Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 746
113
Indiai vakcinát kapott.
Virus_Outbreak_Ukraine_AstraZeneca369584767328.jpg
 
  • Szomorú
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 366
113
Nah, tegnap este felment a lazam 39-re, lazcsillapito, hutozuhany, megittam 10 pohar teat ket ora alatt es lefekudtem izzadni. Az ejjel meg ittam 4 poharral, reggelre teljesen szetizzadtam magam es lassatok csodat 37,4 volt az eredmeny, napok ota nem volt ilyen keves. Most mertem ujra az elobb 37,1, de egyenlore nem merem elkiabalni...
Amugy doki nem irta fel a favipiravirt, azt mondta tul sok mellekhatasa van, maradjunk a tuneti kezeles mellett es kitartas.
FOKHAGYMA!
(Amellett, hogy vírusölő némileg, vérhigító hatása is van. Légutakat is tisztítja, felülfertőződés ellen is jó.)
Jobbulást!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Idén az átoltottsággal nem is lehet kérdés.Nincs felfűzve minden a lezárásokra de főként ezzel tudunk harcolni a vírus terjedése ellen.Amúgy júliusra Svédországban is a társadalom kritikus százaléka be lesz oltva.
Valahogy éreztem, hogy ez lesz a válasz. Azonban vannak országok, ahol a lakosság nagy része NEM fogja magát beoltatni, mégis vissza fog szorulni a járvány. Azért kötve hinném, hogy itthon 3 milliónál több embernek beadnák...Jövő télre meg gondolom azért fog visszajönni, mert elmúlik majd az oltás hatása...
De akkor vajon mivel magyarázod a D-vitamin védőfaktorát?
Mi lenne ha megnéznéd pl Texas COVID adatait? Júniusban kezdődött az első hullám. Július 17-én tetőzött, Augusztus 19 után kezdett csak el igazán esni, de igazából náluk nem volt szünet, hanem mielőtt elült volna az első, máris jött a második hullám, ami egy február 20 körüli ideiglenes mélypontról megint beindult, majd megint visszaesett ugyanarra a pontra, de olyan, mint a mi nyarunk ott sem volt. Az influenza szezonalitása nem húzható rá a COVIDra, én is ebben reménykedtem, de ez nálunk véletlenszerűen jött ki így, máshol egyáltalán nem így viselkedik.
Én úgy tudom, hogy az USA-ban főként a feketéket érinti a járvány, mert nem tudnak olyan hatékonyan D-vitamint szintetizálni, mint a fehérek. Akármelyik Európai országot megnézed, mindegyiknél látható, hogy a járvány nyárra minimálisra szorult vissza.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 306
10 628
113
Valahogy éreztem, hogy ez lesz a válasz. Azonban vannak országok, ahol a lakosság nagy része NEM fogja magát beoltatni, mégis vissza fog szorulni a járvány. Azért kötve hinném, hogy itthon 3 milliónál több embernek beadnák...Jövő télre meg gondolom azért fog visszajönni, mert elmúlik majd az oltás hatása...
De akkor vajon mivel magyarázod a D-vitamin védőfaktorát?

Én úgy tudom, hogy az USA-ban főként a feketéket érinti a járvány, mert nem tudnak olyan hatékonyan D-vitamint szintetizálni, mint a fehérek. Akármelyik Európai országot megnézed, mindegyiknél látható, hogy a járvány nyárra minimálisra szorult vissza.

Nézd meg a napi új esetszámot. Szerinted spanyolországban mennyire van kevésbé nyár augusztus végén - szeptember elején, mint júliusban?
Aztán utána meg decemberben következett náluk a következő nyár, ugye... Véletlenül sem a szigorításokkal van összhangban.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113

