagyon sok tényező együttes hatása adja meg a "végeredményt".

Ez a vonjunk mérleget a lezárások hasznáról és káráról dolog pedig nem lehet egzakt dolog mivel nem mindegy milyen szempontok (erkölcsi,anyagi stb) alapján akarsz mérleget vonni.Mert hiszen ha neked nem elsődleges szempont az állampolgárok élete és úgy vagy vele egy ilyen "influenza" vírus miatt te aztán nem fogsz gazdasági károkat elszenvedni és lesz ami lesz alapon rászabadítod a vírust a lakosságra akkor egyértelmű,hogy számodra bármilyen a vírus terjedésének megfékezésre szolgáló korlátozás káros,ezt nyugodtan nevezhetjük Bolsonaro modelnek, és ott a másik a véglet ami ennek a tökéletes ellentéte azt pedig nevezhetjük pl ausztrál modellnek.Nem tudom,hogy neked melyik a szimpatikusabb én személy szerint a magam és szeretteim tekintetében valahogy az ausztrál modellt találom szimpatíkusabbnak.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and BJani

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
A tesóm annyi, mint én 38 és észrevette. 2 napig.
A felesége 10+ napig volt lázas és minden baja úgy, hogy fiatalabb nála.

Erre mondom azt, hogy az egyelemes minta az nem minta.
Mert nincs semmilyen minta. Téged teszteltek? Mert lehet hogy Te is túl vagy rajta, csak nem tudsz róla. Ha eddig nem kaptad el, holnap simán elkaphatod úgy, hogy nem tudsz róla. Ne keress mintát ott, ahol csak úgy működne a dolog ha mindenkit minden nap tesztelnének.
 
M

molnibalage

Guest
Mert nincs semmilyen minta. Téged teszteltek? Mert lehet hogy Te is túl vagy rajta, csak nem tudsz róla. Ha eddig nem kaptad el, holnap simán elkaphatod úgy, hogy nem tudsz róla. Ne keress mintát ott, ahol csak úgy működne a dolog ha mindenkit minden nap tesztelnének.
Naná, hogy csináltam PCR tesztet, mikor tesóval találkozás után 2 nappal jött ki rajta. Negatív voltam.
A kommented azon részére reagáltam, hogy kurvára nem tünetmentesen megy még sok fiatal számára sem. És ez még feb elején volt, ha jól emlékszem, a mutáns változatok előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Naná, hogy csináltam PCR tesztet, mikor tesóval találkozás után 2 nappal jött ki rajta. Negatív voltam.
A kommented azon részére reagáltam, hogy kurvára nem tünetmentesen megy még sok fiatal számára sem. És ez még feb elején volt, ha jól emlékszem, a mutáns változatok előtt.
Igen, ez a szar nem válogat - vagy nem lehet tudni ma még hogy mi alapján, ha mégis-, utólag összerakva a képet pl. olyan embertől kaptam el valószínűleg aki majdnem belehalt.. Az a gáz, hogy tényleg vannak olyan tünetmentesek - én is az voltam - , akiknek frankón fogalmuk sincs arról ami velük történik (pedig történik) ha nem mondják meg nekik... Teszt nélkül nem is fogja senki nyilván.
A fiatalok között is lesznek tünetmentesek meg tünetesek, ez eddig is így volt - max. gyengébb volt a sajtója a dolognak.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 234
113
Ez egy jó felvetés és tudtommal jó pár tudományos "műhely" foglalkozik a kérdéssel az elkövetkező hónapokban,években jó pár tudományos kutatást fognak publikálni a témában.Szerintem a kérdés eléggé összetett és nagyon sok tényező együttes hatása adja meg a "végeredményt".

