Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 516
10 096
113
Nem az országokról beszélek, hanem a lakosságukról. Nehezen tudom elképzelni, hogy Romániában, Koszovóban, Oroszországban, Ukrajnában vagy akár majd Magyarországon az emberek nagy része beoltatná magát. Még is visszafog szorulni ezekben az országokban is a járvány, ahogy megjön a jó idő. Hiszen a kutatásokból kiderült, hogy a D-vitamin egy jelentős védőfaktor. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem akarod ezt tudomásul venni, vagy aránytalanul lekicsinyíted a szerepét. Cáfolj meg, ha nem így van.
A valóságtól elrugaszkodott kijelentés az, hogy D-vitamin kiirtja a vírust és D-vitamin szedéssel minden betegség és járvány leküzdhető, nem kell maszk meg egyebek. A D-vitamin kiegészítő (mondhatni szupportív) kezelés és ennyi.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
Például a Brunel University London eredményei cáfolják az állításaidat:


Vagy nézhetjük a Sao Pauló-i Egyetem vizsgálati eredményeit:

Azt hiszed el, amelyiket jónak látod:
Számomra nem kérdés, hogy a vitaminokat, vagy jelen esetben egy hormont támadó kutatások egyértelműen ipari érdekeket szolgálnak ki.
A valóságtól elrugaszkodott kijelentés az, hogy D-vitamin kiirtja a vírust és D-vitamin szedéssel minden betegség és járvány leküzdhető, nem kell maszk meg egyebek. A D-vitamin kiegészítő (mondhatni szupportív) kezelés és ennyi.
Baromságokat ne adj már a számba. Nem mondtam, hogy a D-vitamin kiirtja a vírust, és azt sem mondtam, hogy minden betegség leküzdhető. Légúti megbetegedések megelőzésére viszont nagyszerű.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 318
10 788
113
Ez nem volt szép tőled. Ezek téli cikkek, én a tavaly nyárról beszéltem. Mit kezdjek velük, mi közük van ezeknek a tavaly nyárhoz?És igen, Hollandiában még a maszkviselés sem volt kötelező, mégis visszaszorult a járvány tavaly nyáron. Ahogy linkeltem is korábban: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/netherlands/
Spanyolországot sem ignoráltam, ott is látszik, hogy a járvány csúcsa télen van.
Spanyolországban konkrétan az látszik, hogy júliusban volt egy mélypont, ami szeptember közepére felfutott. Namost ha valóban az időjárás szorítja vissza, ez hogy a pékben fordulhatott elő?

A tavaly nyári visszaesést mindenhol az okozta, hogy egész tavasszal mindenhol lezárások voltak (Hollandiában is, nézz utána), és mivel sokkal alacsonyabb csúcsokról mentek a lezárások hónapokig, nyár elejére minimális volt a fertőzöttek száma a legtöbb helyen.
És mivel valószínűleg annyi igaz a jó idővel kapcsolatos felvetésből, hogy nyáron a szabadban kevésbé marad életben a vírus, az alig néhány fertőzött sokkal lassabban indította újra a járványt, mint a téli időszakban tenné.
De ahol magasabb számon volt a mélypont, illetve elkezdték nagyobb számban behurcolni az emberek, ott nyáron is szépen megjelent a felfutás, amint elengedték a szigorításokat.
Ennyi történt, nem több. Egyszerű, mint az 1x1, csak akarni kell érteni.

ui: Abban pedig már régóta egyetértés van, hogy a D vitamin pótlás hasznos, és növeli a vírussal szemben a túlélési esélyeket, de nem az évszakok, illetve az időjárás a fő mozgatórugója a járványnak.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 274
113
Azt hiszed el, amelyiket jónak látod:
Számomra nem kérdés, hogy a vitaminokat, vagy jelen esetben egy hormont támadó kutatások egyértelműen ipari érdekeket szolgálnak ki.