Nézd meg a napi új esetszámot. Szerinted spanyolországban mennyire van kevésbé nyár augusztus végén - szeptember elején, mint júliusban?
Aztán utána meg decemberben következett náluk a következő nyár, ugye... Véletlenül sem a szigorításokkal van összhangban.
Itt is azt látom, hogy télen van a járvány csúcsa. Majd márciusban, a jó idő megérkeztével elkezdtek csökkenni az esetszámok...
de tőlem megvárhatjuk, míg megírja a sajtó, hogy ez egy szezonális járvány. Csak nem értem minek kell várnunk, amikor Svédország és Hollandia példáján is jól látszik, hogy nyáron egyáltalán nem futottak fel a fertőzések:
Hollandiában egyáltalán nem voltak szigorú lezárások, sőt még a maszkviselés sem volt kötelező. Ahogy ez a szeptemberi cikk is mutatja: https://www.gyorplusz.hu/egyeb/a-holland-kormany-a-vedomaszk-viseleset-surgeti/
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 173
113
Annyi sem kell. Mert, ha kaptál X típusú vakcinát 2-szer és nem volt mellékhatás, akkor a 3., 4. vagy n+1-dik oltásnál miféle megfigyelés kéne? Bemész, szúrnak, csá. Gondolom én.

Ja, és ha akkor kell ez, amikor nincs járvány, akkor sem maszk se más nem lassít.
Várhatóan tényleg nem kell ennyit várni, csak próbáltam egy szélsőségesebb példát írni.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Én úgy tudom, hogy az USA-ban főként a feketéket érinti a járvány, mert nem tudnak olyan hatékonyan D-vitamint szintetizálni, mint a fehérek. Akármelyik Európai országot megnézed, mindegyiknél látható, hogy a járvány nyárra minimálisra szorult vissza.
Texas lakosságának 84%-a fehér, 12% fekete, a többi egyéb. Az eseteknek csak 19%-a fekete. Ugyan van eltérés, de egyáltalán nem biztos, hogy ehhez van köze, bőven lehet, hogy szociálisan gyengébb lábakon áll az átlagfekete és nem engedheti meg magának az ffp maszkot meg vitamint meg egészséges életformát. Értsd meg, hogy a nyárra nem fog varázsütésre eltűnni ez a járvány, vagy ha el fog tűnni az nem az évszak miatt lesz.
 
W

Wilson

Guest
éreztem, hogy ez lesz a válasz. Azonban vannak országok, ahol a lakosság nagy része NEM fogja magát beoltatni, mégis vissza fog szorulni a járvány. Azért kötve hinném, hogy itthon 3 milliónál több embernek beadnák...Jövő télre meg gondolom azért fog visszajönni, mert elmúlik majd az oltás hatása...
De akkor vajon mivel magyarázod a D-vitamin ?

Elősször is szerinted melyik országok nem fogják beoltani a saját lakosságukat? Másodszor oltás nélkul nem fog visszaszorulni a járvány csak az egyik hullám fogja átadni a "stafétabotot" a másiknak.Biztos lehetsz benne , hogy több ember lesz beoltva M.o mint hárommillió,az oltás nem ad egy életre szóló védettséget szükség lehet emlékeztető oltásra.Miért kéne magyaráznom a D vitamint?
Engedj meg egy személyes kérdést,persze ha nem akarsz ne válaszolj rá,te be akarod oltatni magad?
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and Blitz97

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 306
10 628
113
Itt is azt látom, hogy télen van a járvány csúcsa. Majd márciusban, a jó idő megérkeztével elkezdtek csökkenni az esetszámok...
de tőlem megvárhatjuk, míg megírja a sajtó, hogy ez egy szezonális járvány. Csak nem értem minek kell várnunk, amikor Svédország és Hollandia példáján is jól látszik, hogy nyáron egyáltalán nem futottak fel a fertőzések:
Hollandiában egyáltalán nem voltak szigorú lezárások, sőt még a maszkviselés sem volt kötelező. Ahogy ez a szeptemberi cikk is mutatja: https://www.gyorplusz.hu/egyeb/a-holland-kormany-a-vedomaszk-viseleset-surgeti/
Nem voltak?
Hollandiában gyújtottak fel tesztelő központot a lezárások elleni tüntetések során.