Ez a vonjunk mérleget a lezárások hasznáról és káráról dolog pedig nem lehet egzakt dolog mivel nem mindegy milyen szempontok (erkölcsi,anyagi stb) alapján akarsz mérleget vonni.Mert hiszen ha neked nem elsődleges szempont az állampolgárok élete és úgy vagy vele egy ilyen "influenza" vírus miatt te aztán nem fogsz gazdasági károkat elszenvedni és lesz ami lesz alapon rászabadítod a vírust a lakosságra akkor egyértelmű,hogy számodra bármilyen a vírus terjedésének megfékezésre szolgáló korlátozás káros,ezt nyugodtan nevezhetjük Bolsonaro modelnek, és ott a másik a véglet ami ennek a tökéletes ellentéte azt pedig nevezhetjük pl ausztrál modellnek.Nem tudom,hogy neked melyik a szimpatikusabb én személy szerint a magam és szeretteim tekintetében valahogy az ausztrál modellt találom szimpatíkusabbnak.
Először meg kellene vizsgálni, hogy hatásosak-e egyáltalán a korlátozások, de én kötve hinném, hogy kijelentené bárki is évek múlva, hogy "bocsi, tévedtünk". Aztán ha ez meg van, akkor lehet és kell is mérleget vonni.
Szerintem fontosak az erkölcsi és anyagi alapok is, de még ha csak az erkölcsi alapokat nézném, akkor sem tudnám azt mondani, hogy igen, megéri. Hiszen a gazdasági károk mindenképpen kihatnak az emberi életre, nem beszélve a pszichológiai és az elmaradt egészségügyi kezelések okozta károkról.
Ezzel kapcsolatban linkeltem fentebb a Stanford Egyetem professzorának a véleményét is:
https://www.newsweek.com/stanford-d...pCAbs2NKd9Ly3VxfcLXA88EXnBKFECLMeydcwpIETBGLc

Ettől függetlenül a védekezés szerintem is fontos, de én ezt egészen máshogy képzelem, mint ahogy az most folyik a világban.
 
W

Wilson

Guest
Először meg kellene vizsgálni, hogy hatásosak-e egyáltalán a korlátozások, de én kötve hinném, hogy kijelentené bárki is évek múlva, hogy "bocsi, tévedtünk". Aztán ha ez meg van, akkor lehet és kell is mérleget vonni.
Szerintem fontosak az erkölcsi és anyagi alapok is, de még ha csak az erkölcsi alapokat nézném, akkor sem tudnám azt mondani, hogy igen, megéri. Hiszen a gazdasági károk mindenképpen kihatnak az emberi életre, nem beszélve a pszichológiai és az elmaradt egészségügyi kezelések okozta károkról.
Ezzel kapcsolatban linkeltem fentebb a Stanford Egyetem professzorának a véleményét is:
https://www.newsweek.com/stanford-d...pCAbs2NKd9Ly3VxfcLXA88EXnBKFECLMeydcwpIETBGLc