Baromságokat ne adj már a számba. Nem mondtam, hogy a D-vitamin kiirtja a vírust, és azt sem mondtam, hogy minden betegség leküzdhető. Légúti megbetegedések megelőzésére viszont nagyszerű.
A helyzet az, hogy a tudomány vagy egy kísérleti eredmény értelmezése nem igazán hitkérdés. Az általam linkelt tudományos cikkek a korábbi vizsgálati eredmények kvázi felülvizsgálatai voltak és így jutottak arra a következtetésre, hogy sajnos a lefolyást nem nagyon befolyásolja.
A helyzet az, hogy a SARS-CoV-2 a légúti betegség kategóriából lassan kezd kiugrani. Elég megnézni, hogy egyszerre támadja az izületeket, az idegrendszert, a hasnyálmirigyet, az érhálózatot.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and BJani
T

Törölt tag 4082

Guest
egy hormont támadó kutatások egyértelműen ipari érdekeket szolgálnak ki.
Az instant vízporom amihez csupán tiszta vizet kell adni nem csak a himalája tisztavizű patakjainak frissességét adja, de a legújabb kutatások szerint nagy mennyiségben tartalmaz dihidrogén monoxidot is amit eddig minden egészséges szervezetben megtaláltak. Csak ezt a gonosz gyógyszerlobbi eltitkolja.
De most megveheted tőlem gramját 5000Ftért, mert én nem vagyok olyan pénzéhes mint a gyógyszerlobbi
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
Kvázi hülyeségeket írkálsz, de majd találkozunk, amikor megírja a mainstream média, hogy ez bizony egy szezonális vírus...
Azért is röhejes, mert még a hivatalos kezelési protokollnak is része a D-vitamin... kicsit az ivermectin tagadókra emlékeztet a mostani helyzet...
Itt egyébként jól kifejtik, hogy miért baromság az általad hivatkozott "kutatás":
 
  • Vicces
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 274
113
Kvázi hülyeségeket írkálsz, de majd találkozunk, amikor megírja a mainstream média, hogy ez bizony egy szezonális vírus...
Azért is röhejes, mert még a hivatalos kezelési protokollnak is része a D-vitamin... kicsit az ivermectin tagadókra emlékeztet a mostani helyzet...
Itt egyébként jól kifejtik, hogy miért baromság az általad hivatkozott "kutatás":
Hát ha szerinted hülyeség, hát legyen. :)

(Amúgy egy podcast egy vitaminokat forgalmazó csávóval, nem igazán hiteles forrás.)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 360
113
 
  • Szomorú
Reactions: enzo

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nem lesz itt se nyári enyhülés, se semmilyen nyitás, ahogy várható is volt:
"There has been an increase in the fraction of samples with the E484Q and L452R mutations. Such mutations confer immune escape and increased infectivity. These mutations have been found in about 15-20% of samples and do not match any previously catalogued VOCs"
A brit, után jön a dél-afrikai, és a brazil, majd a következő hullám valószínűleg ez lesz.
 
  • Szomorú
Reactions: bel and enzo

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
Hát ha szerinted hülyeség, hát legyen. :)

(Amúgy egy podcast egy vitaminokat forgalmazó csávóval, nem igazán hiteles forrás.)
Amúgy azt tudtad, hogy nem velem baszol ki, ha nem szedsz D-vitamint? Azt tudtad, hogy a podcastben szereplő illető csak egy kisember a gyógyszeriparhoz képest? Tudtad, hogy nem az ő érdekei érvényesülnek a mainstream világban? Az meg van, hogy van egy D-vitamin konszenzus, ahol 20 orvosprofesszor, köztük dr. Merkely Béla szedték össze mi mindenre is jó a D-hormon?
"A D-vitamin-szint 37,5–50 nmol/l-ről 75–100 nmol/l-re történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%-kal, az 1-es típusú diabetes előfordulását 78%-kal, az összes daganat gyakoriságát 35%-kal, az influenzás megbetegedések számát 90%-kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%-kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."