Írtad, hogy európai országban nem volt nyáron járvány, mert a jó idő így meg úgy, megmutattam spanyolországot ahol áprilistól novemberig jó idő van, meleg és napsütés. Ez nem felelt meg neked, ignoráltad, helyette hoztál inkább olyan példát, amely többé-kevésbé látszólag jól ráilleszthető az elméletedre. Más kérdés, hogy az egyéb folyamatokat, intézkedéseket kizárod a képletből, amelyek befolyásolják / befolyásolták a járvány terjedését, így aztán könnyen támadható az elmélet maga is.
De nem fogok erőlködni már veled sem, mert ahogy írtam, aki nem akarja megérteni, nem is fogja.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
Valamikor réges rég, mikor a nagyapám még dolgozott, valamit építeni kellett a szennyvíztelepen. Akit odaküldtek dolgpozni, azt automatikusan beoltották tífusz meg tetanusz (kombinált oltás volt) ellen. Nem volt kérdés és nem volt tiltakozás. Lehet békésen bővíteni a dolgot: csak az mehet külföldre (vagy jöhet onnan) aki be van oltva. Lehet mondani, csak az mehet ovodába, iskolába, egyetemre aki be van oltva (ha majd lesz gyerekkori oltás). Csak az kerülhet elektív egészségügyi elátásra, aki be van oltva. Csak az mehet sportrendezvényre, aki be van oltva. És lehet fokozni. Aztán mindenki eldönti, mit akar.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Elősször is szerinted melyik országok nem fogják beoltani a saját lakosságukat? Másodszor oltás nélkul nem fog visszaszorulni a járvány csak az egyik hullám fogja átadni a "stafétabotot" a másiknak.Biztos lehetsz benne , hogy több ember lesz beoltva M.o mint hárommillió,az oltás nem ad egy életre szóló védettséget szükség lehet emlékeztető oltásra.Miért kéne magyaráznom a D vitamint?
Engedj meg egy személyes kérdést,persze ha nem akarsz ne válaszolj rá,te be akarod oltatni magad?
Nem az országokról beszélek, hanem a lakosságukról. Nehezen tudom elképzelni, hogy Romániában, Koszovóban, Oroszországban, Ukrajnában vagy akár majd Magyarországon az emberek nagy része beoltatná magát. Még is visszafog szorulni ezekben az országokban is a járvány, ahogy megjön a jó idő. Hiszen a kutatásokból kiderült, hogy a D-vitamin egy jelentős védőfaktor. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem akarod ezt tudomásul venni, vagy aránytalanul lekicsinyíted a szerepét. Cáfolj meg, ha nem így van.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Nem voltak?
Hollandiában gyújtottak fel tesztelő központot a lezárások elleni tüntetések során.

Írtad, hogy európai országban nem volt nyáron járvány, mert a jó idő így meg úgy, megmutattam spanyolországot ahol áprilistól novemberig jó idő van, meleg és napsütés. Ez nem felelt meg neked, ignoráltad, helyette hoztál inkább olyan példát, amely többé-kevésbé látszólag jól ráilleszthető az elméletedre. Más kérdés, hogy az egyéb folyamatokat, intézkedéseket kizárod a képletből, amelyek befolyásolják / befolyásolták a járvány terjedését, így aztán könnyen támadható az elmélet maga is.
De nem fogok erőlködni már veled sem, mert ahogy írtam, aki nem akarja megérteni, nem is fogja.
Ez nem volt szép tőled. Ezek téli cikkek, én a tavaly nyárról beszéltem. Mit kezdjek velük, mi közük van ezeknek a tavaly nyárhoz?És igen, Hollandiában még a maszkviselés sem volt kötelező, mégis visszaszorult a járvány tavaly nyáron. Ahogy linkeltem is korábban: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/netherlands/
Spanyolországot sem ignoráltam, ott is látszik, hogy a járvány csúcsa télen van.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 173
113
Nem az országokról beszélek, hanem a lakosságukról. Nehezen tudom elképzelni, hogy Romániában, Koszovóban, Oroszországban, Ukrajnában vagy akár majd Magyarországon az emberek nagy része beoltatná magát. Még is visszafog szorulni ezekben az országokban is a járvány, ahogy megjön a jó idő. Hiszen a kutatásokból kiderült, hogy a D-vitamin egy jelentős védőfaktor. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem akarod ezt tudomásul venni, vagy aránytalanul lekicsinyíted a szerepét. Cáfolj meg, ha nem így van.
Például a Brunel University London eredményei cáfolják az állításaidat:


Vagy nézhetjük a Sao Pauló-i Egyetem vizsgálati eredményeit is:

 
  • Tetszik
Reactions: bel