Ettől függetlenül a védekezés szerintem is fontos, de én ezt egészen máshogy képzelem, mint ahogy az most folyik a világban.
Szerintem egy felelősen gondolkodó kormánynak nem volt választása a korlátozások tekintetében, hiszen a járványgörbe "ellaposítását" a vakcinák tömeges beadásának lehetőségéig,csak is az emberi kontaktusok számának a korlátozásával lehet elérni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
230
630
93
Idepofátlankodnék a saját példámmal.. Az elmúlt 8 hónapban a munkám miatt átlag hetente kétszer (volt amikor 5x) teszteltek. December elején szóltak hogy pozitív lett a tesztem, maradjak karanténban. Végigültem a karantént (persze a gép előtt htka-t olvasgatva:)) tünetmentesen, majd két negatív teszt után visszamentem dolgozni. Na ebből kiindulva adódik a kérdés:
akit nem tesztelnek rendszeresen és ugyanúgy átmegy rajta ez a szar, az honnan a tökömből tudhatná hogy terjeszti ezt a vackot?
Márpedig ha nem tesztelnek, akkor simán egyengethettem volna a statisztikát én is, mert fogalmam sem lett volna az egészről - ahogy szerintem fogalma sincs róla mindazoknak akiknek még életükben egyszer sem turkáltak a szájában meg az orrában egy nagyra nőtt fülpiszkálóval.
Szóval a tünetmentes az nem azt jelenti hogy fertőz És majd tünetei lesznek - hanem azt, hogyha peched van akkor potenciálisan kinyírhatsz egy szociális otthont úgy, hogy tiszta marad a lelkiismereted mert fogalmad sincs arról hogy elkaptad a vírust.
Hidd el -- tényleg nem vettem volna észre én sem, ha nem szólnak annak idején hogy elkaptam ezt a szart.
Kb. ennyi
Nálunk ugyanez...
Remélem nem egy helyen dolgozunk
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Igen, ez a szar nem válogat - vagy nem lehet tudni ma még hogy mi alapján, ha mégis-, utólag összerakva a képet pl. olyan embertől kaptam el valószínűleg aki majdnem belehalt.. Az a gáz, hogy tényleg vannak olyan tünetmentesek - én is az voltam - , akiknek frankón fogalmuk sincs arról ami velük történik (pedig történik) ha nem mondják meg nekik... Teszt nélkül nem is fogja senki nyilván.
A fiatalok között is lesznek tünetmentesek meg tünetesek, ez eddig is így volt - max. gyengébb volt a sajtója a dolognak.
Egy PCR nem PCR. Tényleg meg is fertőződtél?
Lett immunválasz?
(Valamilyen szerológiai vizsgálat amúgy ki tudja szűrni jóval később is.)
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Igen. A két negatív teszt után amikor visszamentem melózni, produkáltam még sorrendben: 1 pozitív + 1 negatív + 1 negatív + 1 pozitív tesztet. azóta mind negatív, a Covid csoport elsőre frászt kapott:))
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Igen. Mással mifelénk nem foglalkoznak, antigén tesztet pl. nem csinálnak. Inkább a megelőzésre mennek rá: reggel önellenőrző teszt, beérkezés után hőmérséklet mérés, heti 2x/5x PCR teszt beosztástól függően, folyamatos maszkviselés mellett basztatnak a 2m-es védőtávolság betartásával, mindent fertőtlenítenek napjában soxor, maszk számolatlanul -- kicsit szerintem is ész nélkül, de ha úgy nézem akkor müxik a dolog (ha nem számolom hogy ez mibe kerül(másnak):)) Aki pozitív azt azonnal kirakják a rendszerből betegállományba, volt kontaktellenőrző karkötőnk is amíg vissza nem szedték valami szoftverfrissítésre... Van tovább is:))
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
Hitvitákba én nem megyek bele. Ha hisz az ember a számoknak, akkor hisz, ha nem akkor nem. Én személy szerint a Magyarországiakat sem hiszem el, de nem akarom mellékvágányra terelni a diskurzust. Egy biztos: a hivatalos számokból tudunk dolgozni. A tény pedig tény marad: nem omlott össze az egészségügy egyik országban sem, nem következett be a sokak által vizionált apokalipszis sem. Sőt, ezek az országok még jobban is állnak, mint néhány szigorú lezárást alkalmazó ország, például Szlovákia. De bizony ha a lakossághoz arányosítom a halálozásokat, akkor Magyarországnál is. Nem látom tehát megalapozottnak az állítást, miszerint a lezárások életeket mentenek, mert nem látom a szignifikáns különbségeket. Abban viszont egészen biztos vagyok, hogy ma még fel sem tudjuk mérni azt a kárt, amit a lezárások okoznak.

Hitvitának nevezed, hogy elhisszük-e, hogy nem manipulálják mindenütt a halálozási statisztikákat, vagy sem? Igen, pár ország pillanatnyilag jobban áll, miután tavaly lement egy magas első hullám és egy majdnem akkora második. Néhány országban pedig igazából nem volt egy hullám sem, mert elfojtották sikeresen őket.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 616
5 353
113
na..ez tenyleg politikai szarkeveres lehet.

az olaszok es a francuzok mar ma gondolkodnak hogy ujbol inditjak az astra z oltasokat..egy nap alat meg is gondoltak magukat.

a nemetek meg mar zuzak ossze a keszletek egyik reszet, tenyelg le a kalapal elottuk, nem hogy odaadtak volna valami orszagnak ahol hasznaltak volna orommel. keves orszag van vilagszerte ahol dobaljak ki a vakcinakat.


ez az egesz europai jarvanykezeles egy vicc. fasza gondolat volt az EU, de a burokracia megfojtot minden pozitivat benne.
ha volna egy kis oszinteseg, most az egesz eus kupleraj lemondana mert ez amit muvelnek ez egy nagy szegyen.
Az astrazeneca oltás 10 adagos ampullában van. A képen látható fecskendők biztosan nem gyári csomagolású AZ oltások. De hangulatkeltésre jó a kép.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and enzo