Kitalálod magadtól, hogy miért nem volt tele ezzel a mainstream média?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
W

Wilson

Guest
Nem az országokról beszélek, hanem a lakosságukról. Nehezen tudom elképzelni, hogy Romániában, Koszovóban, Oroszországban, Ukrajnában vagy akár majd Magyarországon az emberek nagy része beoltatná magát. Még is visszafog szorulni ezekben az országokban is a járvány, ahogy megjön a jó idő. Hiszen a kutatásokból kiderült, hogy a D-vitamin egy jelentős védőfaktor. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem akarod ezt tudomásul venni, vagy aránytalanul lekicsinyíted a szerepét. Cáfolj meg, ha nem így van.

Magyarországon sem mint ahogy más országokban sem kell a teljes lakosságot beoltani a nyájimunitáshoz hidd el minden ország elemi érdeke elérni ezt az arányt és el is fogják érni az általad említett országok is.

Íme a cáfolat Brazília január február ott akkor tombol a nyár tombol a jó idő a brazilok folyamatosan kapják a napnak hála a D vitamin bombákat mégis arat a covid (szerintem a covid nem olvasta az általad linkelt cikket:)).Ja és a braziloknak semmi baja nincs a d vitamin szintetizáló képességével.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 426
3 743
113
Amúgy csak nekem van olyan érzésem, hogy a mi shektorunk új nicket regisztrált? :eek: :mad:
Amúgy ha már D-vitamin, Braziliában az ottani nyár végén sincs elég napsütés a járvány megállításához? Csak mert éppen csúcson vannak...
Egy-két hónapja ott még az ország nagy részén merőlegesen sütött a Nap fentről, az északi részén még most is. Ha ott nem volt D-vitamin termelés, akkor sehol.

Engedj meg egy személyes kérdést,persze ha nem akarsz ne válaszolj rá,te be akarod oltatni magad?

Erre meg valahogy nem sikerült válaszolnia...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 426
3 743
113
Íme a cáfolat Brazília január február ott akkor tombol a nyár tombol a jó idő a brazilok folyamatosan kapják a napnak hála a D vitamin bombákat mégis arat a covid (szerintem a covid nem olvasta az általad linkelt cikket:)).Ja és a braziloknak semmi baja nincs a d vitamin szintetizáló képességével.

Egyszerre válaszoltunk, pont beelőztél :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 274
113
Amúgy azt tudtad, hogy nem velem baszol ki, ha nem szedsz D-vitamint? Azt tudtad, hogy a podcastben szereplő illető csak egy kisember a gyógyszeriparhoz képest? Tudtad, hogy nem az ő érdekei érvényesülnek a mainstream világban? Az meg van, hogy van egy D-vitamin konszenzus, ahol 20 orvosprofesszor, köztük dr. Merkely Béla szedték össze mi mindenre is jó a D-hormon?
"A D-vitamin-szint 37,5–50 nmol/l-ről 75–100 nmol/l-re történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%-kal, az 1-es típusú diabetes előfordulását 78%-kal, az összes daganat gyakoriságát 35%-kal, az influenzás megbetegedések számát 90%-kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%-kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."

Kitalálod magadtól, hogy miért nem volt tele ezzel a mainstream média?
Nem kell bemutatnod sem a D-vitamint, sem a szervezetre kifejtett hatását. A műegyetemi biomérnök képzés során kitértünk rá jó pár helyen.

Amikor a mainstream médiáról és a gyógyszeripari lobbiról olvasok, akkor mindig roppant mód elmosolyodok. El is mesélem, hogy miért. Mert az ilyen "elnyomott" kisemberek vagyonokért árulják azt, amit máshol fele annyiért meg lehetne venni. :D
Van olyan hülye ismerősöm, aki közölte, hogy nincs járvány és nem fogja magát semmi szarral beoltatni, de egy bevizsgálatlan, 60.000 Ft-ba kerülő valamit beadatott magának valami zugorvossal. Mert az bizony minden betegséget megelőz. És képzeljétek el, az élettársa cukorbetegsége is huss, eltűnt tőle... mit szólsz, mik vannak, amit a mainstream média és a gyógyszerlobbi elhallgat? :D


A D-vitamin nem csodaszer. Képes erősíteni az immunrendszert, segít elkerülni a csontritkulást. De ennyi. Nem fog egy járványtól sem megmenteni.
 
W

Wilson

Guest
Amúgy csak nekem van olyan érzésem, hogy a mi shektorunk új nicket regisztrált? :eek: :mad:
Amúgy ha már D-vitamin, Braziliában az ottani nyár végén sincs elég napsütés a járvány megállításához? Csak mert éppen csúcson vannak...
Egy-két hónapja ott még az ország nagy részén merőlegesen sütött a Nap fentről, az északi részén még most is. Ha ott nem volt D-vitamin termelés, akkor sehol.



Erre meg valahogy nem sikerült válaszolnia...
Ha nem akar nem kell válaszolnia csak kíváncsi voltam, hogy áll az oltásokhoz.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
Magyarországon sem mint ahogy más országokban sem kell a teljes lakosságot beoltani a nyájimunitáshoz hidd el minden ország elemi érdeke elérni ezt az arányt és el is fogják érni az általad említett országok is.

Íme a cáfolat Brazília január február ott akkor tombol a nyár tombol a jó idő a brazilok folyamatosan kapják a napnak hála a D vitamin bombákat mégis arat a covid (szerintem a covid nem olvasta az általad linkelt cikket:)).Ja és a braziloknak semmi baja nincs a d vitamin szintetizáló képességével.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Brazília#Éghajlat
Brazília éghajlata nagy részt egész évben esős. Kötve hinném, hogy túl jól állnának D-vitamin szintben.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
Nem kell bemutatnod sem a D-vitamint, sem a szervezetre kifejtett hatását. A műegyetemi biomérnök képzés során kitértünk rá jó pár helyen.

Amikor a mainstream médiáról és a gyógyszeripari lobbiról olvasok, akkor mindig roppant mód elmosolyodok. El is mesélem, hogy miért. Mert az ilyen "elnyomott" kisemberek vagyonokért árulják azt, amit máshol fele annyiért meg lehetne venni. :D
Van olyan hülye ismerősöm, aki közölte, hogy nincs járvány és nem fogja magát semmi szarral beoltatni, de egy bevizsgálatlan, 60.000 Ft-ba kerülő valamit beadatott magának valami zugorvossal. Mert az bizony minden betegséget megelőz. És képzeljétek el, az élettársa cukorbetegsége is huss, eltűnt tőle... mit szólsz, mik vannak, amit a mainstream média és a gyógyszerlobbi elhallgat? :D


A D-vitamin nem csodaszer. Képes erősíteni az immunrendszert, segít elkerülni a csontritkulást. De ennyi. Nem fog egy járványtól sem megmenteni.
Ott van leírva a tanulmányban, hogy az influenzás megbetegedések számát 90%-kal csökkentené. Legalább ezt ne tagadd már le.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 310
20 667
113
A chilei példa arra figyelmeztet, oltáskampány ide-oda, csak óvatosan a nyitással.

Harmadik leggyorsabbak a lakosság beoltásában, a járvány mégis kétségbeejtően gyorsan terjed
Az egészségügyi rendszer túltelítődött, sok intézményben már nincsenek szabad kapacitások. A világviszonylatban is gyors oltás, a lakosság 30%-ának vakcinázottsága tehát önmagában nem volt elég a járványterjedés gyorsulásának megakadályozására.
koronavirus-halal-440500.png

oxfordi-chile-440502.png
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and